Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:59:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 228 229 [230] 231 232 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338055 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3435 dnia: Stycznia 25, 2012, 14:51:54 pm »

Panie TKiller - skoro Kiko zapowiedział prześladowania - to dołączam:
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/co_rzeczywiscie_zatwierdzono_drodze_neokatechumenalnej__18562
Proszę poczytać komentarze neonów...
Żenada...

Mam panu przytoczyć linki z żenujący komentarzami tradsów?
Nie wiem jak pan, ale ja prześladowany się nie czuję.
Bardziej nie interesuje to co publikuje na swoich stronach Watykan i treść tych komunikatów, wypowiedzi papieża.


Jak rozumiem z tą opinia

"Dekret z 20.01.2012 zatwierdził celebracje odbywające się podczas etapów Drogi - które budziły opór z zewnątrz. Nie są one, jak mówił Papież - czysto liturgiczne (jak np. przekazanie przez biskupa Ksiąg Liturgii Godzin podczas etapu Wprowadzenia w modlitwe) - inne są (jak jest zapisane w statutach) wzięte z ksiąg liturgicznych - przewidziane nietylko dla nieochrzczonych ale też ochrzczonych (jak np. ryty 1. Skrutinium)."

zgadzają się Państwo?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3436 dnia: Stycznia 25, 2012, 14:59:09 pm »

Mam panu przytoczyć linki z żenujący komentarzami tradsów?
Jakby istniały, to nie mógł by się pan powstrzymać zapewne...

Nie wiem jak pan, ale ja prześladowany się nie czuję.
No jak to? Przecież Kiko zapowiedział? Sam Kiko!

Bardziej nie interesuje to co publikuje na swoich stronach Watykan i treść tych komunikatów, wypowiedzi papieża.
Treść dekretu jest w internecie (choć po Polsku nie znalazłem).

Jak rozumiem z tą opinia
Nie rozumiem wypowiedzi
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3437 dnia: Stycznia 25, 2012, 15:06:31 pm »

To jak Panie tkiller ? Polskie wydanie Orientamenti, czyli te 13 tomów wzniosłych wywodów Kiko i Carmen otrzymało w końcu to imprimatur czy nie ? :)
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3438 dnia: Stycznia 25, 2012, 15:32:08 pm »

Mam panu przytoczyć linki z żenujący komentarzami tradsów?
Jakby istniały, to nie mógł by się pan powstrzymać zapewne...

Wystarczy poczytać to forum .

Nie wiem jak pan, ale ja prześladowany się nie czuję.
No jak to? Przecież Kiko zapowiedział? Sam Kiko!
Nie wiedziałem ze dla Pana to taki autorytet.

Bardziej nie interesuje to co publikuje na swoich stronach Watykan i treść tych komunikatów, wypowiedzi papieża.
Treść dekretu jest w internecie (choć po Polsku nie znalazłem). 
i....

Jak rozumiem z tą opinia
Nie rozumiem wypowiedzi



zgadzają się Państwo?

Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3439 dnia: Stycznia 25, 2012, 16:39:18 pm »

Nie wiem jak pan, ale ja prześladowany się nie czuję.
No jak to? Przecież Kiko zapowiedział? Sam Kiko!
Nie wiedziałem ze dla Pana to taki autorytet.
a kto mówi że dla mnie?!?

zgadzają się Państwo?
Nie do końca.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3440 dnia: Stycznia 26, 2012, 09:23:16 am »

To jak Panie tkiller ? Polskie wydanie Orientamenti, czyli te 13 tomów wzniosłych wywodów Kiko i Carmen otrzymało w końcu to imprimatur czy nie ? :)
Przyłączam się, ten pańcio ma zwyczaj niezauważać niewygodnych pytań.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3441 dnia: Stycznia 26, 2012, 12:29:38 pm »

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Wystarczy mi ta akceptacja:

http://www.camminoneocatecumenale.it/public/file/DecretoDirettorio.PDF
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3442 dnia: Stycznia 26, 2012, 13:26:24 pm »

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.
Oczywiście, od razu wyrzućmy cały Kodeks Prawa Kanonicznego do kosza, bo tak uważa Pan tkiller. Przy usuwaniu tej "bibuły" może być pomocne odwołanie się do tradycji panującej w bliżej niescharakteryzowanym Kościele Pierwotnym z pierwszych wieków. Może nawet Carmen jakąś katechezę na tę okazję wymyśli :)
Wystarczy mi ta akceptacja:
http://www.camminoneocatecumenale.it/public/file/DecretoDirettorio.PDF
Ho, ho. Najpierw się Pan wypierałeś "jakiejś tam kserówki z lat 80, z której wyczytano herezje" a teraz okazuje się, że tam są te słynne stenogramy z katechez Carmen i Kiko ("nieopublikowanych nigdzie wcześniej" jak wspomniał ks. Devoto), z których poprawianiem Kongregacja Nauki i Wiary męczyła się od roku 1997.
Czy doczekamy się w końcu od aktywisty Neokatechumenatu jakichś wyjaśnień co takiego poprawiano przez kilkanaście lat w tej konkretnej dykasterii ? Czy może odwoła swoje wcześniejsze łgarstwa ?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 23:21:51 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3443 dnia: Stycznia 26, 2012, 17:43:46 pm »

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.
Oczywiście, od razu wyrzućmy cały Kodeks Prawa Kanonicznego do kosza, bo tak uważa Pan tkiller.

A co ma piernik do wiatraka? To raczej tradsi z radością skasowali by obecnie obowiązujący Kodeks Prawa Kanonicznego, proszę nie przypisywać mi Państwa pomysłów.


Wystarczy mi ta akceptacja:
http://www.camminoneocatecumenale.it/public/file/DecretoDirettorio.PDF
Ho, ho. Najpierw się Pan wypierałeś "jakiejś tam kserówki z lat 80, z której wyczytano herezje" ....


Jak rozumiem ma Pan dowód wskazujący iż to właśnie nad przedstawieniowy przez pana wcześniej "kserówkami" pracował kongregacja? Jak pana interesuje praca danej kongregacji w SA to proszę kierować pytania tam a nie do mnie.
 Zapewne uzyska tam pan bardziej kompetentną i merytoryczna odpowiedz.
Z niecierpliwością będę  czekał na uzyskanie przez pana informacji, chyba ze jedyna aktywność jaką pan potrafi podjąć w tej kwestii to bicie piany na forum.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3444 dnia: Stycznia 26, 2012, 19:34:01 pm »

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Wystarczy mi ta akceptacja:

http://www.camminoneocatecumenale.it/public/file/DecretoDirettorio.PDF
Hola, hola, ale gdzie załączniki? Publikowanie dokumentu w takiej postaci to jawne oszustwo i manipulacja (tych co tak powiesili).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #3445 dnia: Stycznia 26, 2012, 20:55:11 pm »

Pewnie że oszustwo. Ale jedno nie ulega wątpliwości; czy to pomyłka "freudowska", czy szczere przyznanie się do winy ->stoi jak byk w podpisie pana killera tradsów:
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej." QED.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3446 dnia: Stycznia 26, 2012, 22:14:34 pm »

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.
Oczywiście, od razu wyrzućmy cały Kodeks Prawa Kanonicznego do kosza, bo tak uważa Pan tkiller.
A co ma piernik do wiatraka? To raczej tradsi z radością skasowali by obecnie obowiązujący Kodeks Prawa Kanonicznego, proszę nie przypisywać mi Państwa pomysłów.
Po pierwsze to zdecyduj się Panie tkiller na jakąś w miarę spójną wersję wydarzeń, bo najpierw żeś Pan twierdził, że polskie wydanie Orientamenti posiada imprimatur (potwierdziłeś to w krótkich żołnierskich słowach: zapewne tak), potem, że fakt ten dla Pana nie ma żadnego znaczenia. A na końcu dla odmiany zgrywasz się Pan, że sprawa nie ma nic wspólnego z przepisami z KPK i wciskasz nam tutaj jeszcze, że uczestnicy tego forum chcą te wszystkie akty prawne wywalić do kosza.
Może Pan tkiller łaskawie spojrzy na kanon 827 to się dowie co ma "piernik do wiatraka".

Ho, ho. Najpierw się Pan wypierałeś "jakiejś tam kserówki z lat 80, z której wyczytano herezje" ....
Jak rozumiem ma Pan dowód wskazujący iż to właśnie nad przedstawieniowy przez pana wcześniej "kserówkami" pracował kongregacja?
Czytaj człowieku ze zrozumieniem. Nigdzie nie twierdziłem, że te konkretne kserówki ("Konwiwencja 1983") zawierające stenogramy katechez autorstwa Carmen i Kiko zostały użyte przez Kongregacje Nauki i Wiary :) Przecież przez tę całą Kongregację przepuszczono aż 13 tomów Dyrektorium Katechetycznego. Na tych kserówkach są trzy katechezy, które wchodzą w skład pierwszego tomu.
A co do ich autentyczności to wystarczyło, że katechista adalbertus, który w przeciwieństwie do Pana, Panie tkiller jest prawdomówny, przyznał otwarcie, że te materiały były onegdaj kolportowane jako pomoce dla katechistów. I dodatek wedle jego słów, katecheza o historii Eucharystii autorstwa Carmen z komentarzami Kiko jest nadal używana do opracowywania katechez zwiastowania.Teraz zachodzi pytanie kto mija się w tym wypadku z prawdą. Stawiam na Pana.
Nie wspominając już o tym, że dysponujemy włoskim tłumaczeniem tej bibuły udostępnionym przez ludzi związanych z ks. Zoffoli, które porównywaliśmy już z tymi "świstkami" z pozytywnym skutkiem.

Jak pana interesuje praca danej kongregacji w SA to proszę kierować pytania tam a nie do mnie.
No i ? Ksiądz Zoffoli na krótko przed swoją śmiercią wszystkie swoje materiały, które zdobył na temat DN w tym kopie różnych wydań Orientamenti, przesłał stosownym dykasteriom. Udzielił mu wtedy odpowiedzi m.in. (jako jeden z nielicznych) papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kard. Ruini, który stwierdził, że Kongregacja Nauki i Wiary już zajmuje się analizowaniem tych samych katechez i powinien oczekiwać od niej odpowiedzi, której zresztą nigdy nie otrzymał.

Zawsze jest jedna i ta sama wersja tych katechez, innych nie było. Nie wiem jak po konkretnych poprawkach ze strony Kongregacji Nauki i Wiary wyglądają, ale na pewno wśród nich była m.in. katecheza o historii Eucharystii z 1972.

Zapewne uzyska tam pan bardziej kompetentną i merytoryczna odpowiedz. Z niecierpliwością będę  czekał na uzyskanie przez pana informacji, chyba ze jedyna aktywność jaką pan potrafi podjąć w tej kwestii to bicie piany na forum.
Dowcipiniś z Pana, Panie tkliller. Odeślij frajera do urzędasów i niech czeka sobie na odpowiedź nawet i kilka lat :)




« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 23:26:57 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3447 dnia: Stycznia 31, 2012, 16:14:43 pm »

Sandro Magister o liturgii neokatechumenalnej:


https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B4_xHxezC4PzNjlkNzc2ODUtNzE0Mi00NWU2LWEyODEtYzNiZmI4YjJiYTUw&hl=en_US

Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3448 dnia: Lutego 07, 2012, 16:43:45 pm »

Coś nasi forumowi drogowcy zamilkli. Czyżby Wena poszła spać? ;)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #3449 dnia: Lutego 07, 2012, 17:28:00 pm »

Trzeba zebrać myśli. Odbyć konsultacje z szefami.
Zapisane
Strony: 1 ... 228 229 [230] 231 232 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!