Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:30:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 227 228 [229] 230 231 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338216 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #3420 dnia: Stycznia 24, 2012, 12:48:41 pm »

na pewno trzeba uważac, co się mówi i pisze. Np. w ostatnią niedziele jakiś facet w przedsionku wejścia do kościoła FSSPX w Radości twierdził, że mszalik z 1962 roku wydany przez wydawnictwo Lancea jest niekatolicki bo na stronach kalendarza liturgicznego jest rysunek menory. Nie wiem czemu służą takie gadki wygłaszane głośno.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3421 dnia: Stycznia 24, 2012, 13:00:50 pm »

Nie słyszałem, by kiedyś o. Krzysztof poruszał sprawę neonów. Kiedyś jak KRR była w kaplicy Res Sacra Miser ksiądz prałat Jan Szymborski omawiał kilka razy sprawy neokatechumenatu, ale to było przed 2000 rokiem.
Pośrednio: Ojciec Krzysztof omawiając Adhortację Verbum Domini nawiązał do świadków "Jehowy", którzy mają "dziurę" w ciągłości już od Apostołów (a neoni dopiero od Konstantyna Wielkiego). Jedni i drudzy nawiązują do czasów apostolskich. Jednym i drugim przeczą Słowa Pańskie "a oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata".

P.S. Choć bywałem regularnie w Res Sacra Miser od 01.1998 nie pamiętam zdania Księdza o neonach. Może mi Pan przypomnić?

na pewno trzeba uważac, co się mówi i pisze. Np. w ostatnią niedziele jakiś facet w przedsionku wejścia do kościoła FSSPX w Radości twierdził, że mszalik z 1962 roku wydany przez wydawnictwo Lancea jest niekatolicki bo na stronach kalendarza liturgicznego jest rysunek menory. Nie wiem czemu służą takie gadki wygłaszane głośno.
Porównałem z wydaniem 1956, tam jeszcze tego nie było. Fakt, ozdobnik jest ni w pięć ni w dziewięć, ale popadanie w przesadę (w obie strony) niczemu dobremu nie służy. Jestem skłonny przyjąć, że jedna przesada wywołuje przesadę przeciwną, to jednak mądrzejszy powinien to wyhamować.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2012, 13:14:14 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3422 dnia: Stycznia 25, 2012, 12:10:55 pm »

Dekret Papieskiej Rady ds. Świeckich zatwierdzający specyficzne elementy celebracji wspólnot neokatechumenalnych opublikowano 20 stycznia przy okazji papieskiej audiencji dla 7 tys. „neokatechumenów”. Dokument wydano po pozytywnym zaopiniowaniu przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Dlatego o jego znaczenie zapytaliśmy jej prefekt, kard. Antonio Cañizaresa.

„Zatwierdzenie tego dekretu o celebracjach Drogi Neokatechumenalnej zawartych w jej Dyrektorium Katechetycznym to dla całego Kościoła uznaniem, że w inicjacji chrześcijańskiej musi być zawsze łączność między Słowem a celebracjami – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Cañizares. – Właśnie Słowo Boże, działanie Boga, sam Bóg przemawia do nas. W celebracjach poznaje się Boga, Bóg działa. Właśnie te celebracje naznaczają poszczególne etapy Drogi Neokatechumenalnej, które należą też do każdej inicjacji chrześcijańskiej. W starożytnym katechumenacie różne jego etapy były naznaczone specyficznymi celebracjami dla każdego momentu tej drogi. Dziś czyni się to samo. Nie jest to więc coś sztucznego, nie chodzi o metodę wymyśloną przez ludzi. Przeciwnie, celebracje te odpowiadają drodze nawrócenia, drodze wiary, drodze pełnego włączania w życie chrześcijańskie w Kościele”.

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego zwrócił też uwagę na niezbędność liturgii dla nowej ewangelizacji, w którą są tak bardzo zaangażowane wspólnoty neokatechumenalne. Bez Eucharystii nie jest ona możliwa – podkreślił hiszpański kardynał.


I jak tu się nie cieszyć :)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3423 dnia: Stycznia 25, 2012, 12:44:58 pm »

I jak tu się nie cieszyć :)
Że Kikocarmenat jak zwykle wykręca kota ogonem???

Zatwierdzenie dotyczy "celebracji pozaliturgicznych" - czyli de facto nie wymagających zatwierdzenia. Tyle, ze do szeregowego neona komunikat jest "liturgia zatwierdzona" - czyli wszystko niby OK. Dla neonów bardziej krytycznych tymczasem jest inny komunikat - "pracuje się nad zatwierdzeniem liturgii"...



Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #3424 dnia: Stycznia 25, 2012, 13:19:04 pm »

I jak tu się nie cieszyć :)
Że Kikocarmenat jak zwykle wykręca kota ogonem???

Zatwierdzenie dotyczy "celebracji pozaliturgicznych" - czyli de facto nie wymagających zatwierdzenia. Tyle, ze do szeregowego neona komunikat jest "liturgia zatwierdzona" - czyli wszystko niby OK. Dla neonów bardziej krytycznych tymczasem jest inny komunikat - "pracuje się nad zatwierdzeniem liturgii"...
To co zostało zatwierdzone to są "ceromonie" DN a nie "liturgia".
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3425 dnia: Stycznia 25, 2012, 13:28:27 pm »

Ale neoni wiedzą lepiej.
Guru potwierdzi.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #3426 dnia: Stycznia 25, 2012, 13:45:03 pm »

jest zacytowany fragment wywiadu z Kiko i pewne fragmenty pogrubione, jak on to rozumie;

http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/01/from-his-own-mouth-how-founder-of.html
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3427 dnia: Stycznia 25, 2012, 13:57:59 pm »

I jak tu się nie cieszyć :)
Z czego ?

PS. Czy Pan tkiller w końcu się przyzna, że wielokrotnie kłamał na temat autentyczności tych kserówek (pięciokrotnie kserowanych), które okazały się zawierać stenogramy z katechez Carmen i Kiko nadal używanych do opracowania katechez zwiastowania (I tom poprawionego Orientamenti) i czy ma zamiar udzielić jakichkolwiek wyjaśnień czemu rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na ich temat ? 
I czy może nam Pan wskazać czy polska wersja Dyrektorium Katechetycznego posiada imprimatur ?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2012, 14:38:35 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3428 dnia: Stycznia 25, 2012, 14:05:00 pm »

Wprost przeciwnie podtrzymuję wszystko co na ten temat powiedziałem.
Zapewne tak :) samej Stolicy Apostolskiej.


Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3429 dnia: Stycznia 25, 2012, 14:08:43 pm »

Wprost przeciwnie podtrzymuję wszystko co na ten temat powiedziałem.
Zapewne tak :) samej Stolicy Apostolskiej.
A ja pamiętam, co pan łgał.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #3430 dnia: Stycznia 25, 2012, 14:08:55 pm »

Wprost przeciwnie podtrzymuję wszystko co na ten temat powiedziałem.
Zapewne tak :) samej Stolicy Apostolskiej.

Jak was lubię i nie przyłączam się do frontalnego ataku na was to jednak nie jest normalną sytuacja, w której Orientamenti dla katechistów nie są znane biskupowi czy proboszczowi, który drogę zaprasza.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3431 dnia: Stycznia 25, 2012, 14:13:58 pm »

Jak was lubię i nie przyłączam się do frontalnego ataku na was to jednak nie jest normalną sytuacja, w której Orientamenti dla katechistów nie są znane biskupowi czy proboszczowi, który drogę zaprasza.
Co Pan Panie Michale robi z nich "męczenników", wybrali sobie taką "drogę" to i w końcu ponieść muszą tego konsekwencje.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3432 dnia: Stycznia 25, 2012, 14:27:49 pm »

Wprost przeciwnie podtrzymuję wszystko co na ten temat powiedziałem.
Przypomnijmy:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3059.msg68026.html#msg68026
Łameryke pan odkrył tymi kserówkami    W necie jest strona gdzie te "oryginalne materiały " są propagowane od wielu lat.

Czyli albo łgali m.in. ks. Zoffoli do spółki z księdzem Devoto. Albo Pan tkiller. Dla mnie konkluzja jest oczywista.

Zapewne tak :) samej Stolicy Apostolskiej.
Polskie wydanie ? Przetłumaczone na kolanie ? Kpisz czy o drogę pytasz.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2012, 14:42:45 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3433 dnia: Stycznia 25, 2012, 14:30:13 pm »

Panie TKiller - skoro Kiko zapowiedział prześladowania - to dołączam:
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/co_rzeczywiscie_zatwierdzono_drodze_neokatechumenalnej__18562
Proszę poczytać komentarze neonów...
Żenada...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3434 dnia: Stycznia 25, 2012, 14:46:02 pm »

Szczególnie komentarz M4RKA jest bezcenny:
"DN ma u nas raz w roku coś w rodzaju kongresu. Mamy w Maniowach piękny kościół (www.parafia.maniowy.net), jednak neonki wolą mszę odprawiać w.... hali sportowej. Tak ju ż od kilku lat. W tym czasie ani raz nie zaglądnęli do kościoła. Katolicy od siedmiu boleści...
Dzięki temu, większość ludzi we wsi na dzień dobry stwierdza: "O sekta znowu przyjechała". Proste, góralskie podsumowanie. Dla mnie to jest sekciarstwo i snobowanie się na lepszych. Trochę pokory by się Wam przydało, Msza Święta potrafi być przepiękna jeśli wszyscy w niej starają się uczestniczyć jak najlepiej a nie postępują w myśl zasady "nie podoba mi się, to zrobię sobie swoją wersję".
Dziękuję redakcji za ten artykuł. Od początku nie mogłem uwierzyć w to, że Papież zatwierdził tę cyrkową liturgię."
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Strony: 1 ... 227 228 [229] 230 231 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!