Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 21:31:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231946 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 175 176 [177] 178 179 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1344326 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #2640 dnia: Czerwca 15, 2011, 13:38:36 pm »

Ja tam też nie widzę optymistycznie przyszłości, To tak jak z komunią na rękę. W prawdzie Bendykt XVI udziela jej na klęcząco i do ust, ale czy kardynałowie, biskupi i księża na świecie się tym przejmują? Powszechnie udzielają jej na rękę. To tak jak ze mszą trydecką. Jest dozwolona na świecie, ale czy duchowieństwo ją sprawuje, szczególnie w Polsce? Szkoda gadać.
Zapisane
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #2641 dnia: Czerwca 15, 2011, 13:42:03 pm »

Nie jestem zwolennikiem neonów, ale dlaczego jeśli są tacy żli to Stolica Apostolska zatwierdza ich statuty, a Benedykt XVI nie powie złego słowa o nich? Natomiast niemile widziani są zwolennicy mszy trydenckiej, czego ostatnio przykład mamy w Warszawie.
I tym sposobem hierarchia wprowadza wiernych w stan dezorientacji , a nawet wywołuje konflikty i rozłamy w rodzinach katolickich. Myślę, że częste są przypadki,  gdy ktoś wkręca się w neokatechumenat, OD, Odnowę lub w Medjugorie a reszta rodziny usiłuje mu to wyperswadować.

 Pan Jezus też mówił,że spowoduje rozłamy w rodzinach,więc to żaden argument. Rodzina nie jest Bogiem,wbrew niektórym dzisiejszym katolikom.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2642 dnia: Czerwca 15, 2011, 13:55:11 pm »



 Pan Jezus też mówił,że spowoduje rozłamy w rodzinach,więc to żaden argument. Rodzina nie jest Bogiem,wbrew niektórym dzisiejszym katolikom.


Nie o to chodzi. Czym innym jest rozłam w rodzinie wynikający z przylgnięcia do Jezusa, heroicznego  praktykowania cnoty,  a czym innym konflikt wywołany przez fanatyków kato-nowoczesności.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2011, 13:59:44 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #2643 dnia: Czerwca 15, 2011, 15:30:08 pm »

albo coś takiego:

http://www.camminoneocatecumenale.it/new/evento.asp?lang=pl&id=83

Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2644 dnia: Czerwca 15, 2011, 16:14:17 pm »

No widzę, że dyskusja wrze, więc jeszcze do tych wszystkich linków chciałem dodać taki:
http://www.camminoneocatecumenale.it/public/file/pl_3%20-%20Dane%20ogolne%202010.pdf
krew może sie w żyłach zmrozić. Papieże zostali omamieni, kardynalowie i buskupowie i iluż księży (zważając, że prawie każda wspólnota ma osobnego księdza, który jej posługuje. To chyba koniec świata, skoro Kościół został tak zdominowany przez straszliwą heretycką sektę. Czy może się zdarzyć jeszcze coś gorszego :)

Nie wiem na czym większość z państwa opiera swe przekonania, nie chcę was tak po prostu potępiać, ale moim zdaniem jeśli idzie o Kościół, to głos papieża ma dla mnie większe znaczenie nisz wasz (chyba, że ktoś z was też jest papieżem). Wszelka dyskusja nie ma sensu. W Kościele jest głowa, albo jej nie ma. Jeżeli Jan Paweł II, który jest błogosławiony, zachęca wręcz biskupów i księży do przyjmowania drogi, to czy wy macie prawo negować jego Słowo?

Ok, nie przeszkadzam państwu dalej w walce z herezją i heretykami.
 
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #2645 dnia: Czerwca 15, 2011, 16:20:58 pm »

a tak w ogóle, na którym etapie "szema" tzn. w którym kręgu wtajemniczenia Pan jest? I czy w ogóle?
Może był pan tylko na początju "Drogi", a tam, powiedzmy, jeszcze jest "soft". Potem się zaczynają sprawy pieniężne...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2011, 16:23:36 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2646 dnia: Czerwca 15, 2011, 19:05:07 pm »

krew może sie w żyłach zmrozić. Papieże zostali omamieni, kardynalowie i buskupowie i iluż księży (zważając, że prawie każda wspólnota ma osobnego księdza, który jej posługuje. To chyba koniec świata, skoro Kościół został tak zdominowany przez straszliwą heretycką sektę. Czy może się zdarzyć jeszcze coś gorszego :)
Wie pan, że w diecezji Warszawskiej - klerycy "Redemptoris Mater" studiują w seminarium archidiecezjalnym.Wśród większości kleryków są uważani za sekciarzy. Przez sporą część kleru diecezjalnego - też. Mają za to wysokie notowania w kurii.

Jeżeli Jan Paweł II, który jest błogosławiony, zachęca wręcz biskupów i księży do przyjmowania drogi, to czy wy macie prawo negować jego Słowo?
"Legion Chrystusa Króla" coś panu mówi? Jan Paweł II wysoko go cenił, ale okazało się, że założyciel przed śmiercią odmówił spowiedzi, twierdząc e nie wierzy w Boga. Potem okazało się, że miał sporo dzieci, był oskarżany o gwałt na nieletnich chłopcach (w tym na własnym synu(!)) itp. (więcej np. tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Marcial_Maciel )
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2647 dnia: Czerwca 15, 2011, 20:36:21 pm »

No widzę, że dyskusja wrze, więc jeszcze do tych wszystkich linków chciałem dodać taki:
http://www.camminoneocatecumenale.it/public/file/pl_3%20-%20Dane%20ogolne%202010.pdf
krew może sie w żyłach zmrozić. Papieże zostali omamieni, kardynalowie i buskupowie i iluż księży (zważając, że prawie każda wspólnota ma osobnego księdza, który jej posługuje. To chyba koniec świata, skoro Kościół został tak zdominowany przez straszliwą heretycką sektę. Czy może się zdarzyć jeszcze coś gorszego :)

Nie wiem na czym większość z państwa opiera swe przekonania, nie chcę was tak po prostu potępiać, ale moim zdaniem jeśli idzie o Kościół, to głos papieża ma dla mnie większe znaczenie nisz wasz (chyba, że ktoś z was też jest papieżem). Wszelka dyskusja nie ma sensu. W Kościele jest głowa, albo jej nie ma. Jeżeli Jan Paweł II, który jest błogosławiony, zachęca wręcz biskupów i księży do przyjmowania drogi, to czy wy macie prawo negować jego Słowo?

Ok, nie przeszkadzam państwu dalej w walce z herezją i heretykami.

Proszę Pana, podaje Pan fakty relacji DN z przedstawicielami wyższych sfer Kościoła (papież, kuria), a nie mówi Pan jak jest w praktyce (w parafiach). Pisze Pan z Niemczech. Może na tle religijności tego państwa DN jest katolicka, ale u nas w Polsce to raczej odchodzi od tego w co cały Kościół Polski wierzy i co celebruje. Jeśli nie wie Pan o czym piszę, proszę dłużej poczytać ten wątek. Zobaczy Pan, ile tutejsi forumowicze mają do zarzucenia Drodze.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2648 dnia: Czerwca 15, 2011, 20:48:53 pm »

P.S. Cieszę się, że DN rozmawia z Kościołem.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #2649 dnia: Czerwca 15, 2011, 20:56:29 pm »

A czy my nie przeceniami znaczenia neonów? W tej chwili w niedalekiej ode mnie ,,Arkadii", ,,Złotych Tarasach" i innych galeriach handlowych w Warszawie jest więcej młodych ludzi, niż wszystkich neonów w całej Polsce. I niestety tą młodzież nie interesują sprawy religijne. Wystarczy zobaczyć jak z roku na rok zmniejsza się ilość młodych ludzi w kościołach, czy choćby na pielgrzymce warszawskiej. Zdecydowana większość młodych ma w głębokim poważaniu jakiś neonów, tradycjonalistów, księży, zakonnice. Wspólnoty przy kościołach skupiają coraz starszych ludzi. I to jest smutne, że młodzież ma teraz inne priorytety, materializm  praktyczny, ,,fura, skóra i komóra". Spadek aktywności młodych dotyczy nie tylko katolików, dotyka też i prawosławnych(mimo, że mają tradycyjną liturgię) i protestantów. Autorytetami dla młodych są ,,gwiazdki" TVN, Polsatu, Kuba Powiatowy, Szymon Majewski, którzy proponują życie ,,na luzie" i ,,róbta co chceta". Oczywiście są nie można uogólniać, bo są i młodzi religijni, ale z roku na rok ich ilość topnieje. Ciężko znależć w swoich środowiskach ludzi, którzy pragną porozmawiać choćby o sprawach religijnych.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2011, 20:58:30 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2650 dnia: Czerwca 15, 2011, 21:06:03 pm »

P.S. Cieszę się, że DN rozmawia z Kościołem.

Coś się panu pomyliło, Kościół to rozmawia z FSSPX. Cieszę się, że istnieje szansa na ich powrót do pełnej jedności z Kościołem Rzymsko-Katolickim.
DN natomiast chwali, błogosławi i stawia jako wzór :) (przynajmniej dwóch ostaniach papieży)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #2651 dnia: Czerwca 15, 2011, 21:14:05 pm »

P.S. Cieszę się, że DN rozmawia z Kościołem.

Coś się panu pomyliło, Kościół to rozmawia z FSSPX. Cieszę się, że istnieje szansa na ich powrót do pełnej jedności z Kościołem Rzymsko-Katolickim.
DN natomiast chwali, błogosławi i stawia jako wzór :) (przynajmniej dwóch ostaniach papieży)

"powrót"? Pytanie - kto się oddalił żeby teraz powracać. Osobiście czegoś takiego jak włączenie FSSPX w struktury Koscioła Posoborowego nie przewiduję. Byliby wtedy tak naprawdę razem p. Kiko i bp Williamson, na przykład.
Może dojść do jakiegoś rozłamu w ramach FSSPX i powtórki jak przy FSSP, ale będzie coś w rodzaju "prawdziwego FSSPX" poza strukturami Watykanu. Po Summorum Pontificium i zdjęciu (anulowaniu ?) ekskomuniki wydawało się, ze jest nadzieja na istotną zmianę, ale mam wrażenie, że struktury p. Kiko i innych tak już wrosły w Kościół, że trzeba, jakiegoś nadzwyczjanego wydarzenie żeby przywrócić sutuację sprzed SWII
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2652 dnia: Czerwca 15, 2011, 21:19:49 pm »

P.S. Cieszę się, że DN rozmawia z Kościołem.

Coś się panu pomyliło, Kościół to rozmawia z FSSPX. Cieszę się, że istnieje szansa na ich powrót do pełnej jedności z Kościołem Rzymsko-Katolickim.
DN natomiast chwali, błogosławi i stawia jako wzór :) (przynajmniej dwóch ostaniach papieży)

Proszę Pana, to jest wątek o DN, nie o FSSPX.
Nie prowokuj Pan.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2653 dnia: Czerwca 15, 2011, 22:03:26 pm »

Nie prowokuj Pan.
Ależ facio nic innego tutaj od kilku lat nie robi!
Zaczynał na http://forum.fidelitas.pl/ 11 Mar 2006.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #2654 dnia: Czerwca 15, 2011, 22:09:09 pm »

Nie prowokuj Pan.
Ależ facio nic innego tutaj od kilku lat nie robi!
Zaczynał na http://forum.fidelitas.pl/ 11 Mar 2006.

Możnaby powiedzieć : profesjonalista. Ale bardziej pasuje : partacz.
 Była taka scena w komedii "Kingsajz" i tekst : "A z was to d... nie prowokatorzy".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: 1 ... 175 176 [177] 178 179 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!