Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:16:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338330 razy)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #855 dnia: Lutego 14, 2010, 22:59:06 pm »

Wesolutka- bym nie powiedział. Większość pieśni na DN napisana jest w tonacji molowej. Ale pieśni w wielkim poście były podobne jak w okresie zwykłym. Z tego co pamiętam to nawet w poście były kwiaty. Jeden z członków mojej wspólnoty powiedział iż niedziela nie może być okresem pokutnym i niedziele są z postu wyłączone. Nigdy nie słyszałem by był to oficjalny pogląd DN, ale wiadomo lex orandi lex credendi.
Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #856 dnia: Lutego 15, 2010, 00:13:09 am »

Do kompletu przypomniał mi się taki utworek - potworek wspólnotowy "Matka, która pod Krzyżem stała ...", połączenie akompaniamentu z tekstem jest zupełnie w stylu nowej estetyki i nowej wrażliwości kikoniczno - ołazowej.

Sądzi Pan, że to piosenka kikologicznej proweniencji? Zawsze dobrze wpadała mi w ucho (oczywiście tylko poza Mszą św.) i jestem gotów jej bronić ;). Jeśli chodzi o rytm i akompaniament, ktoś kiedyś sklasyfikował ten gatunek pod wdzięczną nazwą "kato-polo", choć pierwszy człon tej nazwy może być w tym wypadku mylący... Sporo tego leci w RM, kiedyś była chyba nawet lista przebojów  8) Z jednej strony można się cieszyć, że tematyka sakralna jest obecna w pieśniach ludowych i młodzieżowych, a że nie jest to sztuka najwyższych lotów... no cóż, chyba zawsze tak było (?). A dopuszczenie do użytku liturgicznego to już zupełnie inny rozdział, niestety nazbyt często pomijany nawet przez "wykwalifikowanych" organistów.
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #857 dnia: Lutego 15, 2010, 00:34:03 am »

Akurat tej pieśni to się na DN raczej nie usłyszy. Pan Kiko skomponował  własne, oparte zwykle na tekstach Biblijnych. Moim zdaniem nie jest to muzyka najwyższych lotów, ale niektórzy neoni są nią zachwyceni. O gustach się nie dyskutuje, ale muzyka kościelna przyczynia się do kształtowania tych gustów. Oby skłaniała człowieka do odkrywania coraz większego piękna, a nie brzydoty.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #858 dnia: Lutego 15, 2010, 00:39:13 am »

Ja słyszałem o sacro-polo, co jest jeszcze bardziej mylące. Takie s-p zarzyna sacrum lepiej niż niejeden okropny organista.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #859 dnia: Lutego 15, 2010, 06:54:07 am »

Nigdy nie słyszałem by był to oficjalny pogląd DN, ale wiadomo lex orandi lex credendi.
I właśnie na tym polega ich metoda: doktryna przekazywana między "odpowiedzialnymi" na wielokrotnie kserowanych świstkach ale treść tych świstków jest starannie centralnie nadzorowana i koordynowana. Jak trzeba, zawsze można się wyprzeć. Można nawet ustanowić "wypieraczy dyżurnych", jak obecni na tym forum dwaj panowie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #860 dnia: Lutego 15, 2010, 08:34:15 am »

Można nawet ustanowić "wypieraczy dyżurnych", jak obecni na tym forum dwaj panowie.

Nie śmieli byśmy panu zabierać tej funkcji.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #861 dnia: Lutego 15, 2010, 09:47:56 am »

Można nawet ustanowić "wypieraczy dyżurnych", jak obecni na tym forum dwaj panowie. 
Nie śmieli byśmy panu zabierać tej funkcji. 
Łżyjcie, łżyjcie, zawsze się coś z tego przylepi, jak mawiał patron pijarowców kikokarmenackich, co swój marny żywo zakończył w berlińskim bunkrze w 1945 r.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #862 dnia: Lutego 15, 2010, 10:02:42 am »

Łżyjcie, łżyjcie, zawsze się coś z tego przylepi, jak mawiał patron pijarowców kikokarmenackich, co swój marny żywo zakończył w berlińskim bunkrze w 1945 r.

Pan jako wychowanek i praktyk tej metody na tym forum w stosunku do DN  wie to najlepiej.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #863 dnia: Lutego 15, 2010, 10:24:13 am »

Pan jako przeżarty mysleniem rabinackim myli czasy i epoki. Kikoś z karmenką załapali się na epokę dr G., a ja już nie, więc walnąłeś pan z tą swoją standardową insynuacją jak kulą w płot.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #864 dnia: Lutego 15, 2010, 10:32:27 am »

Pan jako przeżarty mysleniem rabinackim myli czasy i epoki.

To kolejny pana konik, myślenie rabinackie. Przecież standardowo to pan "bredzi" ;)
Mówiłem o wychowanku metody jeśli pan tego nie doczytał.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #865 dnia: Lutego 15, 2010, 10:36:55 am »

"Bredzenie" to wasza mantra towarzysze sztuki dywersji.


Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #866 dnia: Lutego 15, 2010, 10:59:46 am »

towarzysze sztuki dywersji.


Wolał bym, by porzucił pan stare przyzwyczajenia i nie zwracał się do mnie per towarzysz.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #867 dnia: Lutego 16, 2010, 06:46:06 am »

Skoro chce pan zmieniać tamte ryty i znaki to jest nadzieja, że przyjdzie pora i na te ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #868 dnia: Lutego 16, 2010, 12:14:32 pm »

Niestety mamy tu do czynienia ze zwykłą pyskówką, a nie merytoryczną dyskusją. Wina leży raczej po stronie tych, którzy nie chcą udzielać merytorycznych odpowiedzi na postawione pytania, ale druga strona daje się niestety sprowokować.
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #869 dnia: Lutego 16, 2010, 13:21:11 pm »

Niestety mamy tu do czynienia ze zwykłą pyskówką, a nie merytoryczną dyskusją. Wina leży raczej po stronie tych, którzy nie chcą udzielać merytorycznych odpowiedzi na postawione pytania, ale druga strona daje się niestety sprowokować.

Słusznie-dlatego odpuściłem ten wątek - ile razy można czytać"nie pan przeczyta statut" albo "niech pan przyjdzie na katechezy" - a na nic innego dyżurnych Franza Josefa nie stać. Statut przeczytałem - kiepska literatura , na katechezy nie pójdę, na miarę swoich możłiwośći bliźnich będę od DN ratował i tyle. Cześć neonki, nie pijcie za wiele na agapach. Pozdro. Tomasz Zan
Zapisane
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!