Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:20:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 292 293 [294] 295 296 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338440 razy)
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4395 dnia: Grudnia 12, 2014, 18:38:18 pm »

Przykładowe zdjęcia tej parafii, więcej w sieci nie znalazłem. Po prawej tabernakulum, na dole widać kawałeczek kraty od chrzcielnicy.
Czyli wchodząc do takiego kościoła nie trzeba przyklękać przechodząc przez środek skoro Tabernakulum jest z boku?

Pozdrawiam
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4396 dnia: Grudnia 12, 2014, 21:12:39 pm »

Czyli wchodząc do takiego kościoła nie trzeba przyklękać przechodząc przez środek skoro Tabernakulum jest z boku?
(poza Mszą świętą) Nie. Przyklęka się przechodząc przez oś, gdzie jest Pan Jezus.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #4397 dnia: Grudnia 29, 2014, 12:45:20 pm »

Dodam ze wiekszosc nowych i zreformowanych oltarzow jest pozbawionych relikwi wiec doprawdy nie ma przed czym nawet glowy klaniac.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4398 dnia: Grudnia 29, 2014, 14:21:12 pm »

Dodam ze większość nowych i zreformowanych ołtarzów jest pozbawionych relikwii wiec doprawdy nie ma przed czym nawet głowy kłaniać.
No, że stoły od ping-ponga to już wiedziałem, ale nawet te murowane też?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4399 dnia: Grudnia 30, 2014, 09:37:43 am »

Na święta byłem u teściów w Bydgoszczy. Tam w Kościele parafialnym jest remont a właściwie przebudowa kościoła. Jest to maly kościół na osiedlu. Jak zobaczyłem co zrobili to naprawdę smutny widok.  Z estetycznego punktu widzenia to nawet ładnie to wygląda, ale.....
Tabernakulum przenieśli ze środka na prawy bok kościoła a miejscu Tabernakulum na podwyższeniu siedzi ksiądz :(
Jako, ze Tabernakulum jest przeniesiona na prawą stronę to jak postawili choinki i domek drewnianej szopki to Tabernakulum jest całkowicie zasłonięte - to naprawdę smutny widok :(
Tak więc jest to kościół bez ołtarza. Zostawili tylko duży obraz Matki Bożej Ostrobramskiej ale poza tym pusta ściana na tle której siedzi w centralnym miejscu ksiądz. Do tego wszystkiego obok stołu Eucharystycznego postawili neo-Krzyż.

Pozdrawiam
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4400 dnia: Grudnia 30, 2014, 10:32:07 am »

Jak się to wszystko widzi i relacje innych osób zbiera, to nie sposób uwolnić się od myśli, że jak Pan Bóg zechce to kiedyś wyprostować, to będzie musiał jakiś potężny wstrząs dopuścić.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #4401 dnia: Grudnia 30, 2014, 10:59:56 am »

Przykładowe zdjęcia tej parafii, więcej w sieci nie znalazłem. Po prawej tabernakulum, na dole widać kawałeczek kraty od chrzcielnicy.



Zdjęcie z góry.



Z góry wygląda jak trumienka, a wnętrze? Cóż... zimne i szpetne, a to coś co robi za Tabernaculum... mi się kojarzy ze śmiercią!

A co to za parafia?
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #4402 dnia: Grudnia 30, 2014, 11:07:33 am »

No tak,  w końcu doigrałem się "ekspertyzy" Proboszcza tamtej Parafii, ze jestem trollem.
Jak to dobrze, ze nie dowiedziałem się w Niedzielę , że jestem idiotą.....
Jakie to piękne w pierwszym dniu adwentu usłyszeć coś takiego od księdza....
Fajnie zaczyna sie ewangelizacja na Bemowie....



To i tak mało polecialo na pana i w piekle nie usadowił pana, ale ... dla mnie jako katoliczki takie słowa pisane publicznie:

Co tam pisać? Przejrzałam tam dziś trochę i jak się czyta takie wypowiedzi, poniżej cytuję:

"Parafia Św. Jana Pawła II na Bemowie Pani Tereso, na swoim koncie na FB promuje Pani ekskomunikowanego za herezje abpa Lefebvre`a, wiec nie zamierzam dyskutowac z Pania na tematy katolickosci Kosciola, z gory prosze o wybaczenie za nie odpowiadanie na Pani posty zwiazane z tym tematem. Patron parafii na Bemowie, sw. Jan Pawel II wiele lat probowal jakos wplynac na Lefebvre`a, ale bezskutecznie, zdaje sie, ze Lefevbre zmarl jako heretyk i dzis smazy sie w piekle. Wiec ja rowniez idac za przykladem Swietego JP2 pozwole sobie tylko na koniec przywolac Pania do nawrocenia i nie promowania na swojej stronie na FB heretyckich tresci. Nie chcialbym, zeby i Pani smazyla sie w piekle"

Parafia Św. Jana Pawła II na Bemowie: Tak, ale z niego samego i paru innych biskupow nie zdjal. Jako fan Jana Pawla II pozwole sobie tylko przypomniec, ze zarowno heretycy lefebrysci, jak i ta czesc lefebrystow, krtora nawrocila sie do jednosci z Kosciolem katolickim, tzn. Bractwo Kaplanskie sw. Piusa X byli zawsze i konsekwentnie, twardo przeciwni beatyfikacji Jana Pawla II. Stad, niestety, w naszej parafii raczej nie widze dla nich miejsca."



... i to kogo? sa wprost poniżej pewnych granic. Ale to świadczy o kulturze tego księdza, a jest to:

Ks. Sławomir Wacław Abramowski  absolwent Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.  W 2002 r. wyjechał do Domus Galilei w Izraelu, w ramach Drogi Neokatechumenalnej.

Z Izraela już wrócił.

Wierzy w istnienie piekła, wooow... i to nie pustego! No a kto miałby siedzieć w tym piekle jak nie lassandryści? No kto?
Zapisane
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4403 dnia: Grudnia 30, 2014, 18:41:37 pm »

Proszę popatrzeć na te zdjęcia:



(proszę kliknąć na zdjęcie to się powiększy)

1 zdjęcie to taki był wygląd przed remontem. Już tam Tabernakulum było lekko z boku ale to naprawdę mały kościółek więc brakowało miejsca.

2 zdjęcie to już po zmianach z ostatnich dni. Strzałką zaznaczyłem miejsce do którego przeniesiono Tabernakulum. To przykry widok bo wszystko Go zasłania i zepchnięto Pana Jezusa  na ostatni plan.... :(

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2014, 18:44:40 pm wysłana przez Puniek » Zapisane
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #4404 dnia: Grudnia 30, 2014, 19:28:35 pm »

Proszę popatrzeć na te zdjęcia
Było nienajlepiej, ale teraz to już jest loża masońska. No cóż, jesteśmy 20 lat za Zachodem w kwestii reformy liturgii, trzeba szybko to nadrobić. Wygląda na to, że musimy przejść przez wszystkie etapy jakie możemy zobaczyć na KNO, zanim wahadło się przechyli.

Jako ciekawostka, dzisiejszy ranking "najbrzydszych kościołów" (z zewnątrz) na wp.pl
http://turystyka.wp.pl/gid,17141348,kat,1036541,title,Najbrzydsze-koscioly-w-Polsce,galeria.html?ticaid=11412c&_ticrsn=5
Zapisane
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4405 dnia: Grudnia 30, 2014, 19:52:12 pm »

Warto wysłuchać: http://gloria.tv/media/7xNbxcp7Fzk
Zapisane
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4406 dnia: Grudnia 30, 2014, 19:59:18 pm »

Było nienajlepiej, ale teraz to już jest loża masońska.
[CIACH]
Było bo musiało. Może na pierwszym zdjęciu tego nie widać bo zrobiono je jak widać obiektywem szerokokątnym ale to naprawdę mały kościółek.. taka większa kaplica.
Ale to co zrobiono teraz to zwyczajnie skandal !!!

Pozdrawiam
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #4407 dnia: Stycznia 01, 2015, 12:59:33 pm »

Proszę popatrzeć na te zdjęcia
Było nienajlepiej, ale teraz to już jest loża masońska. No cóż, jesteśmy 20 lat za Zachodem w kwestii reformy liturgii, trzeba szybko to nadrobić. Wygląda na to, że musimy przejść przez wszystkie etapy jakie możemy zobaczyć na KNO, zanim wahadło się przechyli.

Jako ciekawostka, dzisiejszy ranking "najbrzydszych kościołów" (z zewnątrz) na wp.pl
http://turystyka.wp.pl/gid,17141348,kat,1036541,title,Najbrzydsze-koscioly-w-Polsce,galeria.html?ticaid=11412c&_ticrsn=5

Zdj. nr 8 - usunąć Krzyż i mamy budynek ZUS-u.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4408 dnia: Stycznia 01, 2015, 18:53:25 pm »

Proszę popatrzeć na te zdjęcia
Było nienajlepiej, ale teraz to już jest loża masońska. No cóż, jesteśmy 20 lat za Zachodem w kwestii reformy liturgii, trzeba szybko to nadrobić. Wygląda na to, że musimy przejść przez wszystkie etapy jakie możemy zobaczyć na KNO, zanim wahadło się przechyli.

Jako ciekawostka, dzisiejszy ranking "najbrzydszych kościołów" (z zewnątrz) na wp.pl
http://turystyka.wp.pl/gid,17141348,kat,1036541,title,Najbrzydsze-koscioly-w-Polsce,galeria.html?ticaid=11412c&_ticrsn=5

Zdj. nr 8 - usunąć Krzyż i mamy budynek ZUS-u.
Numer 1 - za Gierka masowo instalowano po PGR'ach bardzo podobne jugosłowiańskie suszarnie zboża wraz ze zbiornikami do przechowywania tegoż.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #4409 dnia: Stycznia 03, 2015, 18:39:52 pm »

Dziś na NOM-ie celebrans wykonał bardzo dziwny manewr na "oto Baranek Boży".
Wziął bowiem obie połówki hostii używając obu kciuków i palców wskazujących, ale między dłońmi ściskając kielich, i tak wszystko razem podniósł.
Nie wiem czy bardziej chodziło o przesłanie że Baranek Boży jest pod obiema postaciami, czy bardziej o troskę o partykuły (celebrans trzymał po trydencku palce złączone) ale wyglądało to jakby zaraz miało mu wszystko z rąk wylecieć...

widział ktoś taki wyczyn kaskaderski?

Modlitwa też była jakaś ad libitum ("szczęśliwi" zamiast "błogosławieni" itp.)
Zapisane
Strony: 1 ... 292 293 [294] 295 296 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!