Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 15:02:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 291 292 [293] 294 295 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1345067 razy)
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4380 dnia: Grudnia 03, 2014, 16:10:03 pm »

Chyba lekka niekonsekwencja.
A poza tym jak można "szanować poglądy innych ludzi" jeśli są przeciwieństwem własnych poglądów - na przykład "poglądy" członków tzw. "państwa islamskiego" albo pedalskich aktywistów ? Ja staram się szanować ludzi, ale często ich poglądami po prostu gardzę.
Po prostu nie zgadzam się z tymi poglądami ale człowieka szanuję jako człowieka....tak po prostu.
Pogarda powinna być obca chrześcijaninowi.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2014, 16:33:17 pm wysłana przez Puniek » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #4381 dnia: Grudnia 03, 2014, 22:14:26 pm »

No to szanuje Pan te poglądy czy się tylko z nimi nie zgadza ? A jeśli niezgadzając się z nimi Pan je jednak szanuje - to dlaczego ? Pytam o poglądy, nie o człowieka.
A z tym, że pogarda powinna być chrześcijanom obca - nie zgadzam się. Nie każda pogarda. Grzech na pogardę i potępienie zasługuje. Wiele tzw. poglądów jest nie tylko grzesznych - one same w sobie są grzechem. Nie można bezmyślnie klepać banałów typu "szanuję czyjeś poglądy, chociaż się z nimi nie zgadzam".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4382 dnia: Grudnia 04, 2014, 12:35:55 pm »

No to szanuje Pan te poglądy czy się tylko z nimi nie zgadza ? A jeśli niezgadzając się z nimi Pan je jednak szanuje - to dlaczego ? Pytam o poglądy, nie o człowieka.
A z tym, że pogarda powinna być chrześcijanom obca - nie zgadzam się. Nie każda pogarda. Grzech na pogardę i potępienie zasługuje. Wiele tzw. poglądów jest nie tylko grzesznych - one same w sobie są grzechem. Nie można bezmyślnie klepać banałów typu "szanuję czyjeś poglądy, chociaż się z nimi nie zgadzam".
Szanowny Panie!
Nie rozumiem czemu mnie Pan atakuje. Przecież stoję po tej samej stronie w tej sprawie co Pan. I nie poprzestałem na wypisywaniu wśród swoich (np. na tym forum) ale wykazałem szkodliwość i błędy Neokatechumenatu z odwagą  "w oczy" błądzącemu, ze błądzi. Zrobiłem to a nie poprzestałem na "pokrzykiwaniu" w miejscu bezpiecznym bo wokoło sami swoi (to forum). Powiedziałem co trzeba, co uważam za stosowne ale jak dyskusja tam doszła do takiego poziomu inwektyw to po prostu stwierdziłem, ze to nie miejsce dla mnie. Z tego Forum tylko Pani Teresa miała odwagę zabrać tam głos i chwała jej za to!
Jeśli pisał Pan to wszystko powyżej szczerze to zamiast tu pokrzykiwać na mnie i napuszczać mnie, sam przestawi tamtemu księdzu swoje argumenty.

Pozdrawiam
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #4383 dnia: Grudnia 04, 2014, 21:01:01 pm »

Panie Puniek - ja Pana nie atakuję. Szkoda, że nie zrozumiał Pan nic z tego, co napisałem.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4384 dnia: Grudnia 06, 2014, 00:09:31 am »

Episkopat reguluje sprawy liturgii sprawowanej w małych grupach.

LINK

Szczególnie ciekawy jest punkt "18" - na kolanach lub na stojąco ale nie na siedząco i przyjmujący Krew Pańską nie bierze kielicha do rak co w NEO jest niechlubnym standardem....

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2014, 00:25:38 am wysłana przez Puniek » Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4385 dnia: Grudnia 06, 2014, 09:37:17 am »

Dodatkowo zaznaczono, że kapłan przyjmuje Komunię pod obiema Postaciami, a dopiero później komunikuje wiernym.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4386 dnia: Grudnia 08, 2014, 10:36:26 am »

Jest zabawniej, bo:
 5. Dlatego podstawową formą celebracji Eucharystii w parafii (zwłaszcza w niedziele i święta) jest Msza św. z ludem, w której uczestniczą jej członkowie, bez podziału na przynależność do różnych grup. Wtedy Msza św. ukazuje parafię jako wspólnotę wspólnot i prawdziwy Kościół zgromadzony w imię Pana, aby sprawować Pamiątkę Jego śmierci i zmartwychwstania oraz budować jedność w wierze i miłości (por. OWMR nr 113; 115; Evangelii gaudium nr 29).
oraz
 Art. 13 Statutu normuje niedzielne celebracje eucharystyczne Drogi[4], a w szczególności:
par. 2: "Neokatechumeni celebrują Eucharystię niedzielną w małej wspólnocie, po pierwszych nieszporach niedzieli. Ta celebracja odbywa się zgodnie z rozporządzeniem Biskupa diecezjalnego. Celebracje Eucharystii wspólnot neokatechumenalnych w sobotę wieczorem stanowią część niedzielnego duszpasterstwa liturgicznego parafii i są otwarte także dla innych wiernych";

Czyli - na raz jest to Msza parafialna (z definicji nie stosuje się przepisów do małych grup) i w małej grupie. Jaja.

BTW - czy DN ma czy nie ma obowiązku raz w miesiącu udziału we Mszy św. parafialnej (jak było w liście kard. Arinze)?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4387 dnia: Grudnia 08, 2014, 15:33:32 pm »

Jest zabawniej, bo...
Rzeczywiście jest w tym sporo niekonsekwencji co budzi zamęt i jest takie jakieś naciągane....

Pozdrawiam
Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4388 dnia: Grudnia 08, 2014, 16:43:55 pm »

List kard. Arinze jest utrzymany w mocy stąd aktualny  jest obowiązek raz w m-cu uczestniczenia we Mszy parafialnej.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4389 dnia: Grudnia 08, 2014, 17:11:20 pm »

List kard. Arinze jest utrzymany w mocy stąd aktualny  jest obowiązek raz w m-cu uczestniczenia we Mszy parafialnej.
No właśnie - zatem statut w tym punkcie jest nie ważny?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4390 dnia: Grudnia 11, 2014, 15:22:59 pm »

Jak widać Neokatechument szkodzi także księżom. Na tamtym profilu na fb w pseudo-dowcipnym tonie zredukowano Dary Ducha Świętego do 6 (niby żartem ale to znamienne) a w dniu święta Niepokalanego Poczęcia Maryi ograniczono sie jedynie do płytkich gierek słownych słowem Maryja.
Żenada....

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2014, 16:16:56 pm wysłana przez Puniek » Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #4391 dnia: Grudnia 12, 2014, 17:20:32 pm »

BTW - czy DN ma czy nie ma obowiązku raz w miesiącu udziału we Mszy św. parafialnej (jak było w liście kard. Arinze)?

Były w moim mieście tego typu akcje i inne, np. prowadzenie "nabożeństwa" pokutno-spowiedniego w pierwsze piątki itd. Jeden ksiądz spowiadał w konfesjonale parafian, a drugi na widoku spowiadał neonów na stojąco. Generalnie nie-neoni unikali tego typu wydarzeń. Neo dobija ledwo dychające parafie. Księża urządzają kościół w neońskim stylu (tabernakulum za zasłoną, chrzcielnica ze schodami w dół tuż przed kwadratowym ołta...stołem). Zawsze słyszałem te katechezy, że neo budzi życie w parafii i ma służyć parafii - jest raczej w drugą stronę, z tym, że neoni raczej kościoła nie wykorzystują, wolą zapchlone piwniczne salki.
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #4392 dnia: Grudnia 12, 2014, 17:30:01 pm »

Przykładowe zdjęcia tej parafii, więcej w sieci nie znalazłem. Po prawej tabernakulum, na dole widać kawałeczek kraty od chrzcielnicy.



Zdjęcie z góry.

Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4393 dnia: Grudnia 12, 2014, 17:57:01 pm »

'Piękno zbawi świat' :D
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4394 dnia: Grudnia 12, 2014, 18:02:09 pm »

'Piękno zbawi świat' :D
'Piękno inaczej' czyli ohyda spustoszenia ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 291 292 [293] 294 295 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!