Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 21:46:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 287 288 [289] 290 291 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1344800 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4320 dnia: Października 07, 2014, 09:55:56 am »

@ Puniek
Na forum używamy formy Pan/Pani :)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4321 dnia: Października 07, 2014, 09:58:41 am »

@ Puniek
Na forum używamy formy Pan/Pani :)
Ok, no problem ....ja tylko chciałem powiedzieć, że nie obrażę się gdy ktoś kulturalnie odpowie do mnie zwracając się bardziej bezpośrednio :)

Z Panem Bogiem,
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #4322 dnia: Października 07, 2014, 11:34:05 am »

ewentualną walkę z kikokarmenatem to już przegraliśmy. W sytuacji gdy mają seminarium w Warszawie i produkują kikoidalnych duchownych to było tylko kwestią czasu gdy będą opanowywać parafie. Właściwie mają pełne poparcie hierarchii i przy milczącej postawie pozostałego kleru z czasem opanują posoborowie dekanat po dekanacie. Mieli robić swoje neońskie osiedle na Bielanach, ktoś wie jak to wygląda?
Zapisane
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4323 dnia: Października 07, 2014, 12:43:00 pm »

Może powinniśmy założyć jakieś stowarzyszenie/organizację?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4324 dnia: Października 07, 2014, 13:53:30 pm »

2) Stół pingpongowy. Typowy dla kikoliturgii.

ad2' to można by wybaczyć bo warunki polowe...
Niby tak. Ale równie dobre mógłby być jakikolwiek stół. Zwykły byłby mniej kłopotliwy w użyciu. BTW - czy mnie wzrok myli, czy jest więcej niż jeden obrus?

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4325 dnia: Października 07, 2014, 13:55:07 pm »

Może powinniśmy założyć jakieś stowarzyszenie/organizację?

Uważam, że skuteczniej byłoby sabotować sektę.
Nie "sabotować" a zwalczać. Na początek mogę spróbować przygotować zestawienie wszelkich tekstów krytycznych wobec DN w Kościele.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #4326 dnia: Października 07, 2014, 14:20:58 pm »

Nie ma to jak na FK przeczytać dobrą wiadomość. Oby tak dalej, co zresztą pięknie wyjaśnił Pan Jean Raspail.


Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4327 dnia: Października 07, 2014, 15:46:22 pm »

BTW - czy mnie wzrok myli, czy jest więcej niż jeden obrus?
Na to wygląda bo tak dużych, niemal kwadratowych obrusów chyba nie robią. W efekcie mamy niechlujnie wyglądający stół na którym są konsekrowane Krew i Ciało Pańskie.
A tak przy okazji zastanawia mnie po co im tak wielki stół, bo przecież nie ma kwiatów, dużo miejsca na Ciało Pańskie też nie potrzeba bo wiernych garstka?
Megalomania narzucona przez wytyczne Kiko?

Pozdrawiam,
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4328 dnia: Października 07, 2014, 18:29:42 pm »

Szczerze mówiąc ja jestem w Odnowie i u nas nie ma żadnej handkomuni... jest na język i na klęcząco. Nadto mamy Różaniec, Koronkę, Adorację, czcimy Maryję i Świętych, Msze mamy z całą parafią i organizujemy dla parafian, uczestniczymy w życiu Parafii...etc,etc. Może do kogoś to bardziej czy mniej przemawiać ale tu w Odnowie czuję się w centrum Kościoła Katolickiego i i oddycham pełną piersią Katolicyzmu.
Natomiast Neo to jakieś dziwactwo!

Z Panem Bogiem,


PS: można zwracać się do mnie na "Ty" - Piotr mam na imię :)
Szanowny Panie Piotrze!
Słyszałem, że są grupy w Odnowie praktykujące tradycyjną pobożność, co zależy od duszpasterza. Natomiast  trafiliśmy kiedyś z Narzeczoną na księdza (jeszcze) Dembowskiego na Piwnej w Warszawie. Grzecznie dotrwaliśmy do końca, wtedy prowadzący zapytał kto jest po raz pierwszy. Nie podnieśliśmy rąk a potem skomentowaliśmy to, że po prostu byliśmy na czymś takim po raz ostatni. Problem z neonami wynika chyba z faktu, że 'prezbiter" u nich mniej znaczy (z Kikonowego ustanowienia) niż "katechista".

Serdecznie pozdrawiam
Jan.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #4329 dnia: Października 07, 2014, 21:26:34 pm »

Nie ma to jak na FK przeczytać dobrą wiadomość. Oby tak dalej, co zresztą pięknie wyjaśnił Pan Jean Raspail.

Ja na Pana miejscu tak bym się nie cieszył, bo im bardziej neoństwo wtopi się w struktury i zinstytucjonalizuje tym bardziej zatraci swój rewolucyjny sznyt, a po drugie tym bardziej wyludnią się kościoły, bo mało kto strawi tą uciążliwą dla psychiki atmosferę (dziwaczne obrzędy, kiczowate obrazki i opętańcze walenie w bębny), już dziś mnóstwo ludzi wychodzi zniesmaczona z NOM-ów, albo obojętna i znudzona. Wielu z nich nie wie dlaczego tak się dzieje i nie wie, że można inaczej. Neoni jak się bardzo postarają to mogą napędzić zwolenników Tradycji.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4330 dnia: Października 07, 2014, 22:21:55 pm »

Nie ma to jak na FK przeczytać dobrą wiadomość. Oby tak dalej, co zresztą pięknie wyjaśnił Pan Jean Raspail.
Od dawna DOBRYCH wiadomosci nie było. A z "neońską parafią" kolejny biskup zrobi porządek - da normalnego proboszcza, pozostanie tylko oszpecony przez Kiko gmach kościoła...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4331 dnia: Października 07, 2014, 23:05:53 pm »

Szanowny Panie Piotrze!
Słyszałem, że są grupy w Odnowie praktykujące tradycyjną pobożność, co zależy od duszpasterza. Natomiast  trafiliśmy kiedyś z Narzeczoną na księdza (jeszcze) Dembowskiego na Piwnej w Warszawie. Grzecznie dotrwaliśmy do końca, wtedy prowadzący zapytał kto jest po raz pierwszy. Nie podnieśliśmy rąk a potem skomentowaliśmy to, że po prostu byliśmy na czymś takim po raz ostatni. Problem z neonami wynika chyba z faktu, że 'prezbiter" u nich mniej znaczy (z Kikonowego ustanowienia) niż "katechista".

Serdecznie pozdrawiam
Jan.
Panie Janie!
Przecież wiadomo, ze wszędzie zdarzają się odjazdy...i w odnowie i w Oazie, i innych miejscach i nawet w zakonach. Z neo jest ten problem, ze całe neo jest odjechane. Wiele zależy od kapłana, który jest przewodnikiem duchowym. Natomiast w Neo kapłani nie są przewodnikami duchowymi grupy i to jest problemem zasadniczym....

Pozdrawiam serdecznie
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #4332 dnia: Października 08, 2014, 08:19:53 am »

Szanowny Panie Piotrze!
Słyszałem, że są grupy w Odnowie praktykujące tradycyjną pobożność, co zależy od duszpasterza. Natomiast  trafiliśmy kiedyś z Narzeczoną na księdza (jeszcze) Dembowskiego na Piwnej w Warszawie. Grzecznie dotrwaliśmy do końca, wtedy prowadzący zapytał kto jest po raz pierwszy. Nie podnieśliśmy rąk a potem skomentowaliśmy to, że po prostu byliśmy na czymś takim po raz ostatni. Problem z neonami wynika chyba z faktu, że 'prezbiter" u nich mniej znaczy (z Kikonowego ustanowienia) niż "katechista".

Serdecznie pozdrawiam
Jan.
Panie Janie!
Przecież wiadomo, ze wszędzie zdarzają się odjazdy...i w odnowie i w Oazie, i innych miejscach i nawet w zakonach. Z neo jest ten problem, ze całe neo jest odjechane. Wiele zależy od kapłana, który jest przewodnikiem duchowym. Natomiast w Neo kapłani nie są przewodnikami duchowymi grupy i to jest problemem zasadniczym....

Pozdrawiam serdecznie

Ależ są księża z neo, którzy odprawiają Tridentinę - patrz x. Zachara w Lublinie. I cóż z tego, się pytam?
Zapisane
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4333 dnia: Października 08, 2014, 11:09:28 am »

Ależ są księża z neo, którzy odprawiają Tridentinę - patrz x. Zachara w Lublinie. I cóż z tego, się pytam?
Można prosić jaśniej bo nie wiem o co chodzi?

Pozdrawiam,
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4334 dnia: Października 08, 2014, 12:30:31 pm »

Ależ są księża z neo, którzy odprawiają Tridentinę - patrz x. Zachara w Lublinie. I cóż z tego, się pytam?
Jeśli chodzi o Księdza Profesora Macieja Zacharę MIC to o ile wiem, odprawia w  zwyczajnej i nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz w rycie bizantyjsko-słowiańskim. Może kiedyś otarł się o neo ale teraz "jakoś" tego nie eksponuje. Ostatnio przeczytałem jego książeczkę "Krótka historia Mszału Rzymskiego", całkiem dobra pozycja.

P.S. Wikipedia  zapodaje, że jest "prezbiterem" wiadomego "interjajum" kościelnego.
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2014, 12:32:32 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 287 288 [289] 290 291 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!