Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 14:48:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 274 275 [276] 277 278 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349705 razy)
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #4125 dnia: Stycznia 03, 2014, 11:47:49 am »

lider naokatechumenat o żydach : "wy nie braćmi naszymi, ale naszymi rodzicami, naszymi ojcami w wierze "http://gazetawarszawska.com/2013/12/22/neokatechumenat-pochodzi-od-talmudu/

w tym samym wywiadzie rabin Greenberg mówi o DN jako "o grupie inspiracyjnej, która nie wykonuje pracy misyjnej i nie ma żadnego interesu misyjnego",
albo te, wymienione w artykule, organizacje które wsparły "dzieło" wodza neonów,
 
z kolei Arguello na konferencji podczas Kapituły Namiotów w Krakowie we wrześniu 2011 trzy razy cytuje talmud. Ktoś niezorientowany mógłby pomyśleć "po kiego grzyba?"
"Skoro talmud zawiera bluźnierstwa na temat Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Panny, a ten gościu go cytuje, wprawdzie w innych miejscach, ale jednak, to o co mu chodzi?"
"Co i komu chce przekazać?"  Jaki to ma wydźwięk?

Ciekawe rzeczy powiedział ten Greenberg: DN grupą inspiracyjną. Najbardziej zastanawiają mnie początki DN, które giną w pomroce neońskich mitów, legend i pseudoobjawień. Przykładowo taka handkomunia: w drugiej połowie lat 60-tych pojawia się jednocześnie w kościołach Holandii i w pierwszych wspólnotach neońskich.
Nie wygląda to na przypadek, a bardziej na jakąś zorganizowaną akcję. Moderna nie działała na oślep i podczas V II była najlepiej zorganizowaną frakcją. DN też wygląda
na precyzyjnie zaplanowane przedsięwzięcie, i interesujące jest kim byli (i są) jej prawdziwi inspiratorzy. Na wpół zwariowany 20-paroletni chłystek Franio z gitarką i jego
koleżanka z niedoleczonym ADHD, to tylko dobra "reklamówka" dla wciągania nowych adeptów.


Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #4126 dnia: Stycznia 03, 2014, 18:35:46 pm »

Cytuj
Sam Pan Jezus wygląda na obrazie Gwiazdora jak mumia złożona do grobu, a u wszystkich postaci wokół maluje się smutek na twarzach. Matka Boża sprawia wrażenie przygnębionej i wygląda jak by była zamknięta w jakimś czerwonym kokonie.

Na zajęciach z teologii ikony uczono mnie, że jest właśnie tak, jak Pan opisał. Tzn. tak, wg kanonów pisania ikon, ma być - Chrystus ma być jednocześnie jakby i w żłobie, i w grobie. Matka Święta zmęczona i zatroskana po połogu z niebieską otoczką wokół twarzy. Ważna jest jeszcze postać "otumanionego" tym wszystkim Józefa.
Co do pozostałych opisów to ma Pan jak najzupełniej rację.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #4127 dnia: Stycznia 04, 2014, 01:57:47 am »

Panie Pięknowłosy! Bardzo panu dziękuję za pana świadectwa i trud tłumaczeń z języka włoskiego artykułów Ossevatorio! Zwłaszcza cykl o ikonach jest wprost druzgoczący!!

Czy ktoś pokusiłby się o o podobną analizę piosenek skomponowanych przez Franciszka Wirtza et consortes?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #4128 dnia: Stycznia 04, 2014, 11:05:07 am »

W drugiej zwrotce skomponowanej przez Arguello "uroczej" kolędy "Uri. uri, ura" neoni śpiewają:
"Matka Maryja jest w Betlejem
wraz z Jego ojcem cieślą.
Jak nazwą Go? Emmanuel.
Przyjdź dzieciąteczko, przyjdź,
Uri, uri ,ura"





Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #4129 dnia: Stycznia 08, 2014, 12:34:02 pm »

http://pl.scribd.com/doc/96751150/%C5%9APIEWNIK-NEO%C5%83SKI

Dawno temu słyszałem "Zmartwychwstał Pan" w kościele parafialnym (nie u mnie) w wykonaniu organisty. Nie wiem jakie zamiary przyświecały (przyciemniały) p. Wirtzowi, ale ja słyszałem to, wypisz-wymaluj, jako pieśń żałobną.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2014, 12:37:36 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4130 dnia: Stycznia 17, 2014, 09:31:55 am »

Czekam z niecierpliwością na kolejna dawkę interpretacji Pana Pięknowłosego. Wystarczy poznać jego argumenty a nikt w Realu już mnie niczym nie zaskoczy.
Oczywiście kilka uwag z mojej strony
Ikona trójca kiko to nie Kiko Karmen i Ojciec Mario tylko Jezus Maryja i św. Józef spożywający Paschę. Jeśli ktoś twierdzi, że twarze są wzorowane na tych osobach (co w przypadku Matki Boskiej jest MEGA naciągane) i jest to straszna praktyka to chcę tylko zauważyć, że jest to praktyka normalna w sztuce. Np. w pięknej katedrze ormiańskiej we Lwowie znajduje się fresk Ustanowienie Przenajświętszego Sakrament Rosena. Autor twarz Jezusa wzorował na swojej a wszyscy apostołowie mają twarze znanych mieszkańców Lwowa. Dlatego między innymi nie ma Tam Judasza bo nikt nie chciał do niego pozować. To tylko jeden przykład ale można podawać więcej i nigdy nie słyszałem aby autorom zarzucano jakieś demoniczne kontakty.
Co do ikon Maryjnych która poza kilkoma są fatalne artystycznie z mojego punktu widzenia, trzeba pamiętać, że KIko był członkiem tzw. Grupy 69. Byli to artyści którzy jeździli po europie i starali się zaadoptować wszystkie gatunki sztuki do sztuki sakralnej w tym np. kubizm, który według mnie nie nadaje się absolutnie do niczego. W tych ciemnych oczach autorowi chodziło o ukazanie ich jako oczu wielkich, szeroko otwartych gotowych przyjmować wszystko co widzą jako zgodę na Wolę Boga. Taka jest interpretacja artysty i ja mu wierzę co nie zmienia faktu, że takich bohomazów bym sobie w domu nie powiesił. Natomiast pierwsza ikona Matki Boskiej to pierwowzór najsłynniejszej ikony Kiko. Uważam, że uczciwie jest analizować dzieło końcowe.
W tej ikonie Maryja i Jezus nie spoglądają na siebie tylko w tym samym kierunku czyli w stronę grzesznika. Aniołowie adorują Matkę Boską i Jezusa. Dla mnie ikona piękna i wisi u mnie na ścianie
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4131 dnia: Stycznia 17, 2014, 15:55:03 pm »

Panie Pięknowłosy
Co do błogosławionej to przypominam, że już kiedyś odniosłem się do tego oskarżenia. Moje argumenty Pana nie przekonały, Pana argumenty do mnie nie przemawiają ponieważ jestem już 13 lat na drodze w ostatnim czasie miałem kolejny ważny etap i NIGDY nie słyszałem o tym, że Carmen chce być tak nazywana w związku z tym odniosłem się tylko to Pana interpretacji ikony Kiko.
Po drugie mógłby się Pan odnieś do moich argumentów a nie do tych których nie wypowiedziałem. Atakuje mnie Pan, że do czegoś się nie odniosłem a nie dyskutuje Pan na temat do którego się odniosłem. W moim przekonaniu to trochę niegrzeczne. No i ciężko to nazwać dyskusją.
Jeśli chodzi o "fanatyczne" zapatrzenie w guru to moja wypowiedz jasno określiła, że część jego prac uważam za bohomazy więc ciężko mnie nazywać fanatykiem. Choć możliwe, że Pan używa tego słowa w innym kontekście niż ja i moi bliscy.
Nie odniosłem się do argumentu o płomieniach bo nie mam wiedzy w tym temacie.
Co do tronu dla Jana Pawła II to interpretacja jest tak oczywista, że aż bawi Pana interpretacja:)
Proszę o odniesienie się do moich argumentów (nie wnikam czy uważa je Pan za rozsądne czy głupie) bo na tym polega dyskusja.
Jeśli natomiast w moich wypowiedziach nie odnoszę się do czegoś co by Pan chciał usłyszeć proszę mi nie zrzucać nie wiem czego tylko po prostu spytać jeśli bedę posiadał wiedzę lub będę umiał to odpowiem. Jeśli nie to Panu to napiszę 
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #4132 dnia: Stycznia 17, 2014, 17:13:16 pm »

Cytuj
Wystarczy poznać jego argumenty a nikt w Realu już mnie niczym nie zaskoczy.

Któryś z Panów (obaj?) jest piłkarzem, albo pracownikiem sieci hipermarketów?
 ;) ;D

edit: To oczywiście żadna złośliwość. Pobudziła mnie do tego tylko ta wielka litera na początu słowa "real"  :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2014, 17:17:23 pm wysłana przez superfluus » Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4133 dnia: Stycznia 17, 2014, 17:54:40 pm »

Super żart duża litera przypadkiem. dzięki
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #4134 dnia: Stycznia 17, 2014, 22:01:46 pm »

. W tych ciemnych oczach autorowi chodziło o ukazanie ich jako oczu wielkich, szeroko otwartych gotowych przyjmować wszystko co widzą jako zgodę na Wolę Boga. Taka jest interpretacja artysty i ja mu wierzę co nie zmienia faktu, że takich bohomazów bym sobie w domu nie powiesił.

Załóżmy, że taka była jego interpretacja, ale czy jako artysta nie wie co oznacza czarny kolor w ikonografii ? Tym bardziej, że oprócz czarnych oczu (a raczej oczodołów),
jest jeszcze czarne wdzianko. To też jakaś interpretacja? Jak gość nie ma wyczucia, to niech zmieni pędzel na szerszy i maluje mieszkania...chociaż lepiej nie, jeszcze komuś
pomalowałby pokoje na czarno :D

Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4135 dnia: Stycznia 17, 2014, 23:56:46 pm »

Tron Jana Pawła II to tron dla "Piotra" wobec czego wpisany jest w nim krzyż na którym umarł Piotr.
Pojedynczy promień nie misi być od razu negacją trójcy świętej ale może być ukazaniem Ducha Świętego
Oczywiście, że nie sądzę intencji. Pani Pięknowłosy zachęcam do analizy Nowego Testamentu. Sądzenie intencji zostawiam Bogu. On dokona swojej sprawiedliwości a ja nie mam zamiaru podczas Sądu Tłumaczyć się, że wchodziłem w Jego kompetencję.
Proszę się nie obrażać ale z Pana wypowiedzi wynika, że wręcz Pan nienawidzi Neokatechumenatu a w szczególności KIKO. Niech Pan pomyśli o swoim zbawieniu. Naprawdę wątpię czy Bóg rozliczać nas będzie z tego jaka ikona wisi u nas w sypialni (z pojedynczym promieniem czy z potrójnym) a raczej będzie nas rozliczał czy przyoblekliśmy się w Chrystusa. Jeśli ktoś nienawidzi brata swojego i mówi, że zna Boga kłamię.
O"błogosławionej" nie chce mi się już pisać bo skoro mi Pan raz nie uwierzył to ciężko by Pan teraz to zrobił. POWTARZAM DLA KAŻDEGO INNEGO CZYTAJĄCEGO TEN WĄTEK" przez 13 lat na Drodze nie spotkałem się z mówieniem o Carmen jako o nowej Marce Boskiej. Ponadto zaintrygowany atakami Pana Pięknowłosego podzwoniłem po Polsce i moi znajomi z drogi z Poznania i Wrocławia i oni wykazali identyczne zdumienie jak ja gdy pierwszy raz przeczytałem o tym rzekomym procederze.
Jeśli Pan chce się odnosić do argumentów to czemu Pan nie odpowiedział nic na moja interpretację ikony Madonny z Dzieciątkiem. odpowiedz "Jak się jest fanatycznie zapatrzonym w swojego guru i jego bohomazy, to właśnie tak wygląda naciągana interpretacja wszystkich jego tworów" jest raczej nie merytoryczna.
Zapisane
zenko
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #4136 dnia: Stycznia 18, 2014, 00:11:26 am »

Cytuj
W tych ciemnych oczach autorowi chodziło o ukazanie ich jako oczu wielkich, szeroko otwartych gotowych przyjmować wszystko co widzą jako zgodę na Wolę Boga.

Nie znam sie zbytnio na Ikonach, nie jestem równiez krytykiem sztuki, ale......szeroko otwarte, ciemne, wielkie oczy to oczy zwierzęcia lub demona. Interpretacja autora jest więc wyjatkowo naciągana lub swiadcząca o jego niezwykle niskiej wrazliwosci artystycznej i w ogóle jakiejkolwiek wrażliwości.

Szeroko otwarte, ciemne, wielkie oczy...są zimne i bezlitosne. Tak jak oczy rekina



« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2014, 00:12:59 am wysłana przez zenko » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4137 dnia: Stycznia 18, 2014, 08:21:38 am »

... Niech Pan pomyśli o swoim zbawieniu ...
No właśnie! A czy Kikoś i jego banda "katechistów" myślą o zbawieniu tych, których zatruwają swoimi herezjami, stawiając ich poza Kościołem?  Nie boją się rachunku za krew rozproszonych owiec? Komu oni właściwie służą? Bo Panu Bogu, to raczej nie. Te potworne malunki, te oparcie "papieskiego tronu" z odwróconym krzyżem, czyż nie są aż nadto jednoznaczną poszlaką o źródłach inspiracji tego żałosnego zjawiska zwanego "neokatechumenatem"?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2014, 08:23:11 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4138 dnia: Stycznia 18, 2014, 09:07:26 am »

Panie Pięknowłosy ja nie sadzę Pan intencji bo ich nie znam
NIe uciekam jak mała dziewczynka tylko wole rozmawiać z ludźmi w rzeczywistości a na forum dawno nie zaglądałem bo naprawdę mam wiele więcej ważnych i ciekawych rzeczy do robienia i pewnie znowu niedługo zniknę bo czas wolny się kończy
Ja drżę o moje zbawienie jeśli Pan o nie też się martwi proszę o modlitwę w mojej intencji
Właściwie jeśli jest Pan pewny, że Droga jest tak błędna i zła to proszę o Ciągłą modlitwę w intencji jej członków, z góry dziękuje.
Oczywiście, że uważam, że przy zwiastowaniu była cała trójca ale są to dla mnie rozważania teologiczn. Ważne ale dla mojego życia wiecznego naprawdę ważniejsze jest jak reaguje np. na niesprawiedliwość w pracy niż fakt, że wiem, że Bóg był obecny w pełni trójcy w trakcie zwiastowania.
Jeśli się Pan już tak tego czepia to proszę się przyjrzeć się ikonie narodzenia, am pojedynczy promień na samym końcu rozchodzi się na 3 promiennie. ale to wciąż dla mnie nie jest aż tak istotne by szukać w autorze belzebuba
Jeśli chodzi o krzyż to w mojej katedrze też znajduje się krzyż odwrócony i nikt jakoś nie krzyczy.
Panie jkw cieszę się, że Pan słucha Kościoła ale zarzucanie, że Droga jest poza Kościołem jest albo życzeniowe  a mówi Pan o jakimś "Świętym Kościele Katolickim' poza którym są chyba wszyscy łącznie z Papieżem Franciszkiem, do którego jak zauważyłem na tym forum ma się więcej pogardy niż szacunku.
Panie Pięknowłosy ja odniosłem się do kierunku bo Pan z niego wywnioskował, że Jezus się obraził na Matkę Boską.
Zapisane
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #4139 dnia: Stycznia 18, 2014, 11:01:36 am »


Ikona trójca kiko to nie Kiko Karmen i Ojciec Mario tylko Jezus Maryja i św. Józef spożywający Paschę.
??????
Chyba czegoś nie rozumiem... Trójca czy św Rodzina?
Dlaczego św Józef zasłużył sobie na te 2 literki w Pana wypowiedzi, a  Najświętsza Maryja Panna i Chrystus Pan na szacunek już nie?
Zapisane
Strony: 1 ... 274 275 [276] 277 278 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!