Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 02:32:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 237 238 [239] 240 241 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1347351 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3570 dnia: Czerwca 20, 2012, 22:53:23 pm »

A świstak siedzi i zawija w te sreberka. T(roll)killer powrócił. To dopiero...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
o swicie
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #3571 dnia: Czerwca 20, 2012, 22:57:09 pm »

Dziękuję za miłe powitanie, Panie Szkielet... :)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #3572 dnia: Czerwca 20, 2012, 22:57:36 pm »

przynajmniej na Forum nie będzie sezonu ogórkowego :) :)
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3573 dnia: Czerwca 20, 2012, 22:58:22 pm »

Zastanawiam się czy te pytania to prowokacja, ja udzielę odpowiedzi a Pan mnie ponownie zgnoi, jak za "emota". Mimo wszystko odpowiem, wrodzona ciekawość.
Najpierw myślałem, że to prowokacja ze strony forumowego kłamcy i oszczercy reprezentującego tutaj DN - tkillera. Na szczęście się pomyliłem.

Stół eucharystyczny, przykryty białym obrusem, przystrojony kwiatami, na którym stoją zapalone świece. Obok stoi paschał oraz krzyż.
Na stole eucharystycznym musi stać krzyż. Nie obok niego. Takie są przepisy liturgiczne, które nadal was obowiązują jak przypomniał wam ostatnio Benedykt XVI czy kard. Burke.
Jeśli Msza Św. odbywa się w kaplicy, w której znajduje się już odpowiedni ołtarz, wypadałoby na nim odprawić.

Komunia jest oczywiście przyjmowana do ręki, ale o tym Pan na pewno wie, więc nie wiem skąd to pytanie.
Co robicie dalej z cząstkami Ciała Pańskiego, które pozostają na rękach ?

A kto ma niby udzielać komentarza do Ewangelii? Ksiądz wygłasza homilię, to oczywiste.
Różnie bywa. Dlatego pytałem.

Grono nie jest zamknięte, możemy zaprosić kogo chcemy, to nawet wskazane.
A jak wejdę do was przypadkiem ? Ot, tak przechodziłem sobie obok kościoła i poczułem wewnętrzną potrzebę, aby uczestniczyć w tej Mszy Św.
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3574 dnia: Czerwca 20, 2012, 22:59:18 pm »

Jestem neonką od niedawna. Trafiłam tu, ponieważ ciekawiło mnie, jak odbierany jest neokatechumenat. Jestem trochę zaskoczona, nie zdawałam sobie sprawy, że jest tak potępiany. Gorąco tu  ;)
Widzi Pani, jest Pani w DN od niedawna, myślę, że większość z nas przy pierwszych kontaktach z tym ruchem nie zakładało z góry, że to coś szkodliwego. Może niektóre teksty (np. "ja to jestem straszny gnój") wydawały się nieco egzaltowane ale refleksja przyszła z czasem, u mnie na przykład po kilku latach. Szczęśliwie w to nie wdepnąłem, nie lubię egzaltacji i przesady. Później dopiero lektura, kontakty, nagły zgon kogoś "zaoranego na śmierć" przez ruch, kogo ceniłem zawodowo i moralnie spowodowało przewartościowanie i poukładanie się obserwacji w jedną logiczną całość - neonizm to ZŁO. Życzę Pani wytrwałości w poszukiwaniu Prawdy, nieskażonej błędami Wiary i Królestwa Niebieskiego we właściwym czasie.

P.S. Dyżurnym tekillerem niech się Pani nie przejmuje, zawsze tu musi przynieść nieco smoły na swoich raciczkach. "Wtajemniczeni" działacze kikokarmenatu już tak mają ;).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2012, 23:05:25 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3575 dnia: Czerwca 20, 2012, 23:02:22 pm »

Na tym forum panuje dość specyficzne pojmowanie otaczającej nas rzeczywistości Kościelnej a w szczególności Drogi Neokatechumenalnej.
Tak jak kard. Burke, kard. Arinze (oj, ile Kiko wylał żółci na tego kardynała na zeszłorocznej konwiwencji, która odbyła się w Madrycie - 'chce nas zniszczyć' - żalił się Franek - hi, hi) czy Benedykt XVI uważamy, że liturgia DN jaką zaproponował Kiko i którą nadal promuję na różnych konwiwencjach, jest kpiną ze Mszy Św. próbującą ją przybliżyć do zwykłej uczty biesiadnej.

PS. Widać, że Pan sobie przyswoił wiele rad zawartych w Talmudzie, tym samym który jest tak chętnie cytowany przez Kiko, odnośnie okłamywania gojów. Szczególnie gdy sobie przypomnimy sprawę tych kserokopii materiałów DN z Antyku i tej katechezy Carmen 'O historii Eucharystii', która jest zawarta w pierwszym tomie poprawionego Orientamenti :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2012, 23:09:15 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3576 dnia: Czerwca 20, 2012, 23:09:59 pm »

A świstak siedzi i zawija w te sreberka. T(roll)killer powrócił. To dopiero...

To ja gdzieś wychodziłem [cenzura]??

Panie TKiller - oficjalnie ostrzegam Pana...
JP7
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2012, 10:15:31 am wysłana przez jp7 » Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
o swicie
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #3577 dnia: Czerwca 20, 2012, 23:12:25 pm »

Każdego nowego forumowicza traktuje Pan jak potencjalnego prowokatora? Widzę, że niełatwo tu jest...

Mamy przykazane wyzbierać wszystkie okruszki (jeśli takowe pozostaną) i je spożyć.

Podejrzewam, że nikt by Pana od nas nie wyrzucił, aczkolwiek takiej sytuacji u nas jeszcze nie było. Ale przecież kwestia gościnności jest w PŚ jest ukazana jako nader ważna, toteż nie wyobrażam sobie zamknięcia drzwi przed kimkolwiek.

Niestety jestem świeżo upieczoną neonką (niecały rok), więc wielu rzeczy jeszcze nie wiem, jestem na etapie poznawania. Łatwo wytrącić mi argumenty z ręki, także nie mogę się tu przesadnie wymądrzać i udawać, że zjadłam wszystkie rozumy świata.                 



Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3578 dnia: Czerwca 20, 2012, 23:12:29 pm »

Rzeczywiście Kikoś nawykły dawniej do tłumaczenia Ojca Świętego z watykańskiego na kikoński spotyka na coraz większy opór materii. Kikońska koncepcja odrzucająca Ofiarę Przebłagalną i Ofiarę w ogóle na rzecz wypełnienia paschy mojżeszowej jest dla Hierarchii coraz bardziej oczywista. Nie bez wpływu jest też coraz bardziej świadomy laikat.

To ja gdzieś wychodziłem  S(roll)zkielet??
Na tyle tego trolla stać.

Cytuj
Każdego nowego forumowicza traktuje Pan jak potencjalnego prowokatora? Widzę, że niełatwo tu jest ...
Wybaczy Pani ale mieliśmy tu kilka najazdów hunów z kikokarmenatu klasy rzeczonego tekilera więc rzeczywiście obrona ortodoksji katolickiej łatwą nie bywa. Ale zaszczytną jest!.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2012, 23:17:20 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3579 dnia: Czerwca 20, 2012, 23:15:10 pm »

To ja gdzieś wychodziłem  S(roll)zkielet??
Po co wchodzić w jakiś merytoryczny spór. Lepiej od razu goja przywołać do porządku.
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3580 dnia: Czerwca 20, 2012, 23:19:35 pm »

To ja gdzieś wychodziłem  S(roll)zkielet??
Po co wchodzić w jakiś merytoryczny spór. Lepiej od razu goja przywołać do porządku.
Niech się przedstawi z jedynej dostępnej mu strony inaczej Pani nie uwierzy. Inaczej byłbym, jak Pan, za prostowaniem szabesgoja.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3581 dnia: Czerwca 20, 2012, 23:21:02 pm »

Każdego nowego forumowicza traktuje Pan jak potencjalnego prowokatora? Widzę, że niełatwo tu jest.
Dzisiaj wyjątkowo ze zmęczenia, bo jestem od godziny 4 na nogach, od rana. Proszę wybaczyć.

Mamy przykazane wyzbierać wszystkie okruszki (jeśli takowe pozostaną) i je spożyć.     
Niestety nie jest to takie łatwe. Rękę należałoby obmyć vasculum albo -

'6. Komunia św. na rękę jest zgodna z praktyką pierwszych wieków
Trudno chyba o bardziej kłamliwe twierdzenie w świetle historii liturgii i rozwoju wszystkich znanych rytów chrześcijańskich. Forma, w jakiej rozpowszechniła się Komunia na rękę w dobie reformacji, identyczna z tą, którą promuje się dziś w Kościele katolickim, stanowi ordynarną nowinkę, stojącą w jawnej sprzeczności z praktyką stosowaną w starożytności i wczesnym średniowieczu.
Najistotniejszą różnicę stanowi tu fakt, że nigdy i nigdzie -- poza przypadkami naglącej konieczności, jak np. zagrożenie profanacją lub czas prześladowań -- wierni nie mogli komunikować się samodzielnie. W znanych opisach patrystycznych czytamy o przyjmowaniu Ciała Pańskiego na dłoń prawej, nie lewej ręki (już sama ta różnica jest dowodem na całkowitą odmienność obu porównywanych praktyk), z której wierny, pochylony w głębokim pokłonie, chwytał Hostię wargami i spożywał, a potem dokładnie wylizywał wnętrze dłoni, zapobiegając profanacji pozostałych cząstek Ciała Pańskiego. Nie było w ogóle mowy o samodzielnym podnoszeniu Hostii palcami do ust.
Zasada ta przez pewien czas dotyczyła także celebrującego kapłana (inny kapłan lub diakon podawał mu Ciało Pańskie), a nawet papieża, któremu Komunii św. podczas uroczystych ceremonii udzielał diakon.'
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2012, 23:24:30 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3582 dnia: Czerwca 20, 2012, 23:27:52 pm »

Kikońska koncepcja odrzucająca Ofiarę Przebłagalną i Ofiarę w ogóle na rzecz wypełnienia paschy mojżeszowej jest dla Hierarchii coraz bardziej oczywista. Nie bez wpływu jest też coraz bardziej świadomy laikat.

Tak a pan znowu bredzi swoje :) wmawia pan nieprawdę. Ciekawe gdzie ze statutu pan to wyczytał lub innych dokumentów DN?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #3583 dnia: Czerwca 20, 2012, 23:28:17 pm »


Mamy przykazane wyzbierać wszystkie okruszki (jeśli takowe pozostaną) i je spożyć.


ŁAPAMI  ? Niekonsekrowanymi łapami macie czelność dotykać  Ciało Pańskie !?!?!?!?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3584 dnia: Czerwca 20, 2012, 23:34:59 pm »


Mamy przykazane wyzbierać wszystkie okruszki (jeśli takowe pozostaną) i je spożyć.


ŁAPAMI  ? Niekonsekrowanymi łapami macie czelność dotykać  Ciało Pańskie !?!?!?!?
I tu się z Panią zgadzam. Ale oni sa ponad. Ponad kardynałów, ponad Papieża.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 237 238 [239] 240 241 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!