Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 08:51:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 236 237 [238] 239 240 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1344603 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3555 dnia: Czerwca 05, 2012, 19:30:55 pm »

Czytam właśnie "Raport o stanie wiary", gdzie abp Michalik bardzo ciepło wypowiada się o DN.
Czyli, albo oceny Drogi są przesadzone, albo Ekscelencja nie bardzo orientuje się co to za twór.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3556 dnia: Czerwca 05, 2012, 21:38:25 pm »

...albo DN umie dbać o wizerunek (PR) zwłaszcza wśród biskupów...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3557 dnia: Czerwca 05, 2012, 22:36:05 pm »

... albo DN umie dbać o wizerunek (PR) zwłaszcza wśród biskupów ...
No niestety, takim kościelnym lemingom wydaje się być na rękę, że mają część problemów "duszpasterskich" niejako "z głowy" idąc na pasku tych oszustów. W dwudziestoleciu międzywojennym wyszły na światło dzienne związki "świadków" Jehowy z masonerią, że te jeszcze nie wyszły, to kwestia czasu. Po prostu prawdopodobieństwo przypadkowości zbieżności celów i metod między sektą masońską a kikokarmenatem jest ekstremalnie małe. To jest zbyt spójne.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #3558 dnia: Czerwca 05, 2012, 22:48:31 pm »

Panie jwk można cos więcej na ten temat?
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3559 dnia: Czerwca 06, 2012, 10:29:52 am »

prostu prawdopodobieństwo przypadkowości zbieżności celów i metod między sektą masońską a kikokarmenatem jest ekstremalnie małe. To jest zbyt spójne.
Wszyscy wiemy, że jedną i drugą organizacją potrząsają "starsi i mądrzejsi".

Artykuły z żydowskiej prasy na temat tego majowego koncertu w wykonaniu DN, który miał uczcić ofiary Shoah (sic!):
http://www.jstandard.com/index.php/content/item/23060/

The group, Neocatechumenal Way, has traveled all over the world with the goal of preserving the identity of the People Israel and to strengthen the relationship between Catholics and Jews. It is definitely not out to convert anyone, said one of the organizers, Giuseppe Gennarini.

Grupa, Droga Neokatechumenalna, podróżowała przez cały świat w celu zachowania tożsamości Ludu Izraela i wzmocnienia relacji pomiędzy katolikami i Żydami. Z pewnością, nie chcemy nikogo nawracać, powiedział jeden z organizatorów, Giuseppe Gennarini (lider DN w Stanach Zjednoczonych).

Members of the Neocatechumenal Way go through a Christian initiation to rediscover the Jewish roots of their faith, so that they are equipped to strengthen the relationship between Christians and Jews — a practice they have shared in thousands of communities throughout the world. Said Argüello, “We act according to the last wishes for Pope John Paul II. We remember that the roots of Christianity are in Judaism and that, since the beginning, God made Israel the chosen people.”

Członkowie Drogi Neokatechumenalnej przechodzą chrześcijańską inicjację, aby odkryć na nowo żydowskie korzenie ich wiary (!), więc są przygotowani do wzmacniania więzi pomiędzy chrześcijanami i żydami - praktyka ta jest powszechna w tysiącach wspólnot na całym świecie. "Działamy zgodnie z ostatnią wolą papieża Jana Pawła II. Pamiętamy o tym, że korzenie chrześcijaństwa są w judaizmie i to, że Bóg od samego początku uczynił Izrael ludem wybranym" (!), powiedział Arguello.

Lawrence S. Zierler, rabbi of the Teaneck synagogue, said there is widespread approval in Jewish circles of the activities of the Catholic group. He will be introducing the program, and conducting appropriate prayers.

Lawrence S. Zierler, rabin synagogi w Teaneck, powiedział, że poparcie dla działalność tej grupy katolickiej jest szeroko rozpowszechnione w kręgach żydowskich.
-
Rabin nie kłamał, za te i inne inicjatywy Kiko wyrażają swoją wdzięczność m. in. tacy osobnicy:
- Rabbi David Rosen, AJC International Director of Interreligious Relations, Chief Rabbinate of Israel Honorary Advisor on Interfaith Relations, Papal Knight of the Order of St. Gregory the Great
- Rabbi Arthur Schneier, host of Pope Benedict XVI in 2008, Park East Synagogue, NY, President, Appeal of Conscience Foundation
- Rabbi Eric J. Greenberg, Director of Interfaith Affairs, Anti-Defamation League, NY
- Rabbi Irving (Yitz) Greenberg, President Emeritus of the Jewish Life Network/Steinhardt Foundation, NY
- Rabbi Bob Kaplan, Director of CAUSE-NY, Jewish Community Relations Council, NY
- Rabbi Noam Marans, Director of Interreligious and Intergroup Relations, AJC, NY
- Rabbi Richard Marker, Past Chair of the International Jewish Committee for Interreligious Consultations, NY
- Rabbi Joseph Potasnik, Executive Vice President (and former President) of the New York Board of Rabbis
- Rabbi Jay Rosenbaum, Temple Israel of Lawrence, NY and Secretary General North American Board of Rabbis
- Rabbi Marc Schneier, President of the Foundation for Ethnic Understanding, NY
- Rabbi Lawrence S. Zierler, Jewish Center of Teaneck

- Mr. Abraham H. Foxman, National Director of the Anti-Defamation League (ADL)
- Mr. David A. Harris, Executive Director of the American Jewish Committee (AJC)
- Ambassador Ronald S. Lauder, President of the World Jewish Congress (WJC)
- Mr. Robert Morgenthau, Former New York County District Attorney
- Mr. Haim Gutin, Consul, Tourism Commissioner North and South America, Ministry of Tourism, Government of Israel

Na nasze szczęście ani FSSPX ani żadna inna grupa tradycjonalistyczna, która uznaje takie dokumenty jak "Nostra aetate" za niebezpieczne buble, wsparcia od tych organizacji nigdy nie otrzyma :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2012, 12:15:37 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3560 dnia: Czerwca 06, 2012, 11:07:09 am »

O tej sprawie "świadków" czytałem dość dawno. Chodziło o proces o oszczerstwo wytoczony w dwudziestoleciu międzywojennym przez "strażnicę" za publikację o ich związkach z masonerią. W jego trakcie strona oskarżona dostarczyła wiarygodnych dowodów w wyniku czego powództwo zostało odrzucone a "świdkowie" nie wracali już do tematu. W latach 80-tych ubiegłego stulecia na piesze pielgrzymki na Jasną Górę chodził pan w charakterystycznym kapeluszu głoszący w grupach konferencję o niezgodności "nauki świadków" z Pismem Świętym. Kiedyś po konferencji zapytałem go wprost, czy nie widzi wspólnoty celów i powiązań między tą sektą a masońską. Dał mi do zrozumienia, że po prostu wchodzenie na ten grunt uważa za zbyt niebezpieczne.

Zgadzam się z opinią, że Luter dzisiaj dla większej skuteczności w destrukcji działałby w Kościele a nie poza Nim. Imperium finansowe o światowym zasięgu jakim bez wątpienia jest DN nie rozwinęłoby się tak bez jakiegoś odpowiednio potężnego parasola ochronnego. Czy słyszymy, że kikoś rozbija się maybachem albo "ruchowym" odrzutowcem a karmen ma fryzjera w Paryżu a kosmetyczkę w Hoolywood? A przecież taki mały pikuś jakim w porównaniu z kikosiem jest Ojciec Tadeusz nie z takimi zarzutami musi się spotykać. Dla tych samych Ojciec Tadeusz, FSSPX czy cały ruch odbudowy tradycji i ratowania Mszy Świętej przed protestantyzacją i judaizacją to jest śmiertelny wróg a kikokarmenat - cenny sojusznik. Jakieś poszlaki już się ujawniły. Inspiracja "liturgii neo" przez Hannibala Bugniniego była gdzieś tu opisywna. Sama struktura "wtajemniczeniowa" ruchu jest chyba oczywista. Fascynacja ich "sukcesem duszpasterskim" przemija, w jej miejsce pojawiają się kolejne pytania i coraz krytyczniejszy stosunek ogółu wiernych.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
o swicie
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #3561 dnia: Czerwca 20, 2012, 20:39:10 pm »

Jestem neonką od niedawna. Trafiłam tu, ponieważ ciekawiło mnie, jak odbierany jest neokatechumenat. Jestem trochę zaskoczona, nie zdawałam sobie sprawy, że jest tak potępiany. Gorąco tu  ;)
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #3562 dnia: Czerwca 20, 2012, 21:18:07 pm »

Od wielu lat jest mówione o tej Drodze neo, że bardzo wiele jest tam w skrajnej sprzeczności z wiarą katolicką, te tajne katechezy, to już jest wystarczającym dowodem, że jest to jakieś novum w Kościele, a przecież Kościół katolicki nie jest jakimś klubem ezoterycznym, gdzie mają być jakieś tajne inicjacje, to trzeba zostawić agnostykom jak chcą zmieniać wiarę. Takie coś to rodzi pychę, bo jesteśmy najlepsi, wszystko znamy, wiemy, itd , a z punktu widzenia Kościoła to przecież Pan Jezus zawsze mówił otwarcie i nie ma nic tajnego.

Ale  trzeba tu odróżnić między całą tą ideologią neo, a ludźmi, którzy do tego neo  przychodzą w dobrej wierze. To I skrutinium to nie ma jeszcze tak widocznych wszystkich różnic, ludzie wchodzą, bo szukają duchowości, głębszego sensu i można powiedzieć, że to I skrutinium jest jakby zachętą i jest pogłębieniem wiary, poznaniem Pisma św. i wielki szacunek dla ludzi, którzy szczerze szukają, ale  dalej to wprost  :o  i trudno im z tego wyjść, wspólnota jakoś łączy i później żadne argumenty już nie trafiają, mozgi sa juz przeprane.

takze jak pani jest początkująca, to nie wchodzić w to, szukac duchowości w Tradycji, a nie w judeo-protestantyzmie.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3563 dnia: Czerwca 20, 2012, 21:47:36 pm »

Jestem trochę zaskoczona, nie zdawałam sobie sprawy, że jest tak potępiany. Gorąco tu  ;)
Liturgię DN potępili także ostatnio kard. Burke i Benedykt XVI. A i liczne herezje, które wygłaszali Kiko i Carmen, powinny budzić w każdym katoliku liczne podejrzenia i wątpliwości odnośnie prawdziwego charakteru działalności takiego ruchu.

PS. Nie rozumiem czemu zastosowała Pani w swojej wypowiedzi 'emotikona', który przedstawia taki pobłażliwy uśmieszek. Czy wykoślawianie doktryny katolickiej i liturgii jest czymś zabawnym ? Ufam, że nie...
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
o swicie
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #3564 dnia: Czerwca 20, 2012, 21:57:08 pm »

Malo to dla mnie zrozumiałe właśnie. Mam rozumieć, że księża w mojej parafii są zdeprawowani przez neokatechumenat? Ksiądz, który odprawia mszę w kościele, godzinę później schodzi piętro niżej do dolnego kościoła i na naszej liturgii zmienia się w kogoś, kto chce nas sprowadzić na złą drogę, jaką jest Droga neo? Co najmniej czterech księży z mojej parafii odprawiało Eucharystię u nas. I codziennie odprawiają oni mszę w kościele, spowiadają etc. A ja uczęszczam regularnie na msze w kościele, i równocześnie jestem członkiem naszej wspólnoty neokatechumenalnej. Wybacz, ale nie rozumiem, gdzie tu może czaić się zło.

A co do tajności katechez...one są tajne? Nikt mi o tym nie mówił.  I nie było mi dane uczestniczyć w żadnych tajnych inicjacjach ??? Nie wiem skąd takie informacje?
Zapisane
o swicie
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #3565 dnia: Czerwca 20, 2012, 22:13:01 pm »

A skąd tu tyle złośliwości? "Emotikona" wrzuciłam by zaznaczyć, że jestem nastawiona pokojowo, daleka od oceniania kogokolwiek, czegokolwiek, spierania się i udawania, że wiem wszystko i wszystko co robię jest słuszne. To raczej uśmiech , wyraz sympatii do ludzi i świata. Nie spodziewałam się, że zostanie to tak niefajnie odebrane.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2012, 22:15:25 pm wysłana przez o swicie » Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3566 dnia: Czerwca 20, 2012, 22:20:00 pm »

A co do tajności katechez...one są tajne? Nikt mi o tym nie mówił.  I nie było mi dane uczestniczyć w żadnych tajnych inicjacjach ??? Nie wiem skąd takie informacje?
Chodzi o materiały dla katechistów, czyli katechezy autorstwa Kiko i Carmen z lat 70 tych, które nadal stanowią podstawę nowego Orientamenti. Wielu biskupów nie widziało na oczy tych materiałów - a co dopiero my, szaraczki.
A te herezje nadal są powtarzane - np. ostatnia konwiwencja madrycka z udziałem Kiko.

Malo to dla mnie zrozumiałe właśnie. Mam rozumieć, że księża w mojej parafii są zdeprawowani przez neokatechumenat?
Możliwe.

Ksiądz, który odprawia mszę w kościele, godzinę później schodzi piętro niżej do dolnego kościoła i na naszej liturgii zmienia się w kogoś, kto chce nas sprowadzić na złą drogę, jaką jest Droga neo?
Jak odprawia ? Na klasycznym ołtarzu ? Na dostawionym emaliowym stoliczku, na którym nie jest postawiony krzyż ?
Jak jest przyjmowana Komunia Św. ? Do ręki ? Kto udziela komentarzy do Ewangelii podczas tej Mszy Św. ? Czy wszystko odbywa się w zamkniętym i wcześniej wyselekcjonowanym gronie ? Itd.
Musi Pani podać więcej szczegółów, jeśli chce Pani abym się do tego odniósł w swojej wypowiedzi.

Co najmniej czterech księży z mojej parafii odprawiało Eucharystię u nas. I codziennie odprawiają oni mszę w kościele, spowiadają etc.
Nie ma takiego dogmatu głoszącego nieomylność w działaniu każdego księdza. Żeby nie szukać daleko - mój proboszcz zaprasza np. kacerzy, aby ci głosili swoje występne nauki. Niby robi wiele dobrego dla miasta i w ogóle do rany przyłóż, ale niestety w kwestii doktryny katolickiej nie jest zbyt dobrze.
Teraz przypomni sobie Pani co głoszą Kiko i Carmen w sprawie judaizmu czy prawosławia.

A ja uczęszczam regularnie na msze w kościele, i równocześnie jestem członkiem naszej wspólnoty neokatechumenalnej. Wybacz, ale nie rozumiem, gdzie tu może czaić się zło.
Zło nie jest zawsze takie oczywiste. Ja sam straciłem 10 lat mojego życia zanim je rozpoznałem w różnych, z pozoru niewinnych, posoborowych przedsięwzięciach.

PS. Jeśli mój komentarz na temat 'pobłażliwych uśmieszków' był niestosowny wobec Pani, to w takim wypadku najmocniej za niego przepraszam.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2012, 22:29:01 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3567 dnia: Czerwca 20, 2012, 22:24:52 pm »

A skąd tu tyle złośliwości? "Emotikona" wrzuciłam by zaznaczyć, że jestem nastawiona pokojowo, daleka od oceniania kogokolwiek, czegokolwiek, spierania się i udawania, że wiem wszystko i wszystko co robię jest słuszne. To raczej uśmiech , wyraz sympatii do ludzi i świata. Nie spodziewałam się, że zostanie to tak niefajnie odebrane.
Widzi Pani, Tradziuchy nie maja miłości względem bliźniego :P
A tak poza tym to serdecznie witamy w naszych skromnych progach i mamy nadzieje, że uda nam sie Panią przekonać do porzucenia tej zgubnej drogi na która Pani niedawno wstąpiła.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
o swicie
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #3568 dnia: Czerwca 20, 2012, 22:46:56 pm »

Zastanawiam się czy te pytania to prowokacja, ja udzielę odpowiedzi a Pan mnie ponownie zgnoi, jak za "emota". Mimo wszystko odpowiem, wrodzona ciekawość.

Stół eucharystyczny, przykryty białym obrusem, przystrojony kwiatami, na którym stoją zapalone świece. Obok stoi paschał oraz krzyż. Komunia jest oczywiście przyjmowana do ręki, ale o tym Pan na pewno wie, więc nie wiem skąd to pytanie.
A kto ma niby udzielać komentarza do Ewangelii? Ksiądz wygłasza homilię, to oczywiste.
Grono nie jest zamknięte, możemy zaprosić kogo chcemy, to nawet wskazane.
Jak dla mnie, wszystko odbywa się tak jak powinno i z odpowiednim poszanowaniem.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3569 dnia: Czerwca 20, 2012, 22:47:01 pm »

estem trochę zaskoczona, nie zdawałam sobie sprawy, że jest tak potępiany. Gorąco tu  ;)

Tu jest popętany [taki margines kościoła kilka forów :)] natomiast w Kościele Katolickim jest popierany i akceptowany przez ostaniach 3 papieży. Dokumenty zatwierdzające jej oficjalny kanoniczny status w Kościele Rzymsko-katolickim.

http://www.camminoneocatecumenale.it/new/default.asp?lang=pl&page=statuto08

Na tym forum panuje dość specyficzne pojmowanie otaczającej nas rzeczywistości Kościelnej a w szczególności Drogi Neokatechumenalnej.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 ... 236 237 [238] 239 240 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!