Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 07:14:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 198 199 [200] 201 202 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1347450 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2985 dnia: Lipca 28, 2011, 12:51:59 pm »

nie jeden raz np pan jwk wyśmiewał się z licznych cytatów papieskich dotyczących DN.
Nie ubliżaj pan, dobrze? Naśmiewam się, jeśli już używać tego określenia, z naciągania cytatów papieskich do tez doktryny kikokarmeniackiej. Jeśli to dla niego za skomplikowane, niech wróci do stawiania babek w piaskownicy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #2986 dnia: Lipca 28, 2011, 13:14:54 pm »

http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A427Catecumenal.html

Prawie jak w synagodze:


Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2987 dnia: Lipca 28, 2011, 13:20:32 pm »

Na górnej w środku facio w "kultowym" dresie. Przykład mateczki karmeńci ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2988 dnia: Lipca 29, 2011, 00:23:48 am »

Panie adalbertus - DN JEST ruchem. Nawet, jeśli ta nazwa się  panu albo p. Arguello nie podoba. "Iterinarium formacji chrześcijańskiej" albo "zespół dóbr duchowych" nie znaczy nic.
Jakie znaczenie praktyczne ma kwestia, czy DN jest ruchem czy nie jest?

Czy uzyskam odpowiedź na moje wcześniejsze pytania dotyczące łamania przepisów liturgicznych przez wspólnoty Neokatechumentu ?
Wątpię.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2989 dnia: Lipca 29, 2011, 00:26:27 am »

Co do zdjęć, to sądząc po dziwnej materii, Msza chyba nieważna nawet.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2990 dnia: Lipca 29, 2011, 20:08:05 pm »

Wygląda to jak na zajęcia dla młodzieży licealne pt:" Zliżanie kultur i tradycji". Nie jest to katolickie.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #2991 dnia: Lipca 30, 2011, 12:37:44 pm »

Czy uzyskam odpowiedź na moje wcześniejsze pytania dotyczące łamania przepisów liturgicznych przez wspólnoty Neokatechumentu ?
Wątpię.
Po przejrzeniu całej dyskusji też doszedłem do takiego wniosku... Od samego początku, udają, że tych pytań nie widzą.



Chciałem jeszcze zapytać: czy to prawda, że sam Kiko zaprojektował ten tron papieski, na którym zasiadał Jan Paweł II podczas Mszy świętej nad Jeziorem Tyberiadzkim w 2000 roku - nie mam możliwości aby tę informację zweryfikować.
Podczas tej samej pielgrzymki zainaugurowano otwarcie tej budowli znajdującej się na Górze Błogosławieństw pełniącej rolę centrum formacyjnego Drogi Neokatechumenalnej. Swoją drogą, architekt tego betonowego bunkra jest chyba wielkim fanem filmu "Łowca Androidów"...


http://it.wikipedia.org/wiki/File:Vered_Hagalil3252.JPG
http://1.bp.blogspot.com/--cnsL6Syge0/TWHQfh16FyI/AAAAAAAAG30/gHYKOgJDYcE/s1600/Galil+1+050.JPG
http://4.bp.blogspot.com/-PqMEEVVwni0/TWHQj5pxi1I/AAAAAAAAG34/DM4jm1Z_HPU/s1600/Galil+1+052.JPG
http://2.bp.blogspot.com/-rDQasCg5K4A/TWHQo-xCpZI/AAAAAAAAG38/pcIZWhM8GtQ/s1600/Galil+1+087.JPG
http://1.bp.blogspot.com/-g9Pi1IfSs-c/TWHQE4DNf6I/AAAAAAAAG3Y/7IitxNrSQRo/s1600/Galil+1+025.JPG
 
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2011, 15:00:48 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2992 dnia: Lipca 30, 2011, 15:11:10 pm »

Proszę zwrócić uwagę na krzyż. Jest on odwrócony. Jest to symbol satanistyczny. Czy ceremoniarz papieski nie zwrócił na to uwagi? Nie wiem co o tym myśleć.

Po przejrzeniu całej dyskusji też doszedłem do takiego wniosku... Od samego początku, udają, że tych pytań nie widzą.
Nie tylko oni. Zadałem parę pytań na forum oazowym i też nie uzyskałem odpowiedzi. Zaczekają, aż pojawią się nowe wpisy i podejmą nowe tematy.

Oto wpis p. Marcina Gąbki o Mszy Trydenckiej na naszej klasie:
Cytuj
Msza trydencka jest piekna dla tych, ktorzy maja wiare w Chrystusa. Ale nie spelnia zupelnie swej roli w czasach misyjnych, gdzie tysiace ludzi odchodzi od Kosciola. Bo co zrozumie z tego czlowiek niewierzacy, ktory szuka? Slowa wymawiane w jezyku dawno wymarlym? Szkoda, ze wielu czlonkow Polskiego Kosciola nie zrozumialo odnowy Soboru Watykanskiego II

http://nk.pl/#profile/33456512

Przez dwa tysiące lat Kościół odprawiając Mszę trydencką nikogo nie nawrócił i nie był w ogóle misyjny. Wiadomo,że misje zapoczątkował Sobór Watykański II.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2011, 15:12:44 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2993 dnia: Lipca 30, 2011, 15:44:24 pm »


Oto wpis p. Marcina Gąbki o Mszy Trydenckiej na naszej klasie:
Cytuj
Msza trydencka jest piekna dla tych, ktorzy maja wiare w Chrystusa. Ale nie spelnia zupelnie swej roli w czasach misyjnych, gdzie tysiace ludzi odchodzi od Kosciola. Bo co zrozumie z tego czlowiek niewierzacy, ktory szuka? Slowa wymawiane w jezyku dawno wymarlym? Szkoda, ze wielu czlonkow Polskiego Kosciola nie zrozumialo odnowy Soboru Watykanskiego II

http://nk.pl/#profile/33456512

Przez dwa tysiące lat Kościół odprawiając Mszę trydencką nikogo nie nawrócił i nie był w ogóle misyjny. Wiadomo,że misje zapoczątkował Sobór Watykański II.

Soborowa konstytucja o liturgii mówi, że wierni powinni umieć zaśpiewać po łacinie stałe części Mszy.
Szkoda, że Pan Marcin Gąbka nie przyjął tego do wiadomości.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2994 dnia: Lipca 30, 2011, 16:26:45 pm »

Panie adalbertus - DN JEST ruchem. Nawet, jeśli ta nazwa się  panu albo p. Arguello nie podoba. "Iterinarium formacji chrześcijańskiej" albo "zespół dóbr duchowych" nie znaczy nic.
Jakie znaczenie praktyczne ma kwestia, czy DN jest ruchem czy nie jest?
Jakby był ruchem - to nie mógł by infekować innych ruchów...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #2995 dnia: Lipca 30, 2011, 18:56:49 pm »

Proszę zwrócić uwagę na krzyż. Jest on odwrócony. Jest to symbol satanistyczny. Czy ceremoniarz papieski nie zwrócił na to uwagi? Nie wiem co o tym myśleć.
Później się tłumaczyli, że to niby był krzyż św. Piotra i udali, że sprawy nie było... A ceremoniarzem papieskim był wówczas Ab Piero Marini co może wiele tłumaczyć.

Nie tylko oni. Zadałem parę pytań na forum oazowym i też nie uzyskałem odpowiedzi. Zaczekają, aż pojawią się nowe wpisy i podejmą nowe tematy.
Dla nich jesteśmy "dinozaurami, które jeszcze jakimś cudem uchowały się w Kościele"...

Cytuj
Marcin Gąbka:
Msza trydencka jest piekna dla tych, ktorzy maja wiare w Chrystusa.
Niesamowite! A jednak można!

Cytuj
Marcin Gąbka:Ale nie spelnia zupelnie swej roli w czasach misyjnych, gdzie tysiace ludzi odchodzi od Kosciola. Bo co zrozumie z tego czlowiek niewierzacy, ktory szuka? Slowa wymawiane w jezyku dawno wymarlym?
Dobre pytanie: co zrozumie z tego człowiek niewierzący, jeśli wejdzie z marszu do kościoła czy do jakiej salki katechetycznej gdzie wystawiono stół biesiadny oraz rozdawany jest jakiś placek albo ciastka do rąk zebranych ? Czy pomyśli, że odbywa się tam jakaś niezwykle ważna Ofiara ? A może prędzej uzna, że to jest tylko jakaś zwykła uczta, na której można się posilić za friko i wypić czyjeś zdrowie ?
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2011, 19:10:02 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2996 dnia: Lipca 30, 2011, 19:28:51 pm »

Panie adalbertus - DN JEST ruchem. Nawet, jeśli ta nazwa się  panu albo p. Arguello nie podoba. "Iterinarium formacji chrześcijańskiej" albo "zespół dóbr duchowych" nie znaczy nic.
Jakie znaczenie praktyczne ma kwestia, czy DN jest ruchem czy nie jest?
Jakby był ruchem - to nie mógł by infekować innych ruchów...

Zależy jak jest w statucie, albo w dokumencie zatwierdzającym jego działalność.

Proszę zwrócić uwagę na krzyż. Jest on odwrócony. Jest to symbol satanistyczny. Czy ceremoniarz papieski nie zwrócił na to uwagi? Nie wiem co o tym myśleć.
Później się tłumaczyli, że to niby był krzyż św. Piotra i udali, że sprawy nie było...
Co prawda według tradycji św Piotr zginął na takim własnie krzyżu, ale o krzyżu św Piotra nie słyszałem.

Cytuj
Marcin Gąbka:Ale nie spelnia zupelnie swej roli w czasach misyjnych, gdzie tysiace ludzi odchodzi od Kosciola. Bo co zrozumie z tego czlowiek niewierzacy, ktory szuka? Slowa wymawiane w jezyku dawno wymarlym?
Dobre pytanie: co zrozumie z tego człowiek niewierzący, jeśli wejdzie z marszu do kościoła czy do jakiej salki katechetycznej gdzie wystawiono stół biesiadny oraz rozdawany jest jakiś placek albo ciastka do rąk zebranych ? Czy pomyśli, że odbywa się tam jakaś niezwykle ważna Ofiara ? A może prędzej uzna, że to jest tylko jakaś zwykła uczta, na której można się posilić za friko i wypić czyjeś zdrowie ?
Nie wejdzie. Nie wpuszczą go.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2011, 19:34:48 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2997 dnia: Lipca 30, 2011, 20:18:48 pm »

Proszę zwrócić uwagę na krzyż. Jest on odwrócony. Jest to symbol satanistyczny. Czy ceremoniarz papieski nie zwrócił na to uwagi? Nie wiem co o tym myśleć.
Później się tłumaczyli, że to niby był krzyż św. Piotra i udali, że sprawy nie było...
Co prawda według tradycji św Piotr zginął na takim własnie krzyżu, ale o krzyżu św Piotra nie słyszałem.[/quote]

http://www.tyniec.benedyktyni.pl/pl/galeria/klasztor-mnisi-tajemnica/full-1593/DSC_4173-800x600.JPG

Na górze po lewej.

A tak swoją drogą, to piękny ołtarz mają - szkoda że nie używany.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #2998 dnia: Lipca 30, 2011, 22:54:30 pm »

Nie wejdzie. Nie wpuszczą go.
To była sytuacja czysto hipotetyczna, bo wiadome jest, że takiej oceny jakościowej można łatwo dokonać przeglądając chociażby obszerne materiały z youtube'a czy z innego serwisu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2011, 23:19:51 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2999 dnia: Lipca 30, 2011, 23:49:50 pm »

Proszę zwrócić uwagę na krzyż. Jest on odwrócony. Jest to symbol satanistyczny. Czy ceremoniarz papieski nie zwrócił na to uwagi? Nie wiem co o tym myśleć.
Później się tłumaczyli, że to niby był krzyż św. Piotra i udali, że sprawy nie było...
Co prawda według tradycji św Piotr zginął na takim własnie krzyżu, ale o krzyżu św Piotra nie słyszałem.

http://www.tyniec.benedyktyni.pl/pl/galeria/klasztor-mnisi-tajemnica/full-1593/DSC_4173-800x600.JPG

Na górze po lewej.
Nie mówiłem,że nie ma. Ale czy jest on na tyle znany, że kikosie po niego sięgnęli, czy raczej tłumaczenie dorobili później?

A tak swoją drogą, to piękny ołtarz mają - szkoda że nie używany.
Jak większość ołtarzy w Polsce.
Nie wejdzie. Nie wpuszczą go.
To była sytuacja czysto hipotetyczna, bo wiadome jest, że takiej oceny jakościowej można łatwo dokonać przeglądając chociażby obszerne materiały z youtube'a czy z innego serwisu.
Miałem na myśli Eucharystie neońskie (słowa Msza unikają, z tego co wiem), na które wpuszczają tylko wtajemniczonych.
Zapisane
Strony: 1 ... 198 199 [200] 201 202 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!