Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:03:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 47 Drukuj
Autor Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII  (Przeczytany 252595 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #480 dnia: Lipca 23, 2014, 22:22:16 pm »

Prosze powiedziec jak uzasadnic propozycje netagatywna? Przytoczyc wszystkie okurencje, w ktorych Bractwo nie odwoluje sie do sw. Atanazego? Dosc trudne do wykonania.
Casus swietego Atanazego jest raczej przykladem dydaktycznym i apologetycznym uzywanym w kazaniach, w internecie, w broszurkach dla wiernych, ale z pewnoscia nie "glownym argumentem" teologicznym czy kanonicznym w solidnych opracowaniach o swieceniach biskuich z 1988 r. W FSSPX jest ks. Boniface, Aramejczyk z pochodzenia, obecnie misjonarz w Meksyku, ktory przy kazdej okazji mowi natchnionym tonem o sw. Atanazym, jak De Gaulle o Paryzu. Nie musze dodawac, ze konfratrzy sie z niego niezle nabijaja.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #481 dnia: Lipca 24, 2014, 20:57:26 pm »

Prosze powiedziec jak uzasadnic propozycje netagatywna? Przytoczyc wszystkie okurencje, w ktorych Bractwo nie odwoluje sie do sw. Atanazego? Dosc trudne do wykonania.
Casus swietego Atanazego jest raczej przykladem dydaktycznym i apologetycznym uzywanym w kazaniach, w internecie, w broszurkach dla wiernych, ale z pewnoscia nie "glownym argumentem" teologicznym czy kanonicznym w solidnych opracowaniach o swieceniach biskuich z 1988 r. W FSSPX jest ks. Boniface, Aramejczyk z pochodzenia, obecnie misjonarz w Meksyku, ktory przy kazdej okazji mowi natchnionym tonem o sw. Atanazym, jak De Gaulle o Paryzu. Nie musze dodawac, ze konfratrzy sie z niego niezle nabijaja.
O coś takiego właśnie mi chodziło. Bardzo Panu dziękuję. :)
Zapisane
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #482 dnia: Lipca 25, 2014, 11:38:26 am »

Dlaczego abp Lefebvre nie przyjął ostatniej propozycji kard. Ratzingera w której pozwalano na wyświęcenie biskupa Tradycji 15 sierpnia???
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #483 dnia: Lipca 25, 2014, 12:37:26 pm »

15 sierpnia którego roku? Swoją drogą do dziś go nie wyświęcono, a minęło 26 lat.
Zapisane
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #484 dnia: Lipca 25, 2014, 12:57:10 pm »

Cytuj
Odpowiedź kardynała nadeszła 30 maja – Ojciec Święty dał zgodę na święcenia biskupie 15 sierpnia, lecz odmówił przyznania Tradycji katolickiej większości w Komisji i zachował milczenie na temat liczby biskupów. Papież oczekiwał również ze strony arcybiskupa Lefebvre na list zawierający prośbę o wybaczenie oraz wyraźne stwierdzenie, że w kwestii biskupów Arcybiskup „z całkowitym posłuszeństwem poddaje się decyzjom Ojca Świętego”.


źródło: http://www.piusx.org.pl/fsspx/abp-Marceli-Lefebvre
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #485 dnia: Lipca 25, 2014, 13:34:08 pm »

Odpowiedź w zalinkowanym fragmencie książki.
Zapisane
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #486 dnia: Lipca 25, 2014, 15:22:00 pm »

Nie otwiera mi się ta strona.  :'(
Zapisane
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #487 dnia: Lipca 25, 2014, 16:39:19 pm »

Otworzyłem ale proszę mi powiedzieć w którym liście została podana owa argumentacja?
Zapisane
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #488 dnia: Lipca 25, 2014, 21:52:55 pm »

W owym linku nie ma odpowiedzi na moje pytanie albo jest tylko nie przekonująca. Który konkretnie fragment z listów arcybiskupa zawiera wg pana odpowiedź na moje pytanie? ??? ??? ???

List J.E. arcybiskupa Marcela Lefebvre’a do kard. Josepha Ratzingera z 6 maja 1988 r. ???

List J.E. arcybiskupa Marcela Lefebvre’a do papieża Jana Pawła II z 20 maja 1988 r. z uzasadnieniem konieczności dokonania konsekracji 30 czerwca 1988 r. ???

List J.E. arcybiskupa Marcela Lefebvre’a do papieża Jana Pawła II z 2 czerwca 1988 r. ???

Komunikat prasowy J.E. arcybiskupa Marcela Lefebvre’a z 19 czerwca 1988 r ???

Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #489 dnia: Lipca 26, 2014, 16:33:45 pm »

Ja już Panu odpowiedziałem co najmniej raz. A teraz jeszcze raz łopatologicznie:

1. Abp L. podpisał protokół przewidujący wyświęcenie biskupa.

2. Abp na drugi dzień wycofał się z ustaleń i dokonał święceń czterech biskupów, twierdząc, że Rzym go zwodził.

3. Powstałe przy tej okazji Bractwo Św. Piotra miało realizować protokół odrzucony przez abp. L.

4. Okazało się, że Bractwo Św. Piotra nie otrzymało biskupa ani 15 sierpnia 1988, ani w żadnym innym terminie -- aż do dziś.

5. Okazało się, że obawy abp. L., wykładane wielokrotnie w zalinkowanych przemówieniach, listach, homiliach itd., były uzasadnione.

I proszę nie argumentować, że FSP biskup jest niepotrzebny, bo to nie dotyczy naszej rozmowy. Może jest potrzebny, może nie, ale go nie mają, to jest twardy fakt. A protokół przewidywał, że będą mieli.
Zapisane
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #490 dnia: Lipca 26, 2014, 18:20:29 pm »

Dziękuję ::)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #491 dnia: Lipca 26, 2014, 19:02:09 pm »

To były obiecanki cacanki dla kogo? Nieustanne zwodzenie. Pierwsza data została ustalona na 40. rocznicę święceń biskupich abp. Lefebvre’a (3 października 1987 r.). Pod koniec września ten termin, wobec  pewnej pozytywnej zmiany nastawienia Rzymu i perspektywy właściwie przeprowadzonej wizytacji Bractwa, został przełożony na święto św. Jana Ewangelisty (27 grudnia 1987 r.). W czasie wizyty, wobec nowych nadziei na prawdziwe rozwiązanie, termin został ponownie odłożony do niedzieli Dobrego Pasterza (17 kwietnia 1988 r.), a następnie w związku z przedłużającymi się negocjacjami ostateczna  data została ustalona na wspomnienie śś. Piotra i Pawła (30 czerwca 1988 r.) I co? ten ostatni termin też nie dotrzymano.
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #492 dnia: Lipca 26, 2014, 20:06:19 pm »

Proszę zwrócić uwagę, że abp Lefebvre był człowiekiem chorym (chyba miał raka), Watykan zwlekał, liczył na jego śmierć. Tak sobie myślę, gdyby dzieło Tradycji nie pochodziło od Boga to był zabrał abpa wcześniej, nie doszłoby do konsekracji.
Zapisane
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #493 dnia: Lipca 26, 2014, 20:13:49 pm »

Cytuj
następnie w związku z przedłużającymi się negocjacjami ostateczna  data została ustalona na wspomnienie śś. Piotra i Pawła (30 czerwca 1988 r.) I co? ten ostatni termin też nie dotrzymano.
z całym szacunkiem ale można by powiedzieć że to z arcybiskupa "winy" Rzym nie mógł się zgodzić na wyświęcenie w ostatnim terminie gdyż to Arcybiskup wycofał podpis pod protokołem.
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #494 dnia: Lipca 26, 2014, 21:05:44 pm »

Cytuj
następnie w związku z przedłużającymi się negocjacjami ostateczna  data została ustalona na wspomnienie śś. Piotra i Pawła (30 czerwca 1988 r.) I co? ten ostatni termin też nie dotrzymano.
z całym szacunkiem ale można by powiedzieć że to z arcybiskupa "winy" Rzym nie mógł się zgodzić na wyświęcenie w ostatnim terminie gdyż to Arcybiskup wycofał podpis pod protokołem.
Z równie całym szacunkiem, można powiedzieć cokolwiek na jakikolwiek temat, ale nie zawsze to, co jest możliwe do powiedzenia, jest tego warte. Do rzeczy nie wartych mówienia, z całym szacunkiem dla Pana, z pewnością należą sądy nietrafne, czyli takie, jaki właśnie Pan napisał.
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 47 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!