Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:09:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 47 Drukuj
Autor Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII  (Przeczytany 252599 razy)
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #420 dnia: Kwietnia 30, 2014, 23:44:10 pm »

WOW - artykuł pełna profeska

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/francuski-ksiadz-gwalcil-nauczycielki-w-ramach-egzorcyzmow/3d3rl

Czy na pewno chodzi o księdza FSSPX? Są jakieś inne źródła?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #421 dnia: Maja 01, 2014, 00:22:24 am »

Zle postawione pytanie. Najpierw nalezy zapytac czy artykul zawiera choc troche prawdy.
Wg kwerendy zrodlem informacji jest dziennik "Le Parisien", ktory cytuje pewna niszowa strone internetowa, ktora z kolei cytuje nieokreslone zrodla policyjne. Wszystkie inne artykuly sa wtorne, a dziennikarze dokladaja od siebie rozmaite bzdury.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #422 dnia: Maja 01, 2014, 12:03:27 pm »

Zle postawione pytanie. Najpierw nalezy zapytac czy artykul zawiera choc troche prawdy.
Wg kwerendy zrodlem informacji jest dziennik "Le Parisien", ktory cytuje pewna niszowa strone internetowa, ktora z kolei cytuje nieokreslone zrodla policyjne. Wszystkie inne artykuly sa wtorne, a dziennikarze dokladaja od siebie rozmaite bzdury.

Dokładnie tak, przeglądałam w "Le Parisien" te artykuły (bo to nie jeden). To jest tak napisane i pisane jakby czytał u nas "Fakty i Mity".  A z drugiej strony zastanawiam się jaki ma to związek z tematem tu? Jak się chce dołożyć, to i kij się zawsze znajdzie, a p. "SemperFidelis" najwyraźniej jest z tego chóru co lubi dokładać FSSPX, a i onetem w bardzo wielu wypowiedziach się posiłkuje.


Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #423 dnia: Maja 01, 2014, 18:52:16 pm »

Na razie to może lepiej jest nie mruczeć na cytujących, tylko cierpliwie i z pokorą poczekać czy to prawdziwa wieść jest czy nie. Bo można się potem lekko zgarbić.
Niestety takie przypadki się po prostu zdarzają i jedne Pan Bóg wie, kiedy grzech dotknie któregokolwiek kapłana z FSSPX czy spoza.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
SemperFidelis
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #424 dnia: Maja 01, 2014, 18:56:37 pm »

Niestety ludzie czytają takie bzdury i wyrabiają sobie zdanie... i właśnie o to chodzi niektórym środowiskom...

Trudno mi oceniac prawdziwośc, ale jakosc innych informacji zawartych w tym artykule jest tak żenująco nieprawdziwa, ze samo sedno artykułu jest dla mnie spalone

Zakon Piusa X :) buahaha
w ramach egozorcyzmów... - co za bzdury
Zapisane
SemperFidelis
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #425 dnia: Maja 01, 2014, 19:03:22 pm »

Zle postawione pytanie. Najpierw nalezy zapytac czy artykul zawiera choc troche prawdy.
Wg kwerendy zrodlem informacji jest dziennik "Le Parisien", ktory cytuje pewna niszowa strone internetowa, ktora z kolei cytuje nieokreslone zrodla policyjne. Wszystkie inne artykuly sa wtorne, a dziennikarze dokladaja od siebie rozmaite bzdury.

Dokładnie tak, przeglądałam w "Le Parisien" te artykuły (bo to nie jeden). To jest tak napisane i pisane jakby czytał u nas "Fakty i Mity".  A z drugiej strony zastanawiam się jaki ma to związek z tematem tu? Jak się chce dołożyć, to i kij się zawsze znajdzie, a p. "SemperFidelis" najwyraźniej jest z tego chóru co lubi dokładać FSSPX, a i onetem w bardzo wielu wypowiedziach się posiłkuje.

Zanim Pani napisze nastepnym razem takie wnioski, to proszę dobrze przemyślec czy Pani kogos nie skrzywdzi taka pochopną opinią.. Przykro mi - nawet nie wysiliła się Pani, żeby mnie spytac jaka jest moja opinia na ten temat. Nie znam jakiegos Parisien i jego poziomu (Pani widac go często czytuje) - przeczytałem artykuł z bólem serca, że znow robi sie nagonke na pewne środowiska.. Dośc dobrze znam FSSPX nie tylko w Polsce i trudno mi uwierzyc w takie brednie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #426 dnia: Maja 01, 2014, 19:27:30 pm »

Na razie to może lepiej jest nie mruczeć na cytujących, tylko cierpliwie i z pokorą poczekać czy to prawdziwa wieść jest czy nie. Bo można się potem lekko zgarbić.
Niestety takie przypadki się po prostu zdarzają i jedne Pan Bóg wie, kiedy grzech dotknie któregokolwiek kapłana z FSSPX czy spoza.

Takie i inne przypadki zdarzają się wszędzie, w najporządniejszej rodzinie jak to się mówi, ale podając taką informację należałoby trochę głębiej sięgnąć, a nie tylko "łonety" cytować, które jakimi mediami są, to wiadomo, że antykatolickie, a dokładanie Bractwu to chyba ich przyjemność i specjalność.  Podając takie informacje to muszą być z konkretnych, wiarygodnych źródeł.

Zle postawione pytanie. Najpierw nalezy zapytac czy artykul zawiera choc troche prawdy.
Wg kwerendy zrodlem informacji jest dziennik "Le Parisien", ktory cytuje pewna niszowa strone internetowa, ktora z kolei cytuje nieokreslone zrodla policyjne. Wszystkie inne artykuly sa wtorne, a dziennikarze dokladaja od siebie rozmaite bzdury.

Dokładnie tak, przeglądałam w "Le Parisien" te artykuły (bo to nie jeden). To jest tak napisane i pisane jakby czytał u nas "Fakty i Mity".  A z drugiej strony zastanawiam się jaki ma to związek z tematem tu? Jak się chce dołożyć, to i kij się zawsze znajdzie, a p. "SemperFidelis" najwyraźniej jest z tego chóru co lubi dokładać FSSPX, a i onetem w bardzo wielu wypowiedziach się posiłkuje.

Zanim Pani napisze nastepnym razem takie wnioski, to proszę dobrze przemyślec czy Pani kogos nie skrzywdzi taka pochopną opinią.. Przykro mi - nawet nie wysiliła się Pani, żeby mnie spytac jaka jest moja opinia na ten temat. Nie znam jakiegos Parisien i jego poziomu (Pani widac go często czytuje) - przeczytałem artykuł z bólem serca, że znow robi sie nagonke na pewne środowiska.. Dośc dobrze znam FSSPX nie tylko w Polsce i trudno mi uwierzyc w takie brednie.

Zanim pan to tu za łonetem" zapodał, mógł dobrze przemyśleć czy też kogoś nie skrzywdzi. Ja miałam się pytać o pana opinię? Przecież to jest w gestii piszącego coś napisać nim się zalinkuje. To co pan zalinkował, jaki ma to związek z tematem tu?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #427 dnia: Maja 01, 2014, 19:42:25 pm »

Na razie to może lepiej jest nie mruczeć na cytujących, tylko cierpliwie i z pokorą poczekać czy to prawdziwa wieść jest czy nie. Bo można się potem lekko zgarbić.
Niestety takie przypadki się po prostu zdarzają i jedne Pan Bóg wie, kiedy grzech dotknie któregokolwiek kapłana z FSSPX czy spoza.
Pełna zgoda. Przynależność do jakiegokolwiek zgromadzenia nie chroni przed grzechem. Również FSSPX nie jest zbiorem samych świętych. Jeżeli okaże się, że w tym artykule jest choć ziarno prawdy i faktycznie dochodziło do nadużyć, to trzeba to przyjąć, a nie udawać, że nic się nie stało. I mam nadzieję, że zostanie to przez władze zgromadzenia wyjaśnione, a nie zwyczajem diecezjalno- kurialnym zamiecione pod dywan. Po prawdzie jednak to informacje te zdają się mało wiarygodne. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że takie zachowania powtarzały się przez dłuższy czas i ofiary nic z tym nie robiły bo się bały. Niby czego miały się bać? Poza tym w takich sytuacjach najczęściej inne osoby z najbliższego środowiska widzą, że coś jest nie tak i wątpię, żeby nie reagowały.  Kobiety rzeczywiście często nie zgłaszają gwałtów, bo nie chcą tego wspominć ii kolejny raz przeżywać, ale inne osoby w otoczeniu widzą, że jest jakiś problem.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #428 dnia: Maja 01, 2014, 22:15:38 pm »

W tym właśnie cała rzecz. Nie tyle ważne, że grzech się zdarza (choć rzecz jasna lepiej, żeby nigdy nie wystąpił), ile właśnie to co się z nim robi. Media z reguły są wrogie, więc nie należy się dziwić, że korzystają z każdej możliwej okazji, żeby dokopać nam katolikom i tak już leżącym. Ważne zatem, żeby to wewnątrz nas odpowiednie do tego powołane osoby, odpowiednio reagowały, żeby nie było tego bez przerwy zarzucanego nam "zamiatania pod dywan", czyli przemilczeń, zwłoki albo jakiegoś tam "przeniesienia do Portugalii" np.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #429 dnia: Maja 01, 2014, 22:37:30 pm »

Na francuskiej stronie podano, że ks. Krzysztof, lat 40, dyrektor  l’Ecole Notre-Dame-de-la-Sablonnière został już ukarany przez przełożonych pobytem w klasztorze, a teraz jest w areszcie zdaje się. Tak czy inaczej przykra sprawa... :'(

http://www.lesnouvelles.fr/2014/04/09/un-pretre-de-la-fraternite-saint-pie-x-accuse-de-trois-viols/

« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2014, 23:19:19 pm wysłana przez Jean Raspail » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #430 dnia: Maja 01, 2014, 23:06:50 pm »

Bzdura kompleta. Znam ks. L., syna generala i przewodniczacego MCF. Nigdy nie pracowal w tej szkole. Chodzi o zupelnie kogo innego, ktory zostal ukarany, byl w klasztorze i od tego czasu nie pojawia sie w wykazie ksiezy Bractwa (moze zostal w klasztorze na stale?). Cytowanie nazwisk jest bezsensowne. Na pana miejscu bym wyedytowal wpis.

Artykul, ktory pan linkuje to zrodlo calej tej afery. To mala, lokalna gazeta, ktorej prawdopodobnie cos chlapnal przy kieliszku jakis policjant. W tekscie bzdura pogania bzdure, jak chocby ten fragment o kobietach w sukienkach zupelnie jakby Bractwo nakazywalo wiernym plci zenskiej chodzic na co dzien w spodniach.
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2014, 23:10:53 pm wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #431 dnia: Maja 01, 2014, 23:10:11 pm »

Jak tu pisze, zdarzenie miało miejsce od września do października 2010 roku, a dopiero w 2013 r. skarga trafiła do sądu. Strasznie długo czekali.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #432 dnia: Maja 01, 2014, 23:12:07 pm »

Strasznie dlugo i ofiara przzyla taki traumatyzm, ze nie byla w stanie opisac co sie naprawde stalo. Zapewne dlatego, ze jej nic sie nie stalo.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #433 dnia: Maja 01, 2014, 23:35:00 pm »

Można się oczywiście tak "pocieszać"...tylko jak długo ?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #434 dnia: Maja 01, 2014, 23:59:49 pm »

Schadenfreude sie Panu wylewa uszami. Nareszcie Pan znalazl jakis kij na neomodernistyczne Bractwo watykanskiego zdrajcy Fellaya.

W tekst "ksiądz gwałcił nauczycielki szczotkami i nożyczkami" tez Pan wierzy?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 47 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!