Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:46:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 47 Drukuj
Autor Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII  (Przeczytany 252635 razy)
tosia
Gość
« Odpowiedz #165 dnia: Maja 20, 2011, 16:54:24 pm »

TAK

i modli sie za niego regularnie  np. wczoraj po mszy sw. na majowym

Ja nie slyszałam nigdzie, żeby się modlono za papieża, za wyjątkiem Bractwa. Naprawdę. A chodzę na nabożeństwa do różnych kościołów.
Nie ma takiego zwyczaju nigdzie.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #166 dnia: Maja 20, 2011, 17:21:04 pm »

Dziwne... ??? Przecież oni nie uznają papieża...  ;)

nie jest tak źle - uznają. Jeśli tylko Jego decyzje  czy poglądy nie są w niezgodzie z NIeomylnym Nauczaniem Kościoła (poprzednich Papieży na przykład)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #167 dnia: Maja 20, 2011, 17:24:42 pm »

Dziwne... ??? Przecież oni nie uznają papieża...  ;)

nie jest tak źle - uznają. Jeśli tylko Jego decyzje  czy poglądy nie są w niezgodzie z NIeomylnym Nauczaniem Kościoła (poprzednich Papieży na przykład)

A czy tego  ";)"  pan nie zauważył?  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #168 dnia: Maja 20, 2011, 17:40:16 pm »

zuaważyłem po wpisie, ok. nie jestem pewien, niestety, czy buzię można by postawić pczy określeniu 'Kościół w Polsce nie uznaje Papieża"...
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2011, 17:44:05 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #169 dnia: Maja 20, 2011, 17:57:53 pm »

Witam wszystkich serdecznie
Z tradycja Kosciola spotkalem sie dopiero niedawno, ciągle jestem poszukujacym. Znalazlem Msze Trydenckie i juz po pierwszej wiedzialem, że bede w nich uczestniczyl :)
Czytajac forum onetu spotykam sie czesto z komentarzami niejakiego katolika2010. Jest to czlowiek dosc oryginalny, uwaza ze poza Kosciolem przedsoborowym (czytaj Bractwo św. Piusa) nie ma zbawienia. Uwaza wszystkich ksiezy (spoza bractwa) za ekskomunikowanych, a Jana Pawla II wyslal do piekla. Za ostatniego prawowitego papieża uznaje Piusa XII. Czy ktos z panstwa go kojarzy?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #170 dnia: Maja 20, 2011, 18:07:36 pm »

Tak, to znana w internecie postać, bo chyba chodzi o słynnego Tadeusza.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #171 dnia: Maja 20, 2011, 18:51:57 pm »

Witam wszystkich serdecznie
Z tradycja Kosciola spotkalem sie dopiero niedawno, ciągle jestem poszukujacym. Znalazlem Msze Trydenckie i juz po pierwszej wiedzialem, że bede w nich uczestniczyl :)
Czytajac forum onetu spotykam sie czesto z komentarzami niejakiego katolika2010. Jest to czlowiek dosc oryginalny, uwaza ze poza Kosciolem przedsoborowym (czytaj Bractwo św. Piusa) nie ma zbawienia. Uwaza wszystkich ksiezy (spoza bractwa) za ekskomunikowanych, a Jana Pawla II wyslal do piekla. Za ostatniego prawowitego papieża uznaje Piusa XII. Czy ktos z panstwa go kojarzy?
To musi pan nadal szukać i przede wszystkim więcej czytać. A gdzie pan wyczytał, że: "poza Kosciolem przedsoborowym (czytaj Bractwo św. Piusa) nie ma zbawienia."? gdzie ten pan tak napisał?, temu panu to raczej bliżej i po drodze do sedevacante jak do Bractwa św. PiusaX. A druga sprawa, to nie Bractwo św. PiusaX wprowadziło określenie kościół przedsoborowy.  Bractwo św. PX uznaje wszystkich papieży, także troszkę więcej rozwagi w wypowiedziach.
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #172 dnia: Maja 20, 2011, 19:06:42 pm »

Tak, to znana w internecie postać, bo chyba chodzi o słynnego Tadeusza.

Tak, to na pewno ten Tadeusz, ma rowniez swoj blog

Pani Mamo, opisalem tylko to co ten pan wypisuje w komentarzach na onecie. Zadalem mu kiedys pytanie odnosnie sedewakantystow to stwierdzil, ze uwierzyli klamstwu. Napisalem na forum bo sa tu ludzie madrzejsi, z bogata wiedza a ja dopiero zaczynam zdobywac wiedze na poruszane tu tematy. I wlasnie chcialem zapytac o opinie na temat katolika2010 bo mimo ze moze miec duzo racji, po prostu miesza ludziom w glowach i ich straszy. Dziekuje za wyjasnienie.

edit: pomylilem sie - katolikowi chodzilo prawdopodobnie o ultramontan a nie o sedewakantystów
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2011, 22:24:48 pm wysłana przez Emte » Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #173 dnia: Maja 20, 2011, 19:29:48 pm »

Tak, to znana w internecie postać, bo chyba chodzi o słynnego Tadeusza.

Tak, to na pewno ten Tadeusz, ma rowniez swoj blog

Pani Mamo, opisalem tylko to co ten pan wypisuje w komentarzach na onecie. Zadalem mu kiedys pytanie odnosnie sedewakantystow to stwierdzil, ze uwierzyli klamstwu.

O! Ciekawe... :D
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #174 dnia: Maja 20, 2011, 19:33:11 pm »

"Nauczanie" p. Tadka z Tarnowskich Gór jest dość hmm... niespójne, proszę nie traktować go poważnie.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #175 dnia: Maja 20, 2011, 19:39:01 pm »

"Nauczanie" p. Tadka z Tarnowskich Gór jest dość hmm... niespójne, proszę nie traktować go poważnie.

To wiem, ale zawsze myślałem że jest sedewakantystą. Matko, to za kim on obstaje opróćz Bractwa - niedługo się okaże że i oni "uwierzyli kłamstwu". CZasami skusi mnie poczytać go i napotakć odpowiedzi do niego pana który jaja sobie z niego robi i podpisuje się katolik2010. (z kropką) i tym samym obrazkiem. Pisze: "Mój mistrz Tadeusz" coś tam, coś tam a "wyście uwierzyli kłamstwu" itd. Można się uśmiać  ;D Ale...smutne to  :'( :'(
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
tak
adept
*
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #176 dnia: Maja 20, 2011, 22:48:06 pm »

Pytałem jakiś miesiąc temu, czy FSSPX uznaje Benedykta XVI. Odpowiedzi były dwie albo trzy. Pierwsza: "TAK" (i nawet się z niej ucieszyłem jej jednoznacznoscią), potem była druga: "Tak, ale "Placet iuxta modum..." Aż wreszcie przeczytałem, że: "nie jest tak źle - uznają. Jeśli tylko Jego decyzje  czy poglądy nie są w niezgodzie z NIeomylnym Nauczaniem Kościoła (poprzednich Papieży na przykład)".
Ta ostatnia odpowiedź mnie zdumiała. Bo nasuneła mi się hipotetyczna uwaga: a co by było, gdyby papież Benedykt XVI wystąpił z polemiką z nauczaniem Pawła VI? Pytanie jest hipotetyczne i może być traktowane przez niektórych jako żart, ale w odpowiedzi na nie kryją się poważne konsekwencje. Bo własciwie kto jest strażnikiem Nieomylnego Nauczania Koscioła? Zadam wiec kolejne, może bezczelne pytanie: czy FSSPX jest tym strażnikiem? Od razu dodam, że nie kryje się w tym pytaniu żadna złosliwość - zadaję je prowokacyjnie, ale bardzo poważnie.


Zapisane
Silesius
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #177 dnia: Maja 20, 2011, 23:12:11 pm »

TAK

i modli sie za niego regularnie  np. wczoraj po mszy sw. na majowym

Ja nie slyszałam nigdzie, żeby się modlono za papieża, za wyjątkiem Bractwa. Naprawdę. A chodzę na nabożeństwa do różnych kościołów.
Nie ma takiego zwyczaju nigdzie.

mialem na mysli Bractwo, NOM nie ma na to czasu  :'(
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #178 dnia: Maja 20, 2011, 23:13:03 pm »

co by było, gdyby papież Benedykt XVI wystąpił z polemiką z nauczaniem Pawła VI? Pytanie jest hipotetyczne i może być traktowane przez niektórych jako żart

Ale czemuz ? Przeciez w kilku kwestiach Benedykt XVI odrzucil decyzje i nauczanie Pawla VI przyznajac racje jego przeciwnikom. Co tu hipotetycznego ? Same fakkty.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tak
adept
*
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #179 dnia: Maja 20, 2011, 23:45:58 pm »

TAK

i modli sie za niego regularnie  np. wczoraj po mszy sw. na majowym

Ja nie slyszałam nigdzie, żeby się modlono za papieża, za wyjątkiem Bractwa. Naprawdę. A chodzę na nabożeństwa do różnych kościołów.
Nie ma takiego zwyczaju nigdzie.

mialem na mysli Bractwo, NOM nie ma na to czasu  :'(

O ile się nie mylę, podczas każdej NOM JEST MODLITWA ZA PAPIEŻA :)
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 47 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!