Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Listopad 23, 2020, 21:13:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
220086 wiadomości w 6355 wątkach, wysłana przez 1573 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Cynin Sodowy
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 55 56 [57] Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 170261 razy)
rysio
aktywista

« Odpowiedz #840 dnia: Listopad 12, 2020, 19:23:16 pm »

Trzeba szokować bo to generuje emocje. A dziś szokuje katolicyzm właściwy od którego liberałom i pięknoduchaczom włos w jeży na zadzie.

Choć jest mi to trochę obce to niewątpliwie ma pan rację: szokowanie to współczesna forma komunikacji; "kliknięcia", "odsłony" itp ....tak z faktami się nie dyskutuje, tak jest.

Ale czy treść przekazu, który szokuje nie jest ważny? Jest istotą problemu. Debilne cytaty z Natanka czy innej "gwiazdy" internetu chyba służą tylko ośmieszeniu.
Czy piękno, liturgia, muzyka, może szokować w pozytywny sposób obecnie? Może. Dowodem na to jest przekładanie Mszy trydenckich na godziny obiadowe przez przeciwników posoborowych. Oni doskonale zdają sobie sprawę z nikczemności tych imprez jakie odwalają i boją się porównania.
Świetnie to wyraził pewien proboszcz:

forum rebelya
"[...] ks.Proboszcz proponuje przykre warunki, zwlaszcza dla rodziców z małymi dziećmi, lub pracujących do późna, aby po cichu zamknąć temat z powodu braku chętnych. Jakiekolwiek argumenty nie dzialają - ani o późnej porze, ani o wyjątkowym charakterze niedzieli, ani o papieskim życzeniu dot. powrotu liturgii wg dawnego mszału. Za to wysłuchalem po raz kolejny historii o nieznajomości łaciny, konieczności specjalnego przygotowania wiernych itd. Dodatkowo dowiedziałem się, że ludzie z ciekawości nie przyjdą na MW [Mszę Wszechczasów ], a jeżeli nawet to "bardzo źle, gdyby tak się stało".

https://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/12/realizzazione-pratica-del-motu-proprio.html
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
cogito
*NOWICJUSZ*
adept
*

« Odpowiedz #841 dnia: Listopad 13, 2020, 01:12:34 am »

Laudetur Iesus Christus!

Od jakiegoś czasu czytam forum i z racji tego, że czasem mnie korci by włączyć się do dyskusji, postanowiłem się zarejestrować.

Na Mszę Świętą uczęszczam od kilku lat, na początku był to indult, ale z racji wątpliwości szukałem dalej i ostatecznie wylądowałem w FSSPX. Nie jestem jednak jakimś fanatykiem bractwa, potrafię dostrzec te "kilka niedociągnięć", ale póki co bractwo daje mi to, czego oczekuje: Mszy Świętej. I tak raczej nie miałbym problemu, gdyby była taka możliwość, by uczęszczać do IBP czy FSSP.

Jak odnalazłem Mszę Świętą? Podobnie jak wielu tu obecnych, przy niemałej pomocy mojego proboszcza i biskupa. To oni de facto wskazali mi drogę, choć wątpię, że było to ich zamiarem.

Dlaczego porzuciłem NOM? No cóż, to wynik tego, że go broniłem. Walcząc z nadużyciami na NOM zauważyłem, że nikt mnie nie wspiera, nawet, a jakże, mój biskup. I tak studiując dlaczego czegoś nie wolno na NOM doszedłem do wniosku, że na NOM można WSZYSTKO. Ale w takim razie jak to, mam chodzić do kościoła na coś, co mnie wewnętrznie odrzuca? Co koliduje z moim sensus fidei (nie żebym wtedy znał to wyrażenie)? I szukałem dalej, aż znalazłem. I przeraziłem się. Bo z Mszą Świętą znalazłem całą naukę Kościoła Katolickiego, coś absolutnie innego od tego, czego zostałem nauczony. Im więcej czytałem (i czytam) książek autorstwa różnych świętych (gustuje w wydaniach przedwojennych), tym bardziej oddalałem się od nauczania JPII, mojego wzoru z dzieciństwa, który jest teraz dla mnie jego przeciwieństwem.

Dlaczego cogito? Z nostalgii. To jest pierwsze zdanie po łacinie, które zapamiętałem, a było to już dawno temu.
Strony: 1 ... 55 56 [57] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!