Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:01:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245259 razy)
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #195 dnia: Czerwca 06, 2010, 21:49:35 pm »

A moderacja nie udzieli Ci "dyspensy" od tego miesiąca z racji, że nie jesteś tu nowicjuszem? ;)

Jak się złamie jedną zasadę (vel naciągnie) to można kolejne i tak bez opamiętania.
To może lepiej przetrzymać pierwszy miesiąc.

Radek Buczyński
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #196 dnia: Czerwca 07, 2010, 09:43:31 am »


Jak się złamie jedną zasadę (vel naciągnie) to można kolejne i tak bez opamiętania.
To może lepiej przetrzymać pierwszy miesiąc.


moderacja nie podlega zasadom, które ustanawia, tak jak papież nie podlega KPK, który promulguje ;p

jestem za zniesieniem okresu próbnego dla Kol. Radka
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Pavlvs
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #197 dnia: Czerwca 22, 2010, 22:56:02 pm »

Witam wszystkich  :)
Nazywam się Paweł, pochodzę z Bielska-Białej. Studiuję teologię(IV rok) i politologię(II rok), Tradycją katolicką interesuje się od około 3 lat, mam tę łaskę że jedyna Msza św. w klasycznym rycie rzymskim w mojej diecezji jest celebrowana u mnie w parafii  :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #198 dnia: Czerwca 22, 2010, 22:58:15 pm »

Witamy :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #199 dnia: Czerwca 23, 2010, 07:54:57 am »

Witam wszystkich  :)
 mam tę łaskę że jedyna Msza św. w klasycznym rycie rzymskim w mojej diecezji jest celebrowana u mnie w parafii  :)
Ale z  Pana szczesciarz :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #200 dnia: Czerwca 23, 2010, 15:34:23 pm »

mam tę łaskę że 

piękny punkt widzenia :)

pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #201 dnia: Czerwca 25, 2010, 17:33:34 pm »

Witam. Jestem Kefasz. Kilka miesięcy się zarejestrowałem a od roku jestem czytelnikiem. Tematy dzielę na te których nie znam, więc je czytam i dopytuje i na te które mam opanowane, więc się już nimi nie zajmuje.
Moje miasto to Warszawa.
Chciałem o coś zapytać w dziale Grunwald 2010. Nie mogłem, więc teraz się tutaj przedstawiam ;>

Kefasz

Pozdrawiam bardzo
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Lvsaticvs
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #202 dnia: Lipca 12, 2010, 05:24:26 am »

AMDG!

Witam jestem Lvsaticvs. Nie mam pojęcia, co się dzieję z złogą i obsługa tegoż forum, ale od zgłoszenia czekam tu na akces już ponad dobre trzy miesiące ;/
Zapisane
+ in patientia vestra possidebitis animas vestras +
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #203 dnia: Lipca 12, 2010, 12:06:38 pm »

AMDG!

Witam jestem Lvsaticvs. Nie mam pojęcia, co się dzieję z złogą i obsługa tegoż forum, ale od zgłoszenia czekam tu na akces już ponad dobre trzy miesiące ;/
Od jakiego zgłoszenia czeka Pan na akces 3 miesiace??
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2010, 12:10:18 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #204 dnia: Lipca 13, 2010, 15:59:14 pm »

Witam ponownie

Cóż nie wiem w sumie jak się przedstawić. Wielu mnie pewnie jeszcze nie zapomniało  ;D
spróbuję tak metryczkowo

lat: 36
wyznanie:  RZYMSKI KATOLIK
stan cywilny: Żona  ;D od 9 lat
dzieci: niestety brak
wspólnota: Neokatechumenat

witam wszystkich serdecznie a szczególnie tych mnie pamiętają
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #205 dnia: Lipca 13, 2010, 16:08:21 pm »

Wielu mnie pewnie jeszcze nie zapomniało  ;D

Oj, tak...
Dał się Pan nam zapamiętać...
;)

Witam!
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #206 dnia: Lipca 19, 2010, 00:39:57 am »

Witam wszystkich  :)
Nazywam się Paweł, pochodzę z Bielska-Białej. Studiuję teologię(IV rok) i politologię(II rok), Tradycją katolicką interesuje się od około 3 lat, mam tę łaskę że jedyna Msza św. w klasycznym rycie rzymskim w mojej diecezji jest celebrowana u mnie w parafii  :)
Witam diecezjanina! :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Przemysław Wójcik
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #207 dnia: Lipca 29, 2010, 22:20:46 pm »

Laudetur Iesus Christus!
Jako, że piszę tu po raz pierwszy pozwolę sobie na krótką refleksję przybliżającą moje stanowisko w sprawie obecnej sytuacji Kościoła. Osobiście opowiadam się za FSSPX natomiast nie uważam, by sedewakantyści byli heretykami bądź schizmatykami i znajdowali się poza Kościołem. Oba te stanowiska próbują w jakiś sposób wyjaśnić stan obecnego Kościoła. Problem jednak w tym, że nigdy dotąd w historii nie mieliśmy do czynienia z czymś podobnym, dlatego wszystko, co nam pozostaje to obranie stanowiska bardziej prawdopodobnego a nie tak jak chciałoby wielu pewnego. Każde z tych stanowisk ma swoje słabe strony. Do założenia konta na forum skłoniły mnie wypowiedzi Pana Radka Buczyńskiego w temacie „Sedewakantyści są heretykami…”, do których chciałbym się odnieść jednocześnie prosząc Pana Radka o odpowiedź na moje pytania. Przechodzę, zatem do rzeczy.
Cytuj
Mówić, że teza sedeprywacjonistyczna skończyła się na o des Lauries, to tak jakby powiedzieć, że papiestwo skończyło się na  św. Piotrze...
Jeżeli to ma być wysokich lotów argumentacja sedewakantystyczna to z całym szacunkiem lepiej niech Pan nie pisze tych polemik. To nawet nie jest żenująco niski poziom merytoryczny, bo nie można tu mówić o żadnej merytoryce to zwykły wykręt od dyskusji i próba uniknięcia rzeczowej polemiki.

 
Cytuj
X. Nigoli musiał jakoś uzasadnić swoje porzucenie tezy sedeprywacjonistycznej na rzecz lefebryzmu. nawet nie wiem czy komuś się chciało odpowiadać na ten artykuł z Instytutu Matki Bożej Dobrej Rady.
Trochę to nie eleganckie wypowiadać się w ten sposób stwarzając wrażenie jakby, w tekście autora nie było żadnych argumentów teologicznych, które wymagałyby odpowiedzi ze strony adwersarzy. Pisze Pan tak jakby chciał zasugerować czytelnikowi, że ów Ksiądz porzucił obecne stanowisko teologiczne nie z powodu zmiany przekonań (pod wpływam argumentów strony przeciwnej), ale jakiegoś innego w domyśle nieszczerego, do którego dorabia sobie jakieś fałszywe uzasadnienie, na które nikomu poważnemu nie chce się odpowiadać. Taka to już metoda, że jak się nie ma argumentów to trzeba uderzyć w autora i podważyć jego wiarygodność. Przykre tylko, że stosowana przez kogoś, kto uważa się za katolika. Mam jednak nadzieję, że zrehabilituje się Pan i jeszcze zobaczymy merytoryczną dyskusję w tym temacie.

Według sedewakantystów Kościół pozbawiony jest papieża od ponad 50 lat i może istnieć jeszcze długo bez widzialnej głowy. Tymczasem Papież Pius XII w Mystici Corporis naucza: „Nadto konieczną jest rzeczą, aby przed oczyma wszystkich istniała najwyższa Głowa, a więc widzialna, która wszystkich wspomagając, przy współpracy wszystkich skutecznie przyczynia się do osiągnięcia celu sobie postawionego. Tą głową jest namiestnik Jezusa Chrystusa na ziemi. Podobnie, bowiem jak Boski Zbawiciel zesłał Ducha prawdy, który by spełniając Jego rolę, objął rządy tajemne nad Kościołem, tak i Piotrowi i jego następcom polecił, aby przybierając tu na ziemi Jego osobę, sprawowali też widzialne rządy nad całą rzeczpospolitą chrześcijańską.”

Według sedewakantystów to Chrystus od ponad 50 lat niewidzialnie rządzi swoim „sedewakantystycznym Kościołem”, natomiast Pius XII wyraźnie naucza o konieczności istnienia widzialnej głowy. Masę podobnych cytatów można znaleźć w wielu dogmatykach, ale nie czas na to by wszystkie tu je wypisywać. Proszę tylko odnieść się, w jaki sposób doktryna wyłożona przez Piusa XII urzeczywistnia się w „Kościele sedewakantystycznym”?

1.   Kościół staje się widzialny właśnie poprzez swoją głowę i biskupów zjednoczonych między sobą, którzy wspólnie podlegają papieżowi. Sedewakantyzm jest nie tylko pozbawiony papieża, ale również widzialnej jedności wśród swoich biskupów, którzy by się wzajemnie uznawali i zgadzali między sobą. Jak taki stan może być zgodny z katolicką doktryną o naturze Kościoła, który jest jeden i widzialny?

2.   Fakt, że możliwość popadnięcie w herezje przez papieża (prywatnie oczywiście) jest tylko hipotezą, której sprzeciwiali się niektórzy teologowie uważając ją za szaleństwo (z polskiego podwórka np. ks. Semenenko) wydaje się już całkowicie podważać możliwość odpadnięcia od wiary i utratę jurysdykcji przez cały Kościół nauczający tj. papieża i biskupów. Żaden znany teolog nie postawił nigdy nawet takiej hipotezy.

Sedewakantyzm, zatem twierdzi, iż jest możliwe, aby cały Kościół nauczający odpadł od wiary i stracił wszelką jurysdykcję, co w konsekwencji wprowadza Kościół w stan, który dla mnie osobiście jest nie do pogodzenia z katolicką doktryną na temat natury Kościoła. Jest to jednak moja opinia, której w żaden sposób nie dogmatyzuję ze względu na świadomość tego, iż moje stanowisko w kilku punktach jest również trudne do obronienia, dlatego mnie najbardziej boli fakt, że zarówno po jednej jak i drugiej stronie są próby dogmatyzowania swojego stanowiska połączonego z odtrącaniem od czci i wiary tych, którzy również chcą zachować wiarę katolicką a przychylają się do przeciwnej opinii.
Pozdrawiam
Przemysław Wójcik
Zapisane
Krzysztof Nowacki
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #208 dnia: Sierpnia 03, 2010, 19:58:49 pm »

Laudetur Iesus Christus!
Mam na imię Łukasz, jestem Ceremoniarzem NOM -u w Malborku ;) Moja Diecezja Elbląska to pustynia pod względem Mszy Wszechczasów. Służenia do Tridentiny (w razie lepszych czasów..) uczę się od paru lat, na własną ręke, z dostępnej literatury, którą mam szczęście posiadać.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #209 dnia: Sierpnia 04, 2010, 09:56:50 am »

Czytałem stare wątki od jakiegoś czasu i wreszcie postanowiłem się zarejestrować. Liczę na interesującą wymianę poglądów i spostrzeżeń.

Z jaką "makumbą" się Pan identyfikuje?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!