Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:46:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245598 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #165 dnia: Maja 13, 2010, 22:20:59 pm »

Witamy :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
yeti
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #166 dnia: Maja 15, 2010, 14:47:03 pm »

Marcin, 17 lat, Wrocław. Odnalazłem to forum i czytam je od jakiegoś czasu. Jestem tu, bo wierzę, że młodzież nie musi wcale uczęszczać na neońskie katechezy czy też do innych tego typu wspólnot parafialnych. Chcę tu przede wszystkim czytać, dlatego konto ma mi służyć - póki co, bo moja wiedza, mimo prób jej pogłębiania, wciąż jest kiepska - głównie do zadawania pytań. :) Jakkolwiek górnolotnie by to nie brzmiało - jeden przekonany, że to jest jedno z nielicznych miejsc, gdzie mogę dowiedzieć się prawdy na temat moderny i posoborowia. ;)
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #167 dnia: Maja 17, 2010, 10:51:25 am »

Ja też chciałabym się przedstawić :-)
Jestem żoną i mamą.Mam troje dzieci.
Tradycja katolicka interesowała mnie od ...zawsze ,ale dopiero niedawno odważyłam się zaproponować rodzinie uczestnictwo w  Mszy trydenckiej.Mąż i córka mieli trochę zdziwione miny, ale ja z synem jesteśmy  po prostu oczarowani ( może to nie najlepsze słowo).Wiem, ze moja wiedza i wyczucie całości jest na razie bardzo powierzchowne, ale to dopiero początek.Przeszłam przez wiele wspólnot bez większego zaangażowania, ciągle czegoś w kościele, w nauczaniu szukałam i czułam niedosyt.Często wręcz ból z powodu niezaspokojenia tych tęsknot.Choć urodziłam się po Soborze i zostałam wychowana na Mszy św. w języku polskim to czuję, ze mam ten cały "depozyt  tradycji" po prostu we krwi.Niewierzący dom, antyreligijna atmosfera w rodzinie nie zdołała zgasić we mnie tej iskierki.Jak mocna musiała być wierność  przeszłych pokoleń.I jak bardzo jestem im za to wdzięczna!
Postanowiliśmy z synem na początek uczestniczyć we Mszy trydenckiej w miarę możliwości ( mamy dość daleko, a pozostała część rodziny na razie nas " nie rozumie"), uczymy się podstawowych modlitw po łacinie ( trochę słów pamiętam z liceum :-), zapisałam dzieci na korespondencyją katechezę w IDP ( córka przyjmowała I Komunię św. za granicą i dopiero teraz zauważam , ze ma braki w katechizmie), kupiłam kilka książek z Te Deum i opowiadam o ich treści rodzinie.Ponadto postanowiłam ,ze pojedziemy w lipcu choćby na 1-2 dni na Tradicamp.
Ogólnie  daje się odczuć w naszych sercach, w naszym domu taki nowy, ożywczy powiew.Chwilami wydaje mi się,ze jestem jak ten rolnik który znalazł skarb na roli :-)))))))))))))))))))))
Przepraszam ,ze się chwalę ale ostatnio  mój syn zrobił rzecz wręcz rewelacyjną ( sam to wymyślił, a ja go poparłam).Poszedł do proboszcza i powiedział, ze pragnie przyjmować Pana Jezusa na klęcząco.U nas w parafii jest  tylko jedna "uprzywilejowana" babcia która tak może robić.No i ksiądz się zgodził!!!!I mój syn na końcu rozdawania Komunii zawsze z tą babcią klękają!!!
Ja jestem niestety trochę mniej odważna...
Dziękuję za przeczytanie  mojego posta.
Dziękuję za przyjęcie mnie na forum.
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #168 dnia: Maja 17, 2010, 11:01:41 am »

Witamy Panią serdecznie :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #169 dnia: Maja 17, 2010, 11:10:03 am »

Przepraszam ,ze się chwalę ale ostatnio  mój syn zrobił rzecz wręcz rewelacyjną ( sam to wymyślił, a ja go poparłam).Poszedł do proboszcza i powiedział, ze pragnie przyjmować Pana Jezusa na klęcząco.U nas w parafii jest  tylko jedna "uprzywilejowana" babcia która tak może robić.No i ksiądz się zgodził!!!!I mój syn na końcu rozdawania Komunii zawsze z tą babcią klękają!!!

Zuch chłopak!

Witamy Panią na forum!
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #170 dnia: Maja 17, 2010, 11:34:57 am »

Witamy Panią na forum.
Rozumiem Panią bardzo dobrze ja podobne mam odczucia. Szkoda tylko, że w Toruniu u św. Jakuba odwołano w tą niedzielę Mszę Trydencką. :-[
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #171 dnia: Maja 17, 2010, 16:35:48 pm »

Dzień dobry wszystkim. Bardzo dziękuję że mnie przyjeliście na Forum Krzyż  ;D
Mam 11lat.Dowiadując się, co o mnie moja mama (yukoma) napisała, od razu chciałem Tu się zarejstrować.
Bardzo lubię chodzić na msze łacińskie ale nie będe księdzem, chociarz nigdy nie wiadomo kogo Pan Bóg powoła  :D
Jeszcze raz wszystkim dziękuję i pozdrawiam bez wyjątków ;)
Zapisane
Kawod Elohim!
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #172 dnia: Maja 17, 2010, 16:47:08 pm »

Witamy najmłodszego użytkownika forum :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #173 dnia: Maja 18, 2010, 15:30:14 pm »

Dziękuję za miłe powitanie
czyli jestem początkującym tradsem  ;)

NARESZCIE W DOMU!!!!!!!!
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Ambrozy
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #174 dnia: Maja 21, 2010, 20:38:34 pm »

Witam wszystkich.
Zdarzyło mi się czytywać forum, ale zarejestrowałem się dopiero teraz, z racji chrztu mojego juniora - chciałem umieścić o tym informację :)
Po długich staraniach/poszukiwaniach, udało się (a raczej - chyba się uda) chrzest w rycie tradycyjnym "zorganizować" w Diecezji Warmińskiej :)
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #175 dnia: Maja 25, 2010, 20:02:19 pm »

Witam wszystkich!

Mam 28 lat, jestem z Gdańska, a na Tridentinę chodzę około pół roku. Tradycję zacząłem powoli odkrywać po lekturze książek ks. Poradowskiego, przez portal konserwatyzm.pl i inne strony o zabarwieniu tradycjonalistycznym.  Do NOM-u zniechęciłem się ostatecznie gdy przypadkowo trafiłem na Mszę św dla młodzieży w mojej parafii, to była taka Lepperiada w kościele. Zresztą nie widziałem tam wcale dużo młodzieży, stara prawda mówi, że czym bardziej próbujesz się przypodobać drugiemu człowiekowi tym mocniejszego kopa od niego dostaniesz.    Sam będąc trochę młodszy nigdy nie uczęszczałem na takie Mszę, nawet nie wiedząc nic o tradycji, po prostu  nie lubiłem uczestniczyć we wszelkiego rodzaju wydarzeniach  reklamowanych jako "młodzieżowe". Podobnie dzisiaj unikam wszystkiego z wyrazem "europejskie" na banerze reklamowym.

Czytałem stare wątki od jakiegoś czasu i wreszcie postanowiłem się zarejestrować. Liczę na interesującą wymianę poglądów i spostrzeżeń.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #176 dnia: Maja 25, 2010, 20:43:24 pm »

Christus Rex

Witamy Pana panie makumba

Liczę na interesującą wymianę poglądów i spostrzeżeń.

Jak dla nie jest jeden pogląd nieomylna i niezmienna nauka Kościoła św. papieży i świętych

Życzę miłej lektury
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #177 dnia: Maja 25, 2010, 22:14:31 pm »

@ Witam wszystkich!
Witam wszystkich!
To MY Pana witamy ;)

Podobnie dzisiaj unikam wszystkiego z wyrazem "europejskie" na banerze reklamowym.
To nawet rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA Pan nie ogląda? ;)

@ LUK "Jak dla nie jest jeden pogląd nieomylna i niezmienna nauka Kościoła św. papieży i świętych"
Przepraszam, ale naprawdę nie rozumiem.

Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie :)
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #178 dnia: Maja 25, 2010, 22:54:21 pm »

Zatem dziękuje za miłe przyjęcie :)

Jak dla nie jest jeden pogląd nieomylna i niezmienna nauka Kościoła św. papieży i świętych

Poglądów może być wiele ale tylko jeden słuszny :)

Ponadto katolicyzm nie kieruje się logiką talmudyczną, szczegółowe nakazy dotyczące każdej dziedziny życia. Odwołuje się tutaj do prac profesora Konecznego, który był znamienitym badaczem różnych cywilizacji. Słusznie najwyżej cenił cywilizację łacińską zbudowaną przez Kościół Katolicki na podwalinach starożytnej Grecji i Cesarstwa Rzymskiego.

To nawet rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA Pan nie ogląda? ;)
   

Cóż, wiele zależy tu od rodowodu takiej nazwy. Ta jest akurat skopiowana z języka angielskiego. :) Chodziło mi raczej o coś w stylu "Europejskiej Szkoły Nowych Technologii" czy "Europejskiego Studia Paznokcia", żenujące próby podniesienia na duchu ludzi niedowartościowanych :)   W istocie pogłębiające tylko ich kompleksy. W żadnym wypadku nie jestem nacjonalistą ale po prostu nie lubię patrzeć jak urabia się z moich rodaków na takie niedojdy.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #179 dnia: Maja 25, 2010, 22:58:15 pm »

Witamy:) Pana Kolegę po terapii wstrząsowej:)


Liczę na interesującą wymianę poglądów i spostrzeżeń.

Jak dla nie jest jeden pogląd nieomylna i niezmienna nauka Kościoła św. papieży i świętych

To czym się tu wymieniać?:)
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!