Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:16:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245391 razy)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #135 dnia: Maja 02, 2010, 21:21:19 pm »

Chciałbym kiedyś posłużyć księdzu w takiej diecezji. Ktoś wystawia łapę po komunię, a tu od góry ręka ministranta z pateną cyk. Zresztą wykonywanie wszystkich czynności hiper dokładnie przy niedbałym księdzu... .
Stały numer mojego syna ministranta.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #136 dnia: Maja 02, 2010, 21:24:59 pm »

Witamy kolejnego bonitradsa ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
ImreKiss
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #137 dnia: Maja 02, 2010, 21:31:29 pm »

@ cabbage i Fidelis Traditioni

A co tam dzisiaj ciekawego było na agapie?
Zapisane
Crux Sacra Sit Mihi Lux
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #138 dnia: Maja 03, 2010, 16:29:49 pm »

Był o. Huculak między innymi  ;D A tak poza tym, to tradycyjna agapa :D Jak to zwykle ;) Witam w środowisku krakowskich tradsów! :)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #139 dnia: Maja 03, 2010, 16:40:34 pm »

.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #140 dnia: Maja 03, 2010, 16:58:24 pm »

Podobnoż miał... http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/1111/ 
Cytuj
Ojciec Benedykt Huculak był młodym doktorem habilitowanym teologii, wyspecjalizowanym w myśli chrześcijańskiego Wschodu. Jego wspaniale zapowiadająca się kariera zaczęła się chylić ku upadkowi po opublikowaniu pracy „Chrześcijańskiej nadziei warunek konieczny", w której w świetle teologii ojców greckich poddał druzgocącej krytyce konstrukcje o. Hryniewicza.

Niedługo potem przełożeni zakonni zakazali mu wypowiadania się publicznie właśnie w sprawie nienaruszalnego autorytetu twórcy „nadziei dla wszystkich". Jakiś czas później odsunięto go od wykładów w seminarium, nie mógł spowiadać, miał szlaban na duszpasterstwo wśród studentów. Wszystko dlatego, że w innej książce przeprowadził źródłową analizę błędów w polskim tłumaczeniu mszału. W końcu wysłano go do Rzymu, żeby zamiast bruździć zajmował się edycją źródeł teologicznych. Oto jak smakuje rzeczywistość wykluczenia i marginalizacji."
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #141 dnia: Maja 04, 2010, 03:16:37 am »

.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 12:38:38 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #142 dnia: Maja 04, 2010, 08:17:33 am »

Jasne. Powinni zabic, a zwloki pocwiartowac i wystawic na pikach wokol Franciszkanskiej 3 lefebrom na postrach.

Konserwatyzm.pl i tak strescil ogolnie, bo o szczegolach przesladowan wrodzona skromnosc i cnoty zakonne zakazuja ojcu opowiadac. Kto zna blizej ten jest zbudowany jego postawa i zniesmaczony przesladujacym katolicyzm posoborowiem.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #143 dnia: Maja 04, 2010, 10:25:25 am »


Czy ojciec Huculak nie ma nieprzyjemności mając własne poglądy?! Często mnie to nurtowało.

hmmm - ale skoro Ojciec Huculak wrócił do Polski, to ufajmy, że nie wrócił tak bez przyczyny ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Rycho
adept
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #144 dnia: Maja 04, 2010, 13:17:50 pm »

Laudetur Iesus Christus!


Dzień dobry Państwu. Również  znalazłem się tutaj przez FF. Mąż, ojciec (wkrótce ponownie). Niektórych z tu obecnych widuję u Bonifratrów, tylko nie wiem którzy to. Może to i dobrze.
Zapisane
Sądziliśmy, że potrafimy znaleźć łatwiejszą, łagodniejszą drogę.
trivelt
uczestnik
***
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #145 dnia: Maja 04, 2010, 15:12:08 pm »

Witam!
W ramach krótkiego przedstawienia swojej skromnej osoby: jestem 17-letnim mieszkańcem Krakowa, od około 2 miesięcy zainteresowanym nadzwyczajną formą rytu rzymskiego. Od tego też czasu uczestniczę w odprawianych w tym rycie mszach w Krakowie (u Bonifratrów i na Wawelu). Poszukując różnorodnych informacji związanych z liturgią natrafiłem na to forum już mniej więcej 1,5 miesiąca temu i zdążyłem przeczytać tysiące postów, jednak zarejestrowałem się dopiero 2 dni temu nieświadom istnienia tutaj instytucji nowicjatu. ;)

Pozdrawiam,
Trivelt
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #146 dnia: Maja 04, 2010, 19:38:52 pm »

kryć się! zmasowany atak ze Smokogrodu! ;)

Witojcie ku nom - jak głosi napis nad bramą przed jednym z urokliwych kościółków na Podhalu i do zobaczenia na Mszy :)
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 19:59:42 pm wysłana przez manna » Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #147 dnia: Maja 04, 2010, 20:22:50 pm »

Dobrze, że nie: " Witajcie, tu NOM"  ;D
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #148 dnia: Maja 04, 2010, 20:25:12 pm »

ej, te cepry to nic nie rozumiom  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 20:26:52 pm wysłana przez manna » Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #149 dnia: Maja 04, 2010, 21:22:57 pm »

Może i żem jest ceper, ale co roku w góry wracam  :)  ( I love Tatry)
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!