Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:37:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245399 razy)
CzachaNOP
adept
*
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #60 dnia: Grudnia 15, 2009, 17:06:51 pm »

My to się już chyba znamy :) Witamy serdecznie na forum !!
Zapisane
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #61 dnia: Grudnia 20, 2009, 21:54:29 pm »

Mihi nomen (...) est :)  Jestem ministrantem. Służę do cichych Mszy Św. w klasycznym rycie rzymskim, a na co dzień do Novus Ordo Missae (lub jak kto woli do Mszy Św. w zwyczajnej formie rytu rzymskiego, eh nieszczęśliwa nazwa...). Pochodzę z diecezji nieprzychylnej Tradycji katolickiej, ale cóż- od czego jest Pontyfikalna Komisja Ecclesiae Dei. :D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2009, 21:48:48 pm wysłana przez triregnum » Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #62 dnia: Grudnia 28, 2009, 20:27:35 pm »

Laudentur Iesus Christus, Maria semper Virgo et omnes sancti patrones vestri :) Jestem człowiekiem, który szukał miejsca w sieci, gdzie spotka ludzi podobnych jak on - tradycjonalistów, które będzie troszeczkę bardziej zaludnione niż Sahara i oto jestem :) Nazywam się Marek :) Kocham Mszę Świętą Wszechczasów, łacinę (idę na Olimpiadę :) ), teologię i ogólnie rozmowy z ludźmi, życie po prostu :) Należę do LSO, ale póki co nie mam przydziału(w mojej parafii jest 30 lektorów, więc nie będę się pchać, a w poprzedniej ładnie mówiąc, mnie nie chcą). Mam nadzieję, że nie zostanę odtrącony i że spotkam tu naprawdę wartościowych ludzi i dowiem się jeszcze więcej o Tradycji naszej Matki - Kościoła :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #63 dnia: Grudnia 28, 2009, 20:31:51 pm »

Panie Marku, serdecznie witamy!
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #64 dnia: Grudnia 29, 2009, 18:35:48 pm »

In saecula saeculorum!
Serdecznie witamy. Też kiedyś startowałem w LO w olimpiadzie z łaciny... piękne czasy :D
Witaj :) Ciebie polubiłem już za sam nick (tiara papieska - coś niesamowitego) ;D Doszedłeś do finału? :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #65 dnia: Grudnia 29, 2009, 22:16:01 pm »

Mnie jak najbardziej wypada powitać współideowca i "współnicka". Mam nadzieje, że forumowicze nie będą nas mylić. (chociażby ze względu na wiek).
Ubogacenia duchowego i intelektualnego na tym forum życzę. Witam.

Sancta Dei Genitrix sit tibi auxiliatrix. Salve! 
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #66 dnia: Grudnia 29, 2009, 22:39:16 pm »

Mnie jak najbardziej wypada powitać współideowca i "współnicka". Mam nadzieje, że forumowicze nie będą nas mylić. (chociażby ze względu na wiek).
Ubogacenia duchowego i intelektualnego na tym forum życzę. Witam.

Sancta Dei Genitrix sit tibi auxiliatrix. Salve! 
Nie wiedziałem, że jest ktoś o podobnym nicku :D Witam witam :) Dziękuję za miłe przyjęcie i piękne błogosławieństwo :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Camillo
bywalec
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #67 dnia: Stycznia 02, 2010, 19:11:36 pm »

To ja też się przedstawię  :)
Nazywam się Kamil, mam 14 lat. Jeszcze kilka miesięcy temu nic nie wiedziałem o mszy trydenckiej. Myślałem, że Novus Ordo jest piękne, że ekumenizm jest super. Jednak kilku kolegów-tradycjonalistów zmieniło moje podejście do tego. Pokazali mi kilka ciekawych stron o tematyce przedsoborowej. M.in. strona sanctus.pl oraz słynną Kronikę Novus Ordo.
Wcześniej nie miałem nic przeciwko temu, że "biskup" luterański mówił "kazanie" W CZASIE mszy katolickiej (?). Teraz bym poprostu z tego kazania wyszedł (jestem członkiem LSO). Ostatnimi czasy stałem się ostrym krytykiem dziadostwa posoborowego i wielbicielem rytu wg mszału św.Piusa V. Uważam teraz protestantów za heretyków, prawosławie za to samo uważam. Sądze też, że nie powinna być zdjęta klątwa z prawoslawia. 
Liturgia tylko trydencka! Stop profanacji, która wystepuje w Novus Ordo Missae!
 
Zapisane
Introibo ad altare Dei.
Ad Deum qui laetificat iuventutem meam.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #68 dnia: Stycznia 02, 2010, 19:24:09 pm »

To ja też się przedstawię  :)
Nazywam się Kamil, mam 14 lat. Jeszcze kilka miesięcy temu nic nie wiedziałem o mszy trydenckiej. Myślałem, że Novus Ordo jest piękne, że ekumenizm jest super. Jednak kilku kolegów-tradycjonalistów zmieniło moje podejście do tego. Pokazali mi kilka ciekawych stron o tematyce przedsoborowej. M.in. strona sanctus.pl oraz słynną Kronikę Novus Ordo.
Wcześniej nie miałem nic przeciwko temu, że "biskup" luterański mówił "kazanie" W CZASIE mszy katolickiej (?). Teraz bym poprostu z tego kazania wyszedł (jestem członkiem LSO). Ostatnimi czasy stałem się ostrym krytykiem dziadostwa posoborowego i wielbicielem rytu wg mszału św.Piusa V. Uważam teraz protestantów za heretyków, prawosławie za to samo uważam. Sądze też, że nie powinna być zdjęta klątwa z prawoslawia. 
Liturgia tylko trydencka! Stop profanacji, która wystepuje w Novus Ordo Missae!
 

Z doświadczenia radzę, aby nie podchodzić do tego aż tak emocjonalnie.
Zapisane
Camillo
bywalec
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #69 dnia: Stycznia 02, 2010, 19:30:21 pm »

Wiem :) Pohamowałbym się, ale na pewno miałbym zły humor
Zapisane
Introibo ad altare Dei.
Ad Deum qui laetificat iuventutem meam.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #70 dnia: Stycznia 02, 2010, 19:35:27 pm »

@Camillo, witam na forum, radzę ochłonąć i nie ziać ogniem na całe posoborowie, ale modlić się i propagować Mszę, wśród ludzi, którz jej nie znają.
A w ogóle to cieszy, że tyle młodych osób tu przybywa zafascynowanych pięknem tridentiny :)
+ Pozdrawiam
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
amharc
adept
*
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #71 dnia: Stycznia 02, 2010, 19:44:10 pm »

Wiem :) Pohamowałbym się, ale na pewno miałbym zły humor

Witam (prawie) rówieśnika!

Na prawdę warto ochłonąć, bo w szale odposoborawiania można stracić orientację i zagubić to, co istotne. ;)

A w ogóle to cieszy, że tyle młodych osób tu przybywa zafascynowanych pięknem tridentiny :)

Nie tylko Tridentiny, ale też tradycyjnego Magisterium.
Zapisane
Sławek
adept
*
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #72 dnia: Stycznia 03, 2010, 14:40:13 pm »

Kolej na mnie :)
Sławek, 19 lat, alumn WSD. Zainteresowany Nadzwyczajną Formą Rytu Rzymskiego od 2008 roku- pierwsza Msza w tej formie na polach Grunwaldu. NFRR dla mnie to wielkie poczucie sacrum, coś co na początku wymaga sporo własnego wkładu ale w zamian daje dużo więcej niż się może wydawać.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #73 dnia: Stycznia 03, 2010, 16:36:27 pm »

Radość :) Witam! Dobrze, że są tacy seminarzyści :) Chwała Panu! Dalej trwać na tej drodze! ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
traditioni fidus
Gość
« Odpowiedz #74 dnia: Stycznia 03, 2010, 16:52:20 pm »

Laudetur Iesus Christus!
Alumn WSD. Dzięki wydaniu przez Papieża Benedykta XVI dokumentu Summorum Pontificum zwróciłem swoją uwagę na formę nadzwyczajną rytu rzymskiego i staram się pogłębiać swoją wiedzę nt. niemal 400-letniej Liturgii Kościoła, która niemal wyginęła w ciągu 40 lat. Pozdrawiam i życzę dużo dobrego! :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2010, 23:08:10 pm wysłana przez traditioni fidus » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!