Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:41:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245401 razy)
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #810 dnia: Maja 11, 2019, 14:50:40 pm »


Cierpliwie, pokornie czekać.

Można też zaprosić moderację i grupę trzymającą władzę na piwo.

Osobiście wolałbym na kakao.  :D

Ave. Z tej strony czciciel Tradycji, monarchista i legitymista brzydzący się republikanizmem. Kontrrewolucjonista względem szczególnie pojętego lewactwa. Prócz tego miłośnik muzyki baroku (co nie oznacza, że nie słucham również metalu) oraz fantasy miediewistycznej. Liczę na ciekawe dyskusje w przyjemnej atmosferze.

4


"miłośnik muzyki baroku":-)))

https://www.youtube.com/watch?v=HXrqp7zDIAo

Zadam i Panu pytanie, które mi zadał ktoś w tym tygodniu: Czy muzykę baroku można rozróżniać: ciężka protestancka i łagodna katolicka? Ma Pan jakieś przemyślenia?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #811 dnia: Maja 15, 2019, 15:35:53 pm »

Wszystko zależy od tego co Pański rozmówca miał na myśli mówiąc o muzyce ciężkiej i łagodnej.

Mnie np. Bach (luteranin) nie sprawia żadnej przyjemności. Przedkładam nad niego Cambeforta (katolika), Lullego (katolika), Purcella (anglikanina), Couperina (katolika), Händla (luteranina, który stał się anglikaninem), Rameau (katolika) czy też Telemanna (luteranina) za którym szczególnie przepadam.


Wiele lat temu używałem jako podkładu do modlitwy utworów organowych Pachelbela. Dziś nie dostrzegam już w nich nic niezwykłego.


https://www.youtube.com/watch?v=-bpL0OmNn3w

https://www.youtube.com/watch?v=Eq0DbjscKRg

https://www.youtube.com/watch?v=AJHZcRhsdbo
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #812 dnia: Maja 15, 2019, 19:48:00 pm »

Wszystko zależy od tego co Pański rozmówca miał na myśli mówiąc o muzyce ciężkiej i łagodnej.

Mnie np. Bach (luteranin) nie sprawia żadnej przyjemności. Przedkładam nad niego Cambeforta (katolika), Lullego (katolika), Purcella (anglikanina), Couperina (katolika), Händla (luteranina, który stał się anglikaninem), Rameau (katolika) czy też Telemanna (luteranina) za którym szczególnie przepadam.


Wiele lat temu używałem jako podkładu do modlitwy utworów organowych Pachelbela. Dziś nie dostrzegam już w nich nic niezwykłego.


https://www.youtube.com/watch?v=-bpL0OmNn3w

https://www.youtube.com/watch?v=Eq0DbjscKRg

https://www.youtube.com/watch?v=AJHZcRhsdbo


Żebym to ja potrafił czytać myśli...:-(
Protestantyzm jest niby ze swej natury ascetyczny, eliminuje nadmierną ornamentykę...

 Mnie zachwyca Albinoni, Pachelbel, Buxtehude.

Słowo "przyjemność" nie wyraża IMHO sensu zatopienia się w tej muzyce, to raczej przebywanie w przedsionku Nieba:-)
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #813 dnia: Maja 16, 2019, 03:38:48 am »

Jeśli mowa o przebywaniu w przedsionku Nieba to na myśl przychodzi mi to:

https://www.youtube.com/watch?v=GoWy1V6GSyE


 :)  :)  :)

« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2019, 03:49:06 am wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #814 dnia: Lipca 19, 2019, 21:12:17 pm »

Szczęść Boże, jako nowy użytkownik forum przedstawię się. Mieszkam na południowym wschodzie Polski, na szczęście w mieście, w którym regularnie odprawiana jest Tridentina. Forum czytam już kilka lat, a mniej więcej od roku interesuję się Tradycją Katolicką.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
Prombudrak
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #815 dnia: Września 19, 2019, 11:48:28 am »

Laudetur Iesus Christus,

Witam serdecznie wszystkich uczestników tego zacnego forum. Mam na imię Przemysław. Pierwszy raz uczestniczyłem w Mszy świętej trydenckiej w maju 2010r., przypadkowo (choć nie wierzymy w przypadki), przy okazji koncertu organizowanego we Wrocławiu w kościele NMP na Piasku, który zorganizowany został w miesiąc po niewyjaśnionym dotąd, wydarzeniu ze Smoleńska (10.04.2010). Koncertu totalnie nie pamiętam. Mszę a i owszem. Słuchałem tej Mszy z rozdziawioną gębą. Dosłownie. Katolicka liturgia wszechczasów powaliła mnie na kolana i z perspektywy tego czasu wiem już, że odcisnęła niezatarte piętno w moim życiu. Choć jak się okazało nie była to droga błyskawiczna. W 2013r. przeprowadziłem się z rodziną z Wrocławia do Legnicy. Natomiast w 2014r. po raz drugi wysłuchałem Mszy trydenckiej, własnie w legnickiej katedrze. I pomimo, że wychowany na Novus Ordo Misae, że wszystkie sakramenty, jakie otrzymałem, były mi przekazane w zreformowanym rycie, zacząłem mocno odczuwać, że moja dusza tęskni za czymś piękniejszym, pełniejszym, prawdziwie godnym oddania czci Panu Bogu. Zaczęły się poszukiwania. Okazało się, że pomimo katechizacji w okresie szkolnym (podstawówka, liceum), zaczynam od nowa. Z ogromną przyjemnością zacząłem pochłaniać wiedzę teologiczną, wypływającą wprost z tradycyjnego nauczania naszej przewspaniałej matki Kościoła. Doktorzy Kościoła, encykliki papieży sprzed SV II, przedsoborowe katechizmy. Coraz szerzej otwierałem oczy. Mniej więcej na jesieni 2017r. otrzymałem od dobrego kolegi prezent: Mszał Rzymski. To była kolejna cegiełka w moim przebudzeniu. Od stycznia 2018r. staram się jak najczęściej mogę wysłuchiwać Mszy świętej wszechczasów m.in. w kościele NMP na Piasku. Forum Krzyż poznałem dzięki znajomemu. Dzięki serdeczne. Z przyjemnością zatapiam się w niektóre wątki, które pozwalają, dzięki mądrzejszym kolegom i koleżankom, na pogłębienie wiedzy. Mam nadzieję, że w przyszłości i ja dołożę coś od siebie. Niech Pan Bóg wszystkim Wam błogosławi. Do zobaczenia na forum.
Zapisane
Tolerancja...to odchyłka od normy.
saileh
adept
*
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #816 dnia: Października 15, 2019, 19:02:04 pm »

Szczęść Boże,
Nazywam się Grzegorz. Z Tradycją pierwszy raz zerknąłem się z liceum. Miałem do niej wtedy umiarkowanie pozytywny stosunek. Potem będąc na studiach trafiłem na grupę pielgrzymkową księdza Grzegorza Śniadocha. Tam też poznałem Skautów św. Bernarda. Co dało początek mojemu częstszemu kontaktowi z tą liturgią i poznawania jej. Teraz jestem zaangażowany w pomoc przy przygotowaniu Mszy trydenckich w Ołtarzewie.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #817 dnia: Października 15, 2019, 20:46:40 pm »

Cytuj
+
Nie od razu Kraków zbudowano. Serdecznie życzę dalszego postępu i kolejnych inspirujących zdarzeń na tej drodze.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
PaulusStanislaus
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #818 dnia: Grudnia 10, 2019, 18:28:03 pm »

Laudetur Iesus Christus!

Mam na imię Paweł Stanisław. Pochodzę z południowej Polski. Na forum trafiłem, kiedy poszukiwał informacji o... Breviarium Romanum :)

Interesuję się historią, muzyką klasyczną (zwłaszcza epoka barok) i przede wszystkim liturgią sprzed Vaticanum II.

Myślę, że więcej wyjdzie w praniu ;)
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #819 dnia: Grudnia 10, 2019, 19:15:42 pm »

In aeternum. Mozna wiedzieć skąd na południu Szanowny przybywa? Ja też z południa, byc moze sąsiad?
Zapisane
PaulusStanislaus
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #820 dnia: Grudnia 10, 2019, 20:16:53 pm »

In aeternum. Mozna wiedzieć skąd na południu Szanowny przybywa? Ja też z południa, byc moze sąsiad?

Katowice, a Kolega?
Zapisane
piotrtalikos
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 1

Lubie was

« Odpowiedz #821 dnia: Lutego 05, 2020, 23:52:10 pm »

Witam , mam na imię Piotr. Mam nadzieję, że poznam tutaj ciekawych ludzi. Szukam też nawrócenia się
Zapisane
// ciach! SPAM - Moderacja
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #822 dnia: Maja 06, 2020, 11:50:47 am »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Widzę że bardzo pozmieniało się na tym forum w przeciągu kilku lat kiedy zagladalem tu ostatnio. Stare konflikty o wolność religijną, spowiedź, indult jakby odeszły w cień, nowych jakoś nie widać. Chyba wszyscy są już trochę zmęczeni końcem karnawału i czekają na lepsze czasy. Pozwolę sobą skomentować co po niektóre wątki i liczę na ciekawe dyskusje  :)
Zapisane
Tokugawa20
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #823 dnia: Czerwca 17, 2020, 22:27:47 pm »

Witam wszystkich

Jestem tutaj nowy, nazywam się Staszek i jestem z Dolnego Śląska. Z zawodu strażak, lubię pomagać ludziom.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #824 dnia: Czerwca 17, 2020, 22:32:23 pm »

Witam wszystkich

Jestem tutaj nowy, nazywam się Staszek i jestem z Dolnego Śląska. Z zawodu strażak, lubię pomagać ludziom.
Pan Staszek ma na imię Krzysztof i jest z Chocianowa. Reszta jutro.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!