Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:41:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245318 razy)
Severus
adept
*
Wiadomości: 17


Decore, diligentia ac doctrina.

« Odpowiedz #510 dnia: Września 12, 2013, 11:03:25 am »

Salvete! Mam na imię Seweryn, jestem studentem archeologii i śledzę to forum od jakiegoś czasu.
Krótko o mnie: kierowca, cyklista, ministrant, chórzysta, pozytywnie zakręcony młodzian ze stolicy z nutką franciszkańskiej duchowości.
Postanowiłem wreszcie coś popisać. :)
Oby nam się miło dyskutowało i nigdy nie zabrakło odpowiednich argumentów!
Zapisane
Bóg mój i moje wszystko!
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #511 dnia: Września 16, 2013, 13:34:29 pm »

Szczęść Boże panie Severus!
Widzę, że zostałem "powiatowym ściskaczem rąk" a zatem - witamy pana serdecznie :)


Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Aga
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #512 dnia: Października 18, 2013, 21:30:14 pm »

Witam,

śledzę forum już od jakiegoś czasu, a jako, że nie dane mi jeszcze mieć pełnego dostępu do innych tematów zapytam tutaj ;) Wiadomo coś o Mszy Trydenckiej w Krośnie lub okolicach? Nie licząc kaplic w Iwoniczu i Lubatowej. Bardzo dziękuję za informacje.
Zapisane
Tradilwo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #513 dnia: Października 24, 2013, 23:01:08 pm »

Witam!
Jestem ministrantem u św. Klemensa, jednakże moja parafia znajduje się w Legionowie. Staram się o Mszę Trydencką w Legionowie i robię postępy, ale o tym nie tu i nie teraz. :P
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #514 dnia: Października 25, 2013, 20:28:10 pm »

Witamy, witamy.
Zarówno Panią Age jak i Pana Tradilwo!

Szczęść Boże!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
katoL90
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 46


In hoc signo vinces!

« Odpowiedz #515 dnia: Listopada 01, 2013, 01:13:52 am »

Laudetur Iesus Christus

Jestem z Warszawy, na mszę trydencką chodzę od maja. Przedtem kierowany duchem świętym spędzałem noce na internecie czytając historię abp. Lefebre'a, Vaticano II, zmiany liturgii mszy, kard Bugnini, masonerii w kościele. Poznałem prawdę, która mnie wyzwoliła. Wśród znajomych mi katolików staram się promować tradycję, zachęcać do pójścia na starą mszę, do przyjmowania Pana Jezusa w pozycji klęczącej, zniechęcać do neo. Ogólnie to staram dzielić prawdą, którą odkryłem.
Zapisane
A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
by nim uderzyć narody:
On paść je będzie rózgą żelazną
i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga.
Ap 19, 15
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #516 dnia: Listopada 01, 2013, 10:59:50 am »

In saecula saeculorum!

Witamy.
To fajny czas - gorliwości neofity :)
Oby Panu zostało.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Kowbird
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #517 dnia: Listopada 02, 2013, 16:44:13 pm »

Witam, witam, tutaj Filip z Mysłowic się kłania :) Pozdrawiam!
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #518 dnia: Listopada 02, 2013, 21:49:53 pm »

Witam, witam, tutaj Filip z Mysłowic się kłania :) Pozdrawiam!
Bywa Pan na Tridentinie w Bytomiu?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Riddick
adept
*
Wiadomości: 21


Sooner or later we all have to head home.

« Odpowiedz #519 dnia: Listopada 04, 2013, 12:14:54 pm »

Witam
dopiero teraz wypatrzyłem ten wątek. Na tridentinę przyciągnęły mnie rozliczne opinie z internetów i ciekawe wypowiedzi starych tradsów. Poniewaz  miałem łacine w szkole średniej udałem się kiedys na Karolkową w Warszwie i tak już zostało :)
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #520 dnia: Listopada 05, 2013, 06:15:48 am »

Witamy:) Pierwszy raz spotykam się z przejściem na trydentyzm z powodu łaciny, ale człowiek jestem młody to wszystkim się dziwię  ;)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #521 dnia: Listopada 05, 2013, 11:55:30 am »

Laudetur Iesus Christus Jestem wyznania rzymskokatolickiego poważnie traktującym Kościół, wiarę i to co się w tej kwestii mówi oraz pisze. Jeżeli Państwo pozwolą, to wtrącę czasem swoje trzy grosze do dyskusji. Zaintrygowała mnie wypowiedź jednego nowego dyskutanta w sprawie intronizacji, dlatego aby udzielić mu odpowiedzi, postanowiłem się tutaj zarejestrować.
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #522 dnia: Listopada 05, 2013, 17:58:09 pm »

Witam
dopiero teraz wypatrzyłem ten wątek. Na tridentinę przyciągnęły mnie rozliczne opinie z internetów i ciekawe wypowiedzi starych tradsów. Poniewaz  miałem łacine w szkole średniej udałem się kiedys na Karolkową w Warszwie i tak już zostało :)
W  moim przypadku Msza Trydencka jest wyborem, który wynika z orzecznictwa Kościoła. Sprawowanie i słuchanie innej, jest w KK do końca świata bezprawiem.
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #523 dnia: Listopada 05, 2013, 20:44:06 pm »

Witam
dopiero teraz wypatrzyłem ten wątek. Na tridentinę przyciągnęły mnie rozliczne opinie z internetów i ciekawe wypowiedzi starych tradsów. Poniewaz  miałem łacine w szkole średniej udałem się kiedys na Karolkową w Warszwie i tak już zostało :)
W  moim przypadku Msza Trydencka jest wyborem, który wynika z orzecznictwa Kościoła. Sprawowanie i słuchanie innej, jest w KK do końca świata bezprawiem.
Biedni grakokatolicy...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #524 dnia: Listopada 05, 2013, 21:26:16 pm »


Biedni grakokatolicy...
Przedstawiłem się jako rzymski katolik, dlatego w ryty siostrzanych Kościołów nie wchodzę, podobnie jak i w te, które Bullą ''Quo Primum Tempore'' pozostawiono w użyciu.
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!