Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 08:57:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245243 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #480 dnia: Maja 17, 2012, 22:37:59 pm »

Witam i pozdrawiam serdecznie
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #481 dnia: Maja 17, 2012, 23:06:42 pm »

(...) mam więc nadzieję, że na tym forum dane mi będzie pogłębić moją wiedzę i umocnić wiarę.

Oby tak się stało. Radzę czytac zwłaszcza archiwalne (te starsze) wątki i wypowiedzi.
Pozdrawiam.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #482 dnia: Maja 17, 2012, 23:22:00 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
In saecula saeculorum!


 Jak dotychczas uczestniczyłem tylko w Mszach św. Novus Ordo, ale mam zamiar wybrać się z kumplem albo do kaplicy Bractwa św. Piusa X albo do innego kościoła w Poznaniu gdzie odprawiana jest Msza Trydencka.
W Poznaniu na KRR bardzo mi się podobało na Wzgórzu Przemysła :]

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #483 dnia: Maja 17, 2012, 23:37:10 pm »

do kaplicy Bractwa św. Piusa X 
Czyli  tu.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #484 dnia: Maja 18, 2012, 10:05:45 am »

Salve ! +
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #485 dnia: Maja 23, 2012, 21:52:34 pm »

Laudetur Iesus Christus,
pochodzę z Opola gdzie przez okres roku posługiwałem do postindultu (w okresie, gdy Msze były jeszcze co miesiąc). Od października student Politechniki warszawskiej uczęszczający głównie na karolkową (najbliżej), od czasu do czasu do Radości się wybieram. Oczywiście poza pobytami w mieście rodzinnym 0 novusa :P. Forum czytywałem od dawna, teraz coś mnie popchnęło by się włączyć w dyskusje.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2012, 21:57:33 pm wysłana przez Drobny » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #486 dnia: Maja 23, 2012, 21:57:16 pm »

Witam serdecznie. To chodzimy do tych samych kościołów w Radości i na Karolkowej. Pozdrawiam. :)
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #487 dnia: Marca 18, 2013, 23:16:06 pm »

Laudetur Iesus Christus,
mieszkam w Warszawie i też chodzę na Karolkową...
mogę tylko pozazdrościć młodszym uczestnikom tego forum, że tak szybko trafili do tradycyjnych duszpasterstw - ja niestety za młodu byłam typowym dzieckiem posoborowia a o KRR dowiedziałam się niedawno i odkrywam piękno tradycyjnej liturgii :) pozdrawiam wszystkich
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #488 dnia: Marca 18, 2013, 23:21:42 pm »

Witamy :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #489 dnia: Marca 18, 2013, 23:26:29 pm »

Laudetur Iesus Christus,
pochodzę z Opola gdzie przez okres roku posługiwałem do postindultu (w okresie, gdy Msze były jeszcze co miesiąc). Od października student Politechniki warszawskiej uczęszczający głównie na karolkową (najbliżej), od czasu do czasu do Radości się wybieram. Oczywiście poza pobytami w mieście rodzinnym 0 novusa :P. Forum czytywałem od dawna, teraz coś mnie popchnęło by się włączyć w dyskusje.

To w Opolu nie ma Mszy ? :( Oj, chyba jest, przynajmniej w niektóre niedziele. Gdy wiosna nastanie zapraszam też do Zielonki :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #490 dnia: Marca 18, 2013, 23:32:28 pm »

Witam, w Opolu mieszkam od urodzenia  :P he he Msza KRR jest w każdą niedzielę , więc nie wiem po co Pan chodzi na NOM :) Swoją droga musimy się znać skoro służył Pan w okresie comiesięcznej celebry :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Myrtal
adept
*
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #491 dnia: Marca 18, 2013, 23:45:51 pm »

Laudetur Iesus Christus
Widzę, że nałożyłem się z kolegą jednego dnia, ale to chyba żaden problem. Nazywam się Bartłomiej, niedługo stuknie mi 19 rok, mieszkam na podlasiu, w niewielkiej miejscowości Siemiatycze. Od 10 lat służę do NOMu, nigdy nie uczestniczyłem we mszy Trydenckiej, choć od kilku miesięcy staram się wypatrzeć gdzieś w okolicy, niestety najbliżej mam do Białegostoku, gdzie bywam bardzo rzadko. Od jakiegoś czasu czytam forum, staram się pogłębiać wiedzę i wiarę i postanowiłem przywitać się z państwem w bardziej zauważalnej formie. Płomyk nadziei na temat tradycyjnej mszy zapalił się przy zmianie proboszcza w mojej parafii. Wydelegowany został do nas ksiądz starej daty, rozmiłowany w łacinie filozof, który od kwietnia planuje wprowadzić 2 NOMy w miesiącu po łacinie. Pytałem go o Tridentinę ale powiedział, że u nas to się nie przyjmie, nie będzie jej dla kogo odprawiać. Myślę, że zawsze jakiś to krok w dobrą stronę. Po maturze i przeprowadzce do Warszawy mam zamiar zainteresować się głębiej uczestnictwem w tradycyjnych mszach. Pozdrawiam i witam zacne grono.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2013, 23:47:28 pm wysłana przez Myrtal » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #492 dnia: Marca 19, 2013, 07:36:54 am »

witam serdecznie. Może jednak warto pogadać z proboszczem na temat mszy trydynckiej raz jeszcze. Z doświadczeń warszawskich wynika, że NOM w języku łacińskim w którymś z kosciołów szybko zanika lub wegetuje. Bo czym się różni NOM polski i łaciński? tylko językiem. Natomiast msza trydencka różni się od NOM sposobem celebracji i to może przyciągnąć więcej ludzi, także młodych znudzonych NOM.
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #493 dnia: Marca 19, 2013, 08:07:20 am »

witam serdecznie. Może jednak warto pogadać z proboszczem na temat mszy trydynckiej raz jeszcze. Z doświadczeń warszawskich wynika, że NOM w języku łacińskim w którymś z kosciołów szybko zanika lub wegetuje. Bo czym się różni NOM polski i łaciński? tylko językiem. Natomiast msza trydencka różni się od NOM sposobem celebracji i to może przyciągnąć więcej ludzi, także młodych znudzonych NOM.
I ja witam nowego forumowicza. Mam podobne jak Pan Ryszard przemyślenia. U mnie w parafii w l. 70 była odprawiana nowa Msza po łacinie, ale umarła śmiercią naturalną. Nie było zapotrzebowania. Wszyscy widzieli, że pomimo łaciny jest to coś zupełnie innego niż Msza trydencka. Na tym przykładzie widać, jak chybiony jest argument przeciwników usus antiquior, że "to dla miłośników łaciny". Nic bardziej błędnego: łacina wcale nie jest w starej Mszy aż tak istotną rzeczą.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #494 dnia: Marca 19, 2013, 08:40:23 am »


Drodzy przedstawiający się nowi forumowicze. Informacje z tradiświata Summorum Pontificum są podawane najpełniej na portalu www.nowyruchliturgiczny.pl. Najbardziej aktualna w polskim internecie informacja o regularnych Mszach jest natomiast tutaj:

http://www.nowyruchliturgiczny.pl/p/summorum-pontificum-w-polsce.html .
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!