Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:10:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245413 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #420 dnia: Sierpnia 19, 2011, 11:36:15 am »

Witam również,

Cytuj
Ja maluję figurki historyczne w skali od 15mm do 120mm :) głównie średniowiecze+starożytność :)

Co to jest za skala? 15mm - to ok 1/120.  120mm - 1/ 15 (?)

Moze to wsystko jedna skala, jeśli figurki przedstawiają słonie Hannibal i psy Aureliana
Zapisane
Klemens__I
bywalec
**
Wiadomości: 91


Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X
« Odpowiedz #421 dnia: Sierpnia 19, 2011, 12:54:14 pm »

Witam również,

Cytuj
Ja maluję figurki historyczne w skali od 15mm do 120mm :) głównie średniowiecze+starożytność :)

Co to jest za skala? 15mm - to ok 1/120.  120mm - 1/ 15 (?)

Figurki w skali 15mm używane są głównie w systemach bitewnych, poniżej fotka z systemu "Ogniem I Mieczem" w skali 15mm.


Tutaj zaś fotka w skali 120mm polskiej firmy "M-Model"

Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #422 dnia: Sierpnia 19, 2011, 15:58:50 pm »

Nie chcę się czepiać. Ale może Pan myli skalę: 1:2; 2:1 z rozmiarem?
A swoją drogą Pana Avatar to znaczek z pielgrzymki? Jeśli tak to gdzie taki można zdobyć?
Zapisane
Klemens__I
bywalec
**
Wiadomości: 91


Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X
« Odpowiedz #423 dnia: Sierpnia 19, 2011, 16:10:42 pm »

Nie chcę się czepiać. Ale może Pan myli skalę: 1:2; 2:1 z rozmiarem?
A swoją drogą Pana Avatar to znaczek z pielgrzymki? Jeśli tak to gdzie taki można zdobyć?

Jeśli chodzi o figurki 120mm to przypisuje się im skalę 1:16 , zaś te 15mm to było coś a la 1:86 trzeba by pogrzebać na forach modelarskich :)
Avatar to nie znaczek z pielgrzymki , tylko wyraz Mojej sympatii i przywiązania do FSSPX.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #424 dnia: Sierpnia 19, 2011, 16:46:45 pm »

Cytuj
Dawniej zajmowała mnie również bieżąca polityka, ale już nie jestem naiwniakiem.
Hehehe to się właśnie tak odbywa  ;D
Witamy serdecznie!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #425 dnia: Sierpnia 20, 2011, 02:10:54 am »

Przepraszam, że piszę do na Forum, ale muszę :) : Panie Thomas12345, proszę podać mi swój numer gg, bo mnie się godzinny limit wiadomości skończył :P:P
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
giksow
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #426 dnia: Sierpnia 20, 2011, 21:08:46 pm »

To i ja się przedstawię, bo zarejestrowałem się niedawno, a forum podczytuję niemal od zarania jego dziejów.
Rok akademicki spędzam w Krakowie, a pochodzę z "trydenckiej białej plamy", jaką jest diecezja włocławska.
Z wrześniowymi "przygodami" próbuję ukończyć I rok prawa.
Interesuję się głównie historią.
Zapisane
Jakubuwu
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #427 dnia: Sierpnia 21, 2011, 14:02:55 pm »

Laudetur Iesus Christus!

Jestem Jakub, mam lat 16, jestem z Ełku, gdzie nie ma (o ile wiem) żadnego miejsca, gdzie jest odprawiana Msza Trydencka. Niestety, przez to nawet nie miałem okazji na niej być. Najbliższa jest chyba koło Olsztyna i w Białymstoku. Nie zapowiada się też, żeby w Ełku coś się zmieniło.
O Tradycji opowiedział mi jakieś 3 lata temu mój przyjaciel. Początkowo nie podobały mi się jego poglądy, jednak coraz bardziej się do nich przekonywałem i teraz sam mam podobne :) . Od kilku tygodni Komunię przyjmuję w postawie klęczącej (do czego zresztą częściowo przekonały mnie wpisy na tym forum, za co Państwu dziękuję  :) ).
Poza sprawami Kościoła interesuje mnie głównie historia, aczkolwiek nie zamierzam z tym wiązać przyszłości. A w liceum będę się uczyć łaciny.
To chyba tyle ;) .
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #428 dnia: Sierpnia 21, 2011, 14:21:54 pm »

Laudetur Iesus Christus!

 A w liceum będę się uczyć łaciny.


In aeternum. Amen.

To powodzenia, bo mi już jeden rok łaciny zleciał  8)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #429 dnia: Września 06, 2011, 20:36:50 pm »

Witam Państwa. Ponieważ już od bardzo długiego czasu w konspiracji podczytuję to forum, postanowiłam się zarejestrować i ujawnić.

Odkrycie Tradycji Katolickiej zawdzięczam Boskiej Opatrzności, Internetowi i kilku zbiegom okoliczności. Gdzieś tam w czeluściach pamięci kołacze się też "Kronika Novus Ordo" ;-) Nie pamiętam co, gdzie i kiedy...

Jestem parafianką uroczo konserwatywnego proboszcza i entuzjastycznego wikarego. Sporadyczny udział w novusowych mszach w Niemczech i Anglii był dla mnie cenną lekcją - coraz bardziej doceniam, że w mojej parafii nie ma wielu postępowych wynalazków, a jednocześnie lepiej rozumiem dlaczego wierni Tradycji, szczególnie na Zachodzie, z taką niechęcią odnoszą się do NOM. Pierwszy raz na Mszy Wszechczasów bylam w malutkim, starym kościółku Corpus Christi w Londynie. Mimo obcego kraju i braku mszalika czułam się tam znacznie bardziej "u siebie", niż na okrutnie sprotestantyzowanym NOM-ie dzień wcześniej... Nie mam regularnego dostępu do Tridentiny, ale uczęszczam kiedy i gdzie się da - i widzę, że coś się na naszej warmińskiej pustyni powolutku zmienia na lepsze :-)

Nałogowo fotografuję(niestety, ku ubolewaniu znajomych NFZ nie refunduje terapii). Dużo czytam, chłonąc wszystkie informacje o Tradycji, czasem lezę w szkodę w czymś wywłątku na Rebelyi - jak na razie bez ofiar w ludziach.

Dziękuję za uwagę, wracam do lektury forum :-)
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2011, 20:50:30 pm wysłana przez Warmiaczka » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #430 dnia: Września 07, 2011, 07:57:49 am »

Witamy, witamy.

Dobrych fotek z KRR nigdy mało  ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #431 dnia: Września 07, 2011, 18:22:51 pm »

Witamy, witamy.

Dobrych fotek z KRR nigdy mało  ;D

Zawsze za mało i nigdy za dużo. Pozdrawiam. :)
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #432 dnia: Września 08, 2011, 09:39:30 am »

Dziękuję za ciepłe powitanie. Niestety nie popełniłam jeszcze żadnej fotki podczas KRR, bo choć mnie korciło, a aparat jak zawsze był w torbie, to nie chciałam zakłócać Mszy (aparat głośno kłapie). Widzę jednak, że w internecie jest wiele zdjęć wykonywanych podczas chyba wszystkich części mszy, więc prawdopodobnie jestem przewrażliwiona. Mam za to sporo zdjęć wnętrz i zewnętrz kościołów, w których byłam na KRR.
W ogóle kwestia fotografowania w kościołach(czy i kiedy można), w tym podczas uroczytości jak np. ślub jest ciekawa, jak ma zieleń wyblaknie to pewno założę taki wątek- na FK kwestia wypłynęła chyba tylko w temacie "Tradycyjne prymicje"(ale jest tu wątek autoprezentacyjny, więc na tym skończę).
Zapisane
Wąski
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #433 dnia: Listopada 01, 2011, 22:00:22 pm »

Szczęść Boże!
 Mieszkam w Poznaniu a trafiłem tu z forum Rebelyi. Zasadniczo to piszę w tym wątku,by poprosić Pana owensko, o to że jak następnym razem zmieni się informacja o Mszy św. (zwłaszcza o tym, że Mszy jednak nie będzie) to niech wstawi nowego posta a nie edytuje starego:)
Z Bogiem!
Zapisane
Domena
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #434 dnia: Grudnia 21, 2011, 18:12:24 pm »

Witam!

Jestem ze Szczecina. Informację o forum otrzymałam od byłego uczestnika tego forum. Podczytywałam sobie je trochę.
Kiedyś byłam na mszy u lefebrystów, ale było to w dość szemranych warunkach. Na zaproszenie tego kolegi, co mnie na te forum skierował.
W przeciwieństwie do zachwytów znakomitej większości z Państwa nie przeżyłam tego jakoś specjalnie. Może te warunki były przyczyną...
Zapisane
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!