Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:11:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245429 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #405 dnia: Lipca 23, 2011, 13:54:52 pm »

ale w szczecinie ma

To prawda, ale dużo dalej niż do Wrocławia, a pisał że "jak mu się zdarzy być we Wrocławiu" to jest na Pisaku. A  idąc tym tropem, to i tak blizej by miał do Chorzowa.
'od października, będę w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej'

A to tak, tylko nie wiadomo na jak długo. Może na dłużej, to wtedy niech pan chodzi do FSSPX panie Rufusie - Msze są w każde soboty i niedziele, jednak tu są szczegóły - http://szczecin.piusx.org.pl/ . Ktoś w ogóle ma jakiekolwiek zdjęcie z wnętrza kaplicy, bo na stronie nie ma?
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2011, 13:58:46 pm wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #406 dnia: Lipca 24, 2011, 14:39:45 pm »

Szczęść Boże!

Mam na imię Dorota. Tradycją katolicką interesuje się od paru lat dzięki lekturze Christianitas i poczynaniom naszego papieża Benedykta. W mszy trydenckiej
mimo wszystko uczestniczę dość rzadko, mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła częsciej. Pozdrawiam wszystkich użytkownikom zacnego Forum Krzyż.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #407 dnia: Lipca 24, 2011, 14:46:26 pm »

Szczęść Boże!

Mam na imię Dorota. Tradycją katolicką interesuje się od paru lat dzięki lekturze Christianitas i poczynaniom naszego papieża Benedykta. W mszy trydenckiej
mimo wszystko uczestniczę dość rzadko, mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła częsciej. Pozdrawiam wszystkich użytkownikom zacnego Forum Krzyż.

My również panią pozdrawiamy. Jeśli można wiedzieć to gdzie pani mieszka, być może jest w okolicy miejsce celebracji. Chociażby diecezję
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #408 dnia: Lipca 24, 2011, 14:49:17 pm »

diecezja szczecińsko-kamieńska
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #409 dnia: Lipca 24, 2011, 14:50:28 pm »

diecezja szczecińsko-kamieńska

No to super, w miarę możliwości może pani uczestniczyć we Mszy w kaplicy Bractwa w Szczecinie.  Każda niedziela i większość sobót. Również pierwsze piątki miesiąca.
http://szczecin.piusx.org.pl/
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2011, 14:53:42 pm wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #410 dnia: Lipca 24, 2011, 19:40:39 pm »

diecezja szczecińsko-kamieńska

No to super, w miarę możliwości może pani uczestniczyć we Mszy w kaplicy Bractwa w Szczecinie.  Każda niedziela i większość sobót. Również pierwsze piątki miesiąca.
http://szczecin.piusx.org.pl/

O kaplicy wiem, byłam kilka razy, ale nie zawsze mi pasuje z wielu powodów - sprawy rodzinne etc.
W Szczecinie tradycyjne duszpasterstwo podobno próbuje rozkręcać ks. Paweł Korupka z parafii św. Józefa (skądinąd b. tradycyjna parafia: jest sześć świec na ołtarzu, krzyż na środku, często I ME,
suma z aspersja i kadzidłem itp. i boczny ołtarz z tablicami ołtarzowymi) Na jakim poziomie jest organizacja duszpasterstwa to dokładnie nie wiem, ale ksiądz Korupka to raczej trads z zamiłowania:
http://www.diecezja.szczecin.pl/wspolnoty/duszpasterze/Ks-Pawel-Korupka_p700

a tu na zdjęciu:


Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #411 dnia: Lipca 24, 2011, 21:29:53 pm »

ob. ks. Paweł Korupka - człowiek dobrej roboty!
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #412 dnia: Lipca 24, 2011, 22:07:34 pm »



A to tak, tylko nie wiadomo na jak długo. Może na dłużej, to wtedy niech pan chodzi do FSSPX panie Rufusie - Msze są w każde soboty i niedziele, jednak tu są szczegóły - http://szczecin.piusx.org.pl/ . Ktoś w ogóle ma jakiekolwiek zdjęcie z wnętrza kaplicy, bo na stronie nie ma?
Ktoś ma (np. ja), ale kaplica pomimo tego, że trochę już istnieje, wciąż jest prowizoryczna, więc na do czasu, kiedy będzie ona bardziej jakby dokończona, to chyba zdjęcia nie będą opublikowane.

@ Rufus

Będzie Pan studiował w Szczecinie? 
Zapisane
Rufus
adept
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #413 dnia: Lipca 24, 2011, 22:17:22 pm »

Tak, na uniwersytecie szczecińskim, italianistykę z elementami studiów nad chrześcijaństwem. O do kaplicy będę chodził w miarę możliwości. Jeżeli jest ktoś z US, bądź ze Szczecina i może coś powiedzieć o duszpasterstwach akademickich, bo tradycyjnego nie ma (z tego co się domyślam), to proszę o kontakt na priv.
Zapisane
Acriter et fideliter
Klemens__I
bywalec
**
Wiadomości: 91


Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X
« Odpowiedz #414 dnia: Sierpnia 18, 2011, 18:57:03 pm »

LAUDETUR IESUS CHRISTUS

Mam na imię Marcin, lat 29. Na Mszę Św. Trydencką dojeżdżam 86km do kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny w Warszawie ul. Garncarska 32.
Nie uczestniczę w NOM od dłuższego czasu...
Interesuję się historią XVI-XVIII wiek, modelarstwem, reszta wyjdzie w praniu :)

PS: Jeśli ktoś byłby zainteresowany jeżdżeniem na Mszę Św. Trydencką do Wa-wy z Siedlec lub okolic to zapraszam na PRIV.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #415 dnia: Sierpnia 18, 2011, 19:47:59 pm »

Czesc i czolem i Szcześć Boże!
Zapisane
MK
Gość
« Odpowiedz #416 dnia: Sierpnia 18, 2011, 20:04:27 pm »

A można wiedzieć jakim modelarstwem?  ;) Sam jestem modelarzem kolejowym, skala H0.
Zapisane
Marjusz
bywalec
**
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #417 dnia: Sierpnia 18, 2011, 21:33:48 pm »

Laudetur Iesus Christus,

Mam na imię Mariusz, mam 22 lata. O tradycji katolickiej dowiedziałem się parę lat temu, głównie za sprawą odkrycia witryny FSSPX w Polsce oraz zainteresowaniem się postacią abp. Marcela Lefebvre'a, a już niedługo minie rok od kiedy regularnie uczestniczę w KRR we Wrocławiu na Piasku miast w macierzystej parafii (NOM).

Studiuję informatykę, interesuje mnie programowanie, lingwistyka, historia, religia, doktryny polityczne (zwł. konserwatywny liberalizm, monarchizm), austriacka szkoła ekonomii. Dawniej zajmowała mnie również bieżąca polityka, ale już nie jestem naiwniakiem.
Zapisane
Klemens__I
bywalec
**
Wiadomości: 91


Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X
« Odpowiedz #418 dnia: Sierpnia 18, 2011, 22:54:14 pm »

A można wiedzieć jakim modelarstwem?  ;) Sam jestem modelarzem kolejowym, skala H0.

Ja maluję figurki historyczne w skali od 15mm do 120mm :) głównie średniowiecze+starożytność :)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #419 dnia: Sierpnia 19, 2011, 11:23:46 am »

Witam również,

Cytuj
Ja maluję figurki historyczne w skali od 15mm do 120mm :) głównie średniowiecze+starożytność :)

Co to jest za skala? 15mm - to ok 1/120.  120mm - 1/ 15 (?)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!