Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 08:55:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245240 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #315 dnia: Listopada 19, 2010, 21:45:44 pm »

I teraz ja zapytam- Czy Pańską sprawą jest sądzić Kościół i zwalać na niego winy katolików?
Jest pan Sędzią sprawiedliwym? Kto Panu dał takie prawo?
Pani Circ - oceniać pewnych katolików (przynajmniej nominalnych) którzy pod pretekstem ostatniego soboru (i korzystając z indolencji Pawła VI, a potem z poczuwania się Jana Pawła II do konieczności podążania tą samą drogą) postanowili zmienić wiarę katolicką  coś zupełnie innego. (jakby Pani przeczytała "Pascendi Dominici gregis" zrozumiała by Pani to...) A towarzyszą temu całe rzesze zagubionych katolików (zwłaszcza duchownych), którzy próbują się  tym wszystkim odnaleźć.

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #316 dnia: Listopada 24, 2010, 03:45:35 am »

taaa...
Szklanka jest do połowy pusta...

czekam na burzę protestów i głębokich uzasadnień.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #317 dnia: Listopada 24, 2010, 06:53:17 am »

taaa...
Szklanka jest do połowy pusta...

czekam na burzę protestów i głębokich uzasadnień.


I co? Wyczerpała się Pani inwencja? Wyczerpała ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #318 dnia: Listopada 24, 2010, 07:13:19 am »

taaa...
Szklanka jest do połowy pusta...

czekam na burzę protestów i głębokich uzasadnień.


I co? Wyczerpała się Pani inwencja? Wyczerpała ...
U nas tak. Na innych forach Pani circ bryluje wiedzą zdobytą na naszym forum.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #319 dnia: Listopada 24, 2010, 07:29:17 am »

U nas tak. Na innych forach Pani circ bryluje wiedzą zdobytą na naszym forum.

Światło księżyca - odbite ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
toshirskij
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #320 dnia: Grudnia 04, 2010, 23:16:51 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Mam na imię Antoni, mam 23, prawie 24 lata, urodziłem się w ZSRR, później mieszkałem na Białorusi i w Rosji, od paru ładnych lat mieszkam w Polsce, byłem wojującym ateuszem, integralnym wyznawcom myśli Evoli, robiłem ogółem dużo niefajnych i złych rzeczy aż się nawróciłem i od lutego b.r. stałem się katechumenem, ale wpierw tradycyjnej liturgii łacińskiej niechętnym, bo znałem parę dziwaków wiernych z FSSPX, ale później postanowiłem sprawdzić co to za liturgia taka, i się okazało, że ją pokochałem :)

Niedługo mam Chrzest Św. w starym rycie, więc się jakoś na miarę swoich nędznych sił doń się przygotowuję. Tu trafiłem poprzez link z rebelyi nt. III Confiteoru, zupełnie nie wiedząc cóż to takie jest, ale się już dowiedziałem, i chyba raczej jestem niemu przychylny.

No i tyle póki co.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #321 dnia: Grudnia 05, 2010, 01:07:23 am »

Salve.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #322 dnia: Grudnia 05, 2010, 09:46:15 am »

witamy serdecznie!
Zapisane
Mieszko
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #323 dnia: Grudnia 11, 2010, 07:42:16 am »

Laudetur Iesus Christus!
Witam wszystkich Użytkowników forum i ciesze się, że znalazłem się w tak zacnym gronie osób.
Mieszkam na południu Polski, a temat Tradycji Katolickiej jest mi bliski od ok. już 3 lat.
Pozdrawiam serdecznie!
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #324 dnia: Grudnia 11, 2010, 09:16:07 am »

Witam Pana serdecznie  :)
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Nastolatka
adept
*
Wiadomości: 49


Jezu, Ufam Tobie!

« Odpowiedz #325 dnia: Grudnia 11, 2010, 11:36:49 am »

 :D
Bardzo się cieszymy, że dołączył Pan do naszego grona  :)
Pozdrawiam  ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2010, 11:42:56 am wysłana przez Nastolatka » Zapisane
,,[...]Preces meae non sunt dignae:
Sed tu bonus fac benigne,
Ne perenni cremer igne[...]"

,,[...]Choć niegodne me błaganie,
Nie daj mi, dobroci Panie,
W ognia wieczne wpaść otchłanie[...]"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #326 dnia: Grudnia 11, 2010, 11:41:47 am »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Mam na imię Antoni, mam 23, prawie 24 lata, urodziłem się w ZSRR, później mieszkałem na Białorusi i w Rosji, od paru ładnych lat mieszkam w Polsce, byłem wojującym ateuszem, integralnym wyznawcom myśli Evoli, robiłem ogółem dużo niefajnych i złych rzeczy aż się nawróciłem i od lutego b.r. stałem się katechumenem, ale wpierw tradycyjnej liturgii łacińskiej niechętnym, bo znałem parę dziwaków wiernych z FSSPX, ale później postanowiłem sprawdzić co to za liturgia taka, i się okazało, że ją pokochałem :)

Niedługo mam Chrzest Św. w starym rycie, więc się jakoś na miarę swoich nędznych sił doń się przygotowuję. Tu trafiłem poprzez link z rebelyi nt. III Confiteoru, zupełnie nie wiedząc cóż to takie jest, ale się już dowiedziałem, i chyba raczej jestem niemu przychylny.

No i tyle póki co.

Witam serdecznie  :) proszę mi wierzyć że dziwaków nie brakuje nigdzie i na tym forum też. Dobrze że się z tym III Confiteor wyjaśniło, bo jak bywałam na mszach w FSSPX to III Confiteor był, jak byłam na mszy (wówczas indult) to nie było. Gdy pytałam i mówiłam, że w FSSPX jest III Confiteor to mi też mówiono, że to dziwaki. Teraz widzimy, że to nie są wcale takie dziwaki.

@ "Mieszko" również witam serdecznie.
Zapisane
Amicus
adept
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #327 dnia: Grudnia 20, 2010, 13:00:58 pm »

Laudetur Iesus Christus!

Na imię mam Piotr, jestem z Krakowa. Tematem liturgii tradycyjnej, Mszy Wszechczasów, zmian posoborowych i tradycji katolickiej zainteresowałem się ponad 3 lata temu. Od tamtej pory cały czas pogłębiam swoją wiedzę związaną z tymi zagadnieniami. Co jakiś czas zaglądałem też na niniejsze forum, aż wreszcie zdecydowałem się na przyłączenie. Z tego miejsca witam wszystkich serdecznie. :)

Pozdrawiam,
Amicus
Zapisane
"Naród mię żaden nie zbawił ni stworzył;
Wieczność pamiętam przed wiekiem;
Klucz Dawidowy usta mi otworzył,
Rzym nazwał człekiem."
- Cyprian Kamil Norwid
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #328 dnia: Grudnia 20, 2010, 13:31:11 pm »

In saecula saeculorum!

Witamy serdecznie  :)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #329 dnia: Grudnia 20, 2010, 14:28:13 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Mam na imię Antoni, mam 23, prawie 24 lata, urodziłem się w ZSRR, później mieszkałem na Białorusi i w Rosji, od paru ładnych lat mieszkam w Polsce, byłem wojującym ateuszem, integralnym wyznawcom myśli Evoli, robiłem ogółem dużo niefajnych i złych rzeczy aż się nawróciłem i od lutego b.r. stałem się katechumenem, ale wpierw tradycyjnej liturgii łacińskiej niechętnym, bo znałem parę dziwaków wiernych z FSSPX, ale później postanowiłem sprawdzić co to za liturgia taka, i się okazało, że ją pokochałem :)

Niedługo mam Chrzest Św. w starym rycie, więc się jakoś na miarę swoich nędznych sił doń się przygotowuję. Tu trafiłem poprzez link z rebelyi nt. III Confiteoru, zupełnie nie wiedząc cóż to takie jest, ale się już dowiedziałem, i chyba raczej jestem niemu przychylny.

No i tyle póki co.

Namierzyłem Pana, Panie Antoni. :)

http://sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=1855&kategoria=2

Deo gratia!!!
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!