Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:09:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia gdańska  |  Wątek: Prymicja ks. G. Śniadocha w Gdańsku 22 lutego 2009 !!!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Prymicja ks. G. Śniadocha w Gdańsku 22 lutego 2009 !!!  (Przeczytany 24909 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 22, 2009, 22:05:52 pm »

A jakieś zdjęcia będą?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 22, 2009, 22:08:43 pm »


Ksiądz proboszcz przed Mszą mówił, że "jest bardzo zainteresowany tym rytem".

Ten ksiadz proboszcz jest takze proboszczem parafii personalnej dla wiernych obrzadku ormiansko-katolickiego, ktora podlega abpowi Nyczowi. Tyle tylko, ze nigdy w tym rycie (rom.-kat.) Mszy nie odprawil. W kosciele tym jest obraz Matki Boskiej z kosciola ormiansko - katolickiego z kresow wschodnich.
Zapisane
trident
adept
*
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 23, 2009, 16:00:33 pm »

Msza bardzo piękna, była to druga Msza w NFRR w jakiej uczestniczyłem (pierwszy raz był w Gdańsku Chełmie 29 czerwca)  Współbracia z semiarium byli pierwszy raz na takiej Mszy, bardzo się nam podobało. Jesteśmy zainteresowani tą liturgia, stąd nasza obecność na tej Mszy, jesli Bóg da i Matka Kościół pozwoli, to za kilka lat sami będziemy tak celebrować. Ale jak się okazało są w Trójmieście ludzie tym zainteresowani, zarówno świeccy jak i kapłani, więc może za jakiś czas uda się utworzyć jakieś diecezjalne duszpasterstwo liturgii tradycyjnej. Ks Sławek, posługujący jako diakon, mówił mi kilka dni wcześniej, że być może teraz sam zacznie celebrować Msze w NFRR, więc będzie to już 3 kapłan naszej diecezji (o którym wiem) celebrujący taką Mszę. Wszystko idzie ku dobremu, może nawet za jakiś czas w semiarium taka Msza zagości, no ale napewno nie nastąpi to zbyt prędko.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2009, 16:13:52 pm wysłana przez trident » Zapisane
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 23, 2009, 16:10:13 pm »

Msza bardzo piękna, była to druga Msza w NFRR w jakiej uczestniczyłem, wraz ze współbraćmi z semiarium (oni byli pierwszy raz) bardzo się nam podobało. Jesteśmy bardzo zainteresowani tą liturgia, stąd nasza obecność na tej Mszy, jesli Bóg da i Matka Kościół pozwoli, to za kilka lat sami będziemy tak celebrpować

Quod Deus det! Et vos in hac via protegat!
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2009, 16:15:15 pm wysłana przez avars » Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 23, 2009, 16:21:09 pm »

Dodam jeszcze, że było pioruńsko zimno  ;)
I ze był jeszcze jakiś zakonnik (chyba braciszek), ale nie wiem z jakiego zgromadzenia - habit biały i ciemny szkaplerz miał.
Ogólnie wielkie podziękowania dla inicjatorów i organizatorów!!!
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 23, 2009, 16:29:06 pm »

Dodam jeszcze, że było pioruńsko zimno  ;)
I ze był jeszcze jakiś zakonnik (chyba braciszek), ale nie wiem z jakiego zgromadzenia - habit biały i ciemny szkaplerz miał.
Ogólnie wielkie podziękowania dla inicjatorów i organizatorów!!!

od św. Bernarda z Clairvaux....
Zapisane
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 23, 2009, 16:30:53 pm »

Dodam jeszcze, że było pioruńsko zimno  ;)

Dla mnie to jeden z najcięższych rodzajów umartwienia, jedynym znanym mi kościołem z Tridentiną gdzie jest ciepło i można się spokojnie skupić na tym co trzeba jest kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie na Staszica. O każdej porze roku  jest tam optymalna  temperatura - to się właśnie nazywa prawdziwie duszpasterski klimat  8).
X. Grzegorz IBP będzie mógł niebawem, z początkiem marca jak wiadomo, sprawdzić zalety tego klimatu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2009, 16:38:22 pm wysłana przez avars » Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 23, 2009, 17:06:34 pm »

Jeszcze chciałem o coś zapytać:
1. Dlaczego nie było Gloria?
2. Czy mi się zdawało czy lekcja była tylko po polsku?

pzdr
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 23, 2009, 17:08:32 pm »

Dodam jeszcze, że było pioruńsko zimno  ;)

Dla mnie to jeden z najcięższych rodzajów umartwienia, jedynym znanym mi kościołem z Tridentiną gdzie jest ciepło i można się spokojnie skupić na tym co trzeba jest kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie na Staszica. O każdej porze roku  jest tam optymalna  temperatura - to się właśnie nazywa prawdziwie duszpasterski klimat  8).
X. Grzegorz IBP będzie mógł niebawem, z początkiem marca jak wiadomo, sprawdzić zalety tego klimatu.


na Piasku codziennie rano jest taka kostucha, że ten Gdański kościół to była wiosna... zamarzają końcówki palców... a to utrudnia celebrę...
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 23, 2009, 17:19:36 pm »

Jeszcze chciałem o coś zapytać:
1. Dlaczego nie było Gloria?
22 lutego przypadała niedziela Pięćdziesiątnicy, czyli ostatnia niedziela Przedpościa, w którym to okresie Glorii już nie ma. Przypomina nam to (jak również fioletowe szaty) o zbliżającym się Wielkim Poście.
Zapisane
Grigorij
adept
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 23, 2009, 20:50:15 pm »

Tym mrozem to się martwiłem, że zniechęci "przypadkowych wiernych" (podświadome, niemiłe skojarzenia), ale o dziwo, wierni nie "pouciekali" na koniec, tylko czekali na błogosławieństwo prymicyjne.

Dodam, że Msza rozpoczęła się z opóźnieniem.
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 23, 2009, 21:47:06 pm »

Dla mnie to jeden z najcięższych rodzajów umartwienia, jedynym znanym mi kościołem z Tridentiną gdzie jest ciepło i można się spokojnie skupić na tym co trzeba jest kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie na Staszica. O każdej porze roku  jest tam optymalna  temperatura - to się właśnie nazywa prawdziwie duszpasterski klimat  8).
X. Grzegorz IBP będzie mógł niebawem, z początkiem marca jak wiadomo, sprawdzić zalety tego klimatu.


x. Grzegorz to już u nas był i o ile pamiętam to lekcję śpiewał, a to było jeszcze przed jego przed transferem do IDP
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 23, 2009, 22:16:29 pm »

Tym mrozem to się martwiłem, że zniechęci "przypadkowych wiernych" (podświadome, niemiłe skojarzenia), ale o dziwo, wierni nie "pouciekali" na koniec, tylko czekali na błogosławieństwo prymicyjne.

Dodam, że Msza rozpoczęła się z opóźnieniem.

opóźnienie było spowodowane takim przejęciem organizatorów, aby wszystko dobrze wyszło,  że zapomnieli o celebransie...
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 23, 2009, 22:42:05 pm »

:D Diabeł tkwi w szczegółach :D
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 23, 2009, 23:04:15 pm »

Dodam, że Msza rozpoczęła się z opóźnieniem.
opóźnienie było spowodowane takim przejęciem organizatorów, aby wszystko dobrze wyszło,  że zapomnieli o celebransie...

No to było inaczej niż u jezuitów.
Bo jak powszechnie wiadomo u jezuitów Msza wychodzi zawsze o czasie, czy ksiądz jest, czy go nie ma. ;)
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia gdańska  |  Wątek: Prymicja ks. G. Śniadocha w Gdańsku 22 lutego 2009 !!! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!