Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 18:01:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 Drukuj
Autor Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX  (Przeczytany 33421 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #180 dnia: Lutego 25, 2009, 14:03:47 pm »

Na zamieszczonym filmiku w innym (zamkniętym) wątku biskup Williamson nie wygraża pięścią, lecz pokazuje figę. Daje więc do zrozumienia, że nie udzieli wywiadu.
Rzeczywiście - ten gest dłonią jakiś dziwny jak na grożenie...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #181 dnia: Lutego 25, 2009, 19:46:53 pm »

Cytuj
Wysłany przez: Zygmunt
Umieść cytat
Na zamieszczonym filmiku w innym (zamkniętym) wątku biskup Williamson nie wygraża pięścią, lecz pokazuje figę. Daje więc do zrozumienia, że nie udzieli wywiadu.

Gdzie można zobaczyć ten filmik?
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #182 dnia: Lutego 25, 2009, 20:28:16 pm »

na portalu WSI

http://www.tvn24.pl/-1,1587935,0,1,wyrzucony-biskup-wygraza,wiadomosc.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #183 dnia: Lutego 25, 2009, 20:45:50 pm »

figa jak się patrzy  8)
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #184 dnia: Marca 01, 2009, 21:04:40 pm »

Cytuj
Teraz już dotknięcie się Tradycji nie grozi już w takim stopniu przypięciem łatki "schizmatyk", "lefebrysta".

No nie wiem. Wczoraj zostałam lefebrystką ale przynajmniej wyrażono radość że wróciłam do Kościoła. Tyle że z Bractwem łączy mnie co najwyżej zakupiony w księgarni obrazek św Michała.

Ale fakt że część księży mniej się boi tradycji.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Thomas
Gość
« Odpowiedz #185 dnia: Marca 01, 2009, 21:16:17 pm »

Cytuj
Teraz już dotknięcie się Tradycji nie grozi już w takim stopniu przypięciem łatki "schizmatyk", "lefebrysta"
;)też ten cytat mnie rozśmieszył do łez - od razu widać że "nowicjusz". Niech Pan gen. nie traci nadzieję, będzie jeszcze zgiełk wojenny, będzie...
Cytuj
takie nieraz drobne sygnały z samej góry powodują, że zwykli wierni czy duchowni nie patrzą już w taki sposób "my wierny Kościół i wy niezadowoleni kombinatorzy".
A może Pan generał dać namiary na tę "górę" - co to przychylniej patrzy? (może chodzi o O.Górę?)
Zapisane
gen. Zaruski
adept
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #186 dnia: Marca 02, 2009, 15:02:55 pm »

;)też ten cytat mnie rozśmieszył do łez - od razu widać że "nowicjusz". Niech Pan gen. nie traci nadzieję, będzie jeszcze zgiełk wojenny, będzie...
Przepraszam nie doprecyzowałem, to tylko na podstawie moich skromnych osobistych doświadczeń. Ale niech Pan powie, czy parę lat temu znalazł by Pan wywiad z x. Stehlinem na dominikańskiej stronie internetowej o liturgii?

A na zgiełk wojenny to generał się cały czas gotuje ;)
(może chodzi o O.Górę?)

Chciałbym ;) Miałem na myśli papieża. Wie Pan, jak rozmawiam ogólnie o Tradycji z księżmi, to rozmowy przebiegają trochę inaczej niż za Jana Pawła II. Wtedy jak coś tam kiedyś usłyszeli o FSSPX (co równa się ryt trydencki) to się prędzej czy później rozmowa sprowadzała do tego, że wrzucali do jednego worka FSSPX, ryt trydencki (czy raczej jego powszechny brak w Kościele), schizmę, Vaticanum II, (de)reformę liturgiczną, posłuszeństwo biskupowi i papieżowi i tak dalej i tak dalej.
Dziś się zaczyna o tym mówić, zwrot Łodzi Piotrowej w kierunku Tradycji zaczyna trochę dawać ludziom (i księżom) do myślenia i zaczynają się tym interesować (dostrzegają miejsce Tradycji w Kościele). Ale chyba akurat trafiło  mi się na takich księży. :)
Zapisane
"Gdy stanę przed św. Piotrem i ten zapyta, jak mnie zameldować, odpowiem:
Łamałem młotem wrzeciądza niewoli, prowadziłem Polaków w góry i na morze, ażeby stali się twardzi jak granit, a dusze mieli czyste i głębokie jak morze."
Thomas
Gość
« Odpowiedz #187 dnia: Marca 02, 2009, 18:04:02 pm »

Cytuj
zwrot Łodzi Piotrowej w kierunku Tradycji zaczyna trochę dawać ludziom (i księżom) do myślenia
Jest takie rosyjskie powiedzenie:  "Car daljeko, Bog wysako"
I tak to wygląda w Polsce. Watykan daleko, Bóg wysoko, -róbta co chceta! Wypisujemy bzdury w GN, robimy sobie kpiny z wiernych, bo wiemy jedno: nie ośmielą się pisnąć, podnieść głowy - nawet przed klawiaturą (próbuję prowokować ;))
Gdyby nie laickie media, Rzeczpospolita, Wprost itp, nie byłoby dyskusji w Polsce. Gdzie w kościelnych mediach widzi Pan Dyskusję? Tygodnik Powszechny kontra Znak, GN? Brak dyskusji daje do myślenia.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #188 dnia: Marca 22, 2009, 08:33:59 am »

, nie byłoby dyskusji w Polsce. Gdzie w kościelnych mediach widzi Pan Dyskusję? Tygodnik Powszechny kontra Znak, GN? Brak dyskusji daje do myślenia.

Wedlug mnie, papież zrobil im przykra niespodzianke nie wnoszac JPII na oltarze. SIedza i czekaja. Gdy juz JPII bedzie swietym, to beda sie do niego modlic i rzym nie bedzie im juz potrzebny.
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #189 dnia: Marca 22, 2009, 10:36:56 am »

Ale zawsze przecież może być w przyszłości następny papież mniej "konserwatywny", i zapewne prędzej czy później do wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze dojdzie.
Liczyłbym jedynie na to, że odsunięcie tego w czasie pozwoli opaść emocjom i przeminąć nadużyciom zawiązanym z "kultem" tego papieża, jakie teraz widzimy szczególnie w naszym kraju.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #190 dnia: Marca 22, 2009, 13:04:14 pm »

Tak głębiej się nad tym zastanawiając  - Jan Paweł II jedyne błędy jakie popełnił to:
-) dobór współpracowników
-) nie dość przeciwstawił się deformom pochodzących od Pawła VI. Wszystkie kluczowe błędy popełnił Paweł VI - nasz papież konsekwentnie (nawet wbrew przekonaniom) się tej linii trzymał. W skrócie:
JP II tak, P6 - nie!
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #191 dnia: Marca 22, 2009, 13:08:42 pm »

dzień po dniu mogę zapytać (vide mniemanie o prawie biskupów FSSPX do spowiadania z jurysdykcją zwyczajną): co Kolega JP7 pali ??

czy godzi się robić przysłowiową "wodę z mózgu" mniej zorientowanym czytelnikom tego forum ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #192 dnia: Marca 22, 2009, 13:27:05 pm »

Nic nie palę. BTW - nie ten wątek...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #193 dnia: Marca 22, 2009, 13:55:36 pm »

Tak głębiej się nad tym zastanawiając  - Jan Paweł II jedyne błędy jakie popełnił to:
-) dobór współpracowników
-) nie dość przeciwstawił się deformom pochodzących od Pawła VI. Wszystkie kluczowe błędy popełnił Paweł VI - nasz papież konsekwentnie (nawet wbrew przekonaniom) się tej linii trzymał. W skrócie:
JP II tak, P6 - nie!

Szkolne czasy mi się przypomniały, bo traktując JPII, P6 i B12 jako pewne wartości matematyczne można by o takie równanie się pokusić;

JPII  - P6  =  B12,  zatem;

B12 = JPII + P6, co jest absurdem (choć nie matematycznym), więc może;  B12  =  (JPII - P6) + T(radycja)...

Nie wiem, poplątało mi się. Cienki byłem z matematyki. Człowiek na stare lata już takie głupoty wymyśla. "Równanie Fidelisa"  ;D

Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #194 dnia: Marca 22, 2009, 13:59:42 pm »

Zastanawia mnie tylko ten wspolczynnik B12.... kojarzy mi sie li tylko z witamina
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!