Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:26:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX  (Przeczytany 33183 razy)
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #60 dnia: Lutego 07, 2009, 12:30:23 pm »

(naprawde, czytalem taki artykul; mimo, iz nie jestem jakims zwolennikiem bractwa, nie moge zaakceptowac, ze ktos jest ukazywany w krzywym zwierciadle).

Gdy ja czytam klamstwa na czyjs temat, to jest to ostatnie czytanie tego zrodla.
I nie pisze o klamliwie opisywanym, ze powinien sie zmienic.

Wolalbym, zeby najpierw Żydzi zmienili swoj stosunek do chrzescijan.
WOlalbym, ale tego nie oczekuje, bo ich religia im na to nie pozwala.
Nastepnym razem, gdy ktos przy Panu zacznie plesc o antysemityzmie katolikow, proponuje zapytac te osobe, czy wie jaki jest stosunek wyznawcow judaizmu do chrzescijan.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #61 dnia: Lutego 07, 2009, 13:14:37 pm »

Cytuj
Gdy ja czytam klamstwa na czyjs temat, to jest to ostatnie czytanie tego zrodla.
Bardzo bym chcial czytac tylko artykuly autorow zgadzajacych sie ze mna w 100 proc - co tez nie jest mozliwe. Gazety roznego rodzaju czytam dlatego, ze chce wiedziec, jakie sa poglady innych ludzi i jak dana sprawa jest przedstawiana. Nawet, jesli mnie to wscieka. Prosze sobie wyobrazic, ze wiekszosc ludzi na swiecie czerpie informacje nt. Kosciola i roznych spraw z nim zwiazanych nie z Biuletynow Stolicy Apostolskiej czy z L´Osservatore Romano, ale z gazet typu "Wybiorcza", "Rzepa". "Der Dziennik" czy z telewizji publicznych czy komercyjnych a nie z Radia Watykanskiego. Musimy wiedziec, co sie tam pisze.
Cytuj
I nie pisze o klamliwie opisywanym, ze powinien sie zmienic.
Fsspx tez nie jest swiete i pewne rzeczy mogloby zmienic.
Cytuj
Wolalbym, zeby najpierw Żydzi zmienili swoj stosunek do chrzescijan.
WOlalbym, ale tego nie oczekuje, bo ich religia im na to nie pozwala.
Ja bym chcial, zeby wszyscy ludzie szczerze wierzyli w Boga, byli w Kosciele i by wiara byla ich glebokim i osobistym wyborem. Ale tego nie oczekuje, bo nie jestem naiwny. Wiec szanuje ich poglady, religie i tradycje, mimo iz sie z nimi nie utozsamiam a moze i nie zgadzam.
Cytuj
Nastepnym razem, gdy ktos przy Panu zacznie plesc o antysemityzmie katolikow, proponuje zapytac te osobe, czy wie jaki jest stosunek wyznawcow judaizmu do chrzescijan.
Nie pisze, ze katolicy czy fsspx sa antysemitami, ale ze niektore media patrza na caly Kosciol przez pryzmat glupiej wypowiedzi jednego z biskupow. Tak samo nie mozna generalizowac, ze wszyscy zydzi i Zydzi sa hiper negatywnie nastawieni do chrzescijan.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #62 dnia: Lutego 07, 2009, 13:22:48 pm »

Wydaje mi się, że (hipotetyczna) ekskomunika, za odmowę uznania ostatniego soboru nie jest zgodna ani z jego literą ani z duchem.

Nie jest "hipotetyczna", skoro autorytetem Benedykta XVI została zniesiona (czyli faktycznie zaistniała!). I nie była "nałożona" za odmowę uznania ostatniego Soboru, lecz zaistniała mocą samego prawa (latae sententiae) za udział w akcie święceń biskupich bez mandatu papieskiego. Trzeba trochę sprawności intelektualnej w dziedzinie prawa kanonicznego by to ogarnąć...

Zamiast pouczać proszę lepiej się wczytywać w teksty, które chce Pan ocenić.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #63 dnia: Lutego 07, 2009, 14:44:26 pm »

Cytuj
Cytuj
Myślę, że pewnym czynnikiem przez który różne grupy nacisku mogą jakoś krępować papieża jest to, że jest on Niemcem. Toteż łatwiej zaraz zarzucać (oczywiście całkiem niedorzecznie) hitleryzm i nie wiadomo co. Z tym też mogły być związane wypowiedzi p. Merkel, że chciała się "przymilić", aby Niemcy nie były okrzyknięte antysemickimi. To takie moje gdybanie.
Aqeb

Nie widzę związku pomiędzy Niemcami a antysemityzmem i wojną. Antysemitami byli Naziści ;-)
Pan nie widzi związków, ale wiele osób widzi. Słyszę chociiaż jak rozmawiam z ludźmi. Nie mówię, że Niemcy są antysemitami, tylko, że jest jakieś powiązani: naziści mieli władzę w Niemczech i się nią posługiwali. Stąd wyszło u niektóych ludzi jakieś przerzucenie win za II WŚ w ogóle na Niemców.

Cytuj
Egzekwowanie S.P.? Owszem, zwłaszcza to ostatnie idzie jak po grudzie, ale szumu-hałasu nie wzbudza
Zależy gdzie. Pan pisze jakby wszyscy biskupi byli, że tak określę przeciwni SP. Mi się nie wydaje, żeby tak było. Jeśli chodzi o IBP to chociaż we Wrocławiu miejsce znalazł. Też bym wolał, żeby więcej było, ale mimo wszystko znalazła już się diecezja, która nie przegania. Być może byłoby więcej biskupów, którzy zgadzaliby się, ale chyba IBP nie ma jeszcze dużo księży, którzy mogliby w Polsce pracować. Poza tym to się nie ryczy tylko instytutów tradycyjnych. Wcześniej zdarzało się i zdarza się do dzisiaj, że jakiś zakon ma dostać jakiś kościół, klasztor, miejsce na budowę na terenie jakiejś diecezji, ale nie ma na to zgody ze strony diecezji (niekoniecznie samego biskupa, bo czasem takie decyzje podejmuje się po konsultacjach, a kosultanci są różni). Może być nawet biskup, który byłby przychylny KRR, a nie będzie chciał instytutów, albo nie będzie chciał konkretnego, inny nie będzie mu przeszkadzał. Może to być po prostu "nie bo nie", ale ma do tego prawo, chyba, że ten instytut gdzieś się odwoła, np. do papieża. Ale jeśli jakś zakon nie dostaje zgody od dieceji to chyba już się nei odowłuje.

Poza tym jeśli chodzi o opory, to przy wcześniejszych wyciąganiach Kościoła ze wcześniejszych kryzysów też podobno opory się zdarzały.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Thomas
Gość
« Odpowiedz #64 dnia: Lutego 07, 2009, 14:56:59 pm »

Cytuj
Może być nawet biskup, który byłby przychylny KRR, a nie będzie chciał instytutów

1. KEP obwieścił, że nie widzi potrzeby powoływania parafii tradycyjnych.

i właściwie na tym można zakończyć dyskusję nt. stosunku biskupów do M.P.
...ale dodam pytanie: jaki to biskup jest przychylny do KRR i realizuje M.P. bez pomocy instytutów E.Dei ?
(nie mylmy przychylności z tolerancją)
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #65 dnia: Lutego 07, 2009, 15:01:07 pm »

Nie wiem czy w ogóle tacy są,a le podałem jako przykład, że tak mogłoby być.
Poza tym to, że ktoś nie chce parafii personalnej nie znaczy, że już jest nieprzychylny. Na parafiach też działalność instytutówsię nie wyczerpuje.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Thomas
Gość
« Odpowiedz #66 dnia: Lutego 07, 2009, 15:10:45 pm »

Cytuj
Na parafiach też działalność instytutówsię nie wyczerpuje.

Zgoda.  ale jak można, to bezinteresownie życie należy utrudnić
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #67 dnia: Lutego 07, 2009, 15:19:49 pm »

Myślę, że to już zależy od tego jak kto uważa.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #68 dnia: Lutego 07, 2009, 17:58:24 pm »

Jeśli to co piszą na Onecie jest prawdą:

http://wiadomosci.onet.pl/1912430,12,item.html

to chwała biskupowi Williamsonowi za to, że się nie ugiął.
Zapisane
lynx
adept
*
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #69 dnia: Lutego 07, 2009, 18:02:20 pm »

I znowu posypią się gromy na Papieża.  :(
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #70 dnia: Lutego 07, 2009, 18:04:54 pm »

http://rorate-caeli.blogspot.com/2009/02/williamson-if-i-find-i-was-wrong-i-will.html

tu jest wiecej

Meanwhile, Kreuz.net reports that Williamson's lawyers contacted the Swedish broadcaster SVT before the interview was made public. Chris Gillibrand, of Catholic Church Conservation:

    The General Superior of the Fraternity, Bishop Bernard Fellay, sent a fax before the broadcast to the television:

    "It is shameful, to use an interview about religious issues to discuss secular and controversial issues, with the obvious intention of the work of our religious society disfiguring and slander."

    Bishop Williamson also had sent a letter to the television station before the broadcast.

    His lawyer said: "We call on you not to publish in whole or in any Part, the interview on the Internet or otherwise ."

a więc bpi Fellay i Wiiliamson starali sie zapobiedz opublikowaniu nieszczesnego wywiadu
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #71 dnia: Lutego 07, 2009, 18:07:08 pm »

I znowu posypią się gromy na Papieża.  :(

Na pewno się posypią.  Jeżeli biskup przyznałby oficjalnie, że się mylił albo zmienił poglądy to by skłamał. Dla mnie ważniejsza jest prawda.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #72 dnia: Lutego 07, 2009, 18:11:23 pm »

A dla mnie ważniejszy jest Kościół
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #73 dnia: Lutego 07, 2009, 18:18:06 pm »

A dla mnie ważniejszy jest Kościół

Nie wiem czy dobrze Pana zrozumiałem - biskup ma kłamać ?
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #74 dnia: Lutego 07, 2009, 18:27:00 pm »

Radość ze wspaniałego posunięcia Ojca Świętego miesza się ze smutkiem z powodu obelg jakie zewsząd są kierowane w stronę Benedykta XVI. Jest czymś zatrważającym, że politycy ochoczo wzięli się za pouczanie Ojca Świętego, że czynią tak dziennikarze. Jednym z nielicznych rozsądnych wyjątków był Piotr Zaremba mówiący w "Trójce", że ekskomunika i jej zdjęcie zupełnie nie są zależne od poglądów bpa Williamsona, że w KPK nie ma na to paragrafów. Widać wyraźnie, że wizja Kościoła spójnego, tradycyjnego, odwracającego się od relatywizmu (słynne pojękiwania o "braku miejsca na sumienie") wielu ludzi przeraża. Najbardziej zaś boleją Ci, którzy dobrem Kościoła zupełnie się nie przejmują... Ze zdziwieniem zaś odnotowałem, że ks. Sobański w Tygodniku Powszechnym zastanawiał się nad tym, czy przynależność do Bractwa nie grozi wiecznym potępieniem! "TP" straszy piekłem, kto by się spodziewał?!

Druga sprawa to bp Williamson. Jestem niezmiernie ciekawy na jakich naukowych podstawach opierane są poglądy negujące masową zagładę Żydów. Ze zwykłej ciekawości zajrzałbym do źródeł. Jeśli ilość ofiar holokaustu szacowana były metodami chociażby J.T. Grossa to wątpliwości mogą nasuwać się same. Inna strona medalu to wywiad wychodzący na światło dzienne w tym właśnie dniu... Prywatnie sądzę, że ujawnianie tego wywiadu w dniu ogłoszenia dekretu nie było celowym działaniem ze strony Biskupa. Bardziej obstawiam taką wersję wydarzeń, że bp Williamson wcześniej chciał storpedować pojednanie z Rzymem wypowiadając się w taki sposób. I dopóki FSSPX było grupą schizmatyków to psa z kulawą nogą to nie obchodziło, fortel się nie udał. W momencie zdjęcia kary odpowiedzialność za te słowa spadła zaś na Watykan, media mogły wieszać na Ojcu Świętym psy bez umiaru. Jedynie pożytek z całego zamieszania jest taki, że Żydzi poprzez swoje idiotyczne deklaracje zaprzestania dialogu z Kościołem sprawili, że część katolików przejrzała na oczy i zobaczyła jak bezsensowna jest idea dialogu z Rabinami.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!