Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 03:55:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX  (Przeczytany 33441 razy)
Brat Horhe
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #135 dnia: Lutego 11, 2009, 13:49:25 pm »

Williamsona odsunęli - czy myślą jeszcze racjonalnie? No, bo poświęcić Williamsona za to, że jakaś tam Angela Merkel apeluje twierdząc, iż w Kościele zaszło coś, co nie zaszło? Coś mi tu siarą podjeżdża.
I co zrobi Papież? Mam nadzieję, że nie poświęci Hoyosa, bo przecież przekaz medialny jest jasny Papież- dobry nic nie wiedział, że Tradycjonaliści są antysemitami  ;D ;D ;D, ale Hoyosa trzeba usunąć ... Ktoś za antysemityzm całej  ;D ;D ;D Tradycji musi przecież ponieść odpowiedzialność.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #136 dnia: Lutego 11, 2009, 13:50:51 pm »

Williamsona odsunęli - czy myślą jeszcze racjonalnie?

nic mi nie wiadomo o konflikcie bpa Williamsona z bpem Fellay
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Brat Horhe
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #137 dnia: Lutego 11, 2009, 13:52:42 pm »

doprawdy, nie zdziwię się, jak Benedykt XVI pokaże czerwoną kartkę von Schonbornowi i Lehmannowi
Trzeba jeszcze wierzyć, iż ma siłę unieść rękę, by tę kartkę pokazać. Nie spodziewałem się, że ten człowiek jest w stanie wytrzymać tyle. Sytuacja jest coraz ciekawsza ... Tym bardziej, że Lehmannom i Schonbornom zaraz wszystko wymknie się spod kontroli, jest pytanie czy to samo nie dzieje się w Bractwie?
To moze jest czas, zeby ktos zalozyl "nowy Kosciol" dla ludzi, ktorzy sa tak strasznie uciskani przez ten okropny Watykan i wprowadzil w zycie wszystko to, czego Kosciol katolicki nie akceptuje. Zobaczymy, jak daleko by zaszedl i ile wspolnego by to mialo z wiara. Ja zostane wierny Rzymskiemu Biskupowi.

Ale w Kościele jest kasa, Misiu, kasa! W Kościele są siostrzyczki i gosposie które piorą, prasują, gotują ... Po co się męczyć. Dorżnąć Benedykta i otworzyć skarbce Watykanu ludowi, co tylko Papież ma chodzić w tym złocie! Toż to łamanie Praw Człowieka! Każdy ma prawo do Złota Watykanu, bo Kościół to MY, kolegialnie!, a nie jakiś zacofany Niemiec zamknięty w wieży z kości słoniowej!
Zapisane
Brat Horhe
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #138 dnia: Lutego 11, 2009, 13:55:29 pm »

Williamsona odsunęli - czy myślą jeszcze racjonalnie?

nic mi nie wiadomo o konflikcie bpa Williamsona z bpem Fellay

Wiem niestety nieoficjalnie, więc może to być nieprawda, ale były newsy na portalach internetowych o tym, że francuscy lefebvryści odcinają się od wypowiedzi Williamsona ... Czy nie blisko im do Fellay'a? A kto to jest Fellay? Kim był za nim został przełożonym Bractwa?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #139 dnia: Lutego 11, 2009, 13:57:26 pm »

No chyba nikt tu nie będzie dowodził, że wypowiedz Williamsona była idealna ?

więc gdzie problem ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Brat Horhe
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #140 dnia: Lutego 11, 2009, 14:00:35 pm »

Problem w tym, że w ogóle Bractwo bierze to pod uwagę. To - mam na myśli wypowiedź. Bractwo o Williamsonie wiedziało i wie wszystko. Więc, dlaczego dopiero teraz reaguje, a wcześniej było gotowe to tolerować. A może Williamson jednak ma rację. Co prawda może nie w sprawie holocaustu, ale może w jakiejś innej sprawie. Zamydlono nam BYĆ MOŻE holocaustem oczy. Ja rozumiem, że o tym pisze Der Spiegel, ale czemu o tym rozmawiamy MY? Ja nie wiem. Tylko się zastanawiam ...
Zapisane
prz
Gość
« Odpowiedz #141 dnia: Lutego 11, 2009, 14:15:48 pm »

I co zrobi Papież? Mam nadzieję, że nie poświęci Hoyosa, bo przecież przekaz medialny jest jasny Papież- dobry nic nie wiedział, że Tradycjonaliści są antysemitami  ;D ;D ;D, ale Hoyosa trzeba usunąć ... Ktoś za antysemityzm całej  ;D ;D ;D Tradycji musi przecież ponieść odpowiedzialność.
To tak jak ktoś pisał, że Sł. B. Jan Paweł II z kard. Ratzingerem się tak uzupełniali - że "Dominus Iesus" niezgodne z czasami, etc. to wina kard. Ratzingera. I dostał klasycznego 'kopa w górę'  ;D.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #142 dnia: Lutego 11, 2009, 14:16:15 pm »

Williamsona odsunęli - czy myślą jeszcze racjonalnie?

nic mi nie wiadomo o konflikcie bpa Williamsona z bpem Fellay

Prawdę mówiąc, to pierwszą moją reakcją na "usunięcie" bpa Williamsona ze stanowiska rektora była myśl, że sam ustępuje, żeby rozładować sytuację. Ewentualnie, że sprawa została ustalona między nim a bpem Fellayem. Ale to tylko takie moje przypuszczenia, nie poparte żadnymi faktami. Po prostu, pomyślałem, że jako biskup czuje się współodpowiedzialny za Bractwo i nie chce mu szkodzić.
Tyle, że oczywiście siłom atakującym obecnie Ojca Świętego to nie wystarczy. Prawdopodobnie jedynym zadowalającym te siły rozwiązaniem byłoby jednorazowe odpalenie stosu i spalenie biskupa.
Zapisane
Brat Horhe
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #143 dnia: Lutego 11, 2009, 14:20:11 pm »

Williamsona odsunęli - czy myślą jeszcze racjonalnie?

nic mi nie wiadomo o konflikcie bpa Williamsona z bpem Fellay

Prawdę mówiąc, to pierwszą moją reakcją na "usunięcie" bpa Williamsona ze stanowiska rektora była myśl, że sam ustępuje, żeby rozładować sytuację. Ewentualnie, że sprawa została ustalona między nim a bpem Fellayem. Ale to tylko takie moje przypuszczenia, nie poparte żadnymi faktami. Po prostu, pomyślałem, że jako biskup czuje się współodpowiedzialny za Bractwo i nie chce mu szkodzić.
Tyle, że oczywiście siłom atakującym obecnie Ojca Świętego to nie wystarczy. Prawdopodobnie jedynym zadowalającym te siły rozwiązaniem byłoby jednorazowe odpalenie stosu i spalenie biskupa.

No tak. W sumie obojętne czy podpali Schonborn czy Felley - i tak Williamson zostanie męczennikiem.  ;D ;D ;D
Ale ad rem. W imię czego mają poświęcać Prawdę. Trochę tego nie rozumiem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2009, 14:22:03 pm wysłana przez Brat Horhe » Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #144 dnia: Lutego 11, 2009, 14:24:03 pm »

Za tego papieża milion różańców powinno być i to po łacinie bo się tego jezyka diabeł boi, główny sprawca modernizmu. Ja od dziś zaczynam!
Diabel sie boi kazdej szczerej modlitwy - jezyk nie ma tu nic do rzeczy  :)
Nie konca racja,szatan wyjatkowo drzy przed jezykiem Kosciola. sprawa chocby egzorcyzmow po lacinie i w jezyku narodowym,ktore maja wieksza sile razenia?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #145 dnia: Lutego 11, 2009, 14:26:39 pm »

Problem w tym, że w ogóle Bractwo bierze to pod uwagę. To - mam na myśli wypowiedź. Bractwo o Williamsonie wiedziało i wie wszystko. Więc, dlaczego dopiero teraz reaguje, a wcześniej było gotowe to tolerować. A może Williamson jednak ma rację. Co prawda może nie w sprawie holocaustu, ale może w jakiejś innej sprawie. Zamydlono nam BYĆ MOŻE holocaustem oczy. Ja rozumiem, że o tym pisze Der Spiegel, ale czemu o tym rozmawiamy MY? Ja nie wiem. Tylko się zastanawiam ...

strategia FSSPX od początku XXI wieku była błędna. Pisałem o tem niecałe 3 lata temu dla Pro Fide
http://konserwatyzm.pl/archiwum/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=892

z obu stron nie ma łatwych decyzyj, porozumienie dziś jest na pewno jeszcze trudniejsze niż 3 lata temu. Ale dobrze, że Bractwo zrozumiało, że było w sytuacji "put w nikuda" i stara się to naprawić. No chyba, że rację mają specjalisci od teoryj spiskowych, głoszący że wyrzucenie x Aulagniera i co było fikcyjne i w ten sposob wierchuszka FSSPX wypuściła balon próbny w strony Watykanu w postaci IBP ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #146 dnia: Lutego 11, 2009, 14:42:16 pm »

Za tego papieża milion różańców powinno być i to po łacinie bo się tego jezyka diabeł boi, główny sprawca modernizmu. Ja od dziś zaczynam!
Diabel sie boi kazdej szczerej modlitwy - jezyk nie ma tu nic do rzeczy  :)
Nie konca racja,szatan wyjatkowo drzy przed jezykiem Kosciola. sprawa chocby egzorcyzmow po lacinie i w jezyku narodowym,ktore maja wieksza sile razenia?
Tego to nigdy nie sprawdzalem. Szatan drzy przed wiara, przed modlitwa, przed angazowaniem sie, przed przelamywaniem biernosci i mowienia, ze wszystko mi jedno... Jezyk jednakze jest drugorzedny
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #147 dnia: Lutego 11, 2009, 14:45:21 pm »

Cytuj
Tego to nigdy nie sprawdzalem. Szatan drzy przed wiara, przed modlitwa, przed angazowaniem sie, przed przelamywaniem biernosci i mowienia, ze wszystko mi jedno... Jezyk jednakze jest drugorzedny

W przypadku egzorcyzmów język nie jest ponoć drugorzędny. Piszą o tym sami egzorcyści.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #148 dnia: Lutego 11, 2009, 14:48:31 pm »

Cytuj
Tego to nigdy nie sprawdzalem. Szatan drzy przed wiara, przed modlitwa, przed angazowaniem sie, przed przelamywaniem biernosci i mowienia, ze wszystko mi jedno... Jezyk jednakze jest drugorzedny

W przypadku egzorcyzmów język nie jest ponoć drugorzędny. Piszą o tym sami egzorcyści.
No dokladnie,mowi o tym chocby ks. Amorth
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
jedam
Gość
« Odpowiedz #149 dnia: Lutego 11, 2009, 14:57:09 pm »

Właśnie że język nie jest drugorzędny. Nie jest najważniejszy ale jest ważny. Wszak gdy modlitwa jest odmawiana po łacinie to w tym samym momencie w tym języku modli się cały Kościół, przynajmniej tak dawniej było. Np gdy była Msza czy Anioł Pański wszyscy w świecie modlili się tymi samymi słowami, podobnie z brewiarzem. To dodatkowo podkreśla jedność Kościoła nie tylko geograficzną ale i historyczną bo dawniej też się modlono tymi samymi modlitwami. Zawsze to mnie najbardziej cieszyło w tradycyjnej liturgii że moi przodkowie i wszyscy wierzący Kościoła świętego słuchali i modlili się tymi samymi słowami.

Wszak łacina to język nie spod przysłowiowej budki z piwem ani język wszechobecnej wulgarności zaś język liturgii, traktatów teologicznych, dokumentów Kościoła.

Dlatego też sądze że tradycyjna liturgia daje większe dobro Kościołowi, w tym zwłaszcza duszom czyśccowym i grzesznikom.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!