Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:59:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX  (Przeczytany 33189 razy)
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #75 dnia: Lutego 07, 2009, 18:35:15 pm »

Panie Dawid - jeżeli ten bp. mówi, czego nie jest pewien, a wie, jakie to może mieć konsekwencje, to lepiej niech nie mówi nic.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #76 dnia: Lutego 07, 2009, 19:17:21 pm »

Panie Dawid - jeżeli ten bp. mówi, czego nie jest pewien, a wie, jakie to może mieć konsekwencje, to lepiej niech nie mówi nic.

Panie Caesar :) Co do tego, że lepiej by było gdyby biskup się na ten temat nie wypowiedział mogę się zgodzić. Tylko, że on już się wypowiedział. Przez to zaistniała sytuacja w której się żąda od niego aby publicznie zmienił swoje poglądy a to dla mnie jest już nie do przyjęcia. Byłoby to zwyczajnym kłamstwem.
Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #77 dnia: Lutego 07, 2009, 19:22:27 pm »

a więc bpi Fellay i Wiiliamson starali sie zapobiedz opublikowaniu nieszczesnego wywiadu


Bp Williamson: Potrzebuję czasu...
Richard Williamson, jeden z czterech lefebrystycznych biskupów, wobec których papież Benedykt XVI wycofał ekskomunikę, oświadczył, iż "potrzebuje czasu" na skorygowanie swej wypowiedzi kwestionującej rozmiary zagłady Żydów - poinformował "Der Spiegel".
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6247100,Bp_Williamson__Potrzebuje_czasu___.html
Zapisane
lynx
adept
*
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #78 dnia: Lutego 07, 2009, 19:31:09 pm »

A niektórzy narzekają na list naszego episkopatu...

Biskup Robert Zolltisch, przewodniczący epsikopatu niemieckiego dla ?Bild am Sonntag?:
?Herr Williamson ist unmöglich und unverantwortlich. Ich sehe jetzt keinen Platz für ihn in der katholischen Kirche.?
Moje tłumaczenie:
"Pan Williamson jest niemożliwy i nieodpowiedzialny. Nie widzę teraz dla niego żadnego miejsca w Kościele katolickim."

Żródło http://www.kreuz.net/article.8634.html
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #79 dnia: Lutego 07, 2009, 19:45:03 pm »

Cytuj
Ze zdziwieniem zaś odnotowałem, że ks. Sobański w Tygodniku Powszechnym zastanawiał się nad tym, czy przynależność do Bractwa nie grozi wiecznym potępieniem! "TP" straszy piekłem, kto by się spodziewał?!
Nic nie rozumiem. Sam widziałem w TV, rozmawiali tacy i mówili, że piekła nie ma.

Poznałem ludzi odpowiedzialnych za kierowanie badaniami w obozach zagłady na terenie Polski. Bp. Williamson jest bystry. Każdy z nas może oficjalnie napisać do dyrekcji każdego z obozów z zapytaniem - ile osób zginęło w danym obozie. Chcecie wiedzieć aby nie popaść w kłamstwo oświęcimskie. Cały czas badania są prowadzone i oficjalna liczba ofiar ... spada systematycznie. Dogmatyczna liczba 6 mln ofiar komór gazowych w Oświęcimiu ( dogmat obowiązuje we Francji, Belgii, USA, w Rabinacie) jest owszem "teologicznie" uzasadniona ale nieprawdziwa. Sami Państwo niech sprawdzą - to proste. Należy przejrzeć encyklopedie PWN z różnych okresów, od 1-go wydania po wojnie do najnowszego. Np. Turowicz z TP w puszczonym wczoraj w I Pr.Polskiego Radia historycznym nagraniu o walce TP z antysemityzmem, mówił o 3 mln. (wszystkich ofiar) zagłady Żydów. Potem poprawił się dodając, " no, może 3,5 mln". Tak samo mówił Miłosz.
Już widzę miny dziennikarzy na Zachodzie gdy Williamson przeprosi i powie że zginęło 3,5 mln. Wtedy rozpocznie się dyskusja pt. "czy Turowicz był negacjonistą?".
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #80 dnia: Lutego 07, 2009, 21:02:49 pm »

Panie Dawidzie - jeżeli by się wycofał, nic by nie stracił. Może powiedzieć, że faktycznie liczba zabitych może być większa i że przeprasza urażonych - nie musi mówic że żydów ani kogoś szczególnego, ale ważne żeby to zrobił dla dobra samego papieża i tego, co papież próbuje robić.
Sam nie jestem za bezkrytycznym przyjmowaniem liczby 6 mln zabitych i wiem, że badania nad tym zagadnieniem nie są łatwe, jednak obecnie sytuacja wymaga aby piusowcy jak najmniej się wystawiali na ostrzał - wiadomo że trzeba być jak gołębia, ale też trzeba też być jak wąż. Czasem trzeba nieco przeczekać, żeby potem mocniejszymi siłami zaatakować.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #81 dnia: Lutego 07, 2009, 21:28:30 pm »

Wydaje mi się, że (hipotetyczna) ekskomunika, za odmowę uznania ostatniego soboru nie jest zgodna ani z jego literą ani z duchem.

Nie jest "hipotetyczna", skoro autorytetem Benedykta XVI została zniesiona (czyli faktycznie zaistniała!). I nie była "nałożona" za odmowę uznania ostatniego Soboru, lecz zaistniała mocą samego prawa (latae sententiae) za udział w akcie święceń biskupich bez mandatu papieskiego. Trzeba trochę sprawności intelektualnej w dziedzinie prawa kanonicznego by to ogarnąć...

Zamiast pouczać proszę lepiej się wczytywać w teksty, które chce Pan ocenić.

Tak, tak, szukajmy w nich 666 dna, i tego co pod dnem...
Zapisane
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #82 dnia: Lutego 07, 2009, 21:46:45 pm »

Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI w obliczu ataków potrzeba naszego wsparcia i wielkiej modlitwy.
Na Introibo at altare Dei jest link z poparciem dla niego.
Jest już ponad 30.000 podpisów !
Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #83 dnia: Lutego 07, 2009, 22:37:36 pm »

Niejaki Paweł Wróblewski z Wrocławia podczas wczorajszej audycji radiowej twierdził że Arcybiskup ma zdjętą ekskomunikę post mortem.

http://www.prw.pl/articles/view/9973/lefebrysci-w-kosciele-posluchaj-1  -link do audycji

 W tej audycji można usłyszeć, że po śmierci abp. M. Lefebvre  papież JPII posłał do Econo swojego przedstawiciela i pośmiertnie zdjął ekskomunikę z abp. M. L. Czy można coś więcej w tym temacie?
Trochę dziwi mnie ta sytuacja, ponieważ 6 VI 1989r Jan Paweł II stwierdził:"Każda ekskomunika ustaje z chwilą śmierci obłożonego nią człowieka". Jak można zdjąć coś czego nie ma ?


To chyba wbrew logice. Jeżeli ktoś umiera w ekskomunice, to czy może być zbawiony? A jeżeli nie - to co da zdejmowanie ekskomuniki post mortem? Musztarda po obiedzie. Jest jedno 'ale' - małe, ale istotne. Nie wiadomo, czy delikwent został zbawiony, czy nie. (por. Jan Vianney).
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #84 dnia: Lutego 07, 2009, 22:40:51 pm »

To chyba wbrew logice. Jeżeli ktoś umiera w ekskomunice, to czy może być zbawiony?
Każdy może być zbawiony, jeśli przed śmiercią wzbudzi żal doskonały.
Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #85 dnia: Lutego 07, 2009, 22:43:23 pm »

Obejrzałem sobie filmik i kogóż zobaczyłem jak nie moich ulubieńców: oo. Prusak i Oszajca SJ. Moje "kochane" gwiazdy medialne.
Na tej stronie jest też filmik pt: Rodacy krytykują Papieża. Proponuję obejrzeć i się trochę ubawić.

   Mijałem go kiedyś na Rakowieckiej koło ICH kościoła. I tak jakoś narodziło się we mnie ludzkie uczucie: przeszedłem spokojnie...
Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #86 dnia: Lutego 07, 2009, 22:53:40 pm »

To chyba wbrew logice. Jeżeli ktoś umiera w ekskomunice, to czy może być zbawiony?
Każdy może być zbawiony, jeśli przed śmiercią wzbudzi żal doskonały.

Właśnie to jest to małe 'ale', o którym wspomniałem.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #87 dnia: Lutego 07, 2009, 23:05:15 pm »

Ekskomunika dlatego ustaje w chwili śmierci, gdyż w innym wypadku oznaczałoby to utworzenie przez Kościół jakiejś listy potępionych. Ekskomunika oznacza wyłączenie z Kościoła, piekło jest właśnie taką pośmiertną ekskomuniką.

Wydaje mi się, że dobrym sposobem na "rehabilitację" abp Lefebvre, byłaby np. Msza requiem odprawiona za duszę arcybiskupa w obecności papieża Benedykta XVI, który wygłosiłby kazanie itd. Wydaje mi się, że tego arcybiskup by teraz pragnął najmocniej - aby modlono się za jego duszę.

Poza tym przed śmiercią z abp Lefebvre zdjął ekskomunikę kapłan, który go spowiadał (wszak pewnie spowiadał po staremu).
Potem zaś udzielił rozgrzeszenia...
Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #88 dnia: Lutego 07, 2009, 23:09:38 pm »

   Parę refleksji:

  * 'LEFEBRYSTA' stało się w niektórych miejscach praktycznie obelgą. Jak ktoś (w domyśle - człowiek światły, nowoczesny i otwarty na świat) może podniecać się 'ekumenizmem' w wydaniu posoborowym, gadać i bratać się z heretykami i innowiercami, a gnoić biskupów i księży katolickich?

 * Co do liczby ofiar holocaustu - ja też nie jestem przekonany do 6 milionów. Dlaczego? Dlatego, że ta liczba podawana jest 'od zawsze' bez żadnego uzasadnienia. Posłużę się analogią: Od I klasy wbijali mi do głowy, że Warszawa w czasie wojny została doszczętnie zniszczona, nie pozostał kamień na kamieniu. I jakież było moje zdziwienie, kiedy będąc na I roku studiów w Warszawie na Mokotowie zobaczyłem postrzelane wille? A co tu daleko szukać - wczoraj w TV pokazano gmach sądów w al. Solidarności - to obiekty zabytkowe, z częściowo oryginalnym wyposażeniem przedwojennym. A jak uczono o Armii Czerwonej? Przykładów można by mnożyć. Więc w tym kontekście nie do końca mogę ufać tym 6-ciu milionom.

 * Jako katolik nie mogę być antysemitą. Jednakże z Żydami spotkałem się kilkukrotnie. Znałem kilku sympatycznych Żydów, nic do nich nie mam (mój szef chyba też jest nawróconym żydem, a jest OK) - ale zastanawiam się, czy to nie wyjątki. Parę razy trafiłem na wycieczki (pielgrzymki?) Żydów do Oświęcimia. Moje spostrzeżenia: brudni, śmierdzą, żrą świństwa, nie umieją zachować się normalnie (tj. adekwatnie do miejsca). A najważniejsze - jakim prawem mamy traktować ich inaczej, niż oni nas??? Oni mnie potraktowali niejednokrotnie jak śmiecia (ach, jakiż ja jestem dziś delikatny :D), to jak ja mam ich traktować?

 * Jakichkolwiek by nie miał intencji Papież, to i tak jest między młotem a kowadłem (zob. lutowy numer 'Zawsze wierni').
Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #89 dnia: Lutego 07, 2009, 23:11:13 pm »

/.../
Poza tym przed śmiercią z abp Lefebvre zdjął ekskomunikę kapłan, który go spowiadał (wszak pewnie spowiadał po staremu).
Potem zaś udzielił rozgrzeszenia...

   Mógłby Pan to wytłumaczyć szerzej? Nie bardzo rozumiem, jak to możliwe.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!