Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 11:21:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX  (Przeczytany 33119 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 06, 2009, 15:10:03 pm »

http://paparatzinger2-blograffaella.blogspot.com/2009/02/tutto-falso-mons-fellay-non-ha-mai.html

Bp Fellay zdementował zapowiedź, którą zamieściła niemiecka gazeta Kölner Stadt-Anzeiger powołując się na kogoś tam z niemieckich struktur Bractwa

tzn. którą ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 06, 2009, 18:02:29 pm »

nowy dogmat KK- jedyną słuszną liczbę żydów zabitych w czasie IIWŚ.

Ciekawe kiedy tylko żydzi mają zamiar rozliczyć się z własnym sumieniem - holokaustem którego oni dokonują na ludności palestyńskiej od 1948 roku , bowiem w takim świetle nie mają moralnego prawa wymagać więcej od innych niż od siebie.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 06, 2009, 18:21:20 pm »

Bp Fellay wielokrotnie podkreślał - najpierw rozmowy doktrynalne, później status. I bardzo dobrze.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 06, 2009, 18:40:05 pm »

Media zdaje się też zapominają, że w całej krytyce FSSPX, ekskomunika została nałożona za wyświęcenie biskupów bez zgody Rzymu, a nie za krytykę soboru! >:( Chyba, że o czymś nie wiem! ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 06, 2009, 18:43:18 pm »

Najgorzej, jak się czegoś nie wie i jeszcze zapomnie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2009, 18:45:43 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 06, 2009, 18:45:53 pm »

Wydaje mi się, że (hipotetyczna) ekskomunika, za odmowę uznania ostatniego soboru nie jest zgodna ani z jego literą ani z duchem.
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 854


« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 06, 2009, 20:22:43 pm »

Wypowiedź księdza z FSSPX na temat Vaticanum II oraz ,,przy okazji" o komorach gazowych. Szkoda, że księdza ,,trochę" poniosło ...

link: http://wiadomosci.onet.pl/1912175,12,item.html [PAP, PH/19:43]
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 06, 2009, 21:05:30 pm »

. Szkoda, że księdza ,,trochę" poniosło ...



No tak. Trzeba mieć spryt lisa i siłę lwa. Machiavelizmu zabrakło. To się też polityczność nazywa.
Jest taka wada charakteru, a sztuka jej opanowania niezmiernie trudna,  jak paplanie, niepotrzebne paplanie. Silence is golden.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3718

« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 06, 2009, 21:09:19 pm »

Ale się ks. Florian postarzał. Poglądy historyczne poglądami ale mógł się nie odzywać.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2910

« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 06, 2009, 21:14:13 pm »

Cytuj
Kuria Rzymska trochę się zlękła szumu medialnego. Jest nie podpisane czyli nic nie warte. Benedykt wzioł trochę na przeczekanie. Tak mi się wydaje.
Myślę, że pewnym czynnikiem przez który różne grupy naciksu mogą jakoś krępować papieża jest to, że jest on Niemcem. Toteż łatwiej zaraz zarzucać (oczywiście całkiem niedorzecznie) hitleryzm i nie wiadomo co. Z tym też mogły być związane wypowiedzi p. Merkel, że chciała się "przymilić", aby Niemcy nie były okrzyknięte antysemickimi. To takie moje gdybanie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 06, 2009, 21:21:54 pm »

Cytuj
Kuria Rzymska trochę się zlękła szumu medialnego. Jest nie podpisane czyli nic nie warte. Benedykt wzioł trochę na przeczekanie. Tak mi się wydaje.
Myślę, że pewnym czynnikiem przez który różne grupy naciksu mogą jakoś krępować papieża jest to, że jest on Niemcem. Toteż łatwiej zaraz zarzucać (oczywiście całkiem niedorzecznie) hitleryzm i nie wiadomo co. Z tym też mogły być związane wypowiedzi p. Merkel, że chciała się "przymilić", aby Niemcy nie były okrzyknięte antysemickimi. To takie moje gdybanie.

Różne grupy krępować i naciskać mogą. Ważne jest żeby Papież się tym naciskom nie poddał bo jeśli tak się stanie to niedługo żydzi i media będą dyktować do ma robić Kościół Katolicki.

Znalazłem taki filmik z wiadomości z WSI24:

http://www.onet.tv/28962,4451,1,4506712,1,5,0,0,wideo.html

Temu księdzu z Tygodnika Powszechnego to padło na głowę. On ma czelność mówić publicznie w telewizji, że Papież jego zwierzchnik się zagubił. Ostatnie wydarzenia pokazują jak bardzo niektórym się role pomyliły i jak ogromne jest nieposłuszeństwo duchowieństwa wobec Benedykta.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3718

« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 06, 2009, 21:34:34 pm »

Obejrzałem sobie filmik i kogóż zobaczyłem jak nie moich ulubieńców: oo. Prusak i Oszajca SJ. Moje "kochane" gwiazdy medialne.
Na tej stronie jest też filmik pt: Rodacy krytykują Papieża. Proponuję obejrzeć i się trochę ubawić.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 06, 2009, 21:53:06 pm »

Im bardziej nieposłuszni są duchowni w pełnej jedności, tym bardziej posłuszni powinni być piusowcy. Teraz wiele od nich zależy
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2910

« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 06, 2009, 21:58:05 pm »

Cytuj
Moje "kochane" gwiazdy medialne.
To tak swoją drogą przejrzałem trochę o. Kowlaczyka SJ w "Idziemy", ktykował z tych, którzy przeciwią się modleniu o nawrócenie Żydów.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3718

« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 06, 2009, 22:01:37 pm »

To jakieś novum w takim razie.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!