Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:02:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Drukuj
Autor Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX  (Przeczytany 33162 razy)
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #165 dnia: Lutego 12, 2009, 11:09:46 am »

A kiedy zajmą się muzłumanami?

A demokracja to zawsze mi się kojarzyła z tym kto decyduje a nie jakie zasady są zapisane w konstytucji.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #166 dnia: Lutego 12, 2009, 11:36:11 am »

To mnie już nir tylko ubawiło ale i zdenerwowało.

Proszę się nie denerwować. Być może jeszcze nas kiedyś rozstrzelają albo powieszą, za to, że jesteśmy katolikami. Zawsze się tak zdarzało, że za wyznawanie jedynej prawdziwej religii można zapłacić cenę najwyższą.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #167 dnia: Lutego 12, 2009, 21:27:18 pm »

W kontekście medialnej nagonki na Kościół za zdjęcie ekskomuniki z bpa Williamsona na forum FSSPX napisałem:

Co do tej burzy medialnej, czy nie uważają Państwo, że papież - zapewne w dużej mierze w wyniku gwałtownych wypowiedzi środowisk żydowskich - potępiając słowa biskupa Williamsona o negowaniu zagłady Żydów (moim zdaniem słusznie) i zwracając uwagę, że nie jest to stanowisko ani FSSPX ani Watykanu (też słusznie) powinien jednocześnie stanowczo i ostro zareagować przeciw ingerowaniu przez ż/Żydów w wewnętrzne sprawy Kościoła, jakimi są stosunki pomiędzy FSSPX a Watykanem ?
Mam na myśli wypowiedzi o tym, że wg ż/Żydów ,,niedopuszczalne" albo ,,karygodne" (etc.) było zdjęcie ekskomuniki z bpa Williamsona. Moim zdaniem papież nie reagując na takie wypowiedzi (nie koniecznie sam, mógłby uczynić to poprzez któryś ze swoich oficjalnych urzędów kurialnych) popełnia błąd, pozwalając by świat patrzył na to, że każdy żyd, muzułmanin, buddysta, etc. może dowolnie krytykować poczynania Stolicy Apostolskiej, ba - niemal żądać od niej, by postępowała tak czy inaczej.

Ponieważ może nie każdy tam zagląda, zamieszczam tekst tutaj, zachęcając Państwa do komentarzy i wypowiedzenia się.

poprawka: literówka.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2009, 21:31:04 pm wysłana przez Richelieu » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #168 dnia: Lutego 12, 2009, 22:39:43 pm »

Pouczająco - mentorski styl wypowiedzi jest typowy dla pewnych grup, niekoniecznie Ż/żydów. Mam przed sobą książkę   "Inkwizycja" autorstwa M.Baigent / R.Leigh (ci od "Święty Graal, Święta Krew"). Ostatni rozdział : Kwestia papieska. Cytat :
  "Jeśli jednak ma [ Kościół ] uniknąć takiego losu [ jak Cesarstwo Rzymskie ], Kongregacja kodyfikująca jego doktryny MUSI wyjść naprzeciw ludzkim potrzebom. MUSI przerzucić pomosty wiodące ku innym wyznaniom chrześcijańskim, jak też ku wielu innym religiom i wierzeniom. MUSI nawiązywać kontakty z naukami i psychologą (...). Trzeba tez przerzucić pomost wiodący ku sztuce. Dawniej wspomagała ona religię, dając świadectwo sacrum. Już jednak w połowie XIX wieku(...) religia musiała zrzec się prerogatyw, artyści zaś, coraz śmielej i wyraźniej zaczęli przejmować rolę kapłanów.   Kapłani WINNI się teraz od nich uczyć, jak rozumieć i przydać znaczenia temu, co sakralne, numinalne czy spirytualne. Sam papież i Kongregacja Doktryny Wiary POWINNI wykazać się rozumieniem duchowości w takim stopniu, jak dajmy na to Rilke, Yeats czy Patrick White.
 Takim wyzwaniom WINIEN sprostać Kościół rozumiany jako całość, a Kongregacja Doktryny Wiary w szczególności, na progu nowego tysiąclecia. Jeśli im się powiedzie, przesądzi to o przyszłości wiary katolickiej w XXi stuleciu".

Na końcu książki oczywiście podziękowania , m.in. dla Library of the United Grand Ladge of England (Biblioteki Wielkiej Zjednoczonej Loży Masońskiej Anglii - Covent Garden).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #169 dnia: Lutego 25, 2009, 09:44:18 am »

Nowa myśl, ale chyba warto ją wrzucić do tego wątku:

Czy zauważyli Państwo po naszem forum, że zniesienie exkomunik biskupów FSSPX miało już jedną kapitalną zaletę ?

Zasadniczo papiści i lefebryści zaczęli grać w jednej drużynie, a nie przeciw sobie, a ponadto - sporo ludzi dobrej woli do nas dołączyło. Jest wprawdzie wielki front po stronie przeciwnej, ale nie ma dyskomfortu psychicznego, że papież i kuria są po zlej stronie mocy.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #170 dnia: Lutego 25, 2009, 09:49:16 am »

Zniknęła "zapora". zakupiłem od razu kilka książek Bractwa i Abp. M. Lefebvre'a i jestem pod wrażeniem! Umiar, prostota i nigdzie straszliwych lefebrystycznych zębisk! ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #171 dnia: Lutego 25, 2009, 09:53:02 am »

Bo tych zębisk u Arcybiskupa nie ma... Lefebrystami w znaczeniu propagatorami myśli Arcybiskupa byli i są xx. Laguerie i Aulagnier. Przez kilka lat bp Fellay & co odchodzili od tej linii, ale na szczęście do niej wracają
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #172 dnia: Lutego 25, 2009, 09:57:40 am »

Cytuj
propagatorami myśli Arcybiskupa byli i są xx. Laguerie i Aulagnier. Przez kilka lat bp Fellay & co odchodzili od tej linii, ale na szczęście do niej wracają

Co ma pan na myśli?
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
gen. Zaruski
adept
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #173 dnia: Lutego 25, 2009, 10:06:24 am »


 sporo ludzi dobrej woli do nas dołączyło

Teraz już dotknięcie się Tradycji nie grozi już w takim stopniu przypięciem łatki "schizmatyk", "lefebrysta". A jeśli doda się inne działania Benedykta XVI (na przykład piękniejsza liturgia) to takie nieraz drobne sygnały z samej góry powodują, że zwykli wierni czy duchowni nie patrzą już w taki sposób "my wierny Kościół i wy niezadowoleni kombinatorzy".
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2009, 12:16:23 pm wysłana przez gen. Zaruski » Zapisane
"Gdy stanę przed św. Piotrem i ten zapyta, jak mnie zameldować, odpowiem:
Łamałem młotem wrzeciądza niewoli, prowadziłem Polaków w góry i na morze, ażeby stali się twardzi jak granit, a dusze mieli czyste i głębokie jak morze."
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #174 dnia: Lutego 25, 2009, 10:13:52 am »

Mi dużo dał wykład Stehlina i abp. Lefebvre'a o posłuszeństwie.
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #175 dnia: Lutego 25, 2009, 10:22:41 am »

Cytuj
propagatorami myśli Arcybiskupa byli i są xx. Laguerie i Aulagnier. Przez kilka lat bp Fellay & co odchodzili od tej linii, ale na szczęście do niej wracają

Co ma pan na myśli?

Linia FSSPX istotnie się usztywniała na początku pontyfikatu J.Św. Benedykta XVI (a ścislej od początku XXI wieku) , co doprowadziło do wyrzucenia ww kapłanów z Bractwa i powołania Instytutu Dobrego Pasterza. On był od początku "lefebrystyczny" - nie zdradził linii ani celów Arcybiskupa.

Dobrze, że Bractwo to dostrzegło i również stwierdziło, że dziś można zrobić więcej dla Tradycji poprzez oficjalne struktury Kościoła, a nie walcząc przedewszystkiem z papieżem i popierającymi go tradycjonalistami. Wspomnę tu o awanturze z XI 2008 na starem forum w związku z pewnym wykładem pewnego amerykańskiego xiędza.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ignacy
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #176 dnia: Lutego 25, 2009, 11:20:18 am »

Problemem byly prawdziwe zamiary Ojca Swietego BenedyktaXVI. Slyszalem z ust pewnego biskupa Bractwa Piusa X, ze Benedykt XVI moze byc grozniejszym modernista, niz JPII. Wielu wiernych i kaplanow Piusa X nadal ma watpliwosci.
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #177 dnia: Lutego 25, 2009, 11:37:35 am »

"Po owocach ich poznacie". Tak samo jest z pontyfikatem JŚ Benedykta XVI, dziś nie wiele jeszcze można powiedzieć...
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #178 dnia: Lutego 25, 2009, 12:06:24 pm »

Ja to stanowisko Bractwa (bp-a Fellaya & co - jak pisze p. Krusejder) odbierałem raczej jako daleko posuniętą ostrożność. Może za daleko posuniętą, ale... Nieufność na początku pontyfikatu mogła wydawać się uzasadniona.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2009, 12:16:55 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #179 dnia: Lutego 25, 2009, 13:59:07 pm »

Na zamieszczonym filmiku w innym (zamkniętym) wątku biskup Williamson nie wygraża pięścią, lecz pokazuje figę. Daje więc do zrozumienia, że nie udzieli wywiadu.
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Po zniesieniu ekskomuniki FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!