Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:29:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Zapytanie ? Pomoc !!!!!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Zapytanie ? Pomoc !!!!!  (Przeczytany 5883 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« dnia: Grudnia 07, 2009, 20:35:46 pm »

Jak się załatwia taka mszę bo mnie czeka rozmowa z wikarym mojej parafii obecnie jest rezydentem ( doktorantem ) . Nie wiem czy odprawiał mszę trydencką ale jako licealista uczestniczył we mszy świętej sprawowanej jeszcze w Res Sacra Miser i chwalił się że ryt zna bardzo dobrze.

Jak to zostało załatwiane  w Brwinowie i Józefowie ?Jak się przeprowadza takie rozmowy ?

Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 07, 2009, 20:52:39 pm »

Józefów, a Brwinów to są dwa zupełnie inne przeciwne przypadki.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:04:21 pm »

ok . dobrze ale niech mi ktoś napisze jak się przeprowadza taką rozmowę bo mam pod nosem pusty kościół a muszę  jeździć kawałek drogi bo Benona . Dodam że klasyczny kościół  nie tą brzydotę soborową .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:13:08 pm »

ok . dobrze ale niech mi ktoś napisze jak się przeprowadza taką rozmowę bo mam pod nosem pusty kościół a muszę  jeździć kawałek drogi bo Benona . Dodam że klasyczny kościół  nie tą brzydotę soborową .
No to najpierw, chyba, trzeba umiec mowic.

Jak juz umiemy, to udajemy sie do ksiedza i mowimy, ze mamy prosbe, ze motuprioprio, ze lepiej. Co kto lubi.
Informuje, ze ja takiej rozmowy nie przeprowadzalem.
Ja sie udalem do kaplicy B.K.PX i juz.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:39:21 pm »

Panie binraf zamiast jezdzic do kaplicy FSSPX co nie jest dobrym rozwiazaniem , nalezy najpierw  z tym rezydentem porozmawiac czy w ogole bylby zainteresowany odprawieniem. Bo jak nie to mozna dac sobie spokoj albo jesli go pan dobrze zna to namawiac. Jak sie zgodzi, trzeba uzyskac aprobate proboszcza. Najlepiej jakby bylo was wiecej i ktos kto zna proboszcza lepiej, jakis ministrant czy aktywista parafialny.
A rozmowa, normalnie jak czlowiek z czlowiekiem :)
Pozdrawiam
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 07, 2009, 23:22:51 pm »

ok . dobrze ale niech mi ktoś napisze jak się przeprowadza taką rozmowę bo mam pod nosem pusty kościół a muszę  jeździć kawałek drogi bo Benona .

Panie binraf zamiast jezdzic do kaplicy FSSPX

Kościół św. Benona jest kościołem CSsR, a nie FSSPX.

Cytuj
co nie jest dobrym rozwiazaniem ,

A dlaczego? [Nie wymagam od Pana odpowiedzi...]
Rozwiązanie jak rozwiązanie. Na pewno lepsze niż nieuczestniczenie w Mszy Trydnckiej. Czyli całkiem dobre.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 07, 2009, 23:51:02 pm »

Jak sie zgodzi, trzeba uzyskac aprobate proboszcza.
Jak to trzeba? Dlaczego trzeba?
MP "SP" pan Szanowny czytał? O mszach prywatnych nie słyszał?
Były, są i niestety będą miejsca, zarówno w Polsce jak i na świecie, gdzie księża celebrują Mszę świętą bez aprobaty proboszcza, a bywają i przypadki, że nawet wbrew jego woli.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 07, 2009, 23:52:58 pm »

Panie binraf zamiast jezdzic do kaplicy FSSPX
Kościół św. Benona jest kościołem CSsR, a nie FSSPX.
Ojciec Krzysztof odprawia tridentinę? Znaczy lasandrysta...

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 08, 2009, 00:56:03 am »

Cytuj
Kościół św. Benona jest kościołem CSsR, a nie FSSPX.

Wiem, ze to nie FSSPX, moja odpowiedz dotyczyla sugestii pana Kalebasiaka.


Cytuj
Jak to trzeba? Dlaczego trzeba?
MP "SP" pan Szanowny czytał? O mszach prywatnych nie słyszał?
Były, są i niestety będą miejsca, zarówno w Polsce jak i na świecie, gdzie księża celebrują Mszę świętą bez aprobaty proboszcza, a bywają i przypadki, że nawet wbrew jego woli.

Wiem, ze to w stylu pewnych srodowisk wywolywac konflikty i dzialac bez porozumienia z wladza koscielna i kto chce niech tak robi, ja po prostu zaproponowalem inne rozwiazanie i niech kazdy sobie robi jak chce.

Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 08, 2009, 08:46:40 am »

Skoro Pan wie to proszę wymienić te środowiska.

ja po prostu zaproponowalem inne rozwiazanie i niech kazdy sobie robi jak chce.
Nie proszę Pana. Wyraźnie Pan napisał, że "trzeba uzyskac aprobate proboszcza", co jest nieprawdą, może nawet bzdurą, a czasem wręcz idiotyczną radą, która może utrudnić albo zablokować kapłanowi odprawianie katolickiej Mszy. Żeby była pewna jasność, moim zdaniem w ramach budowania dobrych stosunków międzyludzkich, wypadałoby poinformować swojego proboszcza, ale już nie prosić go o zgodę bo zgodę wydał sam święty papież Pius V.

Ponawiam pytanie pana JRWF: dlaczego "jezdzic do kaplicy FSSPX co nie jest dobrym rozwiazaniem" ?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 08, 2009, 09:05:25 am »

Sam nieraz jeżdzę do kościoła Bractwa w Radosci, ale myślę, że dla większości szarych ludzi, Bractwo kojarzy się niestety z organizacją stojącą w opozycji do KK, a więc podejrzaną. I nawet gdy rozmowy Bractwa ze Stolicą Apostolską zakonczą się powodzeniem to jeszcze długie lata za Bractwem będzie ciągnał się fałszywy ,,ogon" podejrzliwości. Drugą sprawą utrudniejącą dostęp do Bractwa tutaj w Warszawie jest odległość przeoratu od centrum miasta. Większość ludzi nie czuje potrzeby jechania godzinami do przeoratu na KRR. Warszawa to nie malutkie miasteczko i nic dziwnego że ludzie chcą mieć KRR w swoich kościołach parafialnych, gzie można iść spacerkiem Inna kwestia czy jest to możliwe. Ale to już inny temat.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 08, 2009, 09:21:17 am »

Reasumujac : lepiej byc mlodym, zdrowym, na koniu i miec tridentine w kosciele na sasiedniej ulicy niz byc starym, chorym, pieszo i miec w promieniu 50 kilometow sam NOM.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 08, 2009, 09:21:17 am »

@ p. ryszard1966

1. Co z tego, że "się kojarzy". Są ludzie, którym wszystko kojarzy się z d...
2. Są ludzie, którzy wogóle nie czują potrzeby jechania do jakiegokolwiek kościoła.
3. To bardzo dobrze, że ludzie chcą mieć KRR w swoich kościołach parafialnych. Tak powinno być i oby jak najwięcej takich ludzi.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 08, 2009, 09:32:14 am »


Wiem, ze to w stylu pewnych srodowisk wywolywac konflikty i dzialac bez porozumienia z wladza koscielna i kto chce niech tak robi, ja po prostu zaproponowalem inne rozwiazanie i niech kazdy sobie robi jak chce.


Można również wrzuconemu do studni radzić, by nie wywoływał konfliktów. To co Pan robi na forum jest nieeleganckie.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 08, 2009, 10:03:54 am »

Reasumujac : lepiej byc mlodym, zdrowym, na koniu i miec tridentine w kosciele na sasiedniej ulicy niz byc starym, chorym, pieszo i miec w promieniu 50 kilometow sam NOM.

:DDDDDDDDDDD

kto szuka pomyslu na stopkę ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Zapytanie ? Pomoc !!!!! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!