Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:00:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Zapytanie ? Pomoc !!!!!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Zapytanie ? Pomoc !!!!!  (Przeczytany 5882 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 08, 2009, 10:30:59 am »

Wiem, ze to w stylu pewnych srodowisk wywolywac konflikty i dzialac bez porozumienia z wladza koscielna i kto chce niech tak robi.

Wiem, ze to w stylu pewnych wladz koscielnych wywolywac konflikty (w tym konflikty sumienia) i dzialac bez porozumienia z Panem Bogiem i kto chce niech takiej wladze bedzie posluszny.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 08, 2009, 11:08:29 am »

W Polsce wierni raczej słuchają władz kościelnych, a już szczególnie w małych miasteczkach. Tak wpoił to wiernym kardynał Wyszyński w czasach komuny. Trudno więc wymagać od nich by latali do kaplic Bractwa, jeśli od lat wpajano im że to shizmatycy. Zresztą tak naprawdę trzeba sobie postawić pytanie czy ludzie wychowani w Polsce w NOM chcą powrotu KRR? Miejsca gdzie jest sprawowany KRR w Polsce nie są oblegane. Niestety. Może NOM wprowadzał kardynał Wyszyński powoli ale skutecznie.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 08, 2009, 11:18:49 am »

Skoro Pan wie to proszę wymienić te środowiska.

ja po prostu zaproponowalem inne rozwiazanie i niech kazdy sobie robi jak chce.
Nie proszę Pana. Wyraźnie Pan napisał, że "trzeba uzyskac aprobate proboszcza", co jest nieprawdą, może nawet bzdurą, a czasem wręcz idiotyczną radą, która może utrudnić albo zablokować kapłanowi odprawianie katolickiej Mszy. Żeby była pewna jasność, moim zdaniem w ramach budowania dobrych stosunków międzyludzkich, wypadałoby poinformować swojego proboszcza, ale już nie prosić go o zgodę bo zgodę wydał sam święty papież Pius V.

Ponawiam pytanie pana JRWF: dlaczego "jezdzic do kaplicy FSSPX co nie jest dobrym rozwiazaniem" ?

Temat FSSPX jest dla mnie wyczerpany, wiec nie bede go kontynuowal, a co do uzyskania aprobaty proboszcza, no coz, ksiadz ten jest wikarym w tej parafii, wprowadzanie wlasnych zwyczajow bez porozumienia z proboszczem zazwyczaj zle sie konczy. Jesli uwaza pan, ze lepszy rozwiazaniem niz rozmowa i przekonanie proboszcza jest wymachiwanie mu SP i QPT przed oczami, a potem odprawianie bez jego zgody to droga wolna. Czy ja bronie? Niech sobie kazdy robi co chce na swoim podworku, mnie to nie interesuje. Podzielilem sie jedynie sugestia, na co pan odpowiedzial w swoim stylu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2009, 11:25:28 am wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Zapytanie ? Pomoc !!!!! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!