Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 03:38:12 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: BREVIARIUM ROMANUM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: BREVIARIUM ROMANUM  (Przeczytany 227274 razy)
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #225 dnia: Lutego 21, 2010, 15:24:05 pm »

Ad amharc: święta racja, mój błąd i zapominalstwo, że Suche Dni w tym tygodniu przypadają  :-[
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #226 dnia: Marca 06, 2010, 21:44:41 pm »

Ja odmawiam ten nowoczesny brewiarz czasami... a można gdzieś dostać w postaci książkowej stary? I czy stary się musi po łacinie odmawiać?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #227 dnia: Marca 07, 2010, 09:15:21 am »

Starego niestety po polsku nie ma. Na podanych wyżej stronach są wersje anglojęzyczne (przynajmniej). Na allegro pełno jest "starych" Brewiarzy. Często pojawiają się takie z pierwszej połowy XX wieku. Rzadziej późniejsze ('55, '51), a bardzo rzadko '62. Ktoś tam teraz nawet sprzedaje czterotomówkę Piusa XII.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #228 dnia: Maja 21, 2010, 22:09:21 pm »

Jutro wybieram się z użytkownikiem łukasz88 do biblioteki seminaryjnej, w której są stare brewiarze, mszaliki i nawet Mszał ołtarzowy na półce "Zbyteczne". Stąd moje pytanie, jak odróżnić BR 1962 od wcześniejszych? Jest na początku coś po czym można poznać ze to napewno 1962 a nie np 1961 (zależy mi na wulgacie)?
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #229 dnia: Maja 21, 2010, 22:51:21 pm »

Brewiarze z Psalterium Pianum drukowane od bodaj 1946 do 1961 roku nosiły podtytuł: "cum textu psalmorum e versione Pii Papae XII auctoritate edita" czy podobnie... Można też poznać po kantyku Benedictus (do odszukania w trzech miejscach: w Psalterium, w Ordinarium i opcjonalnie we wkładce luźnej bądź wszytej przed stroną tytułową). Otóż Benedictus z Wulgaty będzie miał w pierwszym wersie "quia visitavit et fecit redemptionem plebis suae", natomiast ten z edycji Psalterium Pianum - "quia visitavit et redemit populum suum".

Pomyślnych łowów!

PS. Ja bym tam i wersją 1961 nie pogardził. Zwłaszcza, jeśli ma wszyte proprium dla Polski. Wynieść co się da, wystawić ofertę na forum, a co nie zejdzie - wystawić na Allegro z przeznaczeniem zysku na kleryków IDP :)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #230 dnia: Maja 21, 2010, 23:07:33 pm »

Jutro wybieram się z użytkownikiem łukasz88 do biblioteki seminaryjnej, w której są stare brewiarze, mszaliki i nawet Mszał ołtarzowy na półce "Zbyteczne". Stąd moje pytanie, jak odróżnić BR 1962 od wcześniejszych? Jest na początku coś po czym można poznać ze to napewno 1962 a nie np 1961 (zależy mi na wulgacie)?

Christus Rex

Popieram pana Bartka "Wynieść co się da, wystawić ofertę na forum, a co nie zejdzie - wystawić na Allegro" wynieść i takie np.1936 , 1955 roku  :)
Proszę wynieść co się da oczywiście jak można  ;D rozważania dla zakonników lub kapłanów z 30 ,40 i 50 lat XX wieku  itp
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2010, 23:13:47 pm wysłana przez LUK » Zapisane
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #231 dnia: Maja 21, 2010, 23:13:01 pm »

Popieram pana Bartka "Wynieść co się da, wystawić ofertę na forum, a co nie zejdzie - wystawić na Allegro" wynieść i takie np.1936 , 1955 roku  :)

Chcemy wynieść jak najwięcej, ale to zależy od  humoru x. Dyrektora biblioteki, ile nam pozwoli wsiąść, a strzeże on zbiorów niczym mityczny cerber, i może stwierdzić że mimo że zbyteczne to lepiej niech zostanie " bo może kiedyś się przyda" :)  Proszę trzymać za nas kciuki.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #232 dnia: Maja 21, 2010, 23:15:13 pm »

Proszę trzymać za nas kciuki.

... na różańcu :)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #233 dnia: Maja 21, 2010, 23:16:35 pm »

Proszę trzymać za nas kciuki.

... na różańcu :)

Christus Rex

Ubiegł mnie pan panie Bartku  :) Proszę wynieść co się da nie tylko brewiarze  ;D
Zapisane
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #234 dnia: Maja 21, 2010, 23:24:31 pm »

Proszę wynieść co się da nie tylko brewiarze  ;D
Wyniesiemy co tylko będzie można, na co Wielebny Dyrektor pozwoli.
 Chociaż czasem ma się pokusę zabrać to i owo nie pytając o zgodę, no ale ja nie nazywam się Stanisław Szczur, i nie będę ryzykował popadnięcia w niełaskę ;D
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #235 dnia: Maja 21, 2010, 23:26:02 pm »

Proszę wynieść co się da nie tylko brewiarze  ;D
Wyniesiemy co tylko będzie można, na co Wielebny Dyrektor pozwoli.
 Chociaż czasem ma się pokusę zabrać to i owo nie pytając o zgodę, no ale ja nie nazywam się Stanisław Szczur, i nie będę ryzykował popadnięcia w niełaskę ;D

Christus Rex

Rzecz jasna po pozwoleniu  ;)
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #236 dnia: Maja 22, 2010, 11:47:54 am »

Wszytskie BR jakie znaleźliśmy są z tłumaczeniem Piusa XII. Znaleźliśmy też mszaliki z 1963 (te co ich reprint jest na sanctusie). Dyrektora nie było więc siostra obiecała że zapyta. Ale z wyniesieniem wszytskiego będzie ciężko, narazie dostaniemy po dwa komplety w/w, jesli się dyrektor zgodzi.
Co do Mszału to musielibyśmy sami pogadać z dyrektorem, bo siotra stwierdziła że po co wiernym Mszał.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #237 dnia: Maja 22, 2010, 12:01:33 pm »

Co do Mszału to musielibyśmy sami pogadać z dyrektorem, bo siotra stwierdziła że po co wiernym Mszał.

Chociaż po to, aby się modlić, aby rozważać propria na poszczególne dni roku liturgicznego :)
Zapisane
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #238 dnia: Maja 22, 2010, 12:32:05 pm »

Chociaż po to, aby się modlić, aby rozważać propria na poszczególne dni roku liturgicznego :)
Powie nam, że to tego są mszaliki  :(
A ta ołtarzówka to prawie niezniszczony Mszał firmy Benziger Brothers, tak się na niego napaliłem, że muszę go mieć, za wszelką cenę  ;D Pozostaje porozmawiać z x. Dyrektorem, siostra uważa, że świeckim nie można dawać mszału, bo to tylko dla księży itd.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #239 dnia: Maja 22, 2010, 12:44:21 pm »

siostra uważa, że świeckim nie można dawać mszału, bo to tylko dla księży itd.

Ech, te przedsoborowe zabobony... ;)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: BREVIARIUM ROMANUM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!