Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 12:17:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: BREVIARIUM ROMANUM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: BREVIARIUM ROMANUM  (Przeczytany 228448 razy)
adrian1713
bywalec
**
Wiadomości: 53


Któż jak Bóg!

« Odpowiedz #90 dnia: Kwietnia 16, 2009, 14:20:38 pm »

Witam, wiadomo może coś co się stało z tą akcją polsko łacińskiej wersji Brewiarza Rzymskiego, która była omawiana na starym forum. Jeśli jeszcze działa chętnie przyłącze się jakoś pomóc. Serdecznie pozdrawiam.
Zapisane
Ostatnia reforma brewiarza zwieńczona zostanie dwoma pustymi okładkami, z jednym Alleluja na każdej, z których jedno będzie ad libitum (do wyboru).
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #91 dnia: Kwietnia 16, 2009, 14:34:13 pm »

Witam, wiadomo może coś co się stało z tą akcją polsko łacińskiej wersji Brewiarza Rzymskiego, która była omawiana na starym forum. Jeśli jeszcze działa chętnie przyłącze się jakoś pomóc. Serdecznie pozdrawiam.

Właściwym adresatem ofert pomocy jest p. Zelus.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #92 dnia: Kwietnia 17, 2009, 12:17:02 pm »

Czy w okresie Wielkanocnym , w mniejszych godzinach niema Hymnu i czytania bo nie wiem czy dobrze to zrozumiałem z rubryk, bodajże antyfon też do psalmów niema , a psalmy z Wielkiej Niedzieli ?
Jeśli się mylę lub coś zile przeczytałem, proszę o poprawienie mnie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2009, 12:19:33 pm wysłana przez bratpatryk » Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
adrian1713
bywalec
**
Wiadomości: 53


Któż jak Bóg!

« Odpowiedz #93 dnia: Kwietnia 17, 2009, 15:26:03 pm »

Z tego co się orientuje to jedynie podczas trwania Oktawy Wielkanocnej w godzinach mniejszych (jak zresztą i pozostałych godzinach) pomija się hymn. Również nie odmawia się antyfon przed psalmami. Po Oktawie Wielkanocnej, w czasie trwania okresu wielkanocnego już normalnie odmawia się hymn ( w Prymie "Jam lucis orto sidere" w Terti "Nunc Sancte nobis Spiritus" w Sexcie "Rector potens verax Deus" i w Nonie "Rerum Deus tenax vigor". Psalmy poprzedza (zresztą jak i w obecnej Liturgii Godzin) jedna antyfona: "Alleluja, * alleluja alleluja", chyba że wypada jakieś święto lub wspomnienie wtedy antyfonę bierze się z części wspólnych lub o danym świętym. Jeżeli gdzieś tutaj popełniłem błąd będę wdzięczy za poprawienie. 
Zapisane
Ostatnia reforma brewiarza zwieńczona zostanie dwoma pustymi okładkami, z jednym Alleluja na każdej, z których jedno będzie ad libitum (do wyboru).
Eremita
Gość
« Odpowiedz #94 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:07:29 pm »

Mam pomysł, dobrze by było jak by wszyscy użytkownicy sie zjednoczyli i wspólnie opracowali nowy brewiarz polsko- łaciński, taki jak był w dwudziestleciu międzywojennym. Należało by powrócić do psałterza tygodniowego ale może utworzyć dwutygodniowy, dodać więcej pieśni z Bibli, dodac nowe hymny nie usuwając starych,dopracować wspomnienia świętych aby miały przynajmniej większości własne antyfony i czytania. Co o tym sądzicie ?
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #95 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:15:02 pm »

Mam pomysł, dobrze by było jak by wszyscy użytkownicy sie zjednoczyli i wspólnie opracowali nowy brewiarz polsko- łaciński, taki jak był w dwudziestleciu międzywojennym. Należało by powrócić do psałterza tygodniowego ale może utworzyć dwutygodniowy, dodać więcej pieśni z Bibli, dodac nowe hymny nie usuwając starych,dopracować wspomnienia świętych aby miały przynajmniej większości własne antyfony i czytania. Co o tym sądzicie ?

Pomysł nie głupi ale samemu sobie stworzyć ,wedle mojego widzi misie to nie.
Był pomysł by stworzyć brewiarz łacińsko - polski z 1962 ale jakoś cisza, czy prace się posunęły do przodu.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #96 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:30:34 pm »

polecam ten brewiarz , tu są modlitwy po kolei ułożone.
http://www.officiumdivinum.org/
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #97 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:36:25 pm »

Też takowym bym był zainteresowany. Od nie dawna mam brewiarz z 1962 r. Jeszcze nie potrafię za bardzo się nim posługiwać. Oczywiście łaciny nie znam. Do tego musiałem zakupić 5 tomowy słownik łacińsko-polski.
Jeżeli ktoś by taką inicjatywę podjął, aby taki projekt później zwieńczyć umiejscowieniem w internecie, aby każdy mógł z niego korzystać to z chęcią bym się przyłączył.

Mam pytanie czy gdzieś w internecie jest umieszczany porządek modlitw na każdy dzień? Czy też każdy użytkownik musi sobie sam takowe wyszukiwać?

Radek Buczyński

Witam, wiadomo może coś co się stało z tą akcją polsko łacińskiej wersji Brewiarza Rzymskiego, która była omawiana na starym forum. Jeśli jeszcze działa chętnie przyłącze się jakoś pomóc. Serdecznie pozdrawiam.

Właściwym adresatem ofert pomocy jest p. Zelus.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #98 dnia: Kwietnia 19, 2009, 23:08:57 pm »

Najlepszy by był z rubrykami po Polsku.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Eremita
Gość
« Odpowiedz #99 dnia: Kwietnia 23, 2009, 18:57:02 pm »

Przydałby się po polsku. Obecny brewiarz został mocno zniszczony przez reformę. Teraz wszystko  robi się  :-[ aby było szybko i wygodnie w Kościele, jak najszybciej odprawić i mieć z głowy, byle jak.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #100 dnia: Kwietnia 23, 2009, 19:54:57 pm »

Jak dla mnie najlepiej by było żeby chociaż rubryki były po Polsku bo wtedy będzie można samemu się dowiedzieć jak to używać.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
adrian1713
bywalec
**
Wiadomości: 53


Któż jak Bóg!

« Odpowiedz #101 dnia: Kwietnia 25, 2009, 21:19:06 pm »

Witam wraz z panem Radosławem publikujemy na razie w na stornie naszego bloga tłumaczenie polskie oficjum na najbliższą niedziele tj. Niedziele Dobrego Pasterza. Tekst zgodny z rubrykami z 1960 roku.
Zapisane
Ostatnia reforma brewiarza zwieńczona zostanie dwoma pustymi okładkami, z jednym Alleluja na każdej, z których jedno będzie ad libitum (do wyboru).
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #102 dnia: Kwietnia 28, 2009, 21:46:31 pm »

Pytanie do znawców sprawy w moim Brewiarzu niema Święta Królowej Polski 3Maja, skąd można wziąć,
teksty.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #103 dnia: Kwietnia 28, 2009, 22:18:15 pm »

Pytanie do znawców sprawy w moim Brewiarzu niema Święta Królowej Polski 3Maja, skąd można wziąć,
teksty.

Znawcą nie jestem, ale skany z dodatku z mego brewiarza z roku '60 poniżej w pliku:
http://www.megaupload.com/?d=31WI73OM

PS. Na Oficjum B.M.V. proszę poczekać jeszcze.
Zapisane
Eremita
Gość
« Odpowiedz #104 dnia: Kwietnia 29, 2009, 18:21:44 pm »

Z breviarium romanum sa same problemy, tego wspomnienia nie ma, tamtego święta nie ma. Obecny kalendarz jest inny, poprzestawiane są święta a większośc wspomnień świętych obchodzą tylko poszczególne zakony
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: BREVIARIUM ROMANUM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!