Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:46:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: BREVIARIUM ROMANUM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: BREVIARIUM ROMANUM  (Przeczytany 227285 razy)
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #450 dnia: Stycznia 16, 2013, 13:11:34 pm »

Było by to fajne, z tym że trzeba się na tym znać.

Sprawdziłem, i w nowej wersji już nie trzeba nawet żadnego skryptu.

Ściągamy http://divinum-officium.googlecode.com/files/Hofficium-20111103.zip,
rozpakowujemy plik zip, wchodzimy do foldera Hofficum i uruchamiamy program officium.exe.
Otwiera się program, wpisujemy datę, kiedy chcemy zacząć (np. dzisiejszą) w polu "From", następnie
ilość dni (np 30 dni) w polu "Days", następnie docelowy folder w polu "Into". Możemy ustawić
też inne parametery (drugi język, wersja rubryk, itd.).

Po kliknięciu "Generate files" program wygeneruje pliki officium na wskazaną liczbę dni. Kopiujemy te pliki do pamięci telefonu, a potem otwieramy właściwy za pomocą przeglądarki telefonu (pliki są nazwane
jak należałoby oczekiwać, tzn. data jest w nazwie pliku).

Witam.
W podobny sposób chciałem wygenerować kod do OFFICIUM PARVUM B.M.V. ale nie działa.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #451 dnia: Stycznia 30, 2013, 21:09:58 pm »

Proszę o wytłumaczenie sprawy z psałterzem Piusa XII w którym brewiarzu to znaczy w którym roku zaprowadzono zmiany.
Ja mam osobiście brewiarz z 1960 i 1961 r, w obydwu psalmy są różne.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #452 dnia: Stycznia 30, 2013, 21:29:12 pm »

Psałterz Piusa XII wprowadzono w 1945 roku (nie wiem, czy od razu we wszystkich wydaniach brewiarzy). Psałterz gallikański przywrócono ponoć w 1962 roku. Myślę, że ten brewiarz z 1961 r. może już mieć na powrót psałterz gallikański.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #453 dnia: Stycznia 30, 2013, 21:34:10 pm »

Mam BR 1961 i tam jest psalterium pianum Piusa XII
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #454 dnia: Stycznia 30, 2013, 21:36:54 pm »

Czyli Psałterz gallikański będzie w wszystkich brewiarzach z przez 1945 ?
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #455 dnia: Stycznia 30, 2013, 21:42:23 pm »

Niewątpliwie.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #456 dnia: Stycznia 31, 2013, 00:34:23 am »

Psałterz gallikański nigdy nie był zabroniony, od 1945 r. ukazywały się Brewiarze albo z Psałterzem gallikańskim, albo z Psałterzem Piusowym. W 1962 r. ukazał się dekret dotyczący Rytuału, ale potwierdzający również dotychczasową praktykę wydawania Brewiarza.

"Ephemerides Liturgicae", 77 (1963) fasc. 3, pp. 188-190
Dekret ŚKO z 7 XI 1962 r. (Prot. N. B. 18/957)
4. Utrum in functionibus Ritualis romani adhiberi debeat tantummodo nova psalmorum versio, uti in editione typica a. 1952, ita ut antiqua versio omnino iam sit prohibita?
Ad 4. Negative.

Adnotationes [od redakcji czasopisma] pp. 190-191
5. Nova psalmorum versio a Pio XII, a. 1945, Motu proprio "In cotidianis precibus" promulgata, ab Editoribus Pontificiis adhibita est in edendis novis Breviariis, etsi non esset imposita ex praecepto. Sed de facto in editiones librorum liturgicorum introducta est. Nova versio invecta est etiam in editionem Ritualis romani, sed tantum cum ageretur de psalmis integris; attamen in nonnullis formulis novarum Missarum (ex. gr. in Missis Assumptionis B. M. V., S. Ioseph Opificis, S. Pii X), nova versio psalmorum adhibita est, quamvis de psalmis non integris ageretur.
Ex responso supra allato et ex aliis clare apparet non urgeri introductionem novae versionis Pii XII in libros liturgicos, sed fas esse Editoribus Pontificiis nova vel veteri seu traditionali versione uti: ita Domus Editoriales Mame et Dessain Breviaria iuxta Codicem rubricarum paraverunt utendo sive nova sive veteri versione.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #457 dnia: Lutego 13, 2013, 12:20:13 pm »

jaki ma sens zastrzeżenie kodeksu rubryk zapisane w n. 23 ("ferie I kl. dopuszczają tylko komemoracje uprzywilejowane"), skoro wszelkie święta I kl. przypadające w tych dniach (tj. w ferie I kl.) z automatu podlegają translacji?

Pytanie stare, ale właśnie dzisiaj ma zastosowanie ta rubryka.
Nie chodzi tu o zbieżność (okurencję), ale o spotkanie (konkurencję). Otóż jeśli po Środzie Popielcowej następuje w jakimś kalendarzu partykularnym święto 1. klasy, wówczas nieszpory są z dnia powszedniego i wspomina się następujące święto. W tym roku taka sytuacja ma miejsce tam, gdzie św. Walentego jest świętem 1. klasy (z parafii, gdzie odprawiana jest Msza trydencka: Bielsko-Biała Lipnik).
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Robert Golat
adept
*
Wiadomości: 41


Introibo ad altare Dei

« Odpowiedz #458 dnia: Lutego 13, 2013, 23:20:42 pm »

Pobierałem te pliki brewiarza z roku 1942 ze strony archive.org,te pliki bardzo wolno się pobierały choć mam internet 12MB/s.Każdy z tych plikow ma ok 400MB objętości.Jak chciałem odtworzyć ten plik pdf-a brewiarza to ten plik pobierał prawie całą pamięć ramu,i zawieszał się komuter.Chciałym się zapytać czy u Państwa były proglemy przy pobieraniu i odtwarciu tych plików pdf brewiarza?
Zapisane
Robert Golat Płock
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #459 dnia: Lutego 13, 2013, 23:30:49 pm »

Nie ma żadnych. Może nowszy Adobe Reader warto zainstalować? Albo inny czytnik np. Foxit PDF Reader.
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Robert Golat
adept
*
Wiadomości: 41


Introibo ad altare Dei

« Odpowiedz #460 dnia: Lutego 14, 2013, 15:07:03 pm »

Nie ma żadnych. Może nowszy Adobe Reader warto zainstalować? Albo inny czytnik np. Foxit PDF Reader.
    Dziękuję za poradę.Ponownie pobrałem te pliki brewiarza i ustawiłem jako domyślny program najnowszy Adobe reader 11,wszystko dobrze się odtwiera.A wcześniej miałem ustawiony program PDF -X Change Viever i ten program miał kłopoty odtwarciem dużych plików pdf.Polecam ten brewiarz,w każdym pliku są zalładki że można odrazu przejść do proporiów,czy psałterza.Warto pobrać ten brewiarz z roku 1942.
Zapisane
Robert Golat Płock
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #461 dnia: Lutego 27, 2013, 10:49:12 am »

Dziś w Laudesach i Nieszporach ostatnia publiczna modlitwa "Dominus conservet eum" za Benedykta XVI.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #462 dnia: Kwietnia 20, 2013, 09:20:30 am »

Witam
W którym miejscu można sprawdzić w brewiarzu czy ma psałterz  gallikański ?
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #463 dnia: Kwietnia 20, 2013, 11:12:24 am »

Najszybciej, nie wprost: po brzmieniu kantyku "Benedictus" w formularzu ogólnym (Ordinarium) lub szczegółowym (Psalterium) Laudesów.

W pierwszym wersecie:
"quia visitavit et fecit redemptionem plebis suae" - Psałterz Gallikański
"quia visitavit et redemit populum suum" - Psalterium Pianum
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #464 dnia: Maja 09, 2013, 00:08:48 am »

Że od Wniebowstąpienia Pańskiego aż do Wigilii Zielonych Świątek włącznie na Prymę w responsorium krótkim jest werset Qui scandis... (we wszystkich Oficjach lekcja krótka jest Viri Galilaei).
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2013, 00:18:25 am wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: BREVIARIUM ROMANUM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!