Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:48:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: BREVIARIUM ROMANUM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: BREVIARIUM ROMANUM  (Przeczytany 227281 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #435 dnia: Kwietnia 02, 2012, 13:32:29 pm »

W księgach cystersów lubiąskich Officjum Tenebrarum jest każdego dnia jedno nokturnowe. Myślałem że to specyfika klasztoru.
Ale jakież było moje zdziwienie, kiedy odkryłem w kancyonale x Siedleckiego Ciemne Jutrznie również tylko jednonokturnowe!
Zastanwia mnie - czy to specyfika prowinji polskiej? Czy też stan całego Kościoła przed "Divino afflatu" ?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
SemperFidelis
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #436 dnia: Kwietnia 02, 2012, 22:56:50 pm »

Bardzo pomocne:

http://mszatrydencka.waw.pl/index.php/propria/lekcje-brewiarza

Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #437 dnia: Kwietnia 08, 2012, 18:40:54 pm »

W księgach cystersów lubiąskich Officjum Tenebrarum jest każdego dnia jedno nokturnowe. Myślałem że to specyfika klasztoru.
Ale jakież było moje zdziwienie, kiedy odkryłem w kancyonale x Siedleckiego Ciemne Jutrznie również tylko jednonokturnowe!
Zastanwia mnie - czy to specyfika prowinji polskiej? Czy też stan całego Kościoła przed "Divino afflatu" ?

W którym kancjonale Siedleckiego? W jakim sensie 1-nokturnowe? Blok 9 psalmów nie jest przerywany lekcjami?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #438 dnia: Kwietnia 08, 2012, 23:48:44 pm »

1886, 1 nokturn czyli antyfony, responsy, ns końcu kancjonału lamentacje
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #439 dnia: Kwietnia 09, 2012, 15:39:30 pm »

Sprawdziłem: w polskich kancjonałach występują wyłącznie melodie do I nokturnu Ciemnych Jutrzni. Wynikało to być może z naszego tonu Lamentacji - odrębnego od rzymskiego. Trzeba by sprawdzić w Antyfonarzu Piotrkowczyka. W obrzędach Wielkiego Tygodnia ks. Surzyńskiego (Poznań, 1892), Ciemne Jutrznie są w układzie rzymskim, 9-lekcyjne, ale melodie podano tylko dla I nokturnu.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #440 dnia: Sierpnia 25, 2012, 19:25:24 pm »

Czy dzisiejsze Nieszpory odmawia się z 26 sierpnia o Matce Bożej Częstochowskiej ?
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #441 dnia: Sierpnia 25, 2012, 20:00:00 pm »

Czy dzisiejsze Nieszpory odmawia się z 26 sierpnia o Matce Bożej Częstochowskiej ?

Tak. Odmawia się I Nieszpory z jutrzejszej uroczystości, ze wspomnieniem IV niedzieli sierpnia (ant. Sapientia i modlitwa z 13. niedzieli po Zesłaniu Ducha Św.).
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #442 dnia: Października 01, 2012, 19:10:07 pm »

Czy istnieje brewiarz tradycyjny na telefon, proszę o pomoc.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #443 dnia: Października 01, 2012, 20:35:12 pm »

http://divinumofficium.com/cgi-bin/horas/officium.pl#

Jak ma Pan komórkę z internetem to da się chyba z tego skorzystać?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #444 dnia: Października 01, 2012, 21:38:24 pm »

Czy istnieje brewiarz tradycyjny na telefon, proszę o pomoc.

Takie połowiczne rozwiazanie:

Z http://divinumofficium.com można ściągnąć program generujący brewiarz na dany dzień na PC. Jak się go zainstaluje, to ma on  możliwość wygenerowania pliku html na dowolny dzień roku. Można więc zwyczajnie wygenerować 365 plików html na cały rok (nie ręcznie, oczywiście, ale pisząć prosty skrypt), przenieść je na telefon, a następnie otwierać przeglądarką telefonu.

Zaleta tego rozwiązania jest taka, że nie trzeba się łaczyć z internetem aby wyświetlić officium na dany dzień.
Wada taka, że co roku trzeba generowac nowe pliki (bo święta ruchome wypadają kiedy indziej etc.)

Ja używam tego rozwiązania, choć rzadko - tylko wtedy, kiedy podróżuję gdzieś daleko i nie chce mi się brać książkowego wydania.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #445 dnia: Października 03, 2012, 10:54:10 am »

http://divinumofficium.com/cgi-bin/horas/officium.pl#

Jak ma Pan komórkę z internetem to da się chyba z tego skorzystać?

Korzystać się da, ale z zasięgiem w pociągu czasem kiepsko.

Czy istnieje brewiarz tradycyjny na telefon, proszę o pomoc.

Można więc zwyczajnie wygenerować 365 plików html na cały rok (nie ręcznie, oczywiście, ale pisząć prosty skrypt), przenieść je na telefon, a następnie otwierać przeglądarką telefonu.


Było by to fajne, z tym że trzeba się na tym znać.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #446 dnia: Października 03, 2012, 18:26:56 pm »

Było by to fajne, z tym że trzeba się na tym znać.

Sprawdziłem, i w nowej wersji już nie trzeba nawet żadnego skryptu.

Ściągamy http://divinum-officium.googlecode.com/files/Hofficium-20111103.zip,
rozpakowujemy plik zip, wchodzimy do foldera Hofficum i uruchamiamy program officium.exe.
Otwiera się program, wpisujemy datę, kiedy chcemy zacząć (np. dzisiejszą) w polu "From", następnie
ilość dni (np 30 dni) w polu "Days", następnie docelowy folder w polu "Into". Możemy ustawić
też inne parametery (drugi język, wersja rubryk, itd.).

Po kliknięciu "Generate files" program wygeneruje pliki officium na wskazaną liczbę dni. Kopiujemy te pliki do pamięci telefonu, a potem otwieramy właściwy za pomocą przeglądarki telefonu (pliki są nazwane
jak należałoby oczekiwać, tzn. data jest w nazwie pliku).
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #447 dnia: Października 04, 2012, 12:06:01 pm »

zrobione udało się i działa
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2012, 12:33:23 pm wysłana przez patryksługa » Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #448 dnia: Listopada 07, 2012, 16:33:43 pm »

Kiedyś pytałem na starym forum ale nie mogę odnaleźć więc powtarzam pytanie.
Czy w Primie w miejscu Martyrologium odczytuje się żywot z następnego dnia czy bieżącego?
Gdy wypada np http://divinumofficium.com/cgi-bin/horas/officium.pl czemu jest na dwa dni wcześniej wspomnienie o Św. Katarzynie ?
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #449 dnia: Listopada 07, 2012, 17:05:00 pm »

Z następnego: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,601.msg18448.html#msg18448
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: BREVIARIUM ROMANUM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!