Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 02:55:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: BREVIARIUM ROMANUM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: BREVIARIUM ROMANUM  (Przeczytany 228999 razy)
romek13
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #390 dnia: Sierpnia 13, 2011, 20:38:14 pm »

A tak na marginesie, czy ten pełny Brewiarz z Sanctusa jest sprzedawany razem z etui, czy bez?
Zapisane
adrian1713
bywalec
**
Wiadomości: 53


Któż jak Bóg!

« Odpowiedz #391 dnia: Sierpnia 26, 2011, 20:19:03 pm »

Co sądzilibyście o stworzeniu bractwa brewiarzowego coś w stylu tego na breviary.net tylko bez schizmy;)
Zapisane
Ostatnia reforma brewiarza zwieńczona zostanie dwoma pustymi okładkami, z jednym Alleluja na każdej, z których jedno będzie ad libitum (do wyboru).
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #392 dnia: Sierpnia 26, 2011, 20:35:01 pm »

Intencje mają godne pochwały, np.:

Cytuj
    Make reparation for the sins of modernism, particularly for those which have defiled our churches and holy liturgy

    Pray for the return of our brethren separated by modernism and other errors to full communion with the Catholic Church

    Pray for the restoration of the traditional Catholic liturgy


Mi odpowiadałby status 'Ordinary Member' :)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #393 dnia: Września 20, 2011, 20:07:46 pm »

Jak w Brewiarzu sprzed wprowadzenia Kodeksu Rubryk (1960) znaleźć antyfony do Magnificat na suchedni wrześniowe?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
romek13
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #394 dnia: Września 20, 2011, 20:30:47 pm »

Wydaje mi się iż jest to z poprzedniej niedzieli. (Rubryka szczegółowa mówi Ad Vesperas vero Oratio Dominicae praecedentis, myślę że antyfona też, co też podaje serwis Divinum Officium).
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #395 dnia: Września 20, 2011, 21:20:49 pm »

Z poprzedniej niedzieli raczej nie.

Zajrzałem sobie do "Variationes" z 1960 roku:

37. Ad Vesperas feriae IV et VI Quatuor Temporum mensis septembris, pro antiphona ad Magnificat repetitur antiphona quae, in iisdem feriis, habetur ad Benedictus.
http://groups.yahoo.com/group/TheRomanBreviaryGroup/message/1511

Czyli reforma roku 1960 dowartościowała Suche Dni, każąc do Magnificat brać tę samą antyfonę co do Benedictus, nawiązującą do Ewangelii czytanej we Mszy tego dnia. Poprzednio, jak przypuszczam, brało się antyfonę z psałterza tygodniowego.


Co do serwisu Divinum Officium - widzę, że parę rzeczy muszę wyjaśnić z autorem. Na pewno w sobotnich nieszporach nie mówi się żadnych elementów oficjum suchedniowego - ani antyfony, ani preces.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #396 dnia: Września 23, 2011, 10:35:46 am »

Przypominam, że dzisiaj i jutro - jakkolwiek obowiązuje to tylko w odmawianiu chórowym - klęka się podczas preces, oracji i komemoracji (Kodeks Rubryk n. 267 c, d).
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #397 dnia: Września 23, 2011, 15:31:15 pm »

Czemu to w sobote mają być nieobecne elemnty suchodniowe ?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #398 dnia: Września 23, 2011, 15:56:39 pm »

Są obecne. Tyle, że oficjum suchedniowe kończy się na Nonie. Następna godzina kanoniczna to I Nieszpory niedzieli.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #399 dnia: Września 23, 2011, 16:11:41 pm »

Trafiłem na informację o śmierci Laszlo Kissa. Prywatnie mąż, ojciec i dziadek. Raz za wczesnej komuny omal go nie aresztowali za to, że - wtedy jeszcze jako chłopiec - śpiewał wraz z księdzem Kompletę. Pracował jako programista, w 1982 wyemigrował z Węgier do USA. Użytkownikom forum znany jest z opracowania serwisu http://divinumofficium.com/

Laszlo znalazł godnych następców, którzy będą rozwijać jego projekt. Tak więc postępujące prace nad tłumaczeniem Brewiarza na język polski nie pójdą na marne.

Requiescat in pace!

+
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 200


« Odpowiedz #400 dnia: Października 05, 2011, 15:02:19 pm »

Dobra, teraz wypowie się laik szukający porady...
Powiedzmy, że nie mam 9 stów na zbyciu i zamiast edycji z 1962 r. kupiłem okazyjnie 4-tomową edycję z 1945 r. Czy ten brewiarz da się odmawiać według zasad zawartych w motu proprio? Czy wypełni to mój obowiązek odmawiania części oficjum? (nie jestem jeszcze wyświęcony, ale do części jestem zobowiązany)
Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #401 dnia: Października 05, 2011, 15:22:26 pm »

Powiedzmy, że nie mam 9 stów na zbyciu i zamiast edycji z 1962 r. kupiłem okazyjnie 4-tomową edycję z 1945 r.

Nie mógłby Ksiądz lepiej wybrać :)

Zapraszam tutaj: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,29.msg42756.html#msg42756

Sam posługuję się 4-tomówką Pusteta z 1946 r. Czasami, zwłaszcza przy przygotowaniu Matutinum, dobrze konsultować się z "sieciowym" Breviarium Romanum 1962, bądź z serwisem: http://www.divinumofficium.com/
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2011, 15:29:21 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #402 dnia: Października 08, 2011, 08:35:46 am »

mam pytanie, w prymie a dokładniej w martyrlologium na 8 października jest czytanie o świętym z 9, czy to tak powinno być.
http://divinumofficium.com/cgi-bin/horas/officium.pl
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #403 dnia: Października 08, 2011, 08:39:57 am »

Tak. http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,601.msg18448.html#msg18448
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #404 dnia: Października 17, 2011, 17:22:54 pm »

Od jakiegoś czasu trwa moja "przygoda" z Mszałem Rzymskim. Dziś wpadł mi w ręce brewiarz. 
Brewiarz - Ratisbonae 1922, Editio V Juxta Typicam, Amplificata III - jeden tom.
Do tego mam wkładki temp 1,2,3,4 +sanct. 1,2,3,4
Pytanie czy to jest cały brewiarz czy czegoś brak, oraz co o tym brewiarzu myślicie. Chodzi mi o to czy to dobre wydanie. Przygodę z brewiarzem dopiero rozpoczynam.
 :D
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2011, 17:24:48 pm wysłana przez adaltare » Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: BREVIARIUM ROMANUM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!