Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:30:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: prośba
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: prośba  (Przeczytany 5377 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 04, 2009, 06:56:29 am »

Nie bądźmy cieplasami jak Rysiu z Klanu.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 04, 2009, 08:34:47 am »

W pełni Pana popieram! Na forum mieniącym się katolickim język wulgarny nie powinien mieć miejsca. Patrząc jednak na reakcje innych osób na tym wątku wydaje mi się, że płonna jest ta prośba. Ba! okazało się, że nawet kobieta traktuje słowa wulgarne jako ubarwienie!
Bo "rzucanie mięsem" nie jest powodem do bana. Najwyżej moderacja może cenzurę uskutecznić, oraz delikwentowi ostrzeżenie zapodać...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 04, 2009, 10:10:01 am »

To taki FFolklor. Po jakimś czasie się można przyzwyczaić. Idiolekt taki. Większość zyskuje po bliższym poznaniu.
Socjolekt. idiolekt byłby, gdyby go tylko jedna osoba używała

Się korzę, przepraszam i obiecuję poprawę.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #18 dnia: Marca 04, 2009, 20:28:34 pm »

Całkowicie popieram autora wątku. Pani Szmulka, jeśli dobrze pamiętam, pisała, że na francuskim tradiforum można dostać bana za pisanie per "Ty" do nieznajomych. Przykład wart naśladowania - lepiej podnosić poziom froum, nawet w warstwie jezykowej  :)

Poza tym czytają nas moderniści i mogą wykorzystać mniej przyzwoite wypowiedzi do generalizowania i atakowania całego reuchu Tradycji. A życzliwi, lecz niezbyt zorientowani czytelnicy mogą się zrazić, trafiwszy na zbyt dosadnie sformułowane myśli.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2009, 20:30:17 pm wysłana przez Edi » Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Marca 04, 2009, 21:11:38 pm »

przypomniała mi się pewna "rozmowa", przy okazji używania języka wobec spraw religijnych, osób duchownych, etc...

pomijam już całą otoczkę, ale dla mnie, "coś" w tym jest.


http://www.youtube.com/watch?v=-sogNOSBwQs


Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #20 dnia: Marca 04, 2009, 21:19:20 pm »

Cytuj
Chyba nie jest aż tak źle. Mam na myśli brak kurtuazji. W porównaniu z innymi forami to mamy ty wersal.
Słyszałem, że określenie "zrobię tu Wersal" ma dwa znaczenia: jedno odnosi się do tego, że będzie ładnie jak w Wersalu (architektura itd.), a drugie odnosi się do tego jak w Wersalu załatwiano potrzeby fizjologiczne (znaczenie: będzie bród i smród).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Marca 04, 2009, 21:38:02 pm »

Cytuj
Chyba nie jest aż tak źle. Mam na myśli brak kurtuazji. W porównaniu z innymi forami to mamy ty wersal.
Słyszałem, że określenie "zrobię tu Wersal" ma dwa znaczenia: jedno odnosi się do tego, że będzie ładnie jak w Wersalu (architektura itd.), a drugie odnosi się do tego jak w Wersalu załatwiano potrzeby fizjologiczne (znaczenie: będzie bród i smród).
Znam to drugie znaczenie; załatwianie potrzeb fizjologicznych za kotarką, smród i świerzb pod peruką, ale zabijano wszy specjalnym srebrnym młoteczkiem. Nasz prosty lud był podobno bardziej był higieniczny.  :) Chodziło mi o to pierwsze znaczenie; bon ton.  ;D
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 04, 2009, 21:49:04 pm »

Tak też myślałem. Chciałem tylko pokazać, że różnie to można odczytać.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #23 dnia: Marca 05, 2009, 08:33:40 am »

Pisałem o poziomie do pana Wiedholda. Szczególnie w kontekście niedawnego "trolla", który w ciągu kilku(nastu) dni nabił setki bezwartościowych postów. Zobaczymy, dokąd nam forum pójdzie.
Warto zachować poziom jednakże. Lepiej mieć wypowiedzi niewiele, za to z sensem, niż setkami bezwartościowych zaśmiecać. To odstrasza ludzi. Staram się zapraszać innych na nasze forum. Gdy zobaczą śmietnik, to nie będą chcieli mieć nic wspólnego :(
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: prośba « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!