Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 17:29:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Adwent współczesnego Kościoła" czyli wieści z kapcia
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: "Adwent współczesnego Kościoła" czyli wieści z kapcia  (Przeczytany 3693 razy)
m_q
adept
*
Wiadomości: 7

« dnia: Listopada 30, 2009, 20:11:54 pm »

Wczoraj wysłuchałem listu duszpasterskiego naszego kamerdynerała p.t.:
"Oczekiwanie na beatyfikację Papieża to adwent współczesnego Kościoła" (sic!)

http://www.diecezja.pl/pl/wydarzenia/1397-oczekiwanie-na-beatyfikacj-jana-pawa-ii-to-adwent-wspoczesnego-kocioa

Dobre są też "słowa do młodych niechodzących do kościoła w niedzielę" jakie wyartykułowała nasza Relikwia Drugiej Klasy:
„Powiedzcie nam, dlaczego nie ma was wśród nas? Co wam przeszkadza, abyście razem z nami modlili się? Co mamy zmienić w naszej postawie? Na co mamy zwrócić uwagę?”

 :P
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 30, 2009, 20:32:51 pm »

"Oczekiwanie na beatyfikację Papieża to adwent współczesnego Kościoła" (sic!)

Przegiecie.

Ale poza tym kilka zgrabnych mysli dotyczacych przezywania adwentu i przygotowania do swiat Bozego Narodzenia. A te slowa do mlodych, no coz, moze brzmia naiwnie, ale nie brak tez w nich pokory.
Pozdrawiam
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 30, 2009, 20:34:50 pm »

Wczoraj wysłuchałem listu duszpasterskiego naszego kamerdynerała p.t.:
"Oczekiwanie na beatyfikację Papieża to adwent współczesnego Kościoła" (sic!)

http://www.diecezja.pl/pl/wydarzenia/1397-oczekiwanie-na-beatyfikacj-jana-pawa-ii-to-adwent-wspoczesnego-kocioa

Dobre są też "słowa do młodych niechodzących do kościoła w niedzielę" jakie wyartykułowała nasza Relikwia Drugiej Klasy:
„Powiedzcie nam, dlaczego nie ma was wśród nas? Co wam przeszkadza, abyście razem z nami modlili się? Co mamy zmienić w naszej postawie? Na co mamy zwrócić uwagę?”

 :P
t
Domyslam sie, ze w tej sytuacji zdjecie krzyza podczac asyzyku bylo pierwszym podejsciem do ustanowienia nowego symbolu, czyli kapci.
Temu czlowiekowi juz nic nie pomoze. Przez moment myslalem, ze moze spowiednik jakos go naprostuje.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 30, 2009, 21:02:00 pm »

A te slowa do mlodych, no coz, moze brzmia naiwnie, ale nie brak tez w nich pokory.
Pozdrawiam
To są pytania - może warto na nie odpowiedzieć? 
A może wystarczy podesłać linka do KNO?  :)
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 30, 2009, 21:41:34 pm »

"Oczekiwanie na beatyfikację Papieża to adwent współczesnego Kościoła" (sic!)
Przegiecie.
Ja tam nie wiem. A jeśli się okaże, że ta beatyfikacja jest równoznaczna z końcem świata? Może nasz Książę Kościoła z Raby Wyżnej ma sygnały z samej góry?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 01, 2009, 09:33:35 am »

"Oczekiwanie na beatyfikację Papieża to adwent współczesnego Kościoła" (sic!)
Przegiecie.
Ja tam nie wiem. A jeśli się okaże, że ta beatyfikacja jest równoznaczna z końcem świata? Może nasz Książę Kościoła z Raby Wyżnej ma sygnały z samej góry?
A któż to wie?  ;) Czasy tak ciekawe, że trudno cokolwiek "prorokować", z jednej strony walka z krzyżem, teraz sprawa a minaretami, wogole ta cała wolność religijna.
Cytat: z homilii
„Choć nie znamy jeszcze daty tego wydarzenia, to jednak jesteśmy przekonani, że ona się zbliża” – zapewnił metropolita krakowski i podkreślił, że jest to nowy wymiar tegorocznego Adwentu. Hierarcha przekonuje, że należy dobrze się przygotować na beatyfikację Jana Pawła II i odwołuje się do jego pragnienia,
Może lepiej do tych słów sie odwołać:
"(...) Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście zdołali uniknąć tego wszystkiego, co ma się zdarzyć, i mogli stanąć przed Synem Człowieczym."
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 01, 2009, 11:23:19 am »

Heh... na szczęście w ostatnią niedzielę byłam w cerkwi na Wiślnej i uniknęłam wysłuchania tego listu. Troszku nerwów zaoszczędzone :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 01, 2009, 15:36:18 pm »

Na szczęście nie jestem z krakowskiej :).
Zapisane
KAIBJDMB
uczestnik
***
Wiadomości: 232

« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 01, 2009, 16:49:32 pm »

"Oczekiwanie na beatyfikację Papieża to adwent współczesnego Kościoła" (sic!)

Przegiecie.

Ale poza tym kilka zgrabnych mysli dotyczacych przezywania adwentu i przygotowania do swiat Bozego Narodzenia. A te slowa do mlodych, no coz, moze brzmia naiwnie, ale nie brak tez w nich pokory.
Pozdrawiam

prosze uzasadnić swoją wypowiedź, dlaczego jest to przegięcie.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 01, 2009, 16:55:27 pm »

Choćby dlatego że oczekujemy na Chrystusa a nie na beatyfikację Jana Pawła II.
Dla mnie nie jest to jakieś szczególne święto.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 01, 2009, 16:57:37 pm »

A Pan, Panie KAIBJDMB, naprawdę nie widzi nic niestosownego w takim porównaniu?  :o
Przecież adwent oznacza oczekiwanie na narodzenie Pana Jezusa, na przyjście Odkupiciela!
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 01, 2009, 17:02:46 pm »

Może niektórzy mają już nowego boga?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 01, 2009, 18:31:28 pm »

Adwent to oczekiwanie na Paruzję i na Święta Narodzenia Jezusa... Jakoś nie widzę związku między Paruzją a beatyfikacją Jana Pawła... Nawet jeśli taki związek jest ;) ( kto wie, kto wie  ;D), to i tak naszym celem powinno być czekanie na powrót Jezusa, a nie na ową beatyfikację ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 01, 2009, 20:43:25 pm »

Panie KAJBMIDB mysle, ze powyzsze wyjasnienia panu wystarcza, dodam tylko, ze swej strony, ze oczekiwanie na beatyfikacje Jana Pawla II nie jest zadnym "adwentem wspolczesnego Kosciola", a normalnym etapem procesu beatyfikacyjnego, nie wiem czemu beatyfikacja akurat Jana Pawla II mialaby miec dla Kosciola znaczenie porownywalne z przyjsciem Chrystusa, skoro juz jestesmy w sferze porownan.

Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 01, 2009, 22:34:22 pm »

ciekawe czemu nie modlą się o beatyfikację np. kard. Wyszyńskiego, albo nie czekają z takim samym przejęciem na beatyfikację kard. Newmanna. Rozumiem, że Papież to Papież, ale z drugiej strony- Papież to nie Pan Bóg i nie wiem, co niby zmieni jego beatyfikacja... może niektórych pobudzi do wiary, ale wielu raczej do asyżykowania... albo do wiary w akukumenizm- panchristianizm...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Adwent współczesnego Kościoła" czyli wieści z kapcia « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!