Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 16:41:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: szczegół historyczny o Abp Lefebvre'u
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: szczegół historyczny o Abp Lefebvre'u  (Przeczytany 2369 razy)
marekkoc
Gość
« dnia: Marca 02, 2009, 19:58:55 pm »

czy może ktoś wyjaśnić pewien fakt z historii Bractwa św Piusa X? Mianowicie, jak wyczytałem, bodaj w "Tygodniku Powszechnym" Abp Levebvre uzgodnił porozumienie z Watykanem,  które bardzo szybko zerwał i wyświęcił 4 biskupów bez zgody Papieża. Ciekawy jestem jak ta sprawa wygląda gdyż opieranie się na Tygodniku, hmm...może warto poznać też inne źródła....
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 02, 2009, 20:08:42 pm »

Z tego co wiem to rzeczywiście takie porozumienie miało miejsce. Jednak podobno arcybiskup zerwał je m. in. dlatego, że okazało się że będzie musiał zgodzić się na NOM w paryskim kościele St. Nicolas du Chardonet, prowadzonym przez Bractwo. Choć nie wiem jak było w istocie.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 02, 2009, 20:14:19 pm »

dziękuje za informacje!
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 02, 2009, 20:19:16 pm »

Proszę bardzo :)
Choć sam dużo na ten temat nie wiem. Ale może inni forumowicze poszerzą te informacje.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 02, 2009, 20:20:44 pm »

To nie do końca tak było. Przynajmniej wg abpa Lefebvre'a Proponuję ten materiał:

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/63
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/79
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Marca 02, 2009, 20:31:39 pm »

już jeden z tych linków (wywiad) dał mi jasność o co chodzi. Dziękuję!
A w ogóle to świetne forum, bardzo dużo ciekawych informacji i kultura uczestników. Tego ostatniego zabrakło mi niestety na forum Frondy...
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 02, 2009, 20:40:50 pm »

A w ogóle to świetne forum, bardzo dużo ciekawych informacji i kultura uczestników.

Niestety, kilku uczestników od paru dni stara się poziom sprowadzić na dno. Ale nic to. Nie takie czasy przetrwaliśmy! ;)
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: szczegół historyczny o Abp Lefebvre'u « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!