Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:06:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Kraśko załatwił sakrament"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: "Kraśko załatwił sakrament"  (Przeczytany 5713 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« dnia: Listopada 26, 2009, 09:55:58 am »

http://www.dziennik.pl/zycienaluzie/article491119/Krasko_ochrzcil_dzieci.html
Ciekawe czy rodzice i chrzestni mieli zaświadczenia o spowiedzi? Z tego co pamiętam to dla chrzesnych jeszcze zaświadczenie o bierzmowaniu jest wymagane. No ale sprawa najwyraźniej "załatwiona".
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 26, 2009, 10:15:02 am »

A co tu jest do "zalatwiania" ? Prosi o chrzest i chce wychowac dzieci po katolicku. I basta. Kazdy ksiadz sie zgodzi bez zadnego zalatwiania.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 26, 2009, 10:17:54 am »

a skąd Pan wie, kim są chrzestni dzieci ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 26, 2009, 10:27:00 am »

A co tu jest do "zalatwiania" ? Prosi o chrzest i chce wychowac dzieci po katolicku. I basta. Kazdy ksiadz sie zgodzi bez zadnego zalatwiania.
Niezależnie od tego czy 2 czy n-ta "żona" jak rozumiem. No coż - signum temporis...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 26, 2009, 10:28:43 am »

a skąd Pan wie, kim są chrzestni dzieci ?
czy gdzieś napisałem, że wiem?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 26, 2009, 10:29:25 am »

A co tu jest do "zalatwiania" ? Prosi o chrzest i chce wychowac dzieci po katolicku. I basta. Kazdy ksiadz sie zgodzi bez zadnego zalatwiania.
Niezależnie od tego czy 2 czy n-ta "żona" jak rozumiem. No coż - signum temporis...

Kościół zwracał uwagę na dziecko. Dziecko nieochrzczone pozostaje w niewoli szatana.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 26, 2009, 10:33:51 am »

A co tu jest do "zalatwiania" ? Prosi o chrzest i chce wychowac dzieci po katolicku. I basta. Kazdy ksiadz sie zgodzi bez zadnego zalatwiania.
Niezależnie od tego czy 2 czy n-ta "żona" jak rozumiem. No coż - signum temporis...

Żony nie chrzcili. Dzieci chrzcili.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 26, 2009, 10:35:16 am »

Przeczytałem na stronie

http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentydlep/chrzest.htm

"Jeśli rodzice dziecka poprzestają na małżeństwie cywilnym, duszpasterz powinien starać się o doprowadzenie ich do zawarcia małżeństwa sakramentalnego przed chrztem dziecka. W przypadku wyraźnej odmowy, należy żądać na piśmie oświadczenia od rodziców dziecka i chrzestnych, że zobowiązują się wychować dziecko w wierze katolickiej"

Korzystając z daru rozumu (największy dar Boży wg św Tomasza, jeśli pamiętam i proszę o ew. korektę) wnioskuję, że jeśli rodzice wyraźnie deklarują, że będą trwać w grzechu ciężkim to przynajmniej mają na piśmie się zobowiązać, że dziecko będą wychowywać w wierze katolickiej. Ktoś siejący publiczne zgorszenie , trwający w śmierci duchowej ma wychować po katolicku...

Nie mam więcej pytań. Św. pamięci abp Lefebvre był naprawdę bardzo mądrym człowiekiem.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 26, 2009, 10:36:31 am »

wnioskuję, że jeśli rodzice wyraźnie deklarują, że będą trwać w grzechu ciężkim to przynajmniej mają na piśmie się zobowiązać, że dziecko będą wychowywać w wierze katolickiej. Ktoś siejący publiczne zgorszenie , trwający w śmierci duchowej ma wychować po katolicku...

Słabe wnioskowanie. Chrzestni przejmują na siebie obowiązek wychowania po katolicku.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 26, 2009, 10:37:30 am »

wnioskuję, że jeśli rodzice wyraźnie deklarują, że będą trwać w grzechu ciężkim to przynajmniej mają na piśmie się zobowiązać, że dziecko będą wychowywać w wierze katolickiej. Ktoś siejący publiczne zgorszenie , trwający w śmierci duchowej ma wychować po katolicku...

Słabe wnioskowanie. Chrzestni przejmują na siebie obowiązek wychowania po katolicku.
jak chrzestni przejmują to po co rodzice podpisują?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 26, 2009, 10:39:43 am »

no cóż Kościół posoborowy ma swoje przepisy, ustalenia. W pewnym sensie ma do tego prawo.
Ciekawe jak to było przed latami 60-tymi...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 26, 2009, 10:41:47 am »

Słabe wnioskowanie. Chrzestni przejmują na siebie obowiązek wychowania po katolicku.
jak chrzestni przejmują to po co rodzice podpisują?

Właśnie dlatego. Niejako zdejmują z siebie odpowiedzialność. Proszę się przy okazji zastanowić nad sensem odmowy chrztu dziecka nawet niewierzących rodziców, ergo oddaniem pola złemu bez walki.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 26, 2009, 10:46:40 am »

Słabe wnioskowanie. Chrzestni przejmują na siebie obowiązek wychowania po katolicku.
jak chrzestni przejmują to po co rodzice podpisują?


Właśnie dlatego. Niejako zdejmują z siebie odpowiedzialność. Proszę się przy okazji zastanowić nad sensem odmowy chrztu dziecka nawet niewierzących rodziców, ergo oddaniem pola złemu bez walki.

w tym wypadku to chrzestni powinni podpisać solidne zobowiązanie. Poza tym rodzice nie podpisują zrzeczenia się tylko przecież zobowiązanie.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 26, 2009, 10:51:08 am »

To nic nie ma wspolnego z Kosciolem posoborowym, wrecz przeciwnie, to obecnie hierarchia wymaga swistkow, ksero, zaswiadczen i datkow zamiast darmo dawac, co darmo dostali. Gdyby abp Lefebvre sie do tego stosowal, to ochrzcilby moze z 10% tych wszystkich Murzyniatek z buszu, ktore w swym dlugim misjonarskim zyciu ochrzcil. Tak jest zreszta do dzis. Ksiadz z misji FSSPX w Gabonie mowil mi, ze rzadko ktora para przychodzaca na msze jest regularna z kanonicznego punktu widzenia. Wiekszosc dzieci ma polbraci, polsiostry, a nawet cwiercbraci i cwiercsiostry. Zreszta co ja mowie o Afryce. Stosujac sie do wymagan pana markakoca to dzis wiekszosc chrztow na Zachodzie bylaby niemozliwa.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2009, 10:53:04 am wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 26, 2009, 10:55:54 am »

To nic nie ma wspolnego z Kosciolem posoborowym, wrecz przeciwnie, to obecnie hierarchia wymaga swistkow, ksero, zaswiadczen i datkow zamiast darmo dawac, co darmo dostali. Gdyby abp Lefebvre sie do tego stosowal, to ochrzcilby moze z 10% tych wszystkich Murzyniatek z buszu, ktore w swym dlugim misjonarskim zyciu ochrzcil. Tak jest zreszta do dzis. Ksiadz z misji FSSPX w Gabonie mowil mi, ze rzadko ktora para przychodzaca na msze jest regularna z kanonicznego punktu widzenia. Wiekszosc dzieci ma polbraci, polsiostry, a nawet cwiercbraci i cwiercsiostry. Zreszta co ja mowie o Afryce. Stosujac sie do wymagan pana markakoca to dzis wiekszosc chrztow na Zachodzie bylaby niemozliwa.

przekonał mnie Pan. Rzecz w tym, że ja przy okazji ślubu, chrztu, czułem się zobowiązany do tych zaświadczeń...
Jednak jestem posoborowy...  ;)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Kraśko załatwił sakrament" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!