Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lutego 29, 2024, 06:16:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231698 wiadomości w 6621 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: 35 lat temu : 21 listopada 1974
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: 35 lat temu : 21 listopada 1974  (Przeczytany 2449 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« dnia: Listopada 26, 2009, 09:13:02 am »

Ks. Aulagnier, jeden z pierwszych seminarzystow Bractwa sw. Piusa X w 1969 r., organizator Bractwa we Francji, zalozyciel Instytutu Dobrego Pasterza przypomina z okazji 35 rocznicy Deklaracje z 1974 roku :

"Dobra rzecz jest przypomniec sobie w jej rocznice deklaracje Abpa Lefebvre'a z 21 listopada 1974 r. Pomimo roznych naciskow ze strony przyjaciol, profesorow, wykladowcow z Ecône, pomimo nieslychanej presji kardynalow Tabery, Wrighta i Garonne'a w Rzymie, pomimo presji bpa Benelliego, substytuta w Sekretariacie Stanu, pomimo presji kard. Villota, Sekretarza Stanu, pomimo zagrozenia Bractwa likwidacja, ktorej dokonal bp Mamie, ordynariusz Fryburga, nastepca bpa CHarrière, Abp Lefebvre nigdy nie zmienil jej o jote. Co za piekna moc duchowa ! Coz za piekna milosc prawdy ! Wszystko nalezy jej poswiecic !
Deklaracja ta jest wciaz moja "magna carta", nawet jesli dostrzegam z radoscia, ze Rzym za pontyfikatu Benedykta XVI krok po kroczku wyraznie zmienia kurs na korzysc Tradycji.
"

Cytuj
Całym sercem i całą duszą należymy do Rzymu katolickiego, stróża wiary katolickiej oraz tradycji niezbędnych do jej zachowania, do wiecznego Rzymu, nauczyciela mądrości i prawdy. Odrzucamy natomiast i zawsze odrzucaliśmy pójście za Rzymem o tendencji neomodernistycznej i neoprotestanckiej, która wyraźnie zaznaczyła się podczas Soboru Watykańskiego II, a po soborze we wszystkich z niego wynikających reformach.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 26, 2009, 12:55:13 pm »

Przecież "komisja kardynałów" stwierdziła, że nie może się zgodzić z ani jednym punktem tej deklaracj  :oi. Zatem dla katolika posoborowego punkt ten by brzmiał:

Cytuj
Zupełnie nie należymy do Rzymu katolickiego, stróża wiary katolickiej oraz tradycji niezbędnych do jej zachowania, do wiecznego Rzymu, nauczyciela mądrości i prawdy. Praktykujemy natomiast  pójście za Rzymem o tendencji neomodernistycznej i neoprotestanckiej, która wyraźnie zaznaczyła się podczas Soboru Watykańskiego II, a po soborze we wszystkich z niego wynikających reformach.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 26, 2009, 13:27:43 pm »

 ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 26, 2009, 14:42:29 pm »

Ks. Aulagnier, jeden z pierwszych seminarzystow Bractwa sw. Piusa X w 1969 r., organizator Bractwa we Francji, zalozyciel Instytutu Dobrego Pasterza przypomina z okazji 35 rocznicy Deklaracje z 1974 roku

Cytuj
Deklaracja Abpa. Marcelego Lefebvre’a z 21 listopada 1974 r.
 
„Całym sercem i całą duszą należymy do Rzymu katolickiego, stróża wiary katolickiej oraz tradycji niezbędnych do jej zachowania, do wiecznego Rzymu, nauczyciela mądrości i prawdy. Odrzucamy natomiast i zawsze odrzucaliśmy pójście za Rzymem o tendencji neomodernistycznej i neoprotestanckiej, która wyraźnie zaznaczyła się podczas Soboru Watykańskiego II, a po soborze we wszystkich z niego wynikających reformach.

Wszystkie one przyczyniły się i wciąż się przyczyniają do zniszczenia Kościoła, zrujnowania kapłaństwa, unicestwienia Najświętszej Ofiary i sakramentów, zaniku życia zakonnego, nauczania na uniwersytetach , w seminariach i w katechizmach naturalizmu i telhardyzmu, które to prądy wywodzą się z liberalizmu i protestantyzmu, wielokrotnie potępianych przez uroczyste magisterium Kościoła.

Żadna władza, nawet najwyższa w hierarchii, nie może zmusić nas do porzucenia lub umniejszenia wiary katolickiej, którą to magisterium Kościoła jasno wykłada i wykazuje od ponad dziewiętnastu stuleci. „Ale gdybyśmy my lub Anioł z Nieba głosił wam Ewangelie różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty” (Gal.1,osiem). Czyż nie to powtarza nam dzisiaj Ojciec Święty? A jeżeli w słowach lub czynach, albo też w aktach dykasteriów dałoby się dostrzec jakieś sprzeczności, to wybieramy wówczas to, czego zawsze nauczano i zamykamy uszy na niszczące Kościół nowinki.

Nie można poważnie zmienić lex orandi nie zmieniając jednocześnie lex credenti. Nowej Mszy odpowiada nowy katechizm, nowe kapłaństwo, nowe seminaria i uniwersytety, charyzmatyczny kościół zielonoświątkowy, wszystko to, co jest sprzeczne z katolicką prawowiernością i odwiecznym magisterium. Reforma ta, tkwiąca korzeniami w liberalizmie i protestantyzmie, jest całkowicie zatruta ; z herezji się wywodzi i do herezji prowadzi, nawet jeżeli nie wszystkie jej czyny są formalnie heretyckie. Jest zatem niemożliwe , by świadomy i wierny katolik miał te reformę przyjąć lub poddać się jej w jakikolwiek sposób. Jedyna droga wierności Kościołowi i doktrynie katolickiej, dla dobra naszych dusz, to kategoryczne odrzucenie reformy.

Dlatego tez bez buntu, goryczy ni urazy kontynuujemy nasze dzieło formacji kapłańskiej w świetle odwiecznego magisterium w przekonaniu , że jest to największa przysługa jaką możemy oddać Kościołowi, Papieżowi i przyszłym pokoleniom. Z tej to przyczyny, w oczekiwaniu na chwilę, kiedy prawdziwe światło Tradycji rozproszy ciemności zakrywające niebo nad wiecznym Rzymem, trzymamy się mocno tego, w co zawsze wierzono i praktykowano w Kościele w zakresie wiary, moralności, liturgii, katechizmu., formacji kapłanów, struktury Kościoła, a co zostało skodyfikowane w księgach sprzed okresu modernistycznych wpływów Soboru.

Jesteśmy przekonani, że postępując w ten sposób, z pomocą łaski Bożej, Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i św. Piusa X zachowujemy wierność Kościołowi Rzymsko-Katolickiemu, wszystkim następcom św. Piotra i pozostajemy fideles dispensatores mysteriorum Domini Nostri Jesu Christi In Spiritu Santo. Amen.

Zawsze Wierni nr.11/1996
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2014, 16:44:46 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 26, 2009, 16:56:42 pm »

Ale czytałam, że potem abp powiedział, że była to odpowiedź zbyt emocjonalna... głównie spowodowana szczeniackim zachowaniem delegacji, która przyjechała do Econe i zdenerwowała abpa twierdząc, że nie wierzą już w zmartwychwstanie- ci delegaci, i że chcą zniesienia celibatu. Takie teksty do starszego, zasłużonego człowieka, nawet gdyby błądził, były nie na miejscu...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 21, 2014, 16:50:51 pm »

Dziś mija 40 lat od tej Deklaracji abpa. Marcelego Lefebvre’a z 21 listopada 1974 r.

http://sspx.org/en/news-events/news/archbishops-declaration-fresh-after-40-years-5584
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 22, 2015, 20:53:34 pm »

Po 41 latach, ta deklaracja nic nie stracila na ważności, czytając choćby ostatnie informacje jak np. ta:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.msg202935.html#msg202935
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: 35 lat temu : 21 listopada 1974 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!