Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:48:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dobre rekolekcje z KRR?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Dobre rekolekcje z KRR?  (Przeczytany 9073 razy)
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 04, 2009, 22:56:52 pm »

Benon:

Muszę powiedzieć, że po paru latach wreszcie były normalne rekolekcje u Benona, bez lania wody, czy wyrzucania ludziskom braku w domu "baldachimowych łoży" i cudów niewidów, które co niektórzy dobrze pamiętają.

Może dla mnie pora nieco późna i trochę długo, ale NA TEMAT a nie OD RZECZY. Odrobina normalności ze strony O. Jacka Pleskaczyńskiego SJ, jednego z OO. Jezuitów, którzy jeszcze pamiętają stare, nieśmiertelne i zdrowe nauki i należyte zachowanie - zasługują na pochwałę. Czy ktoś może nagrywał?

Domino
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 05, 2009, 23:54:23 pm »

U mnie w parafii rekolekcje może nie były KRR, ale za to kazania bardzo tradycyjne. Ksiądz egzorcysta mówił dobre dłuuugie, ciekawe kazania, m.in. o pokusach diabelskich, o szkodliwości zabobonów, magii przytaczając przykłady z życia wzięte czym może się skończyć np. wyjście za mąż za masona...
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 06, 2009, 00:18:57 am »

U mnie w parafii rekolekcje może nie były KRR, ale za to kazania bardzo tradycyjne. Ksiądz egzorcysta mówił dobre dłuuugie, ciekawe kazania, m.in. o pokusach diabelskich, o szkodliwości zabobonów, magii przytaczając przykłady z życia wzięte czym może się skończyć np. wyjście za mąż za masona...

Egzorcyści mają doświadczenie z pierwszej linii frontu, że tak powiem...

ps. skąd niewiasta ma wiedzieć, że jej mąż, to mason? oni się chyba z tem nie obnoszą?
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:56:05 am »

Się polityka zrobiła.

Jeżeli te rekolekcje były lepsze od poprzednich to ja się ciesze że na poprzednich nie byłam.
Nagrywałam komórką, ale waŧpię żeby efekt nadawał się do słuchania.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 14, 2009, 11:55:23 am »

Ad rem!

Czy pojawiły się jakieś propozycje rekolekcyj z Mszą Wszechczasów? Jeśli nie, to może moglibyśmy się pokusić o ich zorganizowanie?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 14, 2009, 13:18:46 pm »

Bokotemat jak umiałem, wydzieliłem Bokotemat z Dobre rekolekcje z KRR
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 14, 2009, 13:43:06 pm »

Dobrze, zatem do zorganizowania "Rekolekcji z KRR" potrzebujemy:
- odpowiedniego miejsca (zakładam, że moglibyśmy się pokusić o powiedzmy "weekendowe" 2 dni skupienia), a więc łączącego nocleg z kościołem/kaplicą, gdzie jest tradycyjny ołtarz, stół jest łatwy do wyniesienia i generalnie nie ma za dużo roboty z odpowiednym doposażeniem ołtarza (świece, tablice, tabernakulum na ołtarzu) - część wyposażenia pewnie można dowieźć,
- odpowiedniego miejsca wyposażonego dodatkowo w przychylnego dysponenta (proboszcza, przeora),
- odpowiedniego miejsca gdzie jest spokój, cisza i mało rozrywek wokół (tak na wszelki wypadek),
- księdza lub księży do poprowadzenia nauk oraz celebracji Mszy oraz przygotowania ew. materiałów,
- ekipy ministranckiej do służenia do Mszy,
- druku materiałów,
- zebrania chętnych, zorganizowania strony finansowej.

Coś pominąłem?
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 16, 2009, 11:24:54 am »

Pewne rekolekcje się szykują. Chyba nic więcej na razie nie mogę powiedzieć.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 18, 2009, 17:44:02 pm »

Pamietajmy o jednym...

Sa juz 3 pielgrzymki - Chartres, Czerwinsk, Czestochowa, spotkania w Czestochowie na jesien a takze spotkania pokolenia summorum pontificum. Kazda kolejna inicjatywa moze zaczac kanibalizowac pozostale.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 19, 2009, 12:10:09 pm »

Czyli pielgrzymki wykluczają rekolekcje?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 19, 2009, 12:42:24 pm »

Czyli pielgrzymki wykluczają rekolekcje?
Nie wykluczaja. I niech sie odbywaja. Chodzi o to, ze  to ten sam "target" co pielgrzymki, a ludzie maja ograniczony czas, zatem rekolekcje beda konkurowac z pielgrzymkami. Niech jednak najwartasciowsze inicjatywy wygrywaja :)
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 19, 2009, 18:33:03 pm »

Może rekolekcje powinny się odbywać w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pielgrzymki raczej nie są organizowane. Co Pan o tym sądzi?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 19, 2009, 20:02:38 pm »

Może rekolekcje powinny się odbywać w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pielgrzymki raczej nie są organizowane. Co Pan o tym sądzi?
Nie mam pojecia jak bedzie najlepiej. Chyba trzeba metda prob i bledow.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 29, 2009, 23:01:29 pm »

Podbijam wątek - nie pojawiły się może jakieś przyzwoite rekolekcje z Mszą Wszechczasów? Jacyś inni zainteresowani poza mną? Bo jako żywo chyba nie będzie innego wyjścia tylko pojechać na Ignacjańskie organizowane przez FSSPX.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 29, 2009, 23:20:25 pm »

Pewne rekolekcje się szykują. Chyba nic więcej na razie nie mogę powiedzieć.
Czy teraz już można? :-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dobre rekolekcje z KRR? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!