Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:42:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Jan Paweł II się biczował?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Jan Paweł II się biczował?  (Przeczytany 23460 razy)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 23, 2009, 22:47:11 pm »

Grzech przeciw zdrowiu ? Bardzo wielu świętych tak robilło.

Muzułmanie poszli troszkę dalej. Czyżby byli bardziej święci?



Cytuj
Wystarczy poczytać np. "Żywoty Świętych" x. Piotra Skargi.

To można wiedzieć, dlaczego nikt z Państwa się nie biczuje (tak przypuszczam)?

Cytuj
Opowiadanie o "grzeszeniu przeciw zdrowiu" (właśnie w kontekście praktyk ascetycznych) słyszałem do tej pory wyłącznie z ust działaczy/uczestników różnych charyzmatycznohisterycznych ruchów.

Widzę różnicę między ascezą a biczowaniem się.

Katechizm: "Życie i zdrowie fizyczne są cennymi dobrami powierzonymi nam przez Boga. Mamy się o nie rozsądnie troszczyć, uwzględniając potrzeby drugiego człowieka i dobra wspólnego."
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 23, 2009, 22:50:01 pm »

Panie Alagor, naprawdę niech Pan poczyta żywoty świętych. Mam wrażenie, że niewiele Pan wie i rozumie na temat ascezy.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #17 dnia: Listopada 23, 2009, 22:54:59 pm »

Proszę odpowiedzieć mi na pytanie: dlaczego Pan (ani nikt inny z tego forum) się nie biczuje? Nie bierzecie Państwo przykładu ze świętych?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 23, 2009, 23:03:04 pm »

@ Alagor
Pańskie pytanie świadczy tylko o tym, że Pan naprawdę nic nie wie i nie rozumie praktyk pokutnych i ascetycznych. A niby dlaczego ktoś miałby się Panu (i nie tylko - forum jest ogólnodostępne )  przyznawać do biczowania ? Chciałby Pan zdjęć albo filmiku na youtube ? To m. in. tym różnią się katolicy od pseudoascetów muzułmańskich ( por. fragment o poszczeniu w Piśmie Świętym ).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #19 dnia: Listopada 23, 2009, 23:11:52 pm »

Ale mnie dziś nera rwie!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #20 dnia: Listopada 23, 2009, 23:24:16 pm »

Proszę odpowiedzieć mi na pytanie: dlaczego Pan (ani nikt inny z tego forum) się nie biczuje? Nie bierzecie Państwo przykładu ze świętych?

mnie wystarczy, że biczują nas w Tygodniku Powszechnym, w Gazecie Wyborczej, w wielu komunikatach KEP itp itd
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #21 dnia: Listopada 23, 2009, 23:26:27 pm »

Pańskie pytanie świadczy tylko o tym, że Pan naprawdę nic nie wie i nie rozumie praktyk pokutnych i ascetycznych.

Ależ wiem bardzo dobrze, co nie znaczy, że muszę je wszystkie bezmyślnie akceptować.

Cytuj
A niby dlaczego ktoś miałby się Panu (i nie tylko - forum jest ogólnodostępne )  przyznawać do biczowania ?

Niech Pan nie będzie śmieszny. Doskonale Pan wie, że NIKT z tego forum tego nie robi. Problem w tym, że potraficie Państwo tylko dużo gadać, ale sami tego nie praktykujecie. Mało tego, nie macie nawet odwagi przyznać, że tak w istocie jest.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #22 dnia: Listopada 23, 2009, 23:54:26 pm »

@ Alagor
Nie widzę podstaw, żeby na podstawie Pańskich domysłów odnośnie praktyk pokutnych użytkowników internetowego forum dyskusyjnego dyskredytować jakąś formę pokuty. Co ma jedno do drugiego? Czy fakt, że podejrzewa Pan, że nikt z forumowiczów się nie biczuje wystarcza do zaliczenia tej formy ascezy w poczet grzechów?
Nie dostrzegam też związku między cytowanym przez Pana fragmentem Katechizmu ("Życie i zdrowie fizyczne są cennymi dobrami powierzonymi nam przez Boga. Mamy się o nie rozsądnie troszczyć, uwzględniając potrzeby drugiego człowieka i dobra wspólnego."), a biczowaniem. Biczowanie nie musi oznaczać samouszkodzenia ciała.
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2009, 00:23:45 am wysłana przez JRWF » Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #23 dnia: Listopada 24, 2009, 00:16:15 am »

Mam nadzieje, ze nikt nie da sie podpuscic i nie bedzie pisal o swoich praktykach ascetycznych. Osobiscie znam przynajmniej kilkanascie osob, ktore nosza pod ubraniem wlosiennice, w tym dwoch swieckich, i jeden swiecki, ktory umartwia sie przeroznymi bolesnymi metodami, bo jest to jedyny sposob, by powstrzymac pewne obsesje. Tego typu praktyki ascetyczne funkcjonuja do dzis w zakonach, nawet tych przezartych moderna do szpiku. Tylko ze o tym sie nie mowi, bo i po co - jest odwieczna tradycja, ze takie umartwiania sie stosuje, i odwieczna tradycja, ze sie to ukrywa, bo Pan Jezus zakazal afiszowania sie z umartwieniami.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
P
bywalec
**
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #24 dnia: Listopada 24, 2009, 00:26:50 am »



Takiego rodzaju "włosiennicy" (czytać proszę kolczatki) wykorzystują członkowie Opus Dei.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #25 dnia: Listopada 24, 2009, 00:45:38 am »

Niech Pan nie będzie śmieszny. Doskonale Pan wie, że NIKT z tego forum tego nie robi. Problem w tym, że potraficie Państwo tylko dużo gadać, ale sami tego nie praktykujecie. Mało tego, nie macie nawet odwagi przyznać, że tak w istocie jest.

Rece opadaja. Wydawaloby sie normalny uczestnik FK, a tekst gorszy od trola. Przeczytal pan choc raz to-to przed kliknieciem na "wyslij" ?

A odnosnie ascezy, to np. wlosiennice pod sutanna nosi(l ?) jeden z czlonkow delegacji FSSPX na rozmowy z Watykanem. Moze tez go kanonizuja ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #26 dnia: Listopada 24, 2009, 00:51:07 am »

Doskonale Pan wie, że NIKT z tego forum tego nie robi.

Też mi odkrycie!
Przecież w profilu użytkownika obowiązkowo - obok wpisywania  płci - należy zaznaczyć opcję: biczowanie TAK NIE
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #27 dnia: Listopada 24, 2009, 00:52:46 am »

jeden z czlonkow delegacji FSSPX na rozmowy z Watykanem.

Kto tam wie czy tylko jeden :) Ludzie, a juz zwlaszcza osoby duchowne, sa tak dyskretni w tym wzgledzie, ze czasem mozna sie bardzo zaskoczyc jak sie przylapie kogos, kto nigdy najmniejszym gestem czy wyrazem twarzy nie dal po sobie poznac, ze cos sprawia mu bol.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #28 dnia: Listopada 24, 2009, 07:31:06 am »

Jak ktoś chce to niech się biczuje. Wiem natomiast że św. Ignacy Loyola nie zalecał.
Co do dawnych czasów to święci wg żywotów się również nie myli.
A również małżonki które są święte zmuszały mężów do czystości małżeńskiej. Nie wszystko co było kiedyś jest było takie świetne. Takie jest moje zdanie.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 24, 2009, 08:13:08 am »

Pisze, ze jeden, bo o jednym wiem na pewno :) Mozliwe, ze wszyscy. W kazdym razie biczowanie zaliczaja wszyscy rowno, przez opinie publiczna, media, hierarxhie, ab falsis fratribus
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Jan Paweł II się biczował? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!