Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 22:48:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lasandryści popadli w schizmę
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Lasandryści popadli w schizmę  (Przeczytany 14835 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« dnia: Marca 02, 2009, 15:49:55 pm »

W mojej diecezji - zdaniem ks. notariusza kurii:

W świetle komunikatu Pontyfikalnej komisji Ecclesia Dei - albo taż komisja popadła w schizmę i  przystała do lasandrystów, albo ks. notariusz...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 02, 2009, 15:52:48 pm »

Co za brednie okropne wypisuje ten ksiadz.. A feee..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 02, 2009, 15:54:32 pm »

Eee, szkoda na to nowego wątku... Nadaje się do Nowej Wiosny albo Humoru...

Chociaż "schizma" to i tak nic. Byli niedawno u mojej żony znajomi. Mnie akurat w domu nie było. Na biurku leżał sobie numer "Zawsze Wiernych". Jak wróciłem do domu, dowiedziałem się, że według nich jestem sekciarzem...   :D Za samo czytanie gazety!  ;D
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 02, 2009, 15:55:57 pm »

Cóż, nie jest to jakiś odosobniony głos w polskim kościele. Wystarczy wspomnieć choćby komunikaty KEPów czy słowa abp Gocłowskiego... Więc nie ma się czemu dziwić.
A tekst jest chyba napisany w związku ze sprawą szkoły w Józefowie.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 02, 2009, 15:58:31 pm »

Tylko, że to w najnowszej "Trybunie ludu bożego" było.
Moja diecezji - zapytam Arcypasterza i ks. Szczepaniuka...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #5 dnia: Marca 02, 2009, 15:59:20 pm »

Oczywiscie Kosciol zacheca do ekumenicznych spotkan z bracmi odlaczonymi + kombinuje drugi Asyz, ale nic nie jest tak odrazajacy jak Lefebrysci. Slyszalem ciekawa teorie na ten temat. to ponoc dlatego, ze lefebrysci to katolicy i bardziej sie o nich wszyscy bp i ksieza troszcza, stad ta krytyka, natomiast protestanci i reszta wiadomo, poza Kosciolem, wiec nie trzeba sobie tak nerwow nimi szarpac. Lepiej na spokojnie
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #6 dnia: Marca 02, 2009, 17:15:16 pm »

Po prostu brak słów. Nic więcej nie powiem.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #7 dnia: Marca 02, 2009, 17:26:57 pm »

W mojej diecezji - zdaniem ks. notariusza kurii:

W świetle komunikatu Pontyfikalnej komisji Ecclesia Dei - albo taż komisja popadła w schizmę i  przystała do lasandrystów, albo ks. notariusz...


Widać iż wiedza na temat , jest tak mała że pożal się Panie Boże.
Z drugiej strony wierni powinni zaprotestować , pokazać wypowiedzi kardynałów w dokumentach watykańskich którzy mówią całkiem co innego niż te wypociny.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 02, 2009, 17:30:10 pm »

Protestuje - sugeruje Pan, ze ks. notariusz w kurii biskupiej nie zna się na prawie kanonicznym???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Thomas
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Marca 02, 2009, 17:31:50 pm »

Cytuj
Nic więcej nie powiem.
myślę, że nie można nie powiedzieć. Też wysłać do Rzymu z pytaniem jak to się ma do rzymskich wyjaśnień. Kiedyś Pan Krusejder napisał, że czasy rozdawanych ulotek minęły, teraz już oficjalnie, drogą dialogiczną... Gdyby zestawić bzdury z wykładnią rzymską i rozdawać po mszy pod katedrą W-wsko Praską, to byłby wielgi wstyd i tłumaczenia. A qui s'excuse, s'accuse. Takie zagrywki wymagają takiej odpowiedzi. Ale to nie w Polsce, albo nie na tym etapie ;)
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #10 dnia: Marca 02, 2009, 18:02:35 pm »

Panie jp7, skąd ma pan tę ulotkę szukałem na stronie kurii ale niema tam chyba?

Protestuje - sugeruje Pan, ze ks. notariusz w kurii biskupiej nie zna się na prawie kanonicznym???

Zapewne zna się , oj zna.......



A tu odpowiedzi na zarzuty Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego  Ks. Tadeusza Gocłowskiego, której udzielił   Ksiądz Karl Stehlin myślę że pasuje i do tej sytuacja.

Nie jest prawdą, że „nie wolno pod sankcją karną uczestniczyć w liturgii sprawowanej przez to (czyli nasze – ks. K.S.) Bractwo”. Proszę łaskawie wskazać wiernym przepis prawa kanonicznego, który by tego zabraniał. W liście do zapytującego o tę sprawę wiernego z 6 października 1995 r. (Nr 123/95) abp Kamil Perl z Pontyfikalnej Komisji "Ecclesia Dei" stwierdził, że uczestnictwo w Mszach i sakramentach szafowanych w kaplicach Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X nie posiada formalnie charakteru popełnienia schizmy. W komunikacie Komisji „Ecclesia Dei” z 18 stycznia 2003 r., można przeczytać, że „W ścisłym sensie można wypełnić swój niedzielny obowiązek uczestnicząc we Mszy odprawianej przez kapłana Bractwa św. Piusa X (...) Nie jest grzechem uczestniczyć w takiej Mszy, o ile uczestniczący nie wyraża chęci zerwania łączności z Ojcem Świętem (...) Wydaje się, że skromna ofiara na tacy podczas takiej Mszy może być usprawiedliwiona”. Bardzo pouczająca historia spotkała bpa Józefa Ferrario z Honolulu na Hawajach, który 1. maja 1991 r. ekskomunikował kilku wiernych świeckich za uczestnictwo w liturgii sprawowanej przez kapłanów naszego Bractwa. „Ekskomunikowani” odwołali się do Stolicy Apostolskiej w wyniku czego nuncjusz apostolski w Waszyngtonie, na polecenie kard. Józefa Ratzingera, ówczesnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, wydał 28. czerwca 1993 r. oświadczenie, w którym uznał decyzję bpa Ferrario za pozbawioną podstaw i ważności.
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2009, 18:11:00 pm wysłana przez bratpatryk » Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #11 dnia: Marca 02, 2009, 18:11:36 pm »

Panie jp7, skąd ma pan tę ulotkę szukałem na stronie kurii ale niema tam chyba?
"Trybuna ludu bożego" vel "Gość Niedzielny" dodatek warszawski...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 02, 2009, 18:12:30 pm »

Czasami po tylu latach tłumaczenia cierpliwość by się skończyła i księdza notariusza by znieśli z ringu.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Marca 02, 2009, 18:15:15 pm »

A może już jesteśmy w Episkopalnym Polsko-Katolickim Kościele im.Jana-Pawła II? To wiele by tłumaczyło.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 02, 2009, 18:24:39 pm »

Bez przesady. Przecież pracownik kurii nie może być bardziej papieski od episkopatu.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lasandryści popadli w schizmę « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!