Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:11:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: W Aborczej artykuł o grypie - proszę zobaczyć zdjęcie :)))))
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: W Aborczej artykuł o grypie - proszę zobaczyć zdjęcie :)))))  (Przeczytany 3957 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 23, 2009, 21:15:01 pm »

Zdjęcie KRR u Benona  :)

Czy ta fotografka robiła zdjęcia oficjalnie, z pozwoleniem celebransa?
Ktoś wie?
Ja znalazłem jej strony (linki pocięte): tiny .pl/hxfx9 oraz blog: tiny .pl/hxfxc
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 23, 2009, 21:20:46 pm »

Nie musi mieć pozwolenia Panie Romku.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #17 dnia: Listopada 23, 2009, 21:30:47 pm »

Musi mieć.
Zdjęcie to zostało zrobione 15 lipca, 2007r.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2009, 21:32:23 pm wysłana przez mac » Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 23, 2009, 21:37:02 pm »

Nie Panie mac. Nie musi. Jest to zgromadzenie publiczne, a nie "impreza zamknieta" więc jak najbardziej ma prawo. No chyba, ze ojciec zabroniłby robienia zdjęć - wtedy by nie mogła.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #19 dnia: Listopada 23, 2009, 21:44:41 pm »

Grypsko ma służyć upowszechnieniu Komunii do rąk?! O, nie!

Niestety, każda wymówka jest dobra aby upowszechnać Komunię do rąk.

W innych krajach ten argument jest używany notorycznie. Mojej żonie ksiądz odmówił Komunii na język dwie niedziele temu (Kanada, jedna z polonijnych parafii, starszy ksiądz z Polski).

W wielu diecejzjach w USA i Kanadzie dzieje się to samo - zakazuje się brania Komunii na język, mimo, że procent ludzi, którzy tak przyjmują jest minimalny, może 1%, a w wielu parafiach dokładnie 0%. Wszystko tłumaczy się epidemią grypy (w przeszłości epidemią SARS, w przyszłości innych chorób, jestem pewny).



idiotyzm, przeciez przyjmowanie na reke, ktora narazona jest wciaz na stykanie sie z roznymi przedmiotami, to wlasnie wieksze ryzyko zakazenia... No chyba ze przed komunia kazdy sobie reke dezynkfekuje. W Chinach, w diecezji pekinskiej, rozdawano takie mini-szmatki ze srodkiem dezynfekujacym. Czyszcilo sie tym dlon przed pojscie do komunii. Wtedy to mialo sens, ale tak  ???
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #20 dnia: Listopada 24, 2009, 00:37:35 am »

Nie Panie mac. Nie musi. Jest to zgromadzenie publiczne, a nie "impreza zamknieta" więc jak najbardziej ma prawo. No chyba, ze ojciec zabroniłby robienia zdjęć - wtedy by nie mogła.

??
No to proszę pójść na pierwszą z brzegu Mszę i zacząć focić w kościele!

Mnie chodziło o to, czy robiła zdjęcia do jakiegoś fotoreportażu (oficjalnie, ta pani żyje z tego a robi ładne zdjęcia)
i mogła czasem wejść tam, gdzie się zwykle nie "łazi" (pozwolenie celebransa na "deptanie po piętach").
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #21 dnia: Listopada 24, 2009, 19:51:15 pm »

To jest chore... nie rozumiem jednej rzeczy- dawniej były epidemie dżumy, tyfusu, cholery i nikt nie wprowadzał Komunii na rękę. Absurd, choroba i obsesja. To się leczy- obsesję, a nie tylko grypsko, a nie toleruje!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Listopada 24, 2009, 20:09:09 pm »

.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #23 dnia: Listopada 24, 2009, 21:08:23 pm »

Jestem przekonany, że zdjęcie wzięte z google po wpisaniu analogicznej frazy do Msza Święta. Nie widać twarzy na zdjęciu i autor artykułu pewnie nie ma pojęcia, że to Trydencka.

A ja jestem przekonana, ze w wyborczej nic przypadkiem sie nie zdarza. A prawidlowosc w wyborczych i wyborczopodobnych produkcjach jest taka, ze kiedy pisza o jakims zagrozeniu w kontekscie Kosciola, to przedstawiaja Kosciol nie posoborowy, ale wlasnie tradycyjny. To m/w tak jak w antyklerykalnych rysunkach satyrycznych - ksiedza w dzinsach tam sie nie uswiadczy, zawsze jest narysowany ksiadz w pelnym rynsztunku: sutanna z pasem, koloratka, biret. Skojarzenia maja byc jednoznaczne i uderzac nie w posoborowe podrobki, ale w prawdziwy Kosciol, prawdziwa Msze, prawdziwych ksiezy i prawdziwa wiare.

Zreszta widzialam niejeden reportaz wyprodukowany przez tefauenowskie gnidy. Niby o zlym ksiedzu czy zlej siostrze, a zaraz pokaza wszystko co swiete, wszelkie tradycyjne akcesoria czy sytuacje: tabernakulum, obraz Chrystusa lub Maryi, babcie rozodlone rozancem, ksiezy w sutannach, habity, konfesjonal, i dopiero w tym kontekscie leci przeslanie: "o, klecha defraudant!", "o, siostra sadystka!", "o, patrzcie ile jest warte to, w co wierzycie i ile warci sa ci, ktorzy wciskaja wam kit i ktorym wierzycie!".
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #24 dnia: Listopada 24, 2009, 21:18:07 pm »

Jestem przekonany, że zdjęcie wzięte z google po wpisaniu analogicznej frazy do Msza Święta. Nie widać twarzy na zdjęciu i autor artykułu pewnie nie ma pojęcia, że to Trydencka.

A ja jestem przekonana, ze w wyborczej nic przypadkiem sie nie zdarza. A prawidlowosc w wyborczych i wyborczopodobnych produkcjach jest taka, ze kiedy pisza o jakims zagrozeniu w kontekscie Kosciola, to przedstawiaja Kosciol nie posoborowy, ale wlasnie tradycyjny. To m/w tak jak w antyklerykalnych rysunkach satyrycznych - ksiedza w dzinsach tam sie nie uswiadczy, zawsze jest narysowany ksiadz w pelnym rynsztunku: sutanna z pasem, koloratka, biret. Skojarzenia maja byc jednoznaczne i uderzac nie w posoborowe podrobki, ale w prawdziwy Kosciol, prawdziwa Msze, prawdziwych ksiezy i prawdziwa wiare.


Wyborcza i owszem, nie przez przypadek wszyscy politycy, ktorych nie lubi GW wychodza fatalnie na zdjeciach ich fotoreporterow, ale jesli chodzi o gazeta.pl to jest to chyba najbardziej niechlujny polski portal. Literowki i bledy w kazdym artykule, niektore artykuly pozbawione zupelnie sensu i logiki, wiec bardzo prawdopodobne jest to co mowi pan kamilek.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #25 dnia: Listopada 24, 2009, 21:21:52 pm »

Coś w tym jest Pani Murko, cholewcia, coś w tym jest...  >:(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #26 dnia: Listopada 24, 2009, 21:33:09 pm »

idiotyzm, przeciez przyjmowanie na reke, ktora narazona jest wciaz na stykanie sie z roznymi przedmiotami, to wlasnie wieksze ryzyko zakazenia...

Niedawno pewien ksiądz mi powiedział, że przyjmowanie Komunii na język jest "niehigieniczne", bo przymujący może dotknąć językiem ręki rozdającego. Skrzywił się przy tym z wyraźnym niesmakiem...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #27 dnia: Listopada 24, 2009, 21:41:15 pm »

Ciekawe, co by ten ksiunc (bo inaczej nie mogę napisać) powiedział na chrzest w rycie klasycznym ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #28 dnia: Listopada 24, 2009, 21:51:28 pm »

przymujący może dotknąć językiem ręki rozdającego. Skrzywił się przy tym z wyraźnym niesmakiem...

Ciekawe, co by powiedzial o higienicznosci takiego obrzedu: "włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka" (Mk7).
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 24, 2009, 22:08:14 pm »

Ciekawe, co by ten ksiunc (bo inaczej nie mogę napisać) powiedział na chrzest w rycie klasycznym ;D

Akurat Effatha jest obrzędem, który w rycie klasycznym można z tzw. przyczyn higienicznych opuścić.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: W Aborczej artykuł o grypie - proszę zobaczyć zdjęcie :))))) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!