Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:00:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: kult Jana Pawła II
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: kult Jana Pawła II  (Przeczytany 36435 razy)
marekkoc
Gość
« dnia: Marca 02, 2009, 13:44:28 pm »

wczoraj w mojej parafii odbyła się procesja z okazji I niedzieli miesiąca. Z pewnym zdziwieniem zobaczyłem chorągiew z herbem Jana Pawła II i napisem "ŚWIĘTY KAROLU WOJTYŁO WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI"  (autentyk!) był tam jeszcze rok (chyba 2006) i dane dotyczące miejcowości i kto fundował (z tego co pamiętam). Zastanawiam się czy warto pisać w tej sprawi do kurii. Poz a tym w sąsiedniej miejscowości na (jak mniemam) bocznym ołtarzu, boć to chyba jednak ołtarz chociaż zupełnie przedsoborowy w zasadzie nie było nic poza jednym - obrazem Jana Pawła II. I co Państwo na to?
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 02, 2009, 13:49:32 pm »

Nas już nic nie zaskoczy proszę Pana. A list do kurii mógłby pomóc, nawet temu, by Ci, którzy pod tym sztandarem występują, mogli to robić oficjalnie. Publiczny kult jest przeszkodą w drodze na ołtarze.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 02, 2009, 13:54:32 pm »

Jakieś zdjęcia?? To należy dokumentować.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Marca 02, 2009, 14:15:53 pm »

nawet jakbym miał aparat to bym się wstydził robić zdjęcia - jescze bym miał jakieś nieprzyjemności może...
No, ale i tak chyba to nie przebije poświęcenie przez abp Dziwisza dzwonu czy dzwonów z napisem o świętym Janie Pawle II (gdzieś w internecie widziałem - były zdjęcia!). A tak w ogóle to nietrudno zauważyć, że proces beatyfikacyjny coś jakby mocno zwolnił....
Taki "nielegalny" kult może ma na to wpływ, ale mnie bardzo interesuje jak na to wpły ma fakt odprawienia przez abp Karola Wojtyłę mszy twarzą do ludzi w roku... 1953(sic!!!) pod Turbaczem. Chyba jest specjala tablica która to upamiętnia!!!
To dopiero swoisty "megahit"...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 02, 2009, 14:53:56 pm »

Nie pisać do kurii lecz do Kongregacji ds kanonizacyjnych. W tej sprawie w Polsce pisać do kurii to tak jakby meldować do kaloryfera.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Marca 02, 2009, 15:02:59 pm »


Taki "nielegalny" kult może ma na to wpływ, ale mnie bardzo interesuje jak na to wpły ma fakt odprawienia przez abp Karola Wojtyłę mszy twarzą do ludzi w roku... 1953(sic!!!) pod Turbaczem. Chyba jest specjala tablica która to upamiętnia!!!
To dopiero swoisty "megahit"...

tak, tablica jest !!

tyle ze AD 1953 ks. Wojtyla nie byl nawet biskupem
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Thomas
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Marca 02, 2009, 15:09:56 pm »

Cytuj
Nie pisać do kurii lecz do Kongregacji ds kanonizacyjnych. W tej sprawie w Polsce pisać do kurii to tak jakby meldować do kaloryfera.
może kto biegły w piśmie podeśle adres i wzór "donosu". Relacja + dane Parafii + imię i nazwisko wystarczy.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Marca 02, 2009, 16:10:11 pm »

Na chorągwi było: "ŚWIĘTY OJCZE KAROLU WOJTYŁO WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI", to jednak nieco łagodzi sprawę, alę zasadniczo również, jak mi się wydaje jest stanowczo przedwczesne.
Przperaszam za przeoczenie.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 03, 2009, 20:19:14 pm »

http://www.tvn24.pl/-1,1589004,0,1,jan-pawel-ii-blogoslawiony-za-kilka-miesiecy,wiadomosc.html
Znowu mowa o beatyfikacji za kilka miesięcy.
Zapisane
Tomek
adept
*
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #9 dnia: Marca 03, 2009, 20:57:53 pm »

Cytuj
Przecież samemu papieżowi Benedyktowi XVI zależy na jak najszybszym zakończeniu procesu, bo świat się tego domaga. Nie tylko chrześcijanie, ale także inne religie.

hmm. To z całą pewnością jest czynnik motywujący
Zapisane
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 03, 2009, 21:04:17 pm »

"Jak zapewnia, proces nie czekał w kongregacji w kolejce. - Przecież samemu papieżowi Benedyktowi XVI zależy na jak najszybszym zakończeniu procesu, bo świat się tego domaga. Nie tylko chrześcijanie, ale także inne religie. Jan Paweł II stał się liderem dla całego świata - mówi Dziwisz."

No świat się domaga, marksista któreś wcielenie kogoś tam Dalajlama się domaga, dzikię plemię z Doliny Kongo się domaga! To papież da! Bo demokracja jest, a jak lud chce to trza mu dać! A jak!

Jak czytam albo słucham J Em Stanisława kard. Dziwisza to mnie się odechciewa. Za każdym razem mam wrażenie, że poziom intelktualny tegoż hierarchii stoi na niskim poziomie albo spada.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 03, 2009, 21:39:34 pm »

Tenże ksiądz jest tylko dlatego purpuratem gdyż bp Wojtyła wzioł go na swego sekretarza a tenże został papieżem.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Marca 03, 2009, 22:11:42 pm »

Trzeba jednak przyznać, że musiał znaleźć uznanie jako sekretarz. Tyle lat...
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #13 dnia: Marca 03, 2009, 22:17:25 pm »

Ba - dzięki niemu kliku księży, którzy razem z nim robili doktorat załapało się na sakrę biskupią.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #14 dnia: Marca 03, 2009, 22:20:45 pm »

No i KRR odprawiał........., 46 lat temu.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: kult Jana Pawła II « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!