Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:01:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: kult Jana Pawła II
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: kult Jana Pawła II  (Przeczytany 36423 razy)
zatem
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 09, 2009, 14:26:11 pm »

jest taki ksiądz, który w modlitwie eucharystycznej obok NMP i innych świętych wymienia sługę bożego Jana Pawła II

Kanon Rzymski z JP2 - tradycja spotyka się z modernizmem ...

jaki tam kanon. II ME
Zapisane
eliasz
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 21, 2009, 15:58:22 pm »

Wiem, wiem stary wątek, ale przyszedłem tutaj i tak sobie siadam i czytam, czytam i oczom nie wierzę... Kult Jana Pawła II, to rzeczywiście temat szeroki, bo zagadnień w nim dużo a nikt tego nie rozgranicza. Trzeba by wiele pisać by wszystkie te zagadnienia rozdzielić i przedstawić tym samym w miarę czytelnie. Nie czuję się ani na siłach ani na tyle kompetentny by je w miarę rzetelnie przedstawić. Ale chciałem (do czego stale podkreślam mam prawo jako wolny obywatel wolnego kraju z wolnym dostępem do morza ;) to tak sobie) do całej gamy krytyki, sceptycyzmu powiedzieć iż o ile mi wiadomo w historii kościoła,świętych którzy nie jednokrotnie byli wynoszeni po kilkuset latach,kult jako swiętych w różny sposób był praktykowany i w efekcie świadomie lub nie tym samym tolerowany,po prostu istniał.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 21, 2009, 19:43:17 pm »

czy jest choć jeden powiat w Polsce w którym nie ma pomnika Jana Pawła II?
Czy jest chociaż jedno miasto powyżej 20 tys. mieszkańców w którym nie ma ulicy...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #33 dnia: Listopada 21, 2009, 19:45:41 pm »

jest - Wołomin.
Ale za to jest rondo...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
solid
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Listopada 21, 2009, 19:55:32 pm »

Czy jest chociaż jedno miasto powyżej 20 tys. mieszkańców w którym nie ma ulicy...
Np. Chrzanów (39 tys. mieszkańców), Bochnia (29 tys.), Będzin (58 tys.), Dąbrowa Górnicza (128 tys.).
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2009, 20:02:26 pm wysłana przez solid » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #35 dnia: Listopada 21, 2009, 21:09:53 pm »

Czy jest chociaż jedno miasto powyżej 20 tys. mieszkańców w którym nie ma ulicy...
Np. Chrzanów (39 tys. mieszkańców), Bochnia (29 tys.), Będzin (58 tys.), Dąbrowa Górnicza (128 tys.).
ot, wiarolomcy!
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #36 dnia: Listopada 21, 2009, 22:46:58 pm »

czy jest choć jeden powiat w Polsce w którym nie ma pomnika Jana Pawła II?
Czy jest chociaż jedno miasto powyżej 20 tys. mieszkańców w którym nie ma ulicy...
Wydaje mi sie, ze w Bielsku-Bialej (180 tys.) nie ma ulicy Jana Pawla II. Pomnik jest zaledwie od dwoch lat :P
Zapisane
insideman
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #37 dnia: Listopada 21, 2009, 22:58:57 pm »

Osobiście wolę podziwiać posągi Jana Pawła niż spotykać pozostałości po ruskich (nazwy ulic), upamiętnienia wygnanych Niemców, albo naszych judaistycznych kolegów. Wiadomo, że nie od razu poustawiają pomniki B16 w każdej gminie...
Zapisane
KAIBJDMB
uczestnik
***
Wiadomości: 232

« Odpowiedz #38 dnia: Listopada 22, 2009, 00:17:11 am »

Taki "nielegalny" kult może ma na to wpływ, ale mnie bardzo interesuje jak na to wpły ma fakt odprawienia przez abp Karola Wojtyłę mszy twarzą do ludzi w roku... 1953(sic!!!) pod Turbaczem. Chyba jest specjala tablica która to upamiętnia!!!
To dopiero swoisty "megahit"...

są może jakieś zdjęcia ??
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #39 dnia: Listopada 22, 2009, 00:21:26 am »

Wydaje mi sie, ze w Bielsku-Bialej (180 tys.) nie ma ulicy Jana Pawla II. Pomnik jest zaledwie od dwoch lat :P
W B-B to zdaje się postawili nawet pomnik Lutrowi. :P
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #40 dnia: Listopada 22, 2009, 08:19:16 am »

Za to w Kaliszu jest pomnik, jest plac. Chyba 2 tablice jedna na seminarium druga na placu gdzie była Msza o i chyba na katedrze. O obrazkach w kościołach nie wspominam bo wiadomo że są.
Kiedyś w bazylice był wystawiony tron na którym siedział papież podczas kaliskiej Mszy. Ale dzieciaki na nim siadały to został schowany.
Zapisane
drizzt
bywalec
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #41 dnia: Listopada 22, 2009, 10:26:58 am »

W Dąbrowie Górniczej jest pomnik Jana Pawła II przed Kościołem Chrystusa Króla okolo 2-3 lat temu odsłoniety.
Zapisane
eliasz
Gość
« Odpowiedz #42 dnia: Listopada 22, 2009, 10:30:32 am »

Panowie, rzeczywiście te pomniki, ronda itd budzą lekki smutek z wielu powodów i niestety tym samym same w sobie nikogo nie zbawią ani nic. Takie mamy społeczeństwo, tacy jesteśmy ale jeżeli ktoś jest inny niech daje takie owoce. Samo wytykanie tego i tym samym wpisywanie się w grupę powiedzmy bardziej świadomych jest słuszne lecz stawia zadania ...komu wiele dano wiele się zażąda... czego wszystkim życzę.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #43 dnia: Listopada 22, 2009, 11:48:22 am »

A my we Wrocławiu to nawet pomnik Jana XXIII mamy!!! ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #44 dnia: Listopada 22, 2009, 13:16:58 pm »

A my we Wrocławiu to nawet pomnik Jana XXIII mamy!!! ;D
A my trochę za Wrocławiem  tez mamy pomnik :P Jana Pawła II i tez sie cieszymy, a co!

Ale we Wrocławiu mamy pomnik "starszy", bo Janowi XXIII w latach 60-tych stawiany !!! ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: kult Jana Pawła II « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!